Tėvynės gynėjo dienos kompleksinės-teminės pamokos santrauka vyresniųjų grupėje. Pamokos santrauka Tema: „Tėvynės gynėjo diena“ Iliustracijų su įvairių tipų kariuomene nagrinėjimas


Vyresnės grupės vaikų užsiėmimų suvestinė

„Tėvynės gynėjo diena“

Pamoka vyresniųjų grupei „Tėvynės gynėjai“.

Pamokos tikslas:

Formuoti idėjas apie kariuomenės rūšis (pilotai, tanklaiviai, jūreiviai); ugdyti pagarbų požiūrį į mūsų tėvynės gynėjus;

Puoselėti patriotinius jausmus tėvynei;

Praturtinkite temos žodyną.

Medžiaga: Iliustracijos, nuotraukos su įvairių tipų kariais (jūreiviai, lakūnai, tanklaiviai ir kt.).

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, netrukus visa šalis švęs labai svarbią šventę - Tėvynės gynėjo dieną. O kas yra tėvynės gynėjai?

(vaikų atsakymai)

Klausimas: Teisingai, jie yra kariai. Kareiviai, jie saugo savo žmones, savo žemę nuo priešų; saugoti pasaulį. Laisvė ir laimė mūsų žemėje. Tai mūsų kariuomenė, kuri ne kartą gynė savo žmones nuo priešų.

Apie mylimą kariuomenę

Žino senus ir jaunus

Ir jai nenugalimas,

Šiandien visi laimingi.

Kariuomenėje yra karių

Tanklaiviai, jūreiviai,

Visi stiprūs vaikinai

Jie nebijo priešų!

Kai kur yra raketos

Ir ant pilies sienos.

Ir tai taip nuostabu

Kaip mes galime ramiai miegoti!

Klausimas: Pažiūrėkime į šias nuotraukas. (Nuotraukos su įvairių tipų kariuomene). Ką tu čia matai?

(vaikų atsakymai)

Teisingai, tai skirtingos mūsų kariuomenės kariuomenės rūšys. O jų reikia norint apginti savo tėvynę ir jūroje, ir sausumoje, ir ore. Susipažinkime su jais geriau:

1. Pasieniečiai – tai kariai, kurie saugo sieną. Jie pirmieji pasienyje sutinka priešo kariuomenę. Pasieniečiai, kaip ir visi kariškiai, yra mūsų tėvynės gynėjai. Pasienio būriuose dirba gidas su šunimi. Šuo padeda pasieniečiams, seka pėdsaką.

2. Navy. Mūsų Tėvynės jūros platybes saugo karo laivai. Ten yra jūreiviai. Laivų vadai yra kapitonai, atsakingi už visą laivą.

3. Oro pajėgos. Kiek iš jūsų žinote, kas yra desantininkai? Tai kariai, skirti nusileisti iš oro, iš orlaivio. Šių karių kariai neturėtų bijoti aukščio, jie gali šokti su parašiutu ir turi greitai veikti susidarius kebliai situacijai.

4. Sausumos pajėgos. Sausumos pajėgose tarnauja pėstininkai, artileristai, raketininkai ir tanklaiviai. Taip pat karinėse pajėgose yra signalininkai, kalnakasiai, kariniai statybininkai.

Didaktinis žaidimas: „Kas kur tarnauja“

Įsivaizduokime, kad esame armijoje. Jūs jau žinote, kad kariuomenėje yra įvairių tipų kariuomenės. Kas tarnauja pasienyje? Kas yra ant tanko? Kas tarnauja pasienyje? Kas skraido malūnsparniu? Kas tarnauja raketų pajėgose? Kas tarnauja povandeniniuose laivuose? ir kt.

(vaikų atsakymai)

Gerai, vaikinai, kuo jūs turite būti, kad apgintumėte mūsų tėvynę? (Vaikų atsakymai).

Teisingai, stiprus, drąsus, drąsus. Rusijos kariai visada pasižymėjo vikrumu, drąsa, išradingumu ir ištverme. Tai gerai pasakyta patarlėse:

Drąsus kovotojas mūšyje, gerai padaryta.

Kur drąsa, ten ir pergalė.

Gyventi – tai tarnauti Tėvynei.

Jei kariuomenė stipri, šalis nenugalima.

Sporto minutė:

Kelkimės tyliai, nejudėdami,

Pradėkime pratimą:

Pakelk rankas aukštyn – viena!

Virš nosies, virš akių.

Antras pratimas -

Rankų padėtis skiriasi.

Darykime posūkius

Darykite tai su dideliu entuziazmu.

Ir mūsų trečiasis pratimas -

Rankos iki pečių – sukamaisiais judesiais.

Pirmyn-pirmyn,atgal-atgal,

Tai gerai mūsų vaikinams.

Ir dabar mes juos sulenkiame be vargo,

Taigi, kad herojaus jėga buvo.

Tada pereisime prie kūno -

Turime padaryti aštuonis šlaitus.

Pirma, du kartus pasilenkite į priekį,

Tada du kartus atgal – nepatingėkite!

Pasilenk į dešinę ir į kairę,

Daryk tai gerai, nedaryk klaidų.

Atkreipkite dėmesį į savo kojas.

Darykite gilius pritūpimus!

Dabar man tikrai reikia pašokti

Pavasaris – šokite kartu!

Likite ant vienos kojos

Lyg būtum tvirtas kareivis.

Dešinė koja iki krūtinės

Žiūrėk, nenukris!

Dabar likite dešinėje

Jei esate drąsus karys.

Vaikinai, dabar užminsiu jums mįsles, o jūs pagalvosite ir į jas atsakysite teisingus atsakymus:

Kiekvienas turėtų žinoti šį žodį

Tai – šalies karinės pajėgos.

