Vaidybos užsiėmimai vaikams pratimai. Apytikslė vaidybos klasės struktūra. Egoizmas ir savanaudiškumas


Pamokos santrauka

vaidinant

„KURTI SAVE“

Tema: „Aktorystės mokymas yra neatsiejama individo kūrybinės saviugdos dalis“

Tikslas: asmenybės kūrybinio komponento ugdymas psichofiziniais pratimais

Užduotys:

Švietimas:

  1. susipažinti su pagrindinėmis teorinėmis sampratomis« Aktorinis mokymas“ ir jų reikšmė praktiniame darbe

Kuriama:

  1. ugdyti gebėjimą improvizuoti;
  2. ugdyti gebėjimą analizuoti ir sintezuoti savo jausmus;
  3. lavinti kalbos aparatą;
  4. ugdyti plastines kūno galimybes;
  5. ugdyti gebėjimą bendrauti su partneriu;

Švietimas:ugdyti CTD įgūdžius.

Tikėtinas rezultatas:atleisti mokinius nuo kompleksų, mokyti kūrybiškai mąstyti ir nebijoti išreikšti save, taikytiskūrybiškas požiūris į bet kokį verslą.

Mokymo metodai:į asmenybę orientuotų technologijų naudojimas su žaidimų technologijų elementais

Pamokos organizavimo formos:individualus, grupinis, kolektyvinis

Įranga: muzikos centras

Pamokos eiga

  1. Sveikinu "Papildymas"(pasisveikinimas, taip pat refleksija, privalomi struktūriniai pamokos pradžios ir pabaigos komponentai, savotiškas sėkmės ritualas ir teigiamas požiūris į tai, kas vyksta).

Tikslas: kontakto užmezgimas; sukurti teigiamą požiūrį į darbą.

Mokiniai stovi (sėdi) ratu susikibę rankomis ir pagal laikrodžio rodyklę sako vienas kitam komplimentus.

  1. Teorinė dalis. Psichofizinis mokymas

Tikslas: pristatyti psichofizinio lavinimo sampratą

Mokytojas: Šiandien mūsų pamoka bus šiek tiek neįprasta ir tuo pat metu įprasta tolesnėms pamokoms. Nuo šiandien mes susipažinsime su neatsiejama kiekvienos vaidybos pamokos dalimi. O pradėsime nuo labai paprasto klausimo: kaip manote, iš kur kyla jausmai, emocijos, norai, kaip jie veikia ir kaip juos valdyti, o kas yra įkvėpimas?

Laukiami atsakymai:

Mokytojas: Psichofiziniai pratimai padės mums tai suprasti, kaip? Dabar mes išsiaiškinsime.

Pirmiausia , psichofizinės treniruotės (treniruotės) pratimai padės mums: atsikratyti raumenų įtampos (nuo taip vadinamų „spaustuvų“), nes kūno įtampa neleis išjudinti emocijų ir vaizduotės.

Antra, aktyvi psichofizika neįsivaizduojama be dėmesio pratimų („čia ir dabar“), dėmesio perjungimo, dėmesio atkreipimo į save ir pan., kurie pravers partnerių darbe ir pan.

Trečia , pratimai padės pažadinti vaizduotę ir fantaziją, kurios yra būtina kūrybinių ieškojimų grandis, užpildys panašius žmogaus judesius įvairiapusišku ir, svarbiausia, prasmingu turiniu.

Ir galiausiai, ketvirta, tinkamas bendravimas ir sąveika su neverbalinių komunikacijos priemonių (intonacijos, mimikos, judesių ir kt.) ir jos turinio (konteksto, potekstės, atmosferos) tyrimu.

  1. Praktinė dalis. Psichologinė gimnastika

Tikslas: atleidimas nuo raumenų įtampos

Pratimas "Lagaminas"

Visi grupės nariai atsistoja tiesiai, pakelia rankas į viršų, pakelia galvas, žiūri į rankas. Tada jie pakyla ant kojų pirštų, stipriai išsitiesia, tarsi į viršutinę lentyną turėtų mesti sunkų lagaminą. Įtempkite visą kūną. Laikykite šią poziciją keletą sekundžių, tada atsipalaiduokite. Pataisykite atsipalaidavusio kūno būseną. (pratimą kartoti 3-5 kartus)

Tikslai: empatijos (gebėjimo užjausti) ugdymas; vaizduotės ir vaizdinio vaizdavimo aktyvinimas;

Pratimas "Į komandą" 3-15 "

Pratimas atliekamas sėdint ratu.

Instrukcija: „Parodysiu tą ar tą pirštų skaičių. Kartais – iš vienos rankos, kartais – ant dviejų. Iš karto po to, kai pakėliau ranką (ar rankas), turėtų atsistoti lygiai tiek dalyvių, kiek parodysiu (ne daugiau ir ne mažiau). Pavyzdžiui, jei aš pakeliu ranką ir rodau keturis pirštus (pakelia ir rodo), tai keturi iš jūsų turėtų kuo greičiau atsistoti. Jie galės atsisėsti tik tada, kai nuleisiu ranką (-as).

Pratimai gali vykti įvairiais būdais. Kartais grupei prireikia iki trisdešimties pakartojimų, kol problema išspręsta, kartais užtenka keturių ar penkių.

Pratimas „Jūros mazgas“

Pratimas atliekamas stovint ratu.

Instrukcija: „Stovėkime arčiau vienas kito, suformuokime griežtesnį ratą ir visi ištieskime rankas iki apskritimo vidurio. Mano įsakymu, mes visi susikimbame rankomis vienu metu ir darome taip, kad kiekvienas iš mūsų turi vieną ranką kiekviename iš mūsų. Tuo pačiu pasistengsime nesusikišti rankomis su tais, kurie stovi šalia. Taigi pradėkime. Vienas du trys".

Po to, kai mokytojas įsitikina, kad visos rankos yra sujungtos poromis, jis pakviečia grupės narius „išnarplioti“ neatskiriant rankų. Atliekant pratimus grupėje, labai dažnai dalyviai negali susidoroti su užduotimi.

Mokytojas: Kaip suprantu, su užduotimi nesusitvarkysi, bet užduotis yra išsprendžiama, visada gali išnarplioti. Pratimas gali baigtis vienu iš trijų būdų:

1. Visi grupės nariai bus tame pačiame rate (tuo pačiu metu kas nors gali stovėti veidu ratu, kažkas su nugara, nesvarbu, svarbiausia, kad visi nuosekliai sudarytų ratą).

2. Grupės nariai sudaro du ar daugiau nepriklausomų ratų.

3. Grupės nariai sudaro ratus, kurie yra sujungti vienas su kitu kaip grandinės grandys.

Mokytojo klausimas:

  1. „Kas mums padėjo susidoroti su užduotimi?
  2. „Ką galima padaryti kitaip, kad užduotis būtų atlikta greičiau?

Mokytojas: Tikiuosi, kad visi įvertinsiteaktyvi tokio pobūdžio pratimų įtaka, skirta ugdyti dėmesį, vaizduotę, nestandartinį mąstymą... būtina tiek ugdant individualius kūrybinius gebėjimus, tiek dirbant kolektyve.

3. Kalbėjimo technika

Ryšys tarp judesių ugdymo ir kalbos įgūdžių formavimo jau seniai įrodytas. Kalbos technikos derinimas su ritmingais kūno judesiais duoda gerą efektą ir padeda sumažinti įtampą bei sustingimą.

Pratimas „Kalbėk ir parodyk“

Iš pradžių išmokime plastikinį piešinį pagal garsiojo M. Lermontovo eilėraščio „Burė“ pirmojo ketureilio pavyzdį.

Savarankiškam darbui įsisavinti galima pasiūlyti plastikinį antrojo ir trečiojo ketureilio piešinį

Balta burė vieniša(kojų judesiai: pirmyn-atgal, rankų judesiai: aukštyn-žemyn)
Mėlynos jūros rūke! ..(kojų judesiai: pirmyn ir atgal, rankų judesiai: pakaitomis į šonus - pakaitomis žemyn)
Ko jis ieško tolimoje šalyje?(kojų judesiai: pirmyn-atgal, rankų judesiai: pirmyn delnais aukštyn-aukštyn-žemyn)
Ką jis išmetė gimtojoje žemėje? ..?(kojų judesiai: pirmyn ir atgal, rankų judesiai: į šonus - aukštyn - į priekį delnais aukštyn ir žemyn)

Groja bangos - švilpia vėjas,
O stiebas lenkia ir slepiasi...
Deja! jis neieško laimės
Ir ne iš laimės bėga!

Po juo šviesesnės žydros spalvos srautas,
Virš jo auksinis saulės spindulys...
Ir jis, maištaujantis, prašo audros,
Tarsi audrose būtų ramybė!

Pratimas "Sugedęs dviratis"

Pripūskite dviračio padangą įsivaizduojama pompa, rankomis atlikdami įprastus judesius ir tardami C-C-C-C, C-C-C-C, C-C-C-C ...;

Pratimas "Komarik"

Ilgi, sklandūs judesiai pagauna uodą, palydėdami judesius garsais Z! Z! Z! Z!...;

Pratimas "Dailidė"

Įsivaizduokite, kad obliuojate lentą: F-F-F-F! J-J-J-J!...;

Pratimas "Kosari"

Parodykite, kaip pjaunate žolę: S-S-S-S! S-S-S-S!...;

Pratimas "Pelenė"

Šepečiu nušveiskite grindis: š-š-š-š-š! Š-š-š-š-š! Š-š-š-š-š!

4. Žaidimas „Mįslės-situacijos“

Tikslai: nestandartinio mąstymo ugdymas

Žaidimo taisyklės: šeimininkas pasakoja žaidėjams tam tikrą situaciją, kurią reikia išsiaiškinti. Toliau žaidėjai bando atkurti įvykių eigą, išsiaiškinti trūkstamą informaciją ir galiausiai įminti mįslę. Norėdami tai padaryti, žaidėjai užduoda šeimininkui klausimus, į kuriuos jis atsako „Taip“. "Ne". "Nesvarbu"

1. Iš tuštybės ji neteko maisto. (varna)

2. Penki anglies gabalai, morka, senas kibiras guli vidury kiemo. Niekas jų ten nedėjo. Paaiškinkite, kaip jie ten pateko.

(tirpusios sniego senio dalys)

3. Sutikau ją atsitiktinai. Bandžiau jį gauti, bet jis ėjo vis tolyn. Parnešiau rankoje namo. (skeveldra)

5. Refleksija

Tikslai: jutiminio pagrindo vystymas; grįžtamojo ryšio organizavimas; savigarbos ugdymas

Mokytojo klausimai mokymų dalyviams:

  1. kokiomis emocinėmis būsenomis atvykote į įvairius pratimus, žaidimus?
  2. Kokių neįprastų dalykų įžvelgėte partnerių logikoje, veiksmuose, plastikoje?
  3. kaip įvertintumėte savo būklę po pamokos penkiabalėje sistemoje, pavyzdžiui, jei grupės narys jaučiasi puikiai, tada pakelia ranką ir parodo 5 pirštus; jei būklė gera - 4 pirštai; jei kažkas trukdo - 3 pirštai; jei jautiesi labai blogai, tai 2 pirštai.?

Išsamus mokymas pradinio mokyklinio amžiaus teatro grupei (vaidybos, plastikos ir sceninės kalbos pagrindas)

Treniruočių tikslai : Mokinių kūrybinių gebėjimų ugdymas.

Treniruočių tikslai : Dėmesingumo, gražios kalbos, taisyklingo kvėpavimo, sceninio pagrindimo (motyvacijos), atlikimo teisingumo, gebėjimo nusistatyti ir keisti požiūrį į dalyką, vaizduotės ugdymas.

Tikslas

Turinys

Sveikinimai

Sąlyginis visų susirinkusiųjų „pasveikinimas“.

Pasisveikinimo ritualas – atsisėskite ant kėdžių puslankiu. Naudojant „Clap-name“ tempo ritmu, ištariami visi sėdinčių vaikų vardai.

Pažymėti, kad trūksta. Skelbiama pamokos tema.

Įvadas

Nustatykite darbo tempą-ritmą

Apšilimas.

Apšilimui naudojamas pratimas, skirtas įtraukti į norimą tempo ritmą. Visi dalyviai sustoja ratu ir pradeda eiti vienas po kito nurodytu tempu-ritmu. Atlikus užduotį, pratimas apsunkinamas pridedant žodžius po 8 (galima naudoti liežuvio suktuką „Vairavau graiką...“. Atlikus šią užduotį pratimas vėl apsunkinamas papildomais kūno judesiais.

Pagrindinė dalis

Sceninės kalbos blokas.

Veido mankšta ir įtampos mažinimas kaklo raumenyse (iš veido raumenų)

Dirbkite ritmingai: - pakelkite antakius į viršų, kiek įmanoma įtempdami raumenis, kurį laiką palaikykite įtampą (siurprizų kaukė). Atpalaiduokite raumenis. Prisiminkite šį jausmą. Antakių „pakėlimas“ – itin dažna sceninės kalbos ir dainavimo klaida. Bėda ta, kad tuo pačiu metu „pakyla“ gerklos ir kalbos garsas; - pertraukite antakius per nosies tiltelį, suraukite kaktą (pykčio kaukė). Atsipalaiduoti; - prisimerkusi kaukė. Apvalūs akių raumenys yra įtempti. Atsipalaiduoti; - palaipsniui suveržkite lūpas (trimitininko ausų pagalvėlės). Bučinio kaukė. Atsipalaiduok.

Kalbos pratimai.

Liežuvio suktukai: Jautis kvailas..., Klara prie Karlo..., kanopų plakimas... Ketvirtadienį, ketvirtą...

Balsių mokymas.

Pakartokite AY-YAY-YAY-YAY, OH-JAI-JAI; UY-YU-YU-YU; ČIA-Ei-Ei-Ei.

Treniruotė su garsu O: MOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOM arba MOMOMEMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOM.

Aktorinis blokas.

Teatralizuotas žaidimas „Perduok pozą“ . Lavina atmintį, dėmesį, stebėjimą, ištvermę. (Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu ir ant grindų turkiškai užsimerkę. Pirmaujantis vaikas sugalvoja ir nustato pozą, parodydamas ją pirmajam vaikui. atlikėjai ir žiūrovai.

„Skrendant, o ne skrendant. Auga - neauga Mokytojas vadina daiktą, jei jis skrenda, vaikai mojuoja rankomis kaip sparnais; jei neskraido, nuleiskite rankas. Jei auga, jie pakelia rankas į viršų, jei neauga, prisidengia rankomis.

Ant scenos pastatome kėdę, o vaikų prašome sugalvoti eskizus tema „Kėdė – ne kėdė, o ...“, žiūrovai nustato, koks tai objektas. Jei negalite atspėti, turite paprašyti vaiko prisiminti keletą kitų būdingų sugalvoto daikto bruožų ir suvaidinti etiudą kitaip.


Šie plastikiniai pratimai ugdo raumenų laisvę, atpalaiduoja raumenų spaustukus.

"Virvės".

Vaikai kviečiami pakelti ranką į viršų, įsivaizduoti save kaip ištemptą virvę. Vadovo komanda rodo, kad „virvė“ pradėta leisti į grindis. Vaikų judesiai turi būti sklandūs, raumenų spaustukas nuimamas palaipsniui pradedant nuo apatinių galūnių ir baigiant ištiestos rankos pirštų galiukais.
– Aš pasiimu tavo energiją.

Norint užbaigti pratimą, būtina suskirstyti vaikus į poras. Vienas iš vaikų ištiesia ranką į priekį, įtempdamas ją ir nukreipdamas į partnerio veido sritį – atrodo, kad jis ima iš jo energiją. Partneris atsipalaidavęs, tarsi netenka valios ir juda paskui ranką. Pratimui pasirenkame sklandžią, lėtą muziką.

Išvada.

Atsisveikinimo ritualas – atsisėskite ant kėdžių puslankiu. Naudojant „Clap-name“ tempo ritmu, ištariami visi sėdinčių vaikų vardai.

Švenčiami pasiekimai ir nesėkmės. Atsisveikinimas su vaikais („Pamoka baigėsi, ačiū už dėmesį“)

Vaidybos pamokos plano pavyzdys.

Tikslas: mokinių kūrybinių gebėjimų ugdymas.
Užduotis: dėmesingumo ugdymas, graži kalba, taisyklingas kvėpavimas, sceninis pagrindimas (motyvacija), atlikimo teisingumas, gebėjimas nusistatyti ir keisti požiūrį į dalyką, lavinti vaizduotę.

Mokiniai sėdi kūrybiniame puslankiu. Iš butaforijos reikia kilimėlių, kėdžių, magnetofono.
Pamoką reikia pradėti nuo pratimų, lavinančių vidinį ir išorinį dėmesį, perjungiant dėmesį (5 min.)
1. Vienas iš mokinių pakviečiamas į puslankio centrą, jo užduotis – prisiminti sėdinčiųjų eilę, tada mokytojas paprašo jo nusisukti, o visų kitų persisėsti, apsisukęs mokinys atkuria originalą. versija.
2. Pratimas „Perduoti plojimus“, tam tikru būdu pataikydami į delnus, vaikai mokytojos nustatytu ritmu perduoda plojimus vienas kitam. Pratimai lavina ne tik dėmesį, bet ir ritmo pojūtį.
Kita pratimų grupė skirta lavinti balso aparatą, gražią ir taisyklingą kalbą, kvėpavimą (5 min.)
1. Pradedame nuo kalbos lavinimo. Minkome ir pašildome artikuliacinį aparatą. Šią pratimų seriją galima atlikti pagal muziką.
2. Toliau – pratimas diafragminiam kvėpavimui lavinti.
Įsivaizduokite, kad vienoje rankoje laikome gėlę, o kitoje – žvakę. Užuodžiame gėlę (lengvas kvėpavimas, nepakeldami pečių) ir užpučiame žvakę (aktyvus iškvėpimas su triukšmu), tuo pačiu įsitikindami, kad įkvėpus oras šiek tiek išplečia mūsų šonkaulius.

3. Šie pratimai skirti balsui išlaisvinti.
Iškėlėme vaikams užduotį: sergate, negalite pakilti iš lovos, bet reikia paskambinti mamai. Vaikų prašome atsigulti ant kilimėlio, atsipalaiduoti ir pasakyti frazę „Mama, o mama, duok pieno, mama“. Mama negirdi, skambiname įkyriau, o paskui jau trečią kartą skambiname mamai iš kito kambario. Pasiekiame gilų skambėjimą, sekame kvėpavimą.
Mes laikome delną priešais save, tai yra gėlė, atidarykite ir uždarykite, tardami šiuos balsius: U, O, A, E, S, sekite artikuliaciją, apvalykite lūpas, uždarykite delną iki galo. iškvėpimas.
4. Garsinės atramos ugdymo pratimas.
"Badmintonas". Įmušame įsivaizduojamą kamuolį, sakydami tokias kombinacijas: BU! BO! BA! BŪKITE! BŪTŲ!
5. Kalbos judesio ugdymo pratimai.

Tariame S. Marshako eilėraštį „Ponia įregistruota bagaže...“, šokinėdami ant kiekvieno jo žodžio, tuo tarpu reikia stebėti ne tik kalbą, bet ir kvėpavimą.

Toliau į pamoką įtraukiame „Aktoriaus rengimo“ pratimus (20 min.).
Ant scenos pastatome kėdę, o vaikų prašome sugalvoti eskizus tema „Kėdė – ne kėdė, o ...“, žiūrovai nustato, koks tai objektas. Jei negalite atspėti, turite paprašyti vaiko prisiminti keletą kitų būdingų sugalvoto daikto bruožų ir suvaidinti etiudą kitaip.
„Kur buvome, nesakysime, kur buvome, parodysime“. Vaikai kviečiami sugalvoti įvairias veiksmo vietas, žaisti eskizus, iš kurių būtų aišku, kur vyksta tas ar kitas veiksmas. Negalite kartoti, likusieji atspėkite.
Šie plastikiniai pratimai ugdo raumenų laisvę, atpalaiduoja raumenų spaustukus.
"Virvės". Vaikai kviečiami pakelti ranką į viršų, įsivaizduoti save kaip ištemptą virvę. Vadovo komanda rodo, kad „virvė“ pradėta leisti į grindis. Vaikų judesiai turi būti sklandūs, raumenų spaustukas nuimamas palaipsniui pradedant nuo apatinių galūnių ir baigiant ištiestos rankos pirštų galiukais.

– Aš pasiimu tavo energiją. Norint užbaigti pratimą, būtina suskirstyti vaikus į poras. Vienas iš vaikų ištiesia ranką į priekį, įtempdamas ją ir nukreipdamas į partnerio veido sritį – atrodo, kad jis ima iš jo energiją. Partneris atsipalaidavęs, tarsi netenka valios ir juda paskui ranką. Pratimui pasirenkame sklandžią, lėtą muziką.
"Lubos". Vaikai turėtų pakelti rankas į viršų, remdami ekspromtu sukurtas lubas, mokytojo nurodymu lubos pradeda kristi, šiuo metu vaikai turėtų sekti rankas ir nuleisti jas tame pačiame lygyje. Tai komandinis pratimas, atliekamas lėtai, galima pasitelkti muziką.
„Vaizdo triukšmą veiksmais“. Anot mokytojo plojimo, vaikai turi sugalvoti ir atsistoti tokia poza, kuri, jų nuomone, vaizduoja triukšmą. Šių pozų gali būti kelios, tada prašome pavaizduoti tylą. Galite paprašyti vaikų pakeisti triukšmo ir tylos padėtis.

Mokytojo žodžiai. (sau pačiam)

1. Sveiki vaikinai! Prašau eiti į savo vietas. (Atsisėskite). mano vardas m.n. Jūsų vardai yra ant ženkliukų, bet norėčiau su kiekvienu iš jūsų susipažinti artimiau, ką ir padarysiu per mūsų pamoką. Kadangi jūs, žmonės, jau pakankamai suaugę, noriu paklausti, kaip į jus kreiptis, į jus ar į jus?

pagrindinis tikslas mūsų šios dienos susitikimas – pažintis su teatro meno pagrindais.

Esu tikras, kad jūs visi koncertavote scenoje, grojote sketus, skaitėte poeziją. Prisiminkite savo pirmąjį pasirodymą scenoje. Ar buvo baisu? (vaikai atsako) (jei atsako, kad nebaisu, sakau - jūs arba labai geri menininkai, arba gudrūs) Ar pažįstate populiarų laidų vedėją ir aktorių Dmitrijų Nagijevą? Kai mokykloje pirmą kartą išėjau į sceną, taip susijaudinau, kad pamiršau visus savo eilėraščio žodžius ir apsipyliau ašaromis ir pabėgau ...

Ir net daugelis prof. Prieš lipdami į sceną aktoriai visada jaudinasi.

Todėl kiekvienas aktorius ruošiasi lipti į sceną tiek fiziškai, tiek protiškai.

Žinoma, ne kiekvienas savo gyvenimą siesite su teatru, bet juk kiekvienas mūsų išėjimas į gatvę, prie lentos taip pat yra savotiškas žaidimas. Į mus žiūri, vertina, su mumis bendrauja. Bet kurioje situacijoje turime jaustis laisvi ir orūs. O kaip ir kiekvienas aktorius, ruošdamiesi lipti į sceną, pradėsime nuo fizinio apšilimo.

2. sušilti. Taigi, susikibkite rankomis. Pastebėjote, kad mes sudarėme ratą, kad pamatytume ir pajustume vienas kitą. Visų pirma, turime geriau pažinti vieni kitus ir pasikrauti teigiamos energijos. pratimas. Atkreipkite dėmesį į kaimyną dešinėje, kokiu būdvardžiu galėtumėte jį apibūdinti? Pratimas. Na, o norint ir toliau pasikrauti teigiama energija, reikia pagaliau atsikratyti negatyvo, tad siūlau vieną labai veiksmingą pratimą Įsivaizduokime, kad sėdėjome ant skruzdėlyno. Taigi! Atsikratykite skruzdžių ir neigiamos energijos.

Na, dabar skruzdėlių nėra, tereikia atstatyti kvėpavimą. At pratimas.Įsivaizduokite, kad valgome karštą bulvę. Pavaizduokime. Jūs ir aš atsikratėme nuovargio, pasikrovėme energijos, o dabar pridėsime šiek tiek malonės. Įsivaizduokite, kad mes visi esame katės ir katės pratimas. Ir ant minkštų letenų grįžtame į savo vietas. Esame fiziškai pasiruošę. Tačiau aktorius turi ne tik gražią plastiką, bet ir kalba turi būti įskaitoma, o balsas malonus. Tam yra specialūs pratimai. Ar mėgsti saldainius? (rodo) O, ne. Įsivaizduokite, kad jūsų burnoje yra sauja skanių saldumynų. (Jie pasakė pavadinimus, kramtykite) pratimas.Šauniai padirbėta! Atsigaivinome, atsigainame. Pagirkime už tai save. (Plojimai) pratimas. Vaikinai, ar sėdėjote? Siūlau keliauti! Beje, kas man pasakys, kam skirti artėjantys 2017 m. Tai va, ekologija, poetmu, leisimės į kelionę po mūsų rusiškos gamtos grožybes!

Pagrindinė 3 dalis. pratimas. Lagaminas. Kartu kraunamės lagaminus. (gauname, sunkus. Nesurinktas. Sėdame, raminame)

Pratimas. Oro uostas. Taigi, lagaminas supakuotas, einame į oro uostą, pavaizduokime chaotišką ten esančių žmonių judėjimą (1 - lėtai, 5 - greitai)

Pratimas. Taigi mes atvykome, ką girdi, jūra, plaukiame, o dabar einame per mišką, smėlis, pūgos, geležiniai vamzdžiai, lietus, bedugnė žygyje)

Mums buvo puiki kelionė, pridėsime malonės ir, kaip kačiukai, grįšime į savo vietas.

Ar žinojote, kad aktoriui sukurti įvaizdį padeda visa komanda. Atidarykime uždangą ir pažiūrėkime, kas dirba užkulisiuose. Kas padaro aktorių įdegusiu ar atvirkščiai – labai išblyškusiu veidu? Kieno dėka scenoje matome pilis ir miškus? Kas stato sceną naktį ar dieną? ir kt. Susipažinome su aktorystės pagrindais ir spektaklio rengimo paslaptimis. 2016-ieji buvo paskelbti kino metais, todėl norėčiau sužinoti, kokie filmai jums patinka, jūsų mėgstamiausi personažai. Ar žinote tokį personažą kaip Ostapas Benderis, Charlie Chaplinas? Vaikinai, ar norite jaustis aktoriais čia ir dabar? Kiekvienas pasirenka vaidmenį nežiūrėdamas. (ištraukia korteles) Ar jūs skaitėte? Dabar pasiimkite savo kostiumo elementus ir rekvizitus. Tu esi pasiruošęs? Klausome pagrindinio režisieriaus. (veiksmų paaiškinimas ir nusilenkimas). (žiuri) - Miela publika, prašome išjungti mobiliuosius telefonus, kad netrukdytumėte aktorių pasirodymui. Ačiū! Pradėkime! (Orases pagal muziką)

Po kiekvieno spektaklio, žinoma, aktoriai pavargsta. Ponai aktoriai, eikite į savo persirengimo kambarius ir pailsėkite. Man patiko būti aktoriumi. O dabar svarbiausias klausimas, kuris iš jūsų jautėsi pasitikintis ir pasiruošęs lipti į didžiąją sceną? Tegul jis paima kaukę su šypsena. Nenorintys pasirodyti scenoje pasiims liūdną kaukę, dar neapsisprendę dėl jokios kaukės – nesiima.

Labai džiaugiuosi, kad tarp jūsų yra norinčių toliau mokytis teatro meno paslapčių. Yra tokių, kurie ketina priimti apgalvotą, subalansuotą sprendimą, ir tų, kurie jau yra išsikėlę sau kitus prioritetus. Dėkojame už pagalbą ir bendradarbiavimą. Ačiū svečiams už dėmesį. Vaikinai! Ar galiu tave nufotografuoti kaip atmintį? Dar kartą ačiū, iki pasimatymo!

Metmenų planas atvira pamoka. (žiuri)

Tema: „Įvadas į edukacinę programą „Žaidžiame gyvenimui““.

Tikslas: Supažindinti su teatro meno pagrindais.

Užduotys:

Švietimas:

Kuriama:

Švietimas:

Pamokos planas:

1. Organizacinio momento įžanginis žodis - 3 min.

3. Pagrindinė dalis - 15 minučių.

4. Apibendrinimas- 5 minutės.

Pamokos tipas: įžanginis.

Įranga ir didaktinė medžiaga: scenarijaus tekstas, rekvizitai, kostiumo elementai, kėdės;

STUDIJŲ PROCESAS

Laiko organizavimas

BET) Sveikinimai, įžanginė kalba.

B) Pranešimas apie pamokos temą ir tikslą.

.Bendras apšilimas: plastinis, vokalas, raiščių masažas ir vaidybos treniruotė.

Pagrindinė dalis. Žaidžia sketą

    Pamokos apibendrinimas, refleksija.

Įvadinės treniruotės savianalizė.

(pranešti žiuri)

Įvadinė treniruotė vyko I kurso 13-14 metų vaikų grupėje

mokymus, dalyvavo 15 žmonių.

Pamokos tema, tikslas ir užduotys.

Pamokos tema „Supažindinimas su edukacine programa „Teatras – kūryba – vaikai“.

Rengdamas treniruotę nusprendžiau jos tikslą ir uždavinius.

Pamokos tikslas – supažindinti su programos „Teatras – kūryba – vaikai“ turiniu.

Tikslai: sudominti ir įtraukti vaikus į teatro meno pagrindų užsiėmimus, siekiant

savo galimybių suvokimas.

Švietimas:

Susipažinkite su teatru

Išmokite aktorystės pagrindus

Kuriama:

lavinti vaizduotę, mąstymo lankstumą, gebėjimą orientuotis siūlomomis aplinkybėmis, reakcijos greitį, elgesio ir emocijų savitvardos įgūdžius, taisyklingą kvėpavimą, gebėjimą nuimti raumenų įtampą ir psichofizinius gnybtus;

Švietimas:

formuoti savarankiškumą ir aktyvumą, tikslingumą, kūrybingą individualumą.

Logistika.

Mokymo sesija yra tinkamai aprūpinta įranga ir

vaizdinės priemonės.

Mokymo metodai.

Teigiamos emocinės mokinių nuotaikos formavimas

prisidėjo prie šių mokymo metodų:

Verbalinis metodas (pasakojimas, pokalbis, paaiškinimas);

Vizualinis metodas (šou);

praktinis metodas.

Mokomoji medžiaga buvo patraukli studentams dėl jos sudėtingumo

atitiko jų amžiaus ypatybes, ir jis buvo už juos

asmeniškai reikšmingas. Pakaitomis užduotys, kurioms reikėjo skirtingų

metodais, man pavyko padaryti pamoką turiningą, įvairią, išvengti nuobodulio

ir sandarumas. Šioje pamokoje įgyvendinami pagrindiniai mokymo principai:

prieinamumas, aktualumas, teorinės žinios, susijusios su

praktika.

Pažintinės veiklos formos:

Priekyje;

Grupė;

Individualus.

Buvo įtrauktos sveikatą tausojančios technologijos: kūno kultūra -

žaidimo akimirkos.

Buvo naudojamos užduotys, skirtos įvairaus lygio vaikams

pasiruošimas.Pamokos struktūra.

Įvairių metodų naudojimo klasėje rezultatas yra:

kokybiškas praktinių užduočių atlikimas, efektyvumas ir

optimalus studijų laiko panaudojimas, motyvacijos ugdymas

veikla.

Buvo laikomasi visų pamokos etapų.

žinių kiekį šia tema. Mokomosios medžiagos apimtis pamokoje

paskirstytas racionaliai.

Pamokos kūrimo logika užtikrino didelį vaikų susidomėjimą tema

klases ir suaktyvino savo veiklą.

Savarankiško darbo klasėje rezultatai taip pat nemaži

patenkintas.

Pamokos pabaigoje suorganizavau pokalbį su vaikinais.

Susumavau pamokos rezultatus, pateikiau mokinių darbo įvertinimą.

Šios grupės vaikai buvo atviri, aktyvūs, besidomintys,

dėmesingas: atsakinėjo į klausimus, aktyviai dalyvavo pokalbyje su mokytoja,

kruopščiai atliko užduotis. Veikla buvo gana įdomi. Pliusas

klasės – visi vaikai įsitraukė į darbus ir su malonumu juos atliko.

Treniruotės rezultatai.

Pamokos tikslas pilnai realizuotas.

Pamokos planas buvo pilnai užpildytas.

Pagrindiniai kurso rezultatai yra šie:

Motyvacijos ugdymas užsiėmimams vaikų asociacijoje „Teatras – kūryba – vaikai“;

Paskirtų užduočių pamoka pasiekta.

Pasaulis, kuriame gyvename, yra didžiulis.

Miškai ošia, o upės ritasi vandenį.

Visas Žemės rutulys yra vieni gražūs namai

Žmogui ir gamtai.

Ką šnabžda klevas, apie ką murma pavasaris,

O kodėl pūga naktimis verkia?

Meilės kalba, vienintelė kalba

Kad suprastume vienas kitą.

Šuniukai ir kačiukai, laumžirgiai ir paukščiai,

Gėlės ir medžiai, drambliai ir lapės,

Mes gyvename tame pačiame name.

Turi būti įvykdyta tik viena sąlyga -

Dažniau kalbėkite su draugais

Meilės sušildyti žodžiai.

Pasaulis, kuriame gyvename, yra didžiulis.

Miškai ošia, o upės ritasi vandenį.

Visas žemiškas pasaulis yra vieni gražūs namai

Žmogui ir gamtai.

Šuniukai ir kačiukai, drambliai ir lapės,

Turime išmokti mylėti vienas kitą.

Gėlės ir medžiai, žmonės ir paukščiai,

Mes gyvename tame pačiame name.

Skyriai: Užklasinis darbas

Pamokos tema:„Sąveika scenoje įvairiomis siūlomomis aplinkybėmis“.

Pamokos tikslas: Išlaisvindami fizinį ir protinį, ugdykite ir atskleiskite mokinių dvasinį potencialą, gerindami jų kūrybinius gebėjimus.

Pamokos tikslai:

  • Švietimo
    • įtvirtinti žinias apie aktorių sąveiką, sceninės komunikacijos tipus ir būdus;
    • formuoti sąvoką „Siūlomos aplinkybės“;
    • ugdyti sceninės sąveikos įgūdžius;
    • sudaryti sąlygas savarankiškam kūrybiniam darbui mažose grupėse rengiant eskizus šia tema.
  • Švietimo
    • mokinių pažintinių interesų aktyvinimas;
    • partnerystės santykių formavimas grupėje;
    • mokinio savidisciplinos ugdymas;
    • tinkamo savęs vertinimo formavimas ir palaikymas.

STUDIJŲ PROCESAS

1. Organizacinis momentas(4 min.)

Pristato muzikinio sveikinimo „Žaisk – miestas“ fonogramą! Vaikai su mokytoja ratu. Atlikta apšilimas "Gera gyventi pasaulyje!" Kai įