Famp pamoka vidurinėje grupėje „Padėkime karaliui surasti princesę. Piešimo pamoka "Geometriniai kūnai. Sudėtingi daugiabriaunių brėžiniai" Aprėptos medžiagos kartojimas


Paskutinės pamokos apie vaikų matematinių sampratų ugdymą vidurinėje grupėje santrauka „Mokymasis su nuotykiais“

Tikslas:

Prisidėti prie idėjų apie geometrinius kūnus formavimosi, gebėjimo atpažinti aplinkoje pažįstamų geometrinių formų objektus; sutvirtinkite skaičiavimą iki 8, suprasdami skaičius ir skaičius per 8.

Užduotys:

Atnaujinti vaikų idėjas apie tiriamus geometrinius kūnus naujoje probleminėje situacijoje.
Lavinti gebėjimą koreliuoti plokščias geometrines figūras su erdviniais kūnais, lavinti mąstymo procesus.
Stiprinti eilinį skaičių iki 8, gebėjimą rasti trūkstamą skaičių.
Lavinkite gebėjimą skirti skaičius 1-8, ugdykite bendravimo įgūdžius.
Lavinkite gebėjimą rasti geometrines figūras aplinkiniuose objektuose.
Toliau dėstyti, kaip klasifikuoti objektus, plėtoti psichines operacijas: lyginti, analizuoti, apibendrinti.

Įranga:

Žaidimo „Ketvirtasis ratas“ pristatymas, multimedijos įranga, bilietai su skaičiais, numeriai ant kėdžių nuo 1 iki 8, Dienesh kaladėlės, Fėjos lėlė, geometrinių kūnų „pasai“, kūgis, kubas, rutulys, cilindras ir stebuklingas krepšys, švilpukas .

Pamokos eiga:

Bendravimo žaidimas „Sveikas draugas“

Vaikai stovi išsibarstę laisvai.

Pedagogas:

Pasisveikinkite su savo svečiais. Sakykite, vaikinai, ar jūs visi pasveikinote vienas kitą šį rytą? Dar kartą pasisveikinkime, bet ne žodžiais, o nosimi. (Ausys, pečiai, pilvukai, keliai). Dabar susikibkime už rankų ir sudarykime mažą ratą. Pakelkime rankas aukštyn ir pasisveikinkime su saule, pajuskime jos šilumą, o dabar padovanokime šią šilumą vieni kitiems. (Nuleiskite delnus, suglaustus priešais save, ir pūskite ant jų.)
Mokytojas į telefoną gauna SMS žinutę: Geometrinių formų šalyje bėda. Geometrinės šalies gyventojai prašo padėti pabėgti nuo piktosios fėjos Prizmos. Norėdami tai padaryti, turite įveikti sunkumus ir atlikti daugybę užduočių. Padėkime geometrinių formų krašto gyventojams?
Ar galime susitvarkyti? Kelionė ilga, ką važiuosime? (lėktuvas, traukinys, autobusas ir tt) Čia yra bilietai. Piktoji fėja sumaišė visus skaičius, ir vienas skaičius dingo. Numeris, kurio nėra jūsų biliete, bus mūsų traukinio (lėktuvo, autobuso ir kt.) vietos numeris. Švilpukas, traukinys išvyksta...

Pirmoji stotis „Spėliojimas“

Žaidimas „Surask figūrą“

Pedagogas:

Pirma stotis, išlipk. (Pasirodo lėlė fėja.)

Lėlė fėja:

Kodėl atėjai? kas tau paskambino?

Vaikai:

Atvykome padėti geometrinės šalies gyventojams.

Lėlė fėja:

Niekada ten nepateksi! Jūs nežinote geometrinių formų.

Vaikai:

Lėlė fėja:

Niekada nepatikėsiu, kol pats nepamatysiu. Pabandykite surasti geometrines figūras aplinkiniuose objektuose. Haha, niekada jų nerasite.

Vaikai įvardija objektus ir pasako, kur tiksliai objekte yra paslėptos geometrinės figūros.

Lėlė fėja:

Matau, žinai. Tebūnie taip, aš leisiu tau praeiti. Bet jūs tikrai negalėsite susidoroti su kita užduotimi.

Antroji stotis "Poigrayka"

Žaidimas „Keturi ratai“

Žaidimo pristatymas. Vaikai įvardija papildomą daiktą skaidrėse ir pagrindžia savo pasirinkimą. Jei atsakymas teisingas, papildomas elementas dingsta.

Lėlė fėja:

Ir mes atlikome šią užduotį! Šauniai padirbėta! Aš net nenorėjau pykti. Pažiūrėkime, kokia sėkmė jūsų laukia toliau. Traukinys išvyksta. (Svilpukas).

Trečioji stotis „Geometricheskaya“

Lėlė fėja:

Geometrinės šalies gyventojus paslėpiau savo stebuklingame maišelyje. Jei neieškodamas pavyks sužinoti ir net rasti jo pasą, jį išgelbėsi. Na, tu negali sėdėti jo krepšyje amžinai.