(Armija)

Tarnauja armijoje

Ir jis nugali priešus mūšyje. (kareivis)

Mano draugas išvyko tarnauti į laivyną,

Dabar laivas plaukia.

Ir nors banga kyla į kalną,

Ant denio yra herojus.

Jis dėvi jūrų uniformą

Jis nebijo audros. (Jūrininkas, jūreivis)

Jo automobilis visas šarvuotas

Kaip vėžlys.

Juk kare, kaip ir kare,

Čia neturėtų būti baimės!

Pistoleto vamzdis priekyje:

Pavojingai! Priešai, būk nuošalyje! (Tankmanas)

Jis pakyla į dangų

Jūsų plieninis paukštis.

Jis mato kalnus ir miškus

oro sienos.

Kodėl jis skraido aukštai?

Norėdami apsaugoti savo šalį! (Karo lakūnas, lakūnas)

Jis saugo rugių lauką,

Ir giraitė, ir ąžuolynas.

Saugo sienas

Tolimas forpostas.

O kariuomenės pareiga yra tokia:

Laikykitės ramybės ir jūsų, ir mano. (Sienos apsauga)

Tvirtas patvarus parašiutas

Atsivėrė jam už nugaros

Ir per kelias minutes

Jis nukrito ant žemės.

Jis pravažiuos ir mišką, ir brastą,

Bet jis suras priešą. (desantininkas)

Pedagogas: Puikiai padirbėjote, padarėte gerą darbą.

Dabar karo nėra, mūsų niekas nepuola, kam taikos metu reikia kariuomenės? (Vaikų atsakymai). Teisingai. Kariuomenė visada turi būti pasirengusi atremti priešų puolimą.

Ką taikos metu veikia kariuomenės kariai? (vaikų spėjimai)

Tai va, kariai treniruojasi. Karius moko ir rengia pareigūnai. Norėdami nugalėti priešą, kariai ir karininkai turi būti drąsūs, stiprūs, ištvermingi, taip pat vikrūs ir taiklūs. O norint tokiu tapti, žinoma, reikia treniruotis.

Kariai treniruojasi sporto salėje, kelia štangą, traukiasi ant horizontalios juostos, mokosi šaudyti, kad būtų taiklus mūšio metu. Jie bėga palei rąstą, lipa per aukštą sieną su langais, šokinėja per gilią duobę, eina per laužą.

Jie treniruojasi būti ištvermingi kovos metu ir lengvai įveikia įvairias kliūtis.

Mokytojas logopedas MBDOU "Vaikų darželis Nr. 7", Viliučinskas, Kamčiatkos sritis

Pamokos santrauka

Tema: „Tėvynės gynėjo diena“.

Tikslas:Leksinės temos aktualizavimas: „Tėvynės gynėjo diena“. Garso R automatizavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose.

Užduotys:

Idėjų apie šventės reikšmę, prasmę, karių profesijų pavadinimus, karinę techniką patikslinimas ir plėtojimas. Sąvokų formavimasis: sausumos pajėgos, oro pajėgos, laivynas. Kalbos gramatinės struktūros tobulinimas (santykinių būdvardžių susidarymas ir vartojimas). Taisyklingo garso R tarimo automatizavimas žaidimų veikloje.

Toliau lavinti regimąjį ir klausomąjį dėmesį, foneminės analizės įgūdžius, mąstymą, kalbos aktyvumą, kalbos derinimą su judesiu, smulkiąją ir bendrąją motoriką. Tobulinti daiktavardžių sutarimo su veiksmažodžiais, būdvardžių darybos iš daiktavardžių įgūdžius.

Savitarpio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo, atsakingumo, bendradarbiavimo įgūdžių formavimas.

Planuojami rezultatai (tikslai): vaikas gali kalbėdamas reikšti savo mintis ir kurti kalbos teiginį bendravimo situacijoje, geba atskirti garsus žodžiuose, vaikas ugdo raštingumo prielaidas; lavino stambiąją ir smulkiąją motoriką; gebantis ryžtingai dėti pastangas, gebantis paklusti įvairioms taisyklėms; Bendraudamas rodo iniciatyvą ir savarankiškumą, turi pozityvaus bendravimo požiūrį į kitus žmones ir save; aktyviai bendrauja su bendraamžiais ir suaugusiais; dalyvauja bendruose žaidimuose; turi išvystytą vaizduotę.

Įranga: dalykiniai paveikslėliai, vaizduojantys karines profesijas, projektorius, kompiuteris, pristatymai, interaktyvi lenta.

Kurso eiga.

  1. Motyvacinio lauko sukūrimas.(Organizacinis momentas). Logopedė skaito vaikams eilėraštį.

Mūsų Rusijos armija!

Gimtadienis vasario mėnesį!

Šlovė jai nenugalima!

Šlovė taikai žemėje!

(Yra pokalbis apie šventę Tėvynės gynėjo dieną)

Logopedas: Vaikinai, pagalvokite apie tai ir pasakykite, kokia šventė paminėta eilėraštyje?

Logopedas: Teisingai, vaikinai, vasario 23 d. yra Tėvynės gynėjo dienos šventė. Jūs žinote, kad mes gyvename šalyje, kuri vadinasi Rusija. Rusija yra mūsų Tėvynė, mūsų Tėvynė. Savo šalį Tėvyne vadiname, nes joje gyveno mūsų tėvai, seneliai, proseneliai. Ir dabar mes gyvename su jumis ramiu ir šviesiu metu.

Logopedas: Vaikinai, ar žinote, kaip atrodo mūsų Rusijos vėliava?

Vaikinai: Taip.

