„Tūrinės geometrinės formos: rutulys, kubas, cilindras. matematikos pamokos metmenys (parengiamoji grupė) šia tema. Pamokos apie femp parengiamojoje grupėje „traukinio kelionė į geometrinių formų šalį“ santrauka Parengė: mokytoja p.


Skyriai: Darbas su ikimokyklinukais

Tikslai:

  • Stiprinti gebėjimą naršyti erdvėje,
  • Stiprinti gebėjimą naudotis planu,
  • Sustiprinti savaitės dienų seką,
  • Įtvirtinti žinias apie trimates figūras: cilindrą, kūgį, gretasienį, kubą, rutulį,
  • Pakartokite skaičių sudėtį per 10,
  • Toliau mokytis spręsti pavyzdžius, skaityti aritmetines žymes,
  • Toliau kurti ir spręsti problemas,
  • Ugdykite savikontrolės ir savigarbos įgūdžius

Medžiaga:

  • Grupės planas; trimatės figūros: gretasienis, kubas, rutulys, cilindras, kūgis;
  • Siužetiniai paveikslėliai užduočių sudarymui; kubas, liniuotė su geometrinėmis figūromis, pieštukas, popieriaus lapai;
  • Kortos – skaičių kompozicija, užduočių kortelės, rutulys.

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patinka keliauti? Šiandien mes leisimės į kelionę ir keliausime su jumis mūsų grupėje. Pažiūrėk ką aš turiu. Kaip manote, kas tai yra? (grupės planas). Taip, tai planas, jame tos vietos nurodytos (Meno, vandens ir smėlio centras, kalbos raidos centras, biblioteka, matematikos centras, gamtos kampelis), kur yra kortelės su užduotimis, kurias jūs ir aš turime atlikti šiandien.

Ir matematinis magiškas kubas padės tai padaryti; kad ir kuris skaičius atsirastų, ten ir ieškosime užduoties.

I užduotis.

„Nuostabus krepšys“.

Pedagogas: Siūlau liesti nustatyti, kokia tūrinė figūra yra maišelyje (kubas, cilindras, rutulys, gretasienis, kūgis – skirtingų spalvų).

Kate: Aš paėmiau kubą. Jis turi 6 šonus, 8 kampus, raudonos spalvos, nevyniojamas, pagamintas iš medžio.

(vaikų atsakymai)

II užduotis.

„Ruošimasis ir problemų sprendimas“

Pedagogas: Pasiskirstykite į poras. Vienas kuria užduotį, kitas atsako. (kortelės su gyvūnų, gėlių atvaizdais..)

Maša: Jura, proskyne vaikščiojo 6 žąsys, pas jas atėjo dar 4 žąsys. Kiek žąsų vaikšto proskyne?

Jura: Plyne pradėjo vaikščioti 10 žąsų.

(kitų vaikų atsakymai)

III užduotis.

Žaidimas „Įvardink kaimynus“.

Pedagogas: Aš įvardinu datą arba savaitės dieną, jūs turite įvardyti jų kaimynus.

Pedagogas: pirmadienis - sekmadienis - antradienis, penki - keturi ir šeši.

IV užduotis.

„Skaičių sudėtis“.

Pedagogas: Turite korteles su skaičiais. Turite parašyti, iš kurių dviejų mažiausių skaičių sudaro jūsų skaičius.

V užduotis.

"Klausimo atsakymas".

Pedagogas: Kiekvienas iš jūsų turi kortelę su užduotimi, skaitote užduotį ir atsakote.

  1. Tęsti 10.9,... (8, 7, 6, 5. 4, 3, 2, 1)
  2. Kiek dienų yra savaitėje? Pavadink.
  3. Skaičiuokite eilės tvarka (pirma antra, trečia ketvirta..)
  4. Tęsti 2.4… (6, 8, 10, 12..)
  5. Kiek mėnesių būna per metus? Pavadink.
  6. Kas yra papildoma: apskritimas, kvadratas, trikampis, stačiakampis (ratas)
  7. Perskaitykite ir išspręskite pavyzdį: 2+3=5
  8. Kurie du skaičiai yra panašūs vienas į kitą? (6 ir 9)
  9. Perskaitykite ir išspręskite pavyzdį: 10-5=5
  10. Kiek valandų yra per dieną? (24)
  11. Iš kokios geometrinės figūros galima sudaryti apskritimą? (kvadratas)
  12. Koks yra blogiausias pažymys mokykloje ir koks geriausias? (2 ir 5)

VI užduotis.

„Atspėk matematikos mįsles“.

Pedagogas:

Vadimas rado šešis grybus
Ir tada dar vienas.
Jūs atsakote į klausimą:
Kiek grybų jis atnešė?

Viena gėlė
Keturi žiedlapiai.
O kiek žiedlapių
Dvi tokios gėlės?

Dvi juokingos beždžionės
Jie nuėjo pirkti knygų.
Ir mes nusipirkome penkias knygas,
Kad būtų ką paskaityti.
Tik kvailos beždžionės
Knygų negalima suskaičiuoti.
Padėkite beždžionėms
Kiek knygų jie turi, pasakyk man?

Pilkajam garniui į pamoką
Atvyko septyni keturiasdešimt
Ir tik du iš jų yra šarkos
Mes paruošėme savo pamokas.
Kiek pasitraukusiųjų – keturiasdešimt,
Atvyko į klasę?

Ežiukas davė ančiukus
Aštuoni odiniai batai.
Kuris iš vaikinų atsakys?
Kiek buvo ančiukų?

VII užduotis.

„Modeliavimas iš geometrinių formų“.

Reikia modeliuoti objektus iš geometrinių formų, stengtis, kad jie būtų kitokie.

Mūsų kelionė per grupę baigėsi, jūsų laukia mokyklinis gyvenimas.

Parengiamosios mokyklos grupės „Matematikos šalyje“ matematinio tobulėjimo pamokos santrauka

Skyriai: Darbas su ikimokyklinukais

Stiprinti gebėjimą naršyti erdvėje,

Stiprinti gebėjimą naudotis planu,

Sustiprinti savaitės dienų seką,

Įtvirtinti žinias apie trimates figūras: cilindrą, kūgį, gretasienį, kubą, rutulį,

Pakartokite skaičių sudėtį per 10,

Toliau kurti ir spręsti problemas,

Ugdykite savikontrolės ir savigarbos įgūdžius

Medžiaga:

Grupės planas; trimatės figūros: gretasienis, kubas, rutulys, cilindras, kūgis;

Siužetiniai paveikslėliai užduočių sudarymui; kubas, liniuotė su geometrinėmis figūromis, pieštukas, popieriaus lapai;

Kortos – skaičių kompozicija, užduočių kortelės, rutulys.

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patinka keliauti? Šiandien mes leisimės į kelionę ir keliausime su jumis mūsų grupėje. Pažiūrėk ką aš turiu. Kaip manote, kas tai yra? (grupės planas). Taip, tai planas, jame rodomos tos vietos (meno, vandens ir smėlio centras, kalbos raidos centras, biblioteka, matematikos centras, gamtos kampelis), kur yra kortelės su užduotimis, kurias mes ir tu šiandien turime atlikti.

Ir matematinis magiškas kubas padės tai padaryti; kad ir kuris skaičius atsirastų, ten ir ieškosime užduoties.

I užduotis.

„Nuostabus krepšys“.

Pedagogas: Siūlau liesti nustatyti, kokia tūrinė figūra guli maišelyje (kubas, cilindras, rutulys, gretasienis, kūgis – skirtingų spalvų).

Katya: Aš paėmiau kubą. Jis turi 6 šonus, 8 kampus, raudonos spalvos, nevyniojamas, pagamintas iš medžio. (vaikų atsakymai)

II užduotis.