Pedagogas:

Ar galim? Eikime poromis. Vienas bandys liesdamas išsiaiškinti, kas ten sėdi, kitas suras pasą. Likę vaikai patikrina, ar užduotis atlikta teisingai.

Lėlė fėja:

Ir mes atlikome šią užduotį! Fu, net nebeįdomu pykti. Duodu tau paskutinę užduotį. Čia aš turiu savo stebuklingus namelius, kuriuose gyvena geometrinės figūros. Pažiūrėkime, kaip gerai juos pažįstate.
Turėkite omenyje, kad jums reikia dirbti poromis ir kartu, tada susitvarkysite su visomis mano užduotimis.

Ant kilimo uždėkite 4 ne mėlynus trikampius.
gerai. Pridėkite prie jų 6 negeltonus apskritimus.
Šauniai padirbėta! Žemiau padėkite 8 ne raudonus kvadratus.
Puiku. Padėkite 7 stačiakampius dar žemiau.

Šauniai padirbėta! Visas užduotis atlikome taip gerai, kad tapau ne piktąja, o gerąja fėja. Taip malonu būti maloniam. Jūs išgelbėjote visus gyventojus. Ačiū vaikinai. Tau laikas eiti, traukinys išvyksta. Lauksime jūsų apsilankymo dar kartą. Viso gero. Grįžtame į darželį.

Pamokos santrauka:

Kur mes buvome šiandien?
kas tau patiko labiausiai?
Ką padarei geriausiai?
Kokį žaidimą norėtumėte žaisti dar kartą?

Apie viską pasaulyje:

1930 m. Amerikoje buvo išleistas filmas „Sąžininga daina“ apie merginos pagrobimą Kaukazo kalnuose. Aktoriai Stanas Laurelas, Lawrence'as Tibbettas ir Oliveris Hardy šiame filme vaidino vietinius sukčius. Keista, kad šie aktoriai labai panašūs į personažus...

Sekcijos medžiagos

Pamokos jaunesnei grupei:

Užsiėmimai vidurinei grupei.

Oksana Terro
Geometriniai kūnai

Paskutinės pamokos apie vidurinės grupės vaikų matematinių sampratų ugdymą santrauka.

Tema: « Geometriniai kūnai»

Tikslas: Prisidėkite prie idėjų apie geometriniai kūnai, gebėjimas atpažinti pažįstamus objektus geometrinis formų aplinkoje; sustiprinti skaičiavimą iki 5; suprasti skaičius ir skaičius per 5.

Švietimo integracija regionuose: "Pažinimas"(elementarių matematinių sąvokų formavimas, pažintinė ir tiriamoji veikla), "bendravimas".

Vaikų veiklos rūšys: žaidimų, bendravimo, švietimo ir tyrimų.

Užduotys:

Lavinkite gebėjimą koreliuoti lygiai geometrinis figūros su erdvinėmis kūnai, lavinti mąstymo procesus. Treniruok savo sugebėjimą rasti geometrinis formų aplinkiniuose objektuose.

Stiprinti eilučių skaičiavimą iki 5, lavinti bendravimo įgūdžius.

Toliau mokyti klasifikuoti objektus, lavinti mąstymo įgūdžius operacijos: palyginimas, analizė, apibendrinimas.

Planuojami rezultatai: turi pagrindinį supratimą apie geometrines figūras; išlaiko reikiamą būklę atmintyje atlikdamas matematinius veiksmus ir susikaupęs veikia 15-20 min.

Įranga: žaidimai "Ketvirtasis ratas", "Kaleidoskopas", „Palyginti objektus“, piešti automobiliai su skirtingų dydžių juostelėmis, Dienesha kaladėlės, lėlė fėja, "pasai" geometriniai kūnai: kvadratas, apskritimas, stačiakampis, trikampis ir stebuklingas krepšys, švilpukas, rutulys.

Pasiruošimas pamokai - Užrašų rašymas, medžiagos ruošimas, literatūros skaitymas.

Pamokos struktūra:

1. Bendravimo žaidimas "Labas drauge"

2.. D\I "Kaleidoskopas"

3. D\I "Paslėpk zuikį"

4. D\I „Rink grybus į krepšelį“

5. D\I „Stebuklingas krepšys“

6. D\I „Palyginti objektus“

7. Pamokos santrauka:

GCD judėjimas:

Bendravimo žaidimas "Labas drauge"

Vaikai stovi išsibarstę laisvai.

Auklėtojas:

Pasisveikinkite su savo svečiais. Sakykite, vaikinai, ar jūs visi pasveikinote vienas kitą šį rytą? Dar kartą pasisveikinkime, bet ne žodžiais, o nosimi. (Ausys, pečiai, pilvukai, keliai). Dabar susikibkime už rankų ir sudarykime mažą ratą. Pakelkime rankas aukštyn ir pasisveikinkime su saule, pajuskime jos šilumą, o dabar padovanokime šią šilumą vieni kitiems. (Nuleiskite delnus, suglaustus priešais save, ir pūskite ant jų).