Logopedas: kokios trys spalvos simbolizuoja Rusijos vėliavą?

Vaikinai: balta, mėlyna, raudona.

Logopedas: Puiku! Atidžiai klausykite, ką simbolizuoja kiekviena vėliavos spalva.

Logopedas: Balta spalva – kilnumas ir minčių grynumas. Mėlyna yra ištikimybė ir sąžiningumas. Raudona - drąsa, drąsa ir meilė Tėvynei.

  1. Žinių atnaujinimas.

Taigi, vaikinai, ką mes vadiname Tėvynės gynėjais? Kas saugo ir gina mūsų Tėvynę?

Vaikinai: kariai, kariškiai.
Logopedas uždeda atitinkamą paveikslėlį ant spausdinimo drobės.
Logopedas: Kariai gina mūsų Tėvynę, yra stiprūs ir drąsūs. Kareivis visada yra gynėjas, jis saugo kiekvieną vaiką, saugo jo gyvybę, namus.

Logopedas: Vaikinai, kokias karines profesijas žinote?

Vaikinai: tanklaivis, lakūnas, jūreivis, malūnsparnio pilotas, desantininkas, pasienietis.

O dabar žaisime žaidimą „Vienas – daug“.

Tanklaivis – daug tanklaivių.

Jūreivis – daug jūreivių.

Sraigtasparnis – daug sraigtasparnių pilotų.

Pasienietis – daug pasieniečių.

Jūreivis – daug jūreivių.

Gynėjas – daug gynėjų.

Pilotas – daug pilotų.

Žaidimas "Pasakyk ką?"

Logopedas užduoda klausimą, vaikai atsako.

Kareivis (kas?) – drąsus, bebaimis, drąsus.

Pasienietis (kas?) – atsargus, drąsus, gudrus.

Vadas (kas?) - teisingas, protingas, rūpestingas.

Logopedas: Vaikinai, dabar mes užvesime „variklį“. Logopedas kartu su vaikais „rankų ir liežuvio“ pagalba užveda „variklius“ ir vaikšto ratu. Tada jie sustoja prie kėdžių ir toliau urzgia.

Garso R automatizavimas žodžiuose, su skiemenimis (RA, RO, RU, RY, RE).

Logopedas įvardija žodžius, kurių pavadinime yra skiemenys RA, RO, RU, RY. Vaikai ištaria žodžių, kuriuose paslėpti skiemenys, pavadinimus ir paskirsto juos į vokus. (sienos apsauga, apsauga, ranka, žygis, Rusija, desantininkas, herojus, sprogimas, vairas, jūreivis, ginklas, racija).

3. Vaikų naujų žinių atradimas.

Logopedas: Tu tai padarei, gerai padaryta! O dabar pažiūrėkite į interaktyvią lentą, mes atliksime įdomią užduotį.

Rodyti daugialypės terpės pristatymą

„Tėvynės gynėjo diena“

Programos užduotys:

Edukacinės užduotys: Toliau formuoti vaikų idėjas apie kariuomenę, apie kariuomenės rūšis, apie karo tarnybos ypatumus (kariai treniruojasi būti stiprūs, sumanūs, mokosi taikliai šaudyti, įveikti kliūtis ir pan.).

Kūrimo užduotys: Ugdykite greitą sąmojį, išradingumą, loginį mąstymą, atmintį, dėmesį; suskatinti vaikų kalbos aktyvumą.

Edukacinės užduotys: Ugdykite pasididžiavimo savo kariuomene jausmą; sukelti norą būti panašiais į stiprius, drąsius rusų karius.

Naudota medžiaga: Iliustracijos ir paveikslėliai, vaizduojantys įvairaus tipo kariuomenę, iliustracijos, karinės technikos trafaretai, pieštukai, rodantys kariuomenės kasdienybę – karių treniruotes sporto salėje, kliūčių ruože, poligone ir kt., paveikslėliai žaidimui „Kas yra perteklinis ir kodėl?"

Metodai ir metodai:

    Vizualinis, (šou, demonstravimas);

    Žodinis, (meninis žodis, pokalbis, klausimas-atsakymas);

    Žaidimas (didaktiniai žaidimai, lauko žaidimai, Dunno netikėtumo akimirka);

    Pedagoginės technologijos: orientuotos į studentą, tiriamosios, lošimo.

    Sveikatos tausojimo technologijos: dinaminė pauzė.

Preliminarus darbas: Skaito Z. Aleksandrovos eilėraštį

„Patrulis“, K. Simonovo baladės „Artileristo sūnus“, S. Baruzdino apsakymai „Už Tėvynę!“, „Šlovė!“, L. Kassilas „Tavo gynėjai“. Paveikslų, iliustracijų apie Didįjį Tėvynės karą nagrinėjimas.

Žodyno darbas: pareiga, gynėjas, tarnyba, Tėvynė, kariuomenė, siena, lakūnai, jūreiviai, šauliai, pėstininkai, raketininkai, povandeniniai laivai, karinė technika.

Pamokos eiga

Kalbėk apie armiją

Pedagogas:

Netikėta akimirka Dunno atvyko aplankyti vaikų.

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Vaikinai, vasario 23-oji mūsų šaliai yra labai svarbi šventė - Tėvynės gynėjo diena.

Dunno atvyko mūsų aplankyti, jis taip pat nori sužinoti apie šventę vasario 23 d. Apie Tėvynės gynėjus. Nieko neįdomu sužinoti apie Rusijos kariuomenę, apie karinę techniką, apie įvairių tipų kariuomenę.

Ar vaikinai pasakys Dunno viską, ką žinome?

Pradėkime nuo Tėvynės gynėjų.

Kas yra Tėvynės gynėjai?(Vaikų spėjimai.)