„Ruošimasis ir problemų sprendimas“

Pedagogas: Pasiskirstykite į poras. Vienas kuria užduotį, kitas atsako. (kortelės su gyvūnų, gėlių atvaizdais..)

Maša: Jura, proskyne vaikščiojo 6 žąsys, pas jas atėjo dar 4 žąsys. Kiek žąsų vaikšto proskyne?

Yura: 10 žąsų pradėjo vaikščioti proskyne. (kitų vaikų atsakymai)

III užduotis.

Žaidimas „Įvardink kaimynus“.

Pedagogas: Aš įvardinu datą arba savaitės dieną, tu turi įvardyti jų kaimynus.

Mokytojas: pirmadienis - sekmadienis - antradienis, penki - keturi ir šeši.

IV užduotis.

„Skaičių sudėtis“.

Pedagogas: Turite korteles su skaičiais. Turite parašyti, iš kurių dviejų mažiausių skaičių sudaro jūsų skaičius.

V užduotis.

"Klausimo atsakymas".

Pedagogas: Kiekvienas iš jūsų turi kortelę su užduotimi, skaitote užduotį ir atsakote.

Tęskite 10,9,.. (8, 7, 6, 5. 4, 3, 2, 1)

Kiek dienų yra savaitėje? Pavadink.

Skaičiuokite eilės tvarka (pirmas, antras, trečias, ketvirtas...)

Tęskite 2, 4….(6, 8, 10, 12..)

Kiek mėnesių būna per metus? Pavadink.

Kas yra papildomai: apskritimas, kvadratas, trikampis, stačiakampis (apskritimas)

Perskaitykite ir išspręskite pavyzdį: 2+3=5

Kurie du skaičiai yra panašūs vienas į kitą? (6 ir 9)

Perskaitykite ir išspręskite pavyzdį: 10-5=5

Kiek valandų yra per dieną? (24)

Iš kokios geometrinės figūros galima sudaryti apskritimą (kvadratą)

Koks yra blogiausias pažymys mokykloje ir koks geriausias? (2 ir 5)

VI užduotis.

„Atspėk matematikos mįsles“.

Pedagogas:

Vadimas rado šešis grybus

Ir tada dar vienas.

Jūs atsakote į klausimą:

Kiek grybų jis atnešė? (7)

Viena gėlė

Keturi žiedlapiai.

O kiek žiedlapių

Dvi tokios gėlės? (8)

Dvi juokingos beždžionės

Jie nuėjo pirkti knygų.

Ir mes nusipirkome penkias knygas,

Padėkite beždžionėms

Kiek knygų jie turi, pasakykite man (10)

Pilkajam garniui į pamoką

Atvyko septyni keturiasdešimt

Ir tik du iš jų yra šarkos

Mes paruošėme savo pamokas.

Kiek pasitraukusiųjų – keturiasdešimt,

Atvyko į klasę? (5)

Ežiukas davė ančiukus

Aštuoni odiniai batai.

Kuris iš vaikinų atsakys?

Kiek buvo ančiukų? (4)

VII užduotis.

„Modeliavimas iš geometrinių formų“.

Reikia modeliuoti objektus iš geometrinių formų, stengtis, kad jie būtų kitokie.

Mūsų kelionė per grupę baigėsi, jūsų laukia mokyklinis gyvenimas.

Ikimokyklinis amžius – bendriausių gebėjimų formavimosi ir vystymosi amžius, kurie vaikui augant tobulės ir diferencijuos. Vienas iš svarbiausių gebėjimų yra gebėjimas pažinti.

Elementarių matematinių sąvokų ugdymas yra nepaprastai svarbi ikimokyklinuko intelektualinio ir asmeninio tobulėjimo dalis. Vyresniame ikimokykliniame amžiuje elementarių matematinių sąvokų ugdymo problema aktualizuojama labiausiai, tai yra dėl artėjančio vaiko perėjimo prie sisteminio ugdymo mokykloje.

Remiantis federaliniu valstybiniu papildomo ugdymo standartu, ugdomojo darbo turinys turėtų užtikrinti pirminių idėjų apie supančio pasaulio objektų savybes ir ryšius (formą, spalvą, dydį, medžiagą, garsą, ritmą, tempą, kiekį) plėtrą. , skaičius, dalis ir visuma, erdvė ir laikas, judėjimas ir poilsis, priežastys ir pasekmės ir kt.). Standartas numato visapusišką ir integruotą požiūrį, užtikrinantį mokinių vystymąsi visose deklaruojamose viena kitą papildančiose vaikų raidos ir ugdymo srityse.

Tikslas: toliau formuoti vaikų elementarų matematinį supratimą per praktinę veiklą su trimatėmis geometrinėmis formomis ir kūnais.

Užduotys:

Švietimas:

Įtvirtinti vaikų žinias apie trimačius geometrinius kūnus (kubą, cilindrą, rutulį, kūgį, gretasienį).

Stiprinti vaikų gebėjimą kurti struktūras iš geometrinių kūnų.

Švietimas:

Ugdykite loginį mąstymą, vaizduotę, dėmesį, smulkiąją motoriką, atkaklumą.

Ugdyti vaikų erdvinę orientaciją.

Praturtinkite vaikų žodyną.

Pedagogai:

Ugdykite domėjimąsi matematika.

Ugdyti gebėjimą klausytis suaugusiųjų ir bendraamžių, kalbėti nepertraukiant, norą padėti vieni kitiems.

Veiklos sąrašas, darbo formos:

  • Motorinė veikla: kūno kultūros pamoka „Elnias turi didelį namą“.
  • Žaidimo veikla: didaktinė pratimas „Įvardink geometrines figūras“, didaktinis-kalbinis žaidimas „Matau kūną, jis atrodo kaip daiktas“, žaidimas „Padėkite trimačius geometrinius kūnus ant lapo“.
  • Komunikabilumas: ugdomųjų klausimų kūrimas, paaiškinimas, galvosūkio sprendimas, refleksija.
  • Pažinimas ir tyrimas: žaidimas „Statybos aikštelė“.

Pateikiami pamokos užrašai yra autoriaus darbas. Parengta pagal programą „Švietimas ir mokymas darželyje“, autorė M. A. Vasiljeva, atitinka federalinio valstybinio švietimo standarto reikalavimus ir yra įtraukta į ugdymo sritį „Pažinimas“. Kontūras aiškiai parodo integruoti tokias švietimo sritis kaip: pažinimas, socializacija, fizinis vystymasis, kalbos raida.

Planuojamas rezultatas:

  1. Vaikai lavins savo žinias apie geometrines figūras.
  2. Pagerinamos galimybės kurti struktūras iš geometrinių kūnų.
  3. Vaikai praturtins savo žodyną matematiniais terminais.
  4. Vaikai lavins galvosūkių sprendimo įgūdžius.

Naudotos įrangos ir medžiagų sąrašas: nešiojamas kompiuteris, projektorius, konstravimo komplektų rinkinys, geometrinių kūnelių rinkinys kiekvienam vaikui, popieriaus lapai, raudoni ir mėlyni apskritimai.

PMetodinės ir grožinės literatūros sąrašas:

  1. Ugdymo ir ugdymo programa darželyje / Red. M.A. Vasiljeva, V.V. Gerbova, T.S. Komarova. – 4-asis leidimas, red. Ir papildomai – M.: Mozaika-Sintez, 2007. – 240 p.
  2. Pomoraeva I.A., Pozina V.A. Elementariųjų matematinių sąvokų formavimas. Darbo sistema darželio parengiamojoje grupėje. – M.: MOZAIKA-SINTEZĖ, 2012.-80 p.

Pamokos eiga:

Laiko organizavimas.