Pedagogai, žiūrėk, mes gavome laišką, paskaitykime. Šalyje geometrinių formų bėda. Gyventojai geometrinisšalių prašoma padėti joms pabėgti nuo piktosios fėjos Prismos. Norėdami tai padaryti, turite įveikti sunkumus ir atlikti daugybę užduočių. Padėkime šalies žmonėms geometrines figūras?

Ar galime susitvarkyti? Kelionė ilga, todėl keliausime traukiniu. DI "Kaleidoskopas"Čia yra bilietai (kiekvienam vaikui ant kaklo užkabinama kortelė geometrinė figūra, ir skirtingų spalvų), atidžiai pažiūrėkite, ką geometrinė figūra, o kokia spalva nupiešta tavo kortele, ta pati turi rast ant kėdės, toks bus mūsų traukinio vietos numeris. Švilpukas, traukinys išvažiuoja.

Stotis viena "Pagalba"

Žaidimas "Paslėpk zuikį"

Auklėtojas: Pirma stotis, išlipk. Mums, vaikinams, reikia padėti kiškiui. Kiškis pasislėpė nuo vilko namuose, reikia uždaryti duris namuose, bet durys atrodo kaip geometrines figūras. Reikia pasiimti namo duris. Jūs atlikote šią užduotį! Šauniai padirbėta!

Antroji stotis "Soberaika"

Žaidimas „Rink grybus į krepšelį“

Auklėtojas: Antroji stotis, išlipkite. Ežiukas ėjo per mišką ir rado grybų, padėkime surinkti grybus į krepšį.

Ir mes atlikome šią užduotį! Šauniai padirbėta! Pažiūrėkime, kokia sėkmė jūsų laukia toliau. Traukinys išvyksta. (Svilpukas).

Trečia stotis « Geometrinis»

Žaidimas „Stebuklingas krepšys“

Auklėtojas: Ką mums šį kartą paruošė piktoji fėja? Pažvelkite į šį stebuklingą krepšį. Reikia tai jausti nežiūrint geometrinė figūra, ir rasti jo pasą -. Negalėsite sužinoti, kas vyksta – jie visada sėdės maiše.

Auklėtojas:

Ar galim? Eikime poromis. Vienas bandys liesdamas išsiaiškinti, kas ten sėdi, kitas suras pasą. Likę vaikai patikrina, ar užduotis atlikta teisingai.

Auklėtojas: Puiku, jūs atlikote šią užduotį! Štai dar viena užduotis. Čia aš turiu savo stebuklingus namus ir juose gyvena geometrines figūras. Pažiūrėkime, kaip gerai juos pažįstate.

Turėkite omenyje, kad jums reikia dirbti poromis ir kartu, tada susitvarkysite su visomis mano užduotimis.

Ant stalo padėkite 4 mėlynus trikampius.

gerai. Prie jų pridėkite 3 geltonus apskritimus.

Šauniai padirbėta! Žemiau padėkite 5 raudonus kvadratus.

Puiku. Padėkite 1 stačiakampį dar žemiau.

Dabar uždėkite 1 mėlyną apskritimą.

Šauniai padirbėta! Taip puikiai atlikome visas užduotis.

Ketvirta stotis "Automobiliai"

Žaidimas „Palyginti objektus“

Auklėtojas: Pasakyk man, vaikinai, ką veža sunkvežimis? Vaikų atsakymai (akmenys, smėlis, rąstai) Teisingai. Pažiūrėk ir pasakyk koks jų dydis? Vaikų atsakymai (platus, siauras, ilgas, trumpas).Vaikinai, pažiūrėkit į lentelę ten yra 4 sunkvežimiai, taip pat įvairių dydžių rąstai.. Reikia teisingai išdėstyti rąstus tarp transporto priemonių. Geltonoje mašinoje - platūs rąstai, mėlynoje mašinoje - trumpi rąstai, violetinėje - siauri rąstai, žalioje mašinoje - ilgi rąstai. Jei jums ir man nepavyks atlikti užduoties, gyventojų išgelbėti nepavyks geometrinė šalis.

Šauniai padirbėta! Visas užduotis atlikome taip gerai, kad tapau ne piktąja, o gerąja fėja. Taip malonu būti maloniam. Jūs išgelbėjote visus gyventojus. Ačiū vaikinai. Tau laikas eiti, traukinys išvyksta. Lauksime jūsų apsilankymo dar kartą. Viso gero. Grįžtame į darželį.

Pamokos santrauka:

Kur mes buvome šiandien?

kas tau patiko labiausiai?

Ką padarei geriausiai?

Kokį žaidimą norėtumėte žaisti dar kartą?

Kolomnos miesto rajono administracijos Švietimo skyrius

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

darželis Nr.15 "Firefly"

Pamokos santrauka šia tema

„Kelionė į nuotraukų galeriją „Geometrinės formos“.