Tėvynės gynėjai yra kariai, saugantys savo tautą, tėvynę nuo priešų. Tai yra kariuomenė.

Kiekviena tauta, kiekviena šalis turi savo kariuomenę. Rusija taip pat turi kariuomenę. Ir ji ne kartą gynė savo žmones nuo įsibrovėlių.

Pažiūrėkite į šias nuotraukas.(Eksponuojamos iliustracijos, vaizduojančios įvairių tipų karius.)

Ką tu čia matai?(Vaikų atsakymai).
Tai va, tai tanklaiviai, jūreiviai, artileristai, lakūnai, pasieniečiai ir t.t.
Teisingai įvardijote visus, tai skirtingos kariuomenės rūšys.

Kodėl, jūsų nuomone, reikia tiek daug kariuomenės padalinių?(Vaikų spėjimai.)

Jei kariuomenėje yra įvairių tipų kariuomenės, tokia kariuomenė yra stipri: gali apginti savo šalį ir jūroje, ir sausumoje, ir ore.

Pilotai saugo dangų; pėstininkai – žemė; jūreiviai – jūra.

Žaidimas — Kas kur tarnauja?

Pedagogas:

Kviečiu jus, vaikai, ir jūs, nežinote, keliaukite.

Įsivaizduokite, kad esame armijoje.

Jūs jau žinote, kad kariuomenėje yra įvairių tipų kariuomenės.

Reikia atspėti, kas kur tarnauja.

Kas yra ant tanko?(Vaikai: tanklaiviai).

Kas tarnauja pasienyje?(Vaikai: pasieniečiai).

Kas skraido malūnsparniu?(Vaikai: malūnsparnių pilotai).

Kas tarnauja raketų pajėgose?(Vaikai: raketų paleidimo įrenginiai).

Kas tarnauja povandeniniuose laivuose?(Vaikai: povandeniniai laivai).

Kas tarnauja karo aviacijoje?(Vaikai: karo lakūnai).

Kaip vadinasi karys, neturintis karinės technikos?(Vaikai: pėstininkas).

Pedagogas:

Gerai padaryta, atspėjote, kas, kur tarnauja.

Didaktinis žaidimas „Sužinok aprašymą“.

Pedagogas:

Vaikai prieina prie flanelgrafo.

Vaikinai, dabar parodykime Dunno, kaip pagal aprašymą galite atspėti įvairių kariuomenės šakų karius.

Ant flanelografo – įvairių ginkluotųjų pajėgų atšakų karių atvaizdai, mokytojas galvoja apie vieną iš jų. Vaikai užduoda klausimus mokytojui, bandydami atspėti, apie ką jis galvojo. Mokytojas gali atsakyti tik taip arba ne. Tada šį žaidimą galima kartoti su iš vaikų pasirinktu vadovu.

Mįslės:
Užaugk ir sek paskui brolį
Aš irgi būsiu kareivis
Aš jam padėsiu
Apsaugokite savo ... (šalį)

Brolis pasakė: „Neskubėk!
Tau geriau mokytis mokykloje!
Ar būsi puikus studentas -
Jūs tapsite ... (sienos sargyba)

Galite būti jūreiviu
Saugoti sieną
Ir netarnauk žemėje,
Ir kariniame ... (laive)

Lėktuvas skrenda kaip paukštis
Yra oro siena.
Dieną ir naktį budi
Mūsų karys yra kariškis ... (pilotas)

Mašina vėl veržiasi į mūšį,
Vikšrai pjauna žemę
Tas automobilis švariame lauke,
Eksploatuoja ... (tanklaivis)

Ar gali tapti kariu
Plaukti, važiuoti ir skristi
Ir eiti į medžioklę -

Laukiu tavęs, kareivi, ... (pėstininkai)

Bet kokia kario profesija
Jūs tikrai turite išmokti
Būti šalies stuburu
Kad pasaulyje nebūtų... (karo).

Fizinis lavinimas: Pedagogas:

Dabar šiek tiek pailsėsime. Įsivaizduokite, kad esame pilotai.

Išsiplečiantis rankų darbas – pasirodė lėktuvas
Sparnas pirmyn ir atgal,
Daryk vieną ir daryk du.
Laikykite rankas į šonus.
Ir pažiūrėk į savo draugą.
Greitai nusileisk
Lipkite į nusileidimo aikštelę.

Žaidimas žaidžiamas "Kas yra perteklinis ir kodėl?"

Pedagogas:

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Vaikinai, kiekvienas kareivis turi turėti gerą klausą. Kad gerai išgirstumėte visas komandas. Dabar žaisime, kad išsiaiškintume, ar gerai klausai žaidimo „Kas yra nereikalinga ir kodėl?

Raketininkas, sraigtasparnio pilotas, futbolininkas.

Lėktuvas, tankas, parašiutininkas.

Automatas, pistoletas, tanklaivis

Povandeninis laivas, ginklininkas, laivas.

Pedagogas:

Vaikinai Dunno nori užduoti jums klausimų:

1. Dabar karo nėra, mūsų niekas nepuola, kam taikos metu reikia kariuomenės?(Vaikų prielaidos).

Pedagogas:

Kariuomenė visada turi būti pasirengusi atremti priešų puolimą.

2. Ką taikos metu veikia kariuomenės kariai?(vaikų spėjimai)
Pedagogas:

Tai va, kariai treniruojasi.

Karius moko ir rengia pareigūnai.

Norėdami nugalėti priešą, kariai ir karininkai turi būti drąsūs, stiprūs, greiti ir taiklūs.

O norint tokiu tapti, žinoma, reikia treniruotis.

Dabar jūs ir Dunno žiūrėsite į nuotraukas, kaip gyvena ir treniruojasi kariai.

Iliustracijų, pasakojančių apie kariuomenės kasdienybę, nagrinėjimas.

Klausimai:

Pedagogas:

Vaikinai, Dunno atnešė nuotraukas ir nežinote, ką nuotraukose veikia kareiviai? Papasakokite, ką jie daro.
(Jie užsiima sporto salėje, kelia štangą, traukiasi ant horizontalios juostos).
Kam to reikia?
(Būti stipriu).

Ką čia veikia kareiviai?
(išmok šaudyti).

Kam to reikia?(Kad būtų tikslus kovos metu).
Tačiau šiame paveikslėlyje matote kliūčių ruožą.

Ką čia veikia kareiviai?(Jie bėga palei rąstą, lipa per aukštą sieną su langais, šaudo, šokinėja per gilią duobę, eina per laužą).
Kaip manai, kodėl jie treniruojasi kliūčių ruože?
(Būti ištvermingam kovos metu ir lengvai įveikti įvairias kliūtis).

Variklio pašildymas „Tarnauti Tėvynei,

tu turi būti stiprus, gudrus!

Pedagogas:

Dabar parodysime Dunno, koks tu stiprus ir atsparus.

1. Rungtynės mušant kamuolį ant grindų.

2. Atsistokite ant vienos kojos, paskui ant kitos, neprarasdami pusiausvyros.

3. Išmatuokite jėgą: vaikai tampa poromis vienas prieš kitą, pėdos pečių plotyje, delnai sujungiami veidrodiniame atvaizde. Su jėga spausdami vienas kito delnus, būtina stovėti vietoje, nenukeliant kojų nuo grindų.

Vaikai susodinami ir veikla tęsiasi.

patarlių aptarimas.

Pedagogas:

Nuo seniausių laikų žmonės didžiavosi savo Tėvynės gynėjais ir sugalvojo apie juos patarlių. Klausykite vaikinai ir nežinau.

Pirmas dalykas gyvenime – sąžiningai tarnauti Tėvynei.

Nenorime svetimos žemės, bet savos irgi neatsisakysime.

Įgudęs kovotojas visur puikiai sekasi.

Nuo karo mokslų stiprėja protas ir rankos.

Pedagogas:

Gerai, vaikinai, ir jūs, nežinote, šiandien parodėte savo sugebėjimus, tikiuosi, kad mūsų berniukai, suaugę, taip pat eis tarnauti į armiją ir taps tikrais Tėvynės gynėjais.

Prisiminkime dar kartą, kokia šventė tuoj bus?(Vaikai: vasario 23 d., Tėvynės gynėjo diena) .

Kam skirta ši šventė?(Vaikai: kariškiai: jūreiviai, pasieniečiai, tanklaiviai, pilotai...)

Ką reikia padaryti, kad taptum panašus į juos?(Vaikai: tarnauti kariuomenėje, daug treniruotis, būti drąsūs, stiprūs, greiti, tikslūs, bebaimiai).

Pedagogas:

Siekdami taikaus gyvenimo gimtojoje žemėje Rusijos kariai tinkamai atlieka savo sunkią tarnybą.

Šiandien esame įsitikinę, kad mūsų šalyje auga verta Tėvynės gynėjų karta. O tai reiškia, kad turėsime kam ginti savo Tėvynę. Dar kartą sveikiname visus su Tėvynės gynėjo diena, linkime sveikatos ir laimės. Ir tegul dangus virš Rusijos ir viso pasaulio visada būna mėlynas!

Vaikinai, padovanokime Dunno savo piešinius,

parodyti juos savo draugams.

Nežinau, ačiū vaikams.

Vaikai atsisveikina su Dunno.

„Tėvynės gynėjo diena“

Programos užduotys:

Edukacinės užduotys:Toliau formuoti vaikų idėjas apie kariuomenę, apie kariuomenės rūšis, apie karo tarnybos ypatumus (kariai treniruojasi būti stiprūs, sumanūs, mokosi taikliai šaudyti, įveikti kliūtis ir pan.).

Kūrimo užduotys:Ugdykite greitą sąmojį, išradingumą, loginį mąstymą, atmintį, dėmesį; suskatinti vaikų kalbos aktyvumą.

Edukacinės užduotys:Ugdykite pasididžiavimo savo kariuomene jausmą; sukelti norą būti panašiais į stiprius, drąsius rusų karius.

Naudota medžiaga:Iliustracijos ir paveikslėliai, vaizduojantys įvairių tipų kariuomenę, iliustracijos, kuriose vaizduojama kariuomenės kasdienybė – kariai besitreniruojantys sporto salėje, kliūčių ruože, poligone ir kt., paveikslėliai žaidimui „Kas yra nereikalinga ir kodėl?

Žodyno darbas: pareiga, gynėjas, tarnyba, tėvynė, armija, siena, lakūnai, jūreiviai, šauliai, pėstininkai, raketininkai, povandeniniai laivai, karinė technika.

Pamokos eiga

Kalbėk apie armiją

Pedagogas: Vaikinai, vasario 23-oji mūsų šaliai yra labai svarbi šventė - Tėvynės gynėjo diena. O kas yra Tėvynės gynėjai? (Vaikų prielaidos.) Tėvynės gynėjai yra kariai, saugantys savo tautą, tėvynę nuo priešų. Tai yra kariuomenė. Kiekviena tauta, kiekviena šalis turi savo kariuomenę. Rusija taip pat turi kariuomenę. Ir ji ne kartą gynė savo žmones nuo įsibrovėlių.