Pedagogas:

Matau platų ratą

Visi mano draugai atsikėlė

Eisime tuoj pat

Dabar eikime į kairę

Susirinkime kartu centre

Ir mes visi grįšime į savo vietą

Nusišypsokime, mirktelkime

Pradėkime kelionę.

Pedagogas: Sveiki bičiuliai. Dabar leisimės į kelionę į geometrinių formų šalį. Norint vykti į kelionę, mums reikia transporto. Kokiu transportu naudosimės, sužinosite spėliodami rebusas.(Skaidra Nr. 1).Vaikų atsakymai.

Vaikinai, kelionė bus įdomi ir įdomi. Būkite atsargūs ir stenkitės viską atsiminti. Taigi, pradėkime savo kelionę. Jūsų kelionės metu lokomotyvas Chukh-Chuk sustos stotyse, kuriose jūsų laukia įdomios užduotys.

Pirmyn!

Pirmoji stotis. Žaidimo pratimas voke „Pavadink geometrines figūras“.

Pedagogas: Prieš vardydami figūras, prisiminkime, kokios yra geometrinės figūros? Vaikų atsakymai. (Skaidrė№2)

Pedagogas: Kokias geometrines figūras matote skaidrėje? Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Tiesa, vaikinai, tai trimatės geometrinės figūros. (Skairė Nr. 3)

Pedagogas:Šiandien kalbėsime apie erdvines geometrines figūras. Šios figūros dar kitaip vadinamos geometriniais kūnais. Ar galima sulankstyti plokščias figūras? Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Teisingai, vaikinai, trimatės figūros užima vietą, turi tūrį, todėl jų negalima sukrauti.

Pedagogas: Pažvelkime į tūrinius kūnus atidžiau. Siūlau žaisti žaidimą „Aš matau kūną, jis atrodo kaip daiktas“. Skaidrėje parodysiu geometrinį kūną, o jūs turite suteikti jam pavadinimą ir pasakyti, kur jį galima rasti kasdieniame gyvenime.

4 skaidrė – kubas(Pavyzdys: matau kubą, atrodo kaip televizorius, kubas...)

Skaidrė numeris 5 – rutulys(Vaikų atsakymai)

Skaidrės numeris 6 cilindras(Vaikų atsakymai)

Skaidrės numeris 7 kūgis(Vaikų atsakymai)

8 skaidrės gretasienis(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Puiku vaikinai! Eikime toliau.

Pedagogas: Ir tai laukia mūsų Kita stotis, kuris vadinamas "Statybvietė".

Klausykite užduoties. Vaikinai, šioje stotyje turite pasiskirstyti į 2 komandas ir pastatyti 2 pastatus, o tada pasakyti, kokius geometrinius kūnus naudojote ir kiek.

Klausimai vaikams apie dizainą:

Kokių geometrinių kūnų jums reikėjo statybai?

Kiek geometrinių kūnų panaudojote?

Pedagogas: Gerai padaryta vaikinai. Mūsų kelionė tęsiasi.

Stotis „Erdvinis“.

Pedagogas: Vaikinai, kita užduotis, kurią turime atlikti, vadinasi „Padėkite trimačius geometrinius kūnus ant popieriaus lapo“.

Jūs turite tūrinius geometrinius kūnus ant savo lentelių, dabar šiuos tūrinius kūnus reikia dėti ant lapo pagal mano nurodymus. Atidžiai klausytis. Taigi pradėkime:

Įdėkite kamuolį viršutiniame dešiniajame kampe;

Įdėkite kubą apatiniame kairiajame kampe;

Į lapo vidurį įdėkite gretasienį;

Apatiniame dešiniajame kampe įdėkite cilindrą;

Viršutiniame kairiajame kampe uždėkite kūgį.

Pedagogas: Visi atliko užduotį.

Klausimai vaikams:

Danilai, prašau, pasakyk man, kur yra kūgis, kubas? Dabar patikrinkime skaidrę.

9 skaidrės numeris

Pedagogas: Gerai padaryta vaikinai. Siūlau pailsėti.

Kūno kultūros pamoka „Elnias turi didelį namą“

Ir paskutinė stotis yra „Smekalistaya“.

Pedagogas: Siūlau šiek tiek pagalvoti.

Kiek nosių turi trys katės?

Kiek ausų turi dvi pelės?

Kiek pirštų yra ant vienos rankos?

Kokia savaitės diena šiandien?

Kiek kartų per metus būna gimtadienis?

Koks dabar metų laikas?

Prieangyje sėdi šuniukas

Šildo jo pūkuotą šoną,

Atbėgo dar vienas

Ir atsisėdo šalia.

Kiek yra šuniukų?

Kiek kampų yra trikampyje?

Kiek dienų yra vienoje savaitėje?

Kas būna pirma: rytas ar vakaras?

Pedagogas:Šauniai padirbėta!

Pamokos santrauka.

Ar jums patiko kelionė su traukiniu Chukh-Chukh?
Dabar pažiūrėkime, koks dėmesingas buvote kelionės metu.

  • Kokius geometrinius kūnus mes sutikome?
  • Kokias užduotis prisimenate?
  • Vanya, išvardink 2 objektus, panašius į rutulį, kubą, cilindrą.
  • Kas buvo įdomaus kelionėje?

Pedagogas: Kviečiu įvertinti savo darbus. Kas atliko visas užduotis, paimkite raudoną apskritimą. Kam nepavyko mėlyna.

GBOU darželis Nr.2573

Atvira pamokos santrauka

Tema:

„Nuotykiai Faure pilyje“d-Boyardas"(matematinis žaidimas - kelionės)

Koroleva L.I.

Tikslas:

1. Lavinti skaičiavimo įgūdžius, gebėjimą komponuoti vaizdą iš geometrinių figūrų.

2. Toliau mokyti, kaip sudaryti ir spręsti sudėjimo ir atimties uždavinius naudojant siūlomas schemas.

3. Išmokite nustatyti objektų vietą lapo plokštumos atžvilgiu.

4. Išmokite atkurti rinkinį, kuriame vienas daiktas turi daugiau ar mažiau nei kitas.

5. Ugdykite vaikų vizualinį suvokimą ir dėmesį.

6. Pagerinti interhemisferinę sąveiką.

7. Ugdykite susidomėjimą įdomių, matematinę reikšmę turinčių problemų sprendimu.

8. Aktyvinkite vaikų žodyną.

Planas:

1. Emocinis ir psichologinis požiūris į žaidimą – veiklą.

2. Pratimai: „Lobių žemėlapis“

3. „Fotografija“ – geometrinės figūros.

4. Pratimas: „Atidarykite spyną“ (kortelės su skaičiais)

5. D/I „Stebuklingas ratas“

6. Pratimas „Dviženkliai skaičiai“ (Vorai)

7. Grafinis diktantas „Eisk maršrutu“ (Užduotis planšetiniuose kompiuteriuose, išmatuoti kelius)

8. Problemų sprendimas (ąžuolas)

9. Sukurkite raktinį žodį, atidarykite langelį.

Įranga: Magnetinė lenta, molbertas, ąžuolas, kekės - iškirpti iš popieriaus, statybinė medžiaga, dėžutės su natūraliomis medžiagomis, įrašas į juostą (Seniūno balsas).

Dalomoji medžiaga: skaičių lentelės, vietnamietiškas žaidimas „Apskritimas“, geometrinės figūros, lentelės, žymekliai.

Pamokos eiga:

Auklėtojas. Šiandien mūsų laukia neįprasta, įdomi veikla. aš siūlau

tu žaidimas Ford-Boyard. Parodydami savo žinias, išradingumą ir

intelektą, susitvarkysite su Seniūno užduotimis, kurios

Vyresnysis. Norite tapti šio sunkaus, bet įdomaus žaidimo dalyviais.