Auklėtojas

aukščiausia kvalifikacinė kategorija

Murašova Elena Anatolyevna

g.o. Kolomna 2015 m

Užduotys:

  1. susidaryti idėją, kuo skiriasi plokščios ir erdvinės (tūrinės) figūros ir iš kokių elementų susideda erdvinės figūros;
  2. ugdyti savarankiško sunkumų įveikimo patirtį pagal
    mokytojo vadovavimas refleksiniu metodu, įtvirtinti
    veiksmo metodas „jei kažko nežinau, pats išsiaiškinsiu, o tada išbandysiu save naudodamas vadovėlį“;
  3. kartoti tiriamų geometrinių figūrų pavadinimus, gebėjimą jas atpažinti ir įvardyti, lavinti skaičiavimo įgūdžius, gebėjimą spręsti nesudėtingus sudėjimo ir atimties uždavinius;
  4. lavinti savikontrolės įgūdžius, protines operacijas – analizę, sintezę, lyginimą, apibendrinimą, klasifikavimą, ugdyti dėmesį, atmintį, kalbą, vaizduotę, loginį ir kintamąjį mąstymą, smulkiąją motoriką, iniciatyvumą, kūrybiškumą, bendravimo įgūdžius.

KLASĖS MEDŽIAGOS:

Demonstracinė medžiaga:

  1. Geometrinės figūros: stačiakampis gretasienis, kubas, rutulys, prizmė, piramidė, kūgis, cilindras, apskritimas, kvadratas, trikampis, stačiakampis, stalinė lempa, .
  1. Tūrinių figūrų „pasai“.

Dozavimas:

  1. Kortelės su rutulio, kubo, prizmės, piramidės, cilindro, kūgio formos objektų atvaizdais (po vieną kiekvienam) 2.2 užduočiai.
  2. Kubas, rutulys, apskritimas, kvadratas, cilindras, kūgis.
  3. Kubas, stačiakampis, cilindras, kūgis, piramidė, rutulys. Kortelės (juodos ir baltos „nuotraukos“), vaizduojančios apskritimą, trikampį, stačiakampį, kvadratą. Kortelės (juodos ir baltos „nuotraukos“), vaizduojančios kubą, stačiakampį, cilindrą, kūgį, piramidę, rutulį.
  4. Kiekvienam vaikui po vieną kortelę 2.1 užduočiai.
  1. 5.2 užduoties darbalapis.
  1. Kortelės su skaičiais nuo 1 iki 10, ženklais +, -, =.
  2. 5.3 užduoties kortelės.

KLASĖS EIGA:

1. Įvadas į žaidimo situaciją.

  • Vaikinai, ar dažnai su tėvais einate į galerijas ir muziejus?
  • Kas tau labiausiai patinka galerijoje?

Mokytoja kviečia vaikus nueiti į nuotraukų galeriją, esančią Geometrinių formų šalyje, ir pasižiūrėti, kokios fotografijos ten eksponuojamos.

Norite patekti į Geometrinę žemę?

2. Žinių atnaujinimas.

2.1. Žaidimas „Autobuso bilietai“

Kaip patekti į šalį?

Vaikai išvardija transporto rūšis. Nusprendžiame važiuoti autobusu. Žmonės į autobusą įleidžiami su bilietais.

Mokytojas parodo vaikams vieną iš bilietų – kortelę su piktogramomis.

Ką rodo ši piktograma (mokytojas rodo skaičių 2)? (Kiekis.)

Kokią savybę nurodo ši piktograma (mokytojas pakaitomis rodo dydžio, spalvos ir formos simbolius)? (Dydis, spalva, forma.)

Kiekvienas vaikas gauna bilietą. Ant kėdžių guli trimatės geometrinės figūros. Vaikas turi rasti savo vietą, tai yra surasti geometrines figūras, kurios užrašytos jo biliete kaip simboliai. Konduktorius patikrina bilietus ir surenka geometrines figūras į maišelį.

Eik. Muzikinis fizinis pratimas.

2.2. Žaidimas "Kaip tai atrodo?"

Mokytoja pasakoja, kad Geometrinių formų šalies nuotraukų galerijoje yra sargybinių. Žmonės į jį įleidžiami tik su leidimu.

Ant vieno stalo mokytojas padeda cilindrą ir kubą, ant kito – kūgį ir rutulį, ant trečio – prizmę ir piramidę.

Kiekvienas vaikas gauna kortelę su daikto, panašaus į figūrą, paveikslėliu, suranda ją ir padeda kortelę šalia šios figūrėlės.

Patikrinimą atlieka visi vaikai, kurie juda nuo stalo prie stalo.

Mokytojas užduoda klausimą:

Kaip vadinasi ši figūra? (Pavyzdžiui, kubas.) Kas tai?

Klausomi visi vaikų atsakymai, po kurių mokytojas paaiškina: kubas, rutulys, prizmė, piramidė, cilindras, kūgis - trimatės figūros. Ir vaikai prisimena, kurios figūros vadinamos plokščiomis.

Apsauga leidžia vaikams patekti į nuotraukų galeriją.

3. Sunkumas žaidimo situacijoje.

3.1. Žaidimas „Fotografai“.

Mokytojas suburia aplink save vaikus ir pasakoja, kad fotogalerijos direktorius surengė gyventojų fotografijų parodą – geometrines figūras. Tačiau kažkas neuždarė lango galerijoje, o vėjas visas nuotraukas nunešė nežinoma kryptimi. Dabar direktorius nežino, ką daryti, ir prašo mūsų jam padėti.

Kaip mes galime jam padėti?

Mokytojas išklauso variantus ir veda į idėją, kad vėl reikia visus fotografuoti.

Ar galite padėti figūroms fotografuoti?

Mokytojas uždeda lempą ir nukreipia šviesą pirmiausia į kubą, paskui į rutulį.

Kokią nuotrauką gavai? (Kvadratas, apskritimas.)

Mokytojas nukreipia šviesą į cilindrą ir gretasienį. Gretasienio plotis lygus cilindro skersmeniui. Figūrų aukščiai vienodi.

Kokią nuotrauką gavai? (Stačiakampis.)
Mokytojas nukreipia šviesą į kūgį ir piramidę.

Kokią nuotrauką gavai? (Trikampis.)

Mokytoja sako, kad fotostudija atspausdino nuotraukas, bet jos buvo sumaišytos (fotografijos nespalvotos).

Mokytojas padeda ant stalo korteles su apskritimo, kvadrato, trikampio, stačiakampio vaizdais ir padeda ant stalo kubą, gretasienį, cilindrą, kūgį, piramidę, rutulį.

Iškyla sunkumų, nes, pavyzdžiui, stačiakampis gali būti ir cilindro, ir gretasienio nuotrauka.

Ar pavyko rasti nuotraukų? (Ne, jie negalėjo.)

Kodėl jie negalėjo? (Ta pati nuotrauka tinka skirtingoms figūroms.)

Taigi, ko mums reikia išmokti? (Turime išmokti fotografuoti figūras, kad iš nuotraukos galėtume tiksliai nustatyti, kuri figūra buvo nufotografuota.)

4. Naujų žinių atradimas.

Kaip mes galime tai sužinoti? (Pabandykite patys sugalvoti atsakymą, tada patikrinkite save naudodami vadovėlį.)

Į visus vaikų pasiūlymus išklausoma. Mokytojas padeda suprasti, kad figūros turi skirtumų, kurias reikia parodyti nuotraukoje. Pavyzdžiui, galite paklausti vaikų:

Kuo skiriasi cilindras nuo gretasienio?

Diskusijos pabaigoje mokytojas daro išvadą: trimatės figūros turi būti nufotografuotos iš skirtingų pusių, kad būtų matyti visi jų bruožai.

Mokytojas parodo vaikams cilindrą.

Kokią nuotrauką gausite, jei cilindras nufotografuotas iš šios pusės (dėstytojas rodo cilindro galą iš vienos ir kitos pusės)? (Gausite 2 apskritimus.)

Mokytojas parodo vaikams piešinį – cilindro pasą – ir sako, kad ši nuotrauka apie cilindrą pasako beveik viską, kaip pase apie žmogų – beveik viskas. Tai reiškia, kad tai yra cilindro pasas.

Taip pat analizuojamas kūgis, kubas, trikampė prizmė, trikampė piramidė ir rutulys.

5. Naujų žinių įtraukimas į žinių sistemą.

5.1. Žaidimas „Surask figūrą pagal savo pasą“

Vaikinai, režisierius turi surasti šiuos geometrinės šalies gyventojus, naudodamasis jų pasais, ir vėl nusifotografuoti. Priešingu atveju nuotraukų galerija gali būti uždaryta.

Vaikams išduodamas vienos geometrinės figūros pasas, o vaikas šiuo pasu ieško geometrinės figūros.

Mokytoja sako, kad dabar fotoateljė išspausdino tinkamas nuotraukas, bet jos vėl buvo sumaišytos (fotografijos nespalvotos). Vaikai ieško rastos figūros nuotraukos.

Ar padėjome nuotraukų galerijos direktorei? Pakabinkime nuotrauką galerijoje.

5.2.Žaidimas „Sugalvok ir spręsk uždavinius pagal brėžinius“.

Vaikai sėdi prie stalų. Mokytojas duoda jiems 5.2 užduoties lapus.

Mokytojas siūlo pažiūrėti pirmąją nuotrauką, paso nuotrauką.

  • Kokias erdvines figūras čia galima nufotografuoti? (Tai gali būti 2 rutuliai ir 5 kubeliai.)
  • Sukurkite problemą pagal paveikslėlį.

Užduotis galėtų būti, pavyzdžiui, tokia: „Fotostudijoje buvo padaryta grupinė 2 kamuoliukų ir 5 kubelių nuotrauka. Kiek trimačių figūrų yra šioje nuotraukoje?

  • Ką reikia rasti problemoje? (Visas.)
  • Kaip rasti visumą? (Norėdami rasti visumą, turite pridėti dalis, ty pridėti 5 prie 2.)
  • Kas gali padėti gauti teisingą atsakymą? (Galite suskaičiuoti visas nuotraukoje esančias figūras - tai yra visuma; galite naudoti skaičiavimo pagaliukus ar pirštus.)

Vaikai atlieka skaičiavimus ir pateikia atsakymą: nufotografuotos 7 tūrinės figūros.

Parodykite problemos sprendimą naudodami skaičius.

Per 1 minutę vaikai iš ant stalo gulinčių kortelių dėlioja lygybes. Galimi du sprendimai: 2 + 5 = 7 ir 5 + 2 = 7.

Po minutės mokytojas lentoje surašo teisingus sprendimus, o vaikai juos lygina su savo darbu ir, jei reikia, ištaiso klaidas.

  • Pažiūrėkite į antrą paveikslėlį.
  • Kokios trimatės figūros buvo nufotografuotos? (Gali būti,
    pavyzdžiui, kūgiai.)
  • Sukurkite problemą pagal paveikslėlį. (8 nuotraukos darytos fotostudijoje
    kūgiai. Padarytos dvi nuotraukos. Kiek liko?)

Problema analizuojama panašiai kaip ir pirmoji.

5.3. Žaidimas „Skulptūrų salė“

Nuotraukų galerijoje taip pat yra skulptūrų salė, yra geometrinių formų skulptūros. Ar norite tapti skulptoriumi?

Dabar aš jums išdalinsiu korteles, kuriose pavaizduoti kelių geometrinių formų pasai. Šiais pasais reikia surasti visas figūras ir iš jų pastatyti skulptūrą.

Vaikams išduodamos kortelės su pasais. O jie, radę visas figūras, stato skulptūras iš geometrinių figūrų prie stalų.

Na, mūsų kelionė baigėsi, laikas ruoštis namo.

Įsėdome į autobusą ir grįžome namo.

6. Pamokos santrauka. (Atspindys)

Mokytojas surenka vaikus aplink save.

  • kur buvai šiandien?
  • Kokių įdomių dalykų nuveikei?
  • Ką tu sutikai?
  • ko išmokai?

Matematika

Pamoka apie FEMP vidurinėje grupėje
„Padėkime carui surasti princesę“

Parengė: Efremova G.M.,
I ketvirčio kategorijos MBDOU mokytojas
D/s Nr. 80 „Rečenka“, Naberežnyje Čelny

Programos turinys:

  1. Mokykitės lyginti objektus pagal ilgį, plotį. Palyginimo rezultatus nurodykite atitinkamais žodžiais.
  2. Toliau ugdykite vaikų gebėjimą naršyti popieriaus lape (raskite dešinįjį, kairįjį, viršutinį, apatinį kampus, vidurį) Stiprinti žinias apie skaičių serijas, vėlesnius ir ankstesnius skaičius. Įtvirtinti žinias apie geometrinius kūnus, mokėti juos klasifikuoti.
  3. Ugdykite gebėjimą klausytis ir girdėti vienas kitą.

Medžiaga pamokai :

Popieriaus lapas, geometrinės figūros

Skirtingo ilgio, skirtingų spalvų juostelės

Skaičiai nuo 0 iki 8

Tūriniai geometriniai kūnai

- "urvas"

- geometrinių kūnų „pasai“.

Princesės lėlė

Muzikinis plaktukas, metalofonas, magnetofonas

Rodyklė, molbertas.

KLASĖS PAŽANGA

Įžanginė dalis:

Kartą gyveno karalius. Ir jis turėjo gražią dukrą. Vieną dieną karalius ėmėsi savo reikalų, o princesė liko viena namuose. Ji išėjo į sodą pasivaikščioti. Staiga atėjo stiprus vėjas, pakėlė princesę ir nunešė į tolimą karalystę, į trisdešimtąją valstybę. Karalius grįžo ir pamatė, kad princesės nebėra. Jis nuliūdo, atsisėdo ir nežinojo, kaip palengvinti savo sielvartą.

Vaikinai, padėkime karaliui, eikime pas jo dukrą – princesę. Ir jūs nebijosite sunkumų. Tada užmerkite akis ir būsime nunešti į pasaką.

„Tvirtai laikykite rankas - iš karto atsidursite pasakoje!

Štai mes esame pasakoje. Kelyje mūsų laukia daug įvairių užduočių, kurias turime atlikti.

Pirma užduotis. Eikite prie stalų ir atsisėskite ant kėdžių. Žiūrėk, aš turiu žemėlapį. Atidžiai pažiūrėkite į ją. Dabar aš jį pašalinsiu, o jūs turėtumėte sukurti tą patį žemėlapį.

Kas yra viršutiniame dešiniajame kampe?

Kas yra kairėje?

Kur yra trikampis ir kvadratas?

Kas yra per vidurį?

Kas jums papasakos apie visą žemėlapį?

Atlikome šią užduotį. Dabar galite judėti toliau.

Prieš mus yra keli keliai, kurį pasirinkti?

Jei eisi palei trumpą, pasieksi katę, jei eisi palei ilgąją, surasi princesę!

Ant stalo yra takeliai, kas jie? (skirtingos spalvos, ilgio).

Palyginkime, raskime trumpiausią, ilgiausią. Ką galite pasakyti apie žaliąjį kelią? Kaip galima išmatuoti takelius? Išdėstykite juos nuo ilgiausio iki trumpiausio. Dabar patikrinsiu, nesakysiu, kas pasielgė teisingai, bet kam paglostysiu galvą, yra gotas ir teisingai atliko užduotį.

(Užsimerk)

Dabar lipkime ant žirgų ir skriskime greičiau! Klak-klak-klakė. Atvykome į mišką.

Kas auga miške?

Kokių rūšių medžiai yra?

Kokius kamienus turi medžiai? (storas plonas)

Pažvelkite į mūsų kelyje nuvirtusius medžius. Nulipkime nuo žirgų ir peržengkime juos. O čia teka upelis. Kokie ten upeliai? (platus, siauras, negilus, gilus). Peršokime per upelį.

O, atrodo, mes pasiklydome, labirinte. Mes galime išeiti iš labirinto, jei padarysime stebuklingą užrašą. Ant jūsų stalo yra skaičiai. Juos reikia sutvarkyti.

Suskaičiuokite nuo 1 iki 8.

Skaičiuokite atgal

Pavadinkite savo kaimynus numerius 5, 7.

Koks skaičius yra prieš 4, po 2 ir kt.

Žiūrėk, aš taip pat sukūriau skaitmeninę liniją (1, 2, 4, 3, 5, 6, 7, 8) , (Kas blogai).

Atlikome šią užduotį. Šauniai padirbėta!

O vaikinai, kažkoks urvas. O jame gyvena miško pabaisa – Shur Ale. Jis daugiau mūsų neleis. Ką daryti? (užpildykite urvą akmenimis).

Bet mes neturime akmenų. Kaip uždaryti įėjimą į urvą? Mes turime geometrinius kūnus.

Žiūrėk, čia yra geometrinių kūnų pasai. Aš tau juos parodysiu, o tu tyliai pavadinsi ir lėtai blokuoji įėjimą į urvą. Kalbame tyliai, kol Shur Ale užmiega. Taigi jie uždarė įėjimą į urvą.

Vaikinai, ateik pas mane. Priėjome prie durų. Man atrodo, kad už jo yra kažkas, bet durys atsidarys, jei spėsime, kiek kartų išmušė laikrodis. 2, 3, 4 (trankymas plaktuku, skaičiavimas iš ausies).

Suskamba metalofonas ir atsidaro durys. Ten sėdi princesė. Princesė dėkoja vaikams, kad nebijo sunkumų. Jis klausia, kuri užduotis buvo sunki ir kuri patiko labiausiai.

Vaikinai, kaip mes galime pranešti karaliui, kad radome jo dukrą princesę? (laiškas, telegrama, skelbimas laikraštyje, laidoje „Palauk manęs“)

Jekaterina Iskajeva

Užduotys: 1. Suformuokite cilindro idėją, gebėjimą atpažinti cilindrą aplinkos objektuose.

2. Stiprinti skaičiavimą per 5, vaikų geometrines sąvokas ir gebėjimą rasti bendrąsias daiktų savybes.

Medžiaga: paveikslėliai, kuriuose vaizduojami cilindriniai daiktai, įvairaus skersmens ir aukščio cilindrai, kortelės su cilindro „pasu“, cilindrų ir kubo modeliai, numeriai 1 – 5, kiekvienam vaikui geometrinių formų rinkinys.

1. Supažindinimas su cilindru ir jo savybėmis.

Mokytojas parodo cilindrinių daiktų paveikslėlius: stiklinę, dešrą, cilindrinę kepurę, cilindrinį stiklainį, klijų pagaliuką.

Ką jūs pastebėjote, kad visi šie elementai turi bendro? (Visi objektai turi panašią formą.)

Jei vaikams sunku atsakyti į šį klausimą, galite užduoti pagrindinius klausimus: ar medžiaga, iš kurios pagaminti šie daiktai, spalva, dydis, paskirtis yra vienodi?

Tada mokytojas pasako vaikams, kad tokios formos daiktai vadinami cilindrais, ir paprašo surasti cilindrus ant savo stalo. Kartu su cilindrais ant stalo turi būti ir kitų formų daiktai (pavyzdžiui, rutulys, gretasienis, kūgis). Taip pat patartina rodyti paveikslėlius, kuriuose elementai yra cilindriniai objektai: patranka, pastatas su kolonomis, medis ir kt.

Ar žinote, kodėl cilindras taip vadinamas? Seniai, kai dar nebuvo automobilių, žmonės sunkius daiktus kilnodavo naudodami medžių kamienus. Pagalvok – kaip?

Mokytojas duoda vaikams kelis vienodo skersmens cilindrus (pavyzdžiui, pieštukus) ir kubą ir prašo įsivaizduoti, kad kubas yra labai sunkus krovinys, kurį reikia perkelti iš vieno stalo galo į kitą naudojant cilindrus. Atlikęs užduotį, mokytojas paaiškina, kad žodis „cilindras“ iš graikų kalbos išverstas kaip „čiuožykla“, „riedis“. Viena iš jo savybių yra tai, kad ją galima valcuoti.

Vaikų prašoma pasiskirstyti po grupę ir rasti cilindrinius objektus.

Tada vaikai grįžta prie stalo, ant kurio yra skirtingi cilindrai. Jų prašoma surasti figūras, kurios tam tikru būdu yra identiškos, o pasirinktose figūrose – skirtumo požymius. Pavyzdžiui, tai gali būti vienodo aukščio, bet skirtingo storio, spalvos, medžiagos, iš kurios jie pagaminti, cilindrai (cilindrai gali būti pagaminti iš popieriaus, plastilino, paimti plastiką, metalinius cilindrus, medinius pieštukus ir kt.)

2. Kūno kultūros pamoka: „Kas dėmesingiausias?

Pagal komandą „Ausis“ vaikai turi sugriebti už ausies (pasunkinti galite sakydami „Dešinė ausis“); pagal komandą „Nosis“ - nosį. Mokytojas atlieka užduotį kartu su vaikais. tuo tarpu jis pradeda sąmoningai klysti ir pargriauti vaikus.

3. Žaidimas: „Paso biuras“.

Vaikai ant savo stalų turi korteles nuo 1 iki 5. Mokytoja kviečia apžiūrėti įvairių spalvų plastilino figūrėles.

Vaikai atsako į mokytojo klausimus:

Kiek iš viso yra skaičių? (Parodykite numerį.)

Suskaičiuokite nuo 1 iki 5 ir nuo 5 iki 1.

Kiek cilindrų? (Ploja rankomis.)

Kodėl jie plojo 4 kartus? (Antra figūra nėra cilindras.)

Kuo antroji figūra skiriasi nuo kitų?

Po visų samprotavimų vaikai daro išvadą, kad cilindro abiejose pusėse yra vienodi apskritimai, o antrosios figūros – ne.

Mokytojas padeda cilindrą ant stalo ir paprašo vaikų atsisėsti taip, kad figūra būtų akių lygyje. Jis klausia apie tai vaikų. ką jie mato, kaip tai galima nupiešti. Tada kelis kartus pasuka cilindrą ir to paties klausia vaikų. Po diskusijos darome tokią išvadą:

Taigi, jei jie nori kalbėti apie cilindrą, jie tai daro taip:

Tai yra figūros „pasas“. Ko iš to galima pasimokyti? (Apie cilindro aukštį, jo storį).

Mokytojas pritaiko cilindrą prie stačiakampio, o cilindro pagrindą – prie apskritimų ir parodo, kaip „pasas“ lyginamas su jo savininku.

Vaikai ant stalo turi skirtingus cilindrus. Kiekvienam vaikui išduodamas „pasas“, pagal kurį jis turi rasti šį „pasą“ atitinkantį cilindrą.

4. Žaidimas: „Skaičių loterija“.

Vaikai ant stalo išdėlioja korteles su skaičiais nuo 1 iki 5 (užversti žemyn). Kortos sumaišomos. Tada kiekvienas vaikas turi atsitiktine tvarka ištraukti kortelę ir išdėlioti tiek Geometrinės loterijos figūrėlių, kurios turi bendrą bruožą, kiek nurodo skaičius kortelėje (pavyzdžiui, 3 didelės figūrėlės, 4 raudonos figūrėlės, 2 apskritimai ir pan.). .

Atlikę užduotį vaikai su mokytoja vaikšto po grupę ir patikrina sprendimo teisingumą.

Redaktoriaus pasirinkimas
IRINA ZAMOŠNIKOVA "Sveiki vaikai – sveikoje šeimoje!" Parengė vyresnioji mokytoja Zamošnikova I.V. Sveikas gyvenimo būdas nereikalauja...

Skyriai: Darbas su ikimokyklinio amžiaus vaikais Tikslai: Stiprinti gebėjimą naršyti erdvėje, Stiprinti gebėjimą naudotis planu,...

3-4 metų ikimokyklinukų žodynas plečiasi laisvo žaidimo su žaislais metu. Tokio amžiaus vaikai mėgsta žaisti...

Su šventuoju didžiuoju kankiniu Jurgiu Nugalėtoju, kilusiu iš Kapadokijos (Mažosios Azijos regiono), jis užaugo giliai religingoje krikščionių šeimoje. Jo...
Vidurinės grupės vaikų matematinių sampratų ugdymo baigiamosios pamokos „Mokymasis su nuotykiais“ santrauka Tikslas: Skatinti...
Kaip atrodo vaiko apyvarpės fimozė? Fiziologinį lytinių organų epitelinio audinio vystymosi trūkumą sukelia sinekijos, tada...
Šventieji kankiniai 14 000 kūdikių, kuriuos karalius Erodas nužudė Betliejuje. Kai atėjo laikas didžiausiam įvykiui – Dievo Sūnaus Įsikūnijimui...
5 Žuvų taukai yra tokių svarbių Omega-3 riebalų rūgščių sandėlis, kurias nepelnytai pamiršta dabartinė karta. Nebūk tingus ir...
Ramzanas Kadyrovas gimė 1976 m. spalio 5 d. Čečėnijos Tsentoroy kaime, Kurčalojevskio rajone. Ten jis baigė vidurinę mokyklą. Nuo 1996...