Pažiūrėkite į šias nuotraukas.(Eksponuojamos iliustracijos, vaizduojančios įvairių tipų karius.)Ką tu čia matai? (Vaikų atsakymai).
Tai va, tai tanklaiviai, jūreiviai, artileristai, lakūnai, pasieniečiai ir t.t.
Jūs teisingai pavadinote juos visus – tai skirtingos kariuomenės rūšys.

Kodėl, jūsų nuomone, reikia tiek daug kariuomenės padalinių? (Vaikų prielaidos.) Jei kariuomenėje yra įvairių tipų kariuomenės, tokia kariuomenė yra stipri: gali ginti savo šalį ir jūroje, ir sausumoje, ir ore.

Pilotai saugo dangų; pėstininkai – žemė; jūreiviai – jūra.

Žaidimas "Kas kur tarnauja?"

Pedagogas: Įsivaizduokime, kad esame armijoje. Jūs jau žinote, kad kariuomenėje yra įvairių tipų kariuomenės. Kas yra ant tanko? (Vaikai: tanklaiviai). Kas tarnauja pasienyje? (Vaikai: pasieniečiai). Kas skraido malūnsparniu? (Vaikai: malūnsparnių pilotai). Kas tarnauja raketų pajėgose? (Vaikai: raketų paleidimo įrenginiai). Kas tarnauja povandeniniuose laivuose? (Vaikai: povandeniniai laivai). Kas tarnauja karo aviacijoje? (Vaikai: karo lakūnai). Kaip vadinasi karys, neturintis karinės technikos? (Vaikai: pėstininkas).

Mįslės:
Užaugk ir sek paskui brolį
Aš irgi būsiu kareivis
Aš jam padėsiu
Apsaugokite savo ... (šalį)

Brolis pasakė: „Neskubėk!
Tau geriau mokytis mokykloje!
Ar būsi puikus studentas -
Jūs tapsite ... (sienos sargyba)

Galite būti jūreiviu
Saugoti sieną
Ir netarnauk žemėje,
Ir kariniame ... (laive)

Lėktuvas skrenda kaip paukštis
Yra oro siena.
Dieną ir naktį budi
Mūsų karys yra kariškis ... (pilotas)

Mašina vėl veržiasi į mūšį,
Vikšrai pjauna žemę
Tas automobilis švariame lauke
Eksploatuoja ... (tanklaivis)

Ar gali tapti kariu
Plaukti, važiuoti ir skristi
Ir eiti į medžioklę -
Laukiu tavęs, kareivi, ... (pėstininkai)

Bet kokia kario profesija
Jūs tikrai turite išmokti
Būti šalies stuburu
Kad pasaulyje nebūtų... (karo).

Didaktinis žaidimas„Sužinok aprašymą“.

(Flanelgrafe yra įvairių ginkluotųjų pajėgų atšakų karių atvaizdai, mokytojas atspėja vieną iš jų. Vaikai užduoda klausimus mokytojui, bandydami atspėti, apie ką jis pagalvojo. Mokytojas gali atsakyti tik „taip arba ne. ” Tada šį žaidimą galima pakartoti su iš vaikų pasirinktu vadovu. )

Fizinis lavinimas:
Išsiplečiantis rankų darbas – pasirodė lėktuvas
Sparnas pirmyn ir atgal,
Daryk vieną ir daryk du.
Laikykite rankas į šonus.
Ir pažiūrėk į savo draugą.
Greitai nusileisk
Lipkite į nusileidimo aikštelę.

Žaidimas „Kas yra nereikalingas ir kodėl?

Raketininkas, sraigtasparnio pilotas, futbolininkas.

Lėktuvas, tankas, parašiutininkas.

Automatas, pistoletas, tanklaivis

Povandeninis laivas, ginklininkas, laivas.

Pedagogas: Dabar karo nėra, mūsų niekas nepuola, kam taikos metu reikia kariuomenės? (Vaikų prielaidos). Kariuomenė visada turi būti pasirengusi atremti priešų puolimą.

Ką taikos metu veikia kariuomenės kariai? (vaikų spėjimai)
Tai va, kariai treniruojasi. Karius moko ir rengia pareigūnai. Norėdami nugalėti priešą, kariai ir karininkai turi būti drąsūs, stiprūs, greiti ir taiklūs. O norint tokiu tapti, žinoma, reikia treniruotis. Dabar pažiūrėsime į nuotraukas, kaip gyvena ir treniruojasi kariai.

Iliustracijų, pasakojančių apie kariuomenės kasdienybę, nagrinėjimas.

Klausimai: Ką šiame paveikslėlyje veikia kareiviai?
(Jie užsiima sporto salėje, kelia štangą, traukiasi ant horizontalios juostos).
Kam to reikia? (Būti stipriu). Ką čia veikia kareiviai?
(išmok šaudyti). Kam to reikia? (Kad būtų tikslus kovos metu).
Tačiau šiame paveikslėlyje matote kliūčių ruožą. Ką čia veikia kareiviai? (Jie bėga palei rąstą, lipa per aukštą sieną su langais, šaudo, šokinėja per gilią duobę, eina per laužą).
Kaip manai, kodėl jie treniruojasi kliūčių ruože?
(Būti ištvermingam kovos metu ir lengvai įveikti įvairias kliūtis).

patarlių aptarimas.

Pedagogas: Nuo seniausių laikų žmonės didžiavosi savo Tėvynės gynėjais ir sugalvojo apie juos patarlių.

Pirmas dalykas gyvenime – sąžiningai tarnauti Tėvynei.

Nenorime svetimos žemės, bet savos irgi neatsisakysime.

Įgudęs kovotojas visur puikiai sekasi.

Nuo karo mokslų stiprėja protas ir rankos.

Pedagogas: Puikūs vaikinai. Prisiminkime dar kartą, kokia šventė tuoj bus? (Vaikai: vasario 23 d., Tėvynės gynėjo diena). Kam skirta ši šventė? (Vaikai: į kariuomenę: jūreiviai, pasieniečiai, tanklaiviai, lakūnai...) Ką reikia padaryti, kad taptum panašus į juos? (Vaikai: tarnauti kariuomenėje, daug treniruotis, būti drąsūs, stiprūs, greiti, tikslūs, bebaimiai).

Siekdami taikaus gyvenimo gimtojoje žemėje Rusijos kariai tinkamai atlieka savo sunkią tarnybą. Mūsų berniukai, suaugę, taip pat eis tarnauti į kariuomenę ir taps tikrais Tėvynės gynėjais.


Produkto aprašymas: Jūsų dėmesiui – Tėvynės gynėjo dienai skirtos kompleksinės-teminės pamokos „Mes truputį paaugsime – eisime ginti šalies“ santrauką. Ši medžiaga bus naudinga vyresnių darželio grupių mokytojams. Šia santrauka siekiama ugdyti vaikų pasididžiavimo savo tėvyne jausmą, pagarbą kariams, gynusiems mūsų tėvynę įvairiais jos istorijos laikotarpiais.

Tėvynės gynėjo dienai skirtos kompleksinės-teminės pamokos „Mes truputį paaugsime – eisime ginti krašto“ santrauka

Švietimo sričių integracija:„Pažinimas“, „Bendravimas“, „Kūninė kultūra“, „Muzika“, „Socializacija“.

Programos turinys:

· Skiepyti vaikams meilės savo Tėvynei jausmą, pagarbų požiūrį į Tėvynės gynėjus. Sužadinti pasididžiavimo Rusijos kariuomene jausmą, norą būti panašiais į stiprius, drąsius karius.

· Suaktyvinti vaikų kalboje žodžius, reiškiančius kariuomenės rūšis, kariams būdingas charakterio savybes. Ugdykite dėmesį, atmintį, mąstymą.

· Per sociokultūrinę sferą (meninį ir muzikinį įvaizdį, estetinį apipavidalinimą) formuoti visapusiškai išvystytą vaiko asmenybę.

· Ugdyti vaikų fizines savybes, įvairiais fiziniais pratimais skatinti visų vaiko organizmo organų ir sistemų vystymąsi ir stiprėjimą. Ugdykite gebėjimą dirbti komandoje.

· Ugdykite drąsą, ryžtą, bičiulystės jausmą, pasitikėjimą savimi ir atkaklumą įveikiant kliūtis.

Užtikrinti didelį fizinį aktyvumą.

Preliminarus darbas: grožinės literatūros apie kariuomenę skaitymas; iliustracijų svarstymas „armijos kasdienybė“; ekskursijos į miesto kraštotyros muziejų; pokalbiai apie kariuomenę, senovės Rusiją; lauko žaidimai „Viro traukimas“, „Musės neskrenda“; mokymosi pratimai pagal garso akompanimentą „Spindinti saulė“.

STUDIJŲ TVARKA:

Vaikinai, kokią šventę švenčiame šiandien?

Tėvynės gynėjų diena.

O kas yra Tėvynė? Teisingai, vaikinai, Tėvynė yra mūsų Tėvynė.

Kaip vadinasi mūsų šalis?

Atsakymas: Rusija.

Vaikai skaitė T. Bokovos eilėraštį „Tėvynė“.

Vaikas 1

Tėvynė yra didelis, didelis žodis!

Tegul pasaulyje nebūna stebuklų

Jei ištarsi šį žodį siela,

Jis gilesnis už jūras, aukščiau už dangų!

Vaikas 2

Jis tinka tiksliai pusei pasaulio:

Mama ir tėtis, kaimynai, draugai.

Mėgstamiausias miestas, gimtasis butas,

Močiutė, mama, kačiukas... ir aš.

vaikas 3

Saulėtas zuikis delne

Už lango alyvos krūmas

O ant skruosto apgamas -

Tai irgi tėvynė.

Gimtasis kraštas gali viską: duoti šaltinio vandens atsigerti, šiltos duonos pamaitinti, nustebinti savo grožiu, bet apsisaugoti negali. Visais laikais mūsų Tėvynė – Rusija garsėjo miškais, laukais, upėmis, protingais ir maloniais žmonėmis. Todėl priešai užpuolė Rusiją.

Kas gynė Rusiją tais tolimais laikais?

Atsakymas: Bogatyrs

Kokius herojus pažįsti?

Atsakymas: Ilja Murometsas, Alioša Popovičius ...

Kokius šarvus turėjo herojai?

Paštas, šalmas, makalai...

Vaikinai, kas dabar yra pagrindinis Tėvynės gynėjas?

Atsakymas: armija. Kareiviai.

Koks turėtų būti karys?

Atsakymas: Stiprus, drąsus, gudrus, ištvermingas, užsispyręs, drąsus, dėmesingas.

Kokias kariuomenės rūšis žinote?

Atsakymas: pasieniečiai, pėstininkai, jūreiviai, desantininkai, signalininkai, lakūnai.

Mūsų berniukai dar darželyje, bet praeis metai, eis tarnauti į kariuomenę. Tačiau norint tapti tikru gynėju, jiems dar reikia daug išmokti. Norint sužinoti daug įdomių dalykų apie kario profesijas, pasitikrinti jų vikrumą, jėgą, ištvermę, siūlau visiems vaikinams atlikti pratybas „Jaunojo kareivio mokykloje“.

Ar sutinki? Taigi pradėkime! Einame aplankyti pėstininkų!

Žaidimas „KAMUOLIŲ PADAVIMAS“

Komandos išsirikiuoja į stulpelius po vieną. Užduotis – perduoti kamuolį per galvą, o pastarasis, gavęs kamuolį, bėga į priekį ir taip toliau, kol tas, kuris pradėjo varžybas, vėl bus pirmas.

Visi visos šalies berniukai turėtų būti drąsūs.

Kad sienos būtų apsaugotos, kad mamos šypsotųsi.

Tegul nebūna karo!

Žaidimas „SIENOS SAUGOS IR PAŽEIDIMAI“

Berniukai stovi ratu, susikibę rankomis. Į komandą „Siena atidaryta“. Pakelkite rankas, merginos žygiuoja pagal muziką į ratą ir iš jo. Pagal komandą „Žiūrėti“, nuleidžiant rankas, rate likę asmenys laikomi sulaikytais ir siunčiami į „komandos biurą“, tai yra, ant kėdžių.

O dabar – taktiniai mokymai „Atspėk mįslę“

Rate nėra voverės,

Spalvota rodyklė

Kas pakeliui pasiklysta

Sako kur eiti. (Kompasas.)

Ir jis pats laikosi už dugno,

Ir laiko laivą kartu. (Inkaras.)

Danguje sukasi geležinis paukštis

Piloto signalu jis nusileidžia ant žemės. (Lėktuvas.)

Kas tie vaikinai pasienyje

Saugoti mūsų žemę?

Dirbti ir mokytis

Ar visi žmonės galėtų ramiai? (Sienos apsauga)

Du vikšrai šliaužioja

Atvežamas bokštas su patranka. (Bakas)

Kas skrenda greičiau už paukštį?

Kas saugo sienas?

Kas visada pasiruošęs skristi?

Visi: Tai pilotai – lakūnai!

Kadangi atvykome aplankyti pilotų, atėjo laikas žaisti jų mėgstamą žaidimą.

Žaidimas „SKRISTI NESKKRĖDA“

Vaikai juda po kambarį, ištiesę rankas, prie „skraidančių“ teksto žodžių. Jie stovi vietoje ant „neskraidančio“.

Drugeliai? Pagalvės? Skanių tortų?

Juodieji bokšteliai? Vaikų gydytojai?

Žąsys? apelsinai? Greiti automobiliai?

Raudoni pomidorai? Ar gulbės gražios?

Ar arbūzai dryžuoti? Ar katės su ūsais?

Kregždės? Zylė? Visi kiti paukščiai?

Bitės? Midge? Žaidimas baigtas.

Vaikas:

Jūra myli protingus, drąsius;

Jei gali tai padaryti

Protas ir drąsa įrodyti

Galite tapti kapitonu.

Atvykome aplankyti jūreivių. Atėjo laikas dainuoti dainą. Muzikiniam akompanimentui vaikai dainuoja dainelę „Mes eisime tarnauti į karinį jūrų laivyną“.

O dabar pažaiskime. Mėgstamiausias jūreivių žaidimas – virvės traukimas. Mūsų komandos matuos jėgas. Pažiūrėkime, kad katė stipresnė.

Žaidimas „Virvės vilkimas“

Kario mokymui

Prasideda ryte.

Varžybos linksmybėms, vikriems!

Susiburkite vaikai!

Žaidimas "RIE!"

Žaidžia dvi komandos. Įsakius pirmas pabunda vadas. Jis bėga prie vėliavos, apbėga jį, pažadina kareivį (paima už rankos) ir kartu bėga prie vėliavos, paima trečią ir t.t. Kol apbėga visa komanda. Grįžkite į pradinę padėtį.

Mūsų kariai saugo ramų gyvenimą. Karinė tarnyba yra sunki. Turi būti stiprus, kad nepavargtum. Kiekvieną rytą kareivis daro mankštą. Ir kviečiu imti mokestį.

Muzikinė mankšta „SAULĖS SPINDULYS“

Mes norime gyventi tik pasaulyje. Ir mes svajojame apie tuos laikus, kai žemėje nebus karo. Ir mums visada reikės stiprių, drąsių, drąsių ir kilnių vyrų, galinčių mus apsaugoti. Laimingas Tėvynės gynėjas.

Redaktoriaus pasirinkimas
Iš rusų kalbos mokytojos Vinogradovos Svetlanos Evgenievnos, VIII tipo specialiosios (pataisos) mokyklos mokytojos, patirties. Apibūdinimas...

„Aš esu Registanas, aš esu Samarkando širdis“. Registanas yra Centrinės Azijos puošmena, viena nuostabiausių aikščių pasaulyje, kuri yra...

2 skaidrė Šiuolaikinė stačiatikių bažnyčios išvaizda yra ilgo vystymosi ir stabilios tradicijos derinys. Pagrindinės bažnyčios dalys buvo suformuotos jau ...

Norėdami naudotis pristatymų peržiūra, susikurkite sau Google paskyrą (paskyrą) ir prisijunkite:...
Įrangos pamokos eiga. I. Organizacinis momentas. 1) Koks procesas nurodytas citatoje? “.Kažkada į Žemę nukrito saulės spindulys, bet ...
Pristatymo aprašymas atskiromis skaidrėmis: 1 skaidrė Skaidrės aprašymas: 2 skaidrė Skaidrės aprašymas: 3 skaidrės Aprašymas...
Vienintelis jų priešininkas Antrajame pasauliniame kare buvo Japonija, kuri taip pat netrukus turėjo pasiduoti. Būtent tuo metu JAV...
Olga Oledibe Pristatymas vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams: „Vaikams apie sportą“ Vaikams apie sportą Kas yra sportas: Sportas yra ...
, Pataisos pedagogika Klasė: 7 Klasė: 7 Programa: mokymo programos redagavo V.V. Piltuvo programa...