Turite atlikti 7 užduotis. Už kiekvieną teisingai užpildytą

užduotį gausite raktinį žodį ir raidę. Su raktais galite

atidaryk lobių skrynią. mano

įkalčiais, kurie slypi trijų dėžučių apačioje.

Geros kelionės! Sėkmės!

Pedagogas: Na, vaikai, tai yra 3 dėžutės, apie kurias kalbėjo seniūnas.

Ką daryti, kad greičiau rastumėte įkalčių? (vaikai, išsiskyrė

į 3 grupes).

Eikite į 1, 2, 3 langelius. Ką radote savo dėžutėje? (raktai ir raidės)

Kokią užuominą vyresnysis įdėjo į jūsų dėžutę? (vokas).

Na, kas yra tavo stalčiuje? (žemėlapis)

Mokytojas išskleidžia žemėlapį ir parodo jį vaikams. Auklėtojas. Tai tas pats žemėlapis, kuris mums padės mūsų kelyje. Čia yra pasakiškas Ąžuolas, po kuriuo yra karstas su lobiu, tačiau norint patekti į Ąžuolą reikia įveikti daugybę kliūčių. Kelionę pradėsime nuo Seniūno pilies.

Kur jis yra? (Vaikai: viršutiniame kairiajame kampe) Pakabinu žemėlapį ant lentos ir atidarau „užraktą“, kuri stovi ant mano stalo, pastatyto iš trimačių, geometrinių formų. Čia yra pilis. Pažvelkite į jį ir pasakykite mums: iš kokių trimačių figūrų yra pastatyta pilis?

Vaikų atsakymai: kūgis, kubas, gretasienis, rutulys, cilindras. Auklėtojas. Kaip mūsų kelionės suvenyrą, nufotografuokite jį plokščiomis geometrinėmis formomis ant savo stalo.

Mokytojas tikrina vaikų darbą. -Kodėl tavo stogas trikampis?

(Vaikai: atkreipiu dėmesį, kad ant pilies stogo yra kūgis, o kūgis yra trikampis). - Kokią plokščią geometrinę formą rodo cilindras?

(Vaikai: stačiakampis).

Pavadinkite plokščią rutulio formą? (Vaikai: apskritimas), kokią plokščią figūrą vaizduoja kubas?

Šauniai padirbėta! Pilies nuotraukos pasirodė gerai. Gaukite 1 raktą ir raidę. Kokį laišką? (M).

Pažiūrėkime į žemėlapį. Ant pilies vartų kabo didžiulė spyna, kurią norėdami atidaryti ir patekti į pilį, turime atlikti tokią Seniūno užduotį. Mokytojas išima užduotį iš voko ir perskaito

"Prieš jus yra kortelės su skaičiais, uždenkite lustu skaičių, kuris yra atsakymas į klausimus."

Seniūnas klausia:

I. Iš kokio skaičiaus reikia atimti 1, kad gautum 7?

2. Kiek kojų turi voras?

3. Kiek porų kojų turi voras? Kodėl 4?

(Vaikai: nes pata yra 2, o 2+2+2+2 bus 8).

4. Svečiai į Senolių pilį ateina kartą per metus. Kiek mėnesių seniūnas turėtų laukti, kol atvyks svečiai?

5. Ar kitas skaičius yra 10?

6. Ar ankstesnis skaičius yra 12?

Auklėtojas. Jūs teisingai atsakėte į klausimus. Čia yra raktas ir raidė (O).

Jis pakabina laišką ant lentos. Tęsiame kelionę.

Žiūrime į žemėlapį: koks kelias mus nuves prie kitos užduoties? (išilgai banguotos linijos) Kokį gražų ugnies ratą priėjome!

Mokytojas skaito užduotį.

„Stebuklingasis ratas supjaustomas į 7 skirtingas dalis. Surinkite dalis į vieną ratą."

Mokytojas vaikšto, tikrina, padeda. Auklėtojas. Vaikai, kokią išvadą galime padaryti?

(Iš kelių dalių galima surinkti 1 visumą, o vieną visumą galima padalinti į kelias dalis).

Kas yra didesnis, dalis ar visuma? Kas mažesnis? Už savo išradingumą gausite raktą ir laišką. Kuris? (L). Eikime toliau. Kuris kelias? (laužyta linija) Oi! Žiūrėk! Akinių voratinklis! ar tu nebijai? Tada leidome toliau į kelionę.

Atsikėlėme. Žingsnis į vietą. Kairė. Teisingai. Kairė. Visur aplinkui. Kairė. Ženk į priekį, sek paskui mane. Prieš akis yra kliūtis: proto vartai. Jei perlipsite, tapsite protingesni ir išspręsite visas kitas užduotis.

(Vaikai ropoja per lanką) Atsidūrėme šaltame, nepatogiame kambaryje, o kiek ten vorų.

(ant molberto stovi piešti vorai, nugarėlėse nupiešti skaičiai) Ir štai Seniūno užduotis. Skaito.

„Vorai neįpainios jūsų į savo tinklus, jei duosite jiems teisę

dviženklių skaičių charakteristikos: 11, 10 ir 14

Pavyzdžiui. Skaičius 11 yra dviženklis skaičius, sudarytas iš dešimties ir vieno vieneto. Tai keista. Šio skaičiaus kaimynai yra 10 ir 12.

Vaikai apibūdina skaičius.

Auklėtojas. Puiku, jūs atlikote šią užduotį. Jūs gaunate raktą ir

raidė (O).

Greitai palikime šį kambarį. Atsisėskite, pailsėkite.

Dar kartą pažiūrėkite į užduoties voką.

(Mokytojas skaito kitą užduotį)

„Privalai pereiti labirintą ir eiti tam tikros spalvos (raudonos, mėlynos) taku, tik pasirinkęs teisingą taką pateksite į Dubą. Nepakeliant rankos nuo šio taško

3 langeliai į dešinę

4 langeliai žemyn

Liko 5 langeliai

6 langeliai aukštyn 8 langeliai dešinėn

8 langeliai žemyn"

Auklėtojas. Ar visi baigė labirintą? Eikite į kelią, kurį pasirinkote planšetiniame kompiuteryje. Abu keliai mus nuves į Ąžuolą.

Bet kadangi turime mažai laiko, turime pasirinkti trumpiausią. Kaip žinoti, kuris takelis trumpesnis, raudonas ar mėlynas? (turi būti teisingai išmatuotas)

Kaip išmatuojame ilgį? (matuoti)

Kokiu mastu? (virvė, žingsnis, centimetras, matavimo juosta, liniuotė) Mūsų matas bus virvė (mokytojas duoda vaikui virvę sąlyginiam matavimui)

Sasha uždės matą ant takelio, o Tanya – ant lusto. Kartu skaičiuojame, kiek kartų matas nukris ant tako. Kuris kelias trumpesnis? (Raudona).

Kodėl? Nes jis lygus 4 matams, o mėlynas – 6. Ir mes žinome, kad 4 yra mažiau nei 6.

Šauniai padirbėta! Mes nustatėme trumpą kelią, gauname raktą ir raidę (D). Eikime raudonu kilimu. Tai ąžuolas, kuris nurodytas žemėlapyje. Ąžuolo lapai – ne paprasti, o stebuklingi. Kiekvienas lapas su konkrečia užduotimi. (Mokytojas nuplėšia lapus ir skaito užduotis)

1. Kokių geometrinių figūrų yra daugiau? Suskaičiuokite ir padėkite teisingą ženklą.

2. Įsikėlėme gyventojus į namą.

3. Sudarykite ir išspręskite problemą.

Jūs taip pat atlikote šią užduotį. Gauni raktą ir laišką.

Taigi, kas tai yra, vaikinai? Keistas lapas su klaustuku. Kas jis toks

klausia?

Mokytojas apverčia lapą ir skaito.

Kokios paskutinės raidės trūksta raktiniame žodyje? Atspėjęs šį laišką tu

sukurkite žodį ir gaukite paskutinį (-ius) raktą (-us).

Eikime tyliai ir žiūrėkime į savo laiškus. Kurias uždirbome, o kurių ne

Ar to pakanka? (C)

Kartu perskaitykime pagrindinį žodį. Šauniai padirbėta. Gauname paskutinį raktą.

Ar skaičiuojame, kiek jų turime?

Mokytojas duoda vaikams ir visi kartu garsiai suskaičiuoja: 12 3 4 5 6 7

Gerai padaryta, vaikai. Jūs atlikote visas užduotis. Gavote 7 raktus ir

atspėjo raktinį žodį. Bet aš turiu jums paskutinį dalyką

bandymas: kiekvienas raktas turi tilpti į karsto angą. Tik

tada jis atsidarys ir gausite lobį.

Vaikai prideda raktus ir atidaro karstą. Yra šokoladas ir knyga.

Auklėtojas.

Pasitelkęs savo žinias sugebėjai pasiekti savo tikslą ir atidaryti skrynią su tikrais lobiais, nes ne veltui sakoma, kad knyga tyli, o moko išminties.

GBOU darželis Nr.2573

Abstraktusklasesnir tema:

„Žaidžiame, skaičiuojame“

Parengė: parengiamosios grupės mokytoja

Koroleva L.I.

Pramogose dalyvauja dvi komandos. Vaikai iš anksto sugalvoja savo komandos pavadinimą, sukuria emblemą, pasirenka kapitoną ir išmoksta sveikinimo dainelę. Grojamas žygio garso įrašas. Dalyviai patenka į muzikos kambarį (matematiniai ženklai ir skaičiai pakabinti ant sienų).

Vairuoti laivus

Kad skristi į dangų,

Reikia daug ką žinoti

Jūs turite žinoti daug!

Šiandien vyksime į nuostabią matematikos šalį. Tu esi pasiruošęs? Kad nenuobodžiautų kelyje, pasiimkime linksmą dainą kelyje.

Jie atlieka dainą „Linksmieji keliautojai“ (muzika M. Starokadomsky, žodžiai S. Mikhalkovo).

Herald (vaidmenį atlieka suaugęs žmogus). Dėmesio! Dėmesio! Šiandien matematikos šalies sostinėje - Tsifrograde - vyksta žaidimai ir konkursai! Kviečiame dalyvauti tuos, kurie mėgsta žaisti ir moka skaičiuoti.

Žiuri stebės konkurso eigą ir vertins rezultatus. (Pristato žiuri narius.)

Komandos, pasveikinkite vieni kitus. (Jie atlieka išmoktas dainas.)

Pirmaujantis. Pradėkime savo varžybas.

Protui įkrovimas yra sudėtinga mįslė.

Ant stalo prieš komandas išdėliojamos kortelės su skaičiais. Vaikai turi atspėti vedėjo pasiūlytą mįslę ir rasti kortelę su skaičiumi, kurio vardas buvo paminėtas mįslėje. Už kiekvieną teisingai atliktą užduotį komandos apdovanojamos vėliavėlėmis, kurių skaičius pramogos pabaigoje lemia nugalėtoją.

Sukasi ant vienos kojos

Nerūpestingas, linksmas,

Šokėja spalvingu sijonu,

Muzikinis…

Kad nesušaltų, penki vaikinai susėda į megztą krosnį. (Kurštinė.)

Yra nikelio, bet nieko nenusipirksi. (Kiaulė)

Ir stringa ir skamba, Visus linksmina grodamas, Bet jai tik trys stygos

reikia. Kas tai yra, atspėk ką? Tai mūsų... (Balalaika.)

Ant penkių laidų

Paukščių pulkas ilsisi.

Pirmaujantis. Vaikai, atsiminkite, kiek natų žinote? (Septyni.) Visi užrašai turi pavadinimus. Pavadinkite juos. (Vaikų atsakymai.)

Vaikai groja metalofonais ir dainuoja dainelę „Do, re, mi, fa, sol...“ (muzika A. Ostrovskio, 3. Petrovos daina). Prie dainos „Pusiau išsilavinęs burtininkas“ garso įrašo (muzika A. Zatsepino, žodžiai L. Derbenevo) į salę įeina Gnomas (vaidina suaugęs) su skėčiu, ant kurio pritvirtintos kortelės su užduotimis.

Nykštukas. Nesu burtininkas, tik mokausi, ir man ne visada pavyksta. Aš negalėjau išspręsti šių problemų. Padėkite man, vaikinai!

Komandos paeiliui sprendžia problemas.

Ant tvoros užskrido gaidys,

Ten sutiko dar du.

Kiek yra gaidžių?

Kas turi atsakymą? (Trys.)

Ežiukas iš sodo atnešė tris obuolius, o rožinį obuolį padovanojo voveraitei. Su malonumu dovana

gavau voveraitę, Suskaičiuok obuolius ežio lėkštėje. (Du.)

Ežiukas davė ančiukus

Aštuoni odiniai batai.

Kuris iš vaikinų atsakys?

Kiek ančiukų jis nešiojo? (Keturi.)

Katė išsiuvinėjo kilimą -

Nuostabus modelis:

Dvi didelės ląstelės

Kiekvienas turi tris šakas.

Katė atsisėdo ant lovos,

Kiek šakų yra ant kilimo?

Ačiū jums, vaikai, kad padėjote man išspręsti šias sudėtingas problemas. Dabar pažaiskime.

Žaidžiamas žaidimas „Vienas, du, trys, keturi, penki“. Vaikai pagal muziką atlieka įvairius judesius (žygiavimas, šokinėjimas, šokinėjimas). Kiekvieno muzikinio fragmento pabaigoje vedėjas muša tamburiną. Smūgių skaičius rodo, kaip vaikai turi stovėti (po vieną, poromis, trise, keturiese ir pan.).

Nykštukas. Man labai patiko žaisti su tavimi. Bet aš turiu grįžti į burtininkų mokyklą. Iki pasimatymo vaikai! (Lapai.)

Pirmaujantis. Ir mes tęsiame konkursą.

Atsistokime dviejose eilėse ir pradėkime žaisti. Kas yra vikriausias? Ar galim

Žaidžiamas žaidimas „Skaičiavimas“ (meksikiečių liaudies daina, M. Milmano aranžuotė, J. Chazanovo rusiškas tekstas (Rinkinys „Vaikai šoka ratu.“ Sudarė M. Medvedevas ir V. Ryžkovas / M.: Leidyba) namas „Muzika“, 1988).

Aštuonios medinės lėlės. Ant mūsų stalo gyvena apkūnūs ir rausvi, visi vadinami lizdinėmis lėlėmis. Mes žaidėme, linksminomės ir susidarėme vienas į vieną.

Žaidimas „Išrūšiuokite lizdines lėles pagal jų ūgį“. Vaikai išrikiuoja lėles matrioškas ant flanelgrafo pagal jų dydžius: pirmoji komanda – mažėjančia, antroji – didėjančia tvarka.

Pirmaujantis. Greitai atlikote užduotį, o dabar susitinkate su svečiais - lizdinėmis lėlėmis.

Merginos atlieka šokį „Linksmosios matrioškos“ (muzika J. Slonovas, žodžiai L. Nekrasova).

Pirmaujantis. Skelbiamas kapitono konkursas. Jie turi sujungti vaizdo dalis, kad susidarytų visas vaizdas.

Kapitonai atlieka misiją. Žaidžiamas žaidimas „Kojų nesušlapk“. Prieš kiekvieną komandą išdėliojami „guzeliai“ (sunumeruotos lentos). Komandos nariai turi eiti per „pelkę“ pakaitomis, užlipdami ant „guzelių“, atitinkančių skaičiavimo eilę pirmyn ir atgal (nuo I iki 9).

Pirmaujantis. O dabar ilsimės ir visiems skaitysime poeziją. Ne paprasti, matematiniai. Vaikai.

Sutikau šimtalapę skruzdėlę kelyje: - Labas rytas! Kaip laikaisi?

Ji pateikė keturiasdešimt letenų.

Tuo tarpu jis spaudė letenas – Tada atėjo vakaras. (E. Goldman.)

Anksti ryte turguje

Nusipirkau avieną.

ėriukams ir ėriukams -

Dešimt aguonų žiedų.

Devynios džiovyklos, aštuonios bandelės,

Septyni papločiai, šeši sūrio pyragai,

Penki pyragai, keturios spurgos,

Trys kepalai, du meduoliai,

Ir aš nusipirkau vieną ritinėlį -

Aš nepamiršau savęs.

Ritminis žaidimas „Du du yra keturi“ (muzika V. Šainskio, žodžiai M. Plyatskovskio).

GBOU darželis Nr.2573

Atvira pamokos santrauka

Tema:

„Nuotykiai Ford-Boyard pilyje“ (matematinis kelionių žaidimas)

Koroleva L.I.

Tikslas:

1. Lavinti skaičiavimo įgūdžius, gebėjimą komponuoti vaizdą iš geometrinių figūrų.

2. Toliau mokyti, kaip sudaryti ir spręsti sudėjimo ir atimties uždavinius naudojant siūlomas schemas.

3. Išmokite nustatyti objektų vietą lapo plokštumos atžvilgiu.

4. Išmokite atkurti rinkinį, kuriame vienas daiktas turi daugiau ar mažiau nei kitas.

5. Ugdykite vaikų vizualinį suvokimą ir dėmesį.

6. Pagerinti interhemisferinę sąveiką.

7. Ugdykite susidomėjimą įdomių, matematinę reikšmę turinčių problemų sprendimu.

8. Aktyvinkite vaikų žodyną.

Planas:

1. Emocinis ir psichologinis požiūris į žaidimą – veiklą.

2. Pratimai: „Lobių žemėlapis“

3. „Fotografija“ – geometrinės figūros.

4. Pratimas: „Atidarykite spyną“ (kortelės su skaičiais)

5. D/I „Stebuklingas ratas“

6. Pratimas „Dviženkliai skaičiai“ (Vorai)

7. Grafinis diktantas „Eisk maršrutu“ (Užduotis planšetiniuose kompiuteriuose, išmatuoti kelius)

8. Problemų sprendimas (ąžuolas)

9. Sukurkite raktinį žodį, atidarykite langelį.

Įranga: Magnetinė lenta, molbertas, ąžuolas, kekės - iškirpti iš popieriaus, statybinė medžiaga, dėžutės su natūraliomis medžiagomis, įrašas į juostą (Seniūno balsas).

Dalomoji medžiaga: skaičių lentelės, vietnamietiškas žaidimas „Apskritimas“, geometrinės figūros, lentelės, žymekliai.

Pamokos eiga:

Auklėtojas. Šiandien mūsų laukia neįprasta, įdomi veikla. aš siūlau

tu žaidimas Ford-Boyard. Parodydami savo žinias, išradingumą ir

intelektą, susitvarkysite su Seniūno užduotimis, kurios

Vyresnysis. Norite tapti šio sunkaus, bet įdomaus žaidimo dalyviais.

Turite atlikti 7 užduotis. Už kiekvieną teisingai užpildytą

užduotį gausite raktinį žodį ir raidę. Su raktais galite

atidaryk lobių skrynią. mano

įkalčiais, kurie slypi trijų dėžučių apačioje.

Geros kelionės! Sėkmės!

Pedagogas: Na, vaikai, tai yra 3 dėžutės, apie kurias kalbėjo seniūnas.

Ką daryti, kad greičiau rastumėte įkalčių? (vaikai, išsiskyrė

į 3 grupes).

Eikite į 1, 2, 3 langelius. Ką radote savo dėžutėje? (raktai ir raidės)

Kokią užuominą vyresnysis įdėjo į jūsų dėžutę? (vokas).

Na, kas yra tavo stalčiuje? (žemėlapis)

Mokytojas išskleidžia žemėlapį ir parodo jį vaikams. Auklėtojas. Tai tas pats žemėlapis, kuris mums padės mūsų kelyje. Čia yra pasakiškas Ąžuolas, po kuriuo yra karstas su lobiu, tačiau norint patekti į Ąžuolą reikia įveikti daugybę kliūčių. Kelionę pradėsime nuo Seniūno pilies.

Kur jis yra? (Vaikai: viršutiniame kairiajame kampe) Pakabinu žemėlapį ant lentos ir atidarau ant mano stalo stovinčią „spyną“, kuri pastatyta iš trimačių, geometrinių formų. Čia yra pilis. Pažvelkite į jį ir pasakykite mums: iš kokių trimačių figūrų yra pastatyta pilis?

Vaikų atsakymai – kūgis, kubas, gretasienis, rutulys, cilindras. Auklėtojas. Kaip mūsų kelionės suvenyrą, nufotografuokite jį plokščiomis geometrinėmis formomis ant savo stalo.

Mokytojas tikrina vaikų darbą. -Kodėl tavo stogas trikampis?

(Vaikai: atkreipiu dėmesį, kad ant pilies stogo yra kūgis, o kūgis yra trikampis). - Kokią plokščią geometrinę formą rodo cilindras?

(Vaikai: stačiakampis).

Pavadinkite plokščią rutulio formą? (Vaikai: apskritimas), kokią plokščią figūrą vaizduoja kubas?

Šauniai padirbėta! Pilies nuotraukos pasirodė gerai. Gaukite 1 raktą ir raidę. Kokį laišką? (M).

Pažiūrėkime į žemėlapį. Ant pilies vartų kabo didžiulė spyna, kurią norėdami atidaryti ir patekti į pilį, turime atlikti tokią Seniūno užduotį. Mokytojas išima užduotį iš voko ir perskaito

"Prieš jus yra kortelės su skaičiais, uždenkite lustu skaičių, kuris yra atsakymas į klausimus."

Seniūnas klausia:

I. Iš kokio skaičiaus reikia atimti 1, kad gautum 7?

2. Kiek kojų turi voras?

3. Kiek porų kojų turi voras? Kodėl 4?

(Vaikai: nes pata yra 2, o 2+2+2+2 bus 8).

4. Svečiai į Senolių pilį ateina kartą per metus. Kiek mėnesių seniūnas turėtų laukti, kol atvyks svečiai?

5. Ar kitas skaičius yra 10?

6. Ar ankstesnis skaičius yra 12?

Auklėtojas. Jūs teisingai atsakėte į klausimus. Čia yra raktas ir raidė (O).

Jis pakabina laišką ant lentos. Tęsiame kelionę.

Žiūrime į žemėlapį: koks kelias mus nuves prie kitos užduoties? (išilgai banguotos linijos) Kokį gražų ugnies ratą priėjome!

Mokytojas skaito užduotį.

„Stebuklingasis ratas supjaustomas į 7 skirtingas dalis. Surinkite dalis į vieną ratą."

Mokytojas vaikšto, tikrina, padeda. Auklėtojas. Vaikai, kokią išvadą galime padaryti?

(Iš kelių dalių galima surinkti 1 visumą, o vieną visumą galima padalinti į kelias dalis).

Kas yra didesnis, dalis ar visuma? Kas mažesnis? Už savo išradingumą gausite raktą ir laišką. Kuris? (L). Eikime toliau. Kuris kelias? (laužyta linija) Oi! Žiūrėk! Akinių voratinklis! ar tu nebijai? Tada leidome toliau į kelionę.

Atsikėlėme. Žingsnis į vietą. Kairė. Teisingai. Kairė. Visur aplinkui. Kairė. Ženk į priekį, sek paskui mane. Prieš akis yra kliūtis: proto vartai. Jei perlipsite, tapsite protingesni ir išspręsite visas kitas užduotis.

(Vaikai ropoja per lanką) Atsidūrėme šaltame, nepatogiame kambaryje, o kiek ten vorų.

(ant molberto stovi piešti vorai, nugarėlėse nupiešti skaičiai) Ir štai Seniūno užduotis. Skaito.

„Vorai neįpainios jūsų į savo tinklus, jei duosite jiems teisę

dviženklių skaičių charakteristikos: 11, 10 ir 14

Pavyzdžiui. Skaičius 11 yra dviženklis skaičius, sudarytas iš dešimties ir vieno vieneto. Tai keista. Šio skaičiaus kaimynai yra 10 ir 12.

Vaikai apibūdina skaičius.

Auklėtojas. Puiku, jūs atlikote šią užduotį. Jūs gaunate raktą ir

raidė (O).

Greitai palikime šį kambarį. Atsisėskite, pailsėkite.

Dar kartą pažiūrėkite į užduoties voką.

(Mokytojas skaito kitą užduotį)

„Privalai pereiti labirintą ir eiti tam tikros spalvos (raudonos, mėlynos) taku, tik pasirinkęs teisingą taką pateksite į Dubą. Nepakeliant rankos nuo šio taško

3 langeliai į dešinę

4 langeliai žemyn

Liko 5 langeliai

6 langeliai aukštyn 8 langeliai dešinėn

8 langeliai žemyn"

Auklėtojas. Ar visi baigė labirintą? Eikite į kelią, kurį pasirinkote planšetiniame kompiuteryje. Abu keliai mus nuves į Ąžuolą.

Bet kadangi turime mažai laiko, turime pasirinkti trumpiausią. Kaip žinoti, kuris takelis trumpesnis, raudonas ar mėlynas? (turi būti teisingai išmatuotas)

Kaip išmatuojame ilgį? (matuoti)

Kokiu mastu? (virvė, žingsnis, centimetras, matavimo juosta, liniuotė) Mūsų matas bus virvė (mokytojas duoda vaikui virvę sąlyginiam matavimui)

Sasha uždės matą ant takelio, o Tanya – ant lusto. Kartu skaičiuojame, kiek kartų matas nukris ant tako. Kuris kelias trumpesnis? (Raudona).

Kodėl? Nes jis lygus 4 matams, o mėlynas – 6. Ir mes žinome, kad 4 yra mažiau nei 6.

Šauniai padirbėta! Mes nustatėme trumpą kelią, gauname raktą ir raidę (D). Eikime raudonu kilimu. Tai ąžuolas, kuris nurodytas žemėlapyje. Ąžuolo lapai – ne paprasti, o stebuklingi. Kiekvienas lapas su konkrečia užduotimi. (Mokytojas nuplėšia lapus ir skaito užduotis)

1. Kokių geometrinių figūrų yra daugiau? Suskaičiuokite ir padėkite teisingą ženklą.

2. Įsikėlėme gyventojus į namą.

3. Sudarykite ir išspręskite problemą.

Jūs taip pat atlikote šią užduotį. Gauni raktą ir laišką.

Taigi, kas tai yra, vaikinai? Keistas lapas su klaustuku. Kas jis toks

klausia?

Mokytojas apverčia lapą ir skaito.

Kokios paskutinės raidės trūksta raktiniame žodyje? Atspėjęs šį laišką tu

sukurkite žodį ir gaukite paskutinį (-ius) raktą (-us).

Eikime tyliai ir žiūrėkime į savo laiškus. Kurias uždirbome, o kurių ne

Ar to pakanka? (C)

Kartu perskaitykime pagrindinį žodį. Šauniai padirbėta. Gauname paskutinį raktą.

Ar skaičiuojame, kiek jų turime?

Mokytojas duoda vaikams ir visi kartu garsiai suskaičiuoja: 12 3 4 5 6 7

Gerai padaryta, vaikai. Jūs atlikote visas užduotis. Gavote 7 raktus ir

atspėjo raktinį žodį. Bet aš turiu jums paskutinį dalyką

bandymas: kiekvienas raktas turi tilpti į karsto angą. Tik

tada jis atsidarys ir gausite lobį.

Vaikai prideda raktus ir atidaro karstą. Yra šokoladas ir knyga.

Auklėtojas.

Pasitelkęs savo žinias sugebėjai pasiekti savo tikslą ir atidaryti skrynią su tikrais lobiais, nes ne veltui sakoma, kad knyga tyli, o moko išminties.
GBOU darželis Nr.2573

Pamokų užrašaitema:

„Žaidžiame, skaičiuojame“

Parengė: parengiamosios grupės mokytoja

Koroleva L.I.

Pramogose dalyvauja dvi komandos. Vaikai iš anksto sugalvoja savo komandos pavadinimą, sukuria emblemą, pasirenka kapitoną ir išmoksta sveikinimo dainelę. Grojamas žygio garso įrašas. Dalyviai patenka į muzikos kambarį (matematiniai ženklai ir skaičiai pakabinti ant sienų).

Vairuoti laivus

Kad skristi į dangų,

Reikia daug ką žinoti

Jūs turite žinoti daug!

Šiandien vyksime į nuostabią matematikos šalį. Tu esi pasiruošęs? Kad nenuobodžiautų kelyje, pasiimkime linksmą dainą kelyje.

Jie atlieka dainą „Linksmieji keliautojai“ (muzika M. Starokadomsky, žodžiai S. Mikhalkovo).

Herald (vaidmenį atlieka suaugęs žmogus). Dėmesio! Dėmesio! Šiandien matematikos šalies sostinėje - Tsifrograde - vyksta žaidimai ir konkursai! Kviečiame dalyvauti tuos, kurie mėgsta žaisti ir moka skaičiuoti.

Žiuri stebės konkurso eigą ir vertins rezultatus. (Pristato žiuri narius.)

Komandos, pasveikinkite vieni kitus. (Jie atlieka išmoktas dainas.)

Pirmaujantis. Pradėkime savo varžybas.

Protui įkrovimas yra sudėtinga mįslė.

Ant stalo prieš komandas išdėliojamos kortelės su skaičiais. Vaikai turi atspėti vedėjo pasiūlytą mįslę ir rasti kortelę su skaičiumi, kurio vardas buvo paminėtas mįslėje. Už kiekvieną teisingai atliktą užduotį komandos apdovanojamos vėliavėlėmis, kurių skaičius pramogos pabaigoje lemia nugalėtoją.

Sukasi ant vienos kojos

Nerūpestingas, linksmas,

Šokėja spalvingu sijonu,

Muzikinis...

Kad nesušaltų, penki vaikinai susėda į megztą krosnį. (Kurštinė.)

Yra nikelio, bet nieko nenusipirksi. (Kiaulė)

Ir stringa ir skamba, Visus linksmina grodamas, Bet jai tik trys stygos

reikia. Kas tai yra, atspėk ką? Tai mūsų... (Balalaika.)

Ant penkių laidų

Paukščių pulkas ilsisi.

Pirmaujantis. Vaikai, atsiminkite, kiek natų žinote? (Septyni.) Visi užrašai turi pavadinimus. Pavadinkite juos. (Vaikų atsakymai.)

Vaikai groja metalofonais ir dainuoja dainelę „Do, re, mi, fa, sol...“ (muzika A. Ostrovskio, 3. Petrovos daina). Prie dainos „Pusiau išsilavinęs burtininkas“ garso įrašo (muzika A. Zatsepino, žodžiai L. Derbenevo) į salę įeina Gnomas (vaidina suaugęs) su skėčiu, ant kurio pritvirtintos kortelės su užduotimis.

Nykštukas. Nesu burtininkas, tik mokausi, ir man ne visada pavyksta. Aš negalėjau išspręsti šių problemų. Padėkite man, vaikinai!

Komandos paeiliui sprendžia problemas.

Ant tvoros užskrido gaidys,

Ten sutiko dar du.

Kiek yra gaidžių?

Kas turi atsakymą? (Trys.)

Ežiukas iš sodo atnešė tris obuolius, o rožinį obuolį padovanojo voveraitei. Su malonumu dovana

gavau voveraitę, Suskaičiuok obuolius ežio lėkštėje. (Du.)

Ežiukas davė ančiukus

Aštuoni odiniai batai.

Kuris iš vaikinų atsakys?

Kiek ančiukų jis nešiojo? (Keturi.)

Katė išsiuvinėjo kilimą -

Nuostabus modelis:

Dvi didelės ląstelės

Kiekvienas turi tris šakas.

Katė atsisėdo ant lovos,

Kiek šakų yra ant kilimo?

Ačiū jums, vaikai, kad padėjote man išspręsti šias sudėtingas problemas. Dabar pažaiskime.

Žaidžiamas žaidimas „Vienas, du, trys, keturi, penki“. Vaikai pagal muziką atlieka įvairius judesius (žygiavimas, šokinėjimas, šokinėjimas). Kiekvieno muzikinio fragmento pabaigoje vedėjas muša tamburiną. Smūgių skaičius rodo, kaip vaikai turi stovėti (po vieną, poromis, trise, keturiese ir pan.).

Nykštukas. Man labai patiko žaisti su tavimi. Bet aš turiu grįžti į burtininkų mokyklą. Iki pasimatymo vaikai! (Lapai.)

Pirmaujantis. Ir mes tęsiame konkursą.

Atsistokime dviejose eilėse ir pradėkime žaisti. Kas yra vikriausias? Ar galim

Žaidžiamas žaidimas „Skaičiavimas“ (meksikiečių liaudies daina, M. Milmano aranžuotė, J. Chazanovo rusiškas tekstas (Rinkinys „Vaikai šoka ratu.“ Sudarė M. Medvedevas ir V. Ryžkovas / M.: Leidyba) namas „Muzika“, 1988).

Aštuonios medinės lėlės. Ant mūsų stalo gyvena apkūnūs ir rausvi, visi vadinami lizdinėmis lėlėmis. Mes žaidėme, linksminomės ir susidarėme vienas į vieną.
Žaidimas „Išrūšiuokite lizdines lėles pagal jų ūgį“. Vaikai ant flanelgrafo išrikiuoja matrioškas pagal jų dydžius: pirmoji komanda – mažėjančia, antroji – didėjančia tvarka.

Pirmaujantis. Greitai atlikote užduotį, o dabar susitinkate su svečiais - lizdinėmis lėlėmis.

Merginos atlieka šokį „Linksmosios matrioškos“ (muzika J. Slonovas, žodžiai L. Nekrasova).

Pirmaujantis. Skelbiamas kapitono konkursas. Jie turi sujungti vaizdo dalis, kad susidarytų visas vaizdas.

Kapitonai atlieka misiją. Žaidžiamas žaidimas „Kojų nesušlapk“. Prieš kiekvieną komandą išdėliojami „guzeliai“ (sunumeruotos lentos). Komandos nariai turi eiti per „pelkę“ pakaitomis, užlipdami ant „guzelių“, atitinkančių skaičiavimo eilę pirmyn ir atgal (nuo I iki 9).

Pirmaujantis. O dabar ilsimės ir visiems skaitysime poeziją. Ne paprasti, matematiniai. Vaikai.

Sutikau šimtalapę skruzdėlę kelyje: - Labas rytas! Kaip laikaisi?

Ji pateikė keturiasdešimt letenų.

Tuo tarpu jis spaudė letenas – Tada atėjo vakaras. (E. Goldman.)

Anksti ryte turguje

Nusipirkau avieną.

ėriukams ir ėriukams -

Dešimt aguonų žiedų.

Devynios džiovyklos, aštuonios bandelės,

Septyni papločiai, šeši sūrio pyragai,

Penki pyragai, keturios spurgos,

Trys kepalai, du meduoliai,

Ir aš nusipirkau vieną ritinėlį -

Aš nepamiršau savęs.

Ritminis žaidimas „Du du yra keturi“ (muzika V. Šainskio, žodžiai M. Plyatskovskio).

Vaikai stovi dviem ratais ir po vedėjo (ploja) kartoja muzikinių frazių ritmą.

Žaidžiamas žaidimas „Kas greitesnis?“.

Ant pelenų išdėliotos kortelės su įvairių objektų atvaizdais. Skamba linksmos muzikos garso įrašas. Vaikai laksto po salę. Muzika užgęsta, vedėjas įvardija geometrinę figūrą (apskritimas, ovalas, kvadratas, trikampis), vaikai turi rasti korteles su objektų, turinčių įvardytą formą, atvaizdais.

Ir dabar, ir dabar

Pradėkime šokti.

Skamba rusų liaudies melodijos garso įrašas. Komandos paeiliui atlieka šokio judesius, kuriuos vadina vadovas.

Pirmaujantis. Mūsų muzikinė kelionė per matematikos šalį baigėsi, laikas grįžti į darželį.

Vertinimo komisija susumuoja rezultatus ir įteikia prizus komandos nariams.

Redaktoriaus pasirinkimas
IRINA ZAMOŠNIKOVA "Sveiki vaikai – sveikoje šeimoje!" Parengė vyresnioji mokytoja Zamošnikova I.V. Sveikas gyvenimo būdas nereikalauja...

Skyriai: Darbas su ikimokyklinio amžiaus vaikais Tikslai: Stiprinti gebėjimą naršyti erdvėje, Stiprinti gebėjimą naudotis planu,...

3-4 metų ikimokyklinukų žodynas plečiasi laisvo žaidimo su žaislais metu. Tokio amžiaus vaikai mėgsta žaisti...

Su šventuoju didžiuoju kankiniu Jurgiu Nugalėtoju, kilusiu iš Kapadokijos (Mažosios Azijos regiono), jis užaugo giliai religingoje krikščionių šeimoje. Jo...
Vidurinės grupės vaikų matematinių sampratų ugdymo baigiamosios pamokos „Mokymasis su nuotykiais“ santrauka Tikslas: Skatinti...
Kaip atrodo vaiko apyvarpės fimozė? Fiziologinį lytinių organų epitelinio audinio vystymosi trūkumą sukelia sinekijos, tada...
Šventieji kankiniai 14 000 kūdikių, kuriuos karalius Erodas nužudė Betliejuje. Kai atėjo laikas didžiausiam įvykiui – Dievo Sūnaus Įsikūnijimui...
5 Žuvų taukai yra tokių svarbių Omega-3 riebalų rūgščių sandėlis, kurias nepelnytai pamiršta dabartinė karta. Nebūk tingus ir...
Ramzanas Kadyrovas gimė 1976 m. spalio 5 d. Čečėnijos Tsentoroy kaime, Kurčalojevskio rajone. Ten jis baigė vidurinę mokyklą. Nuo 1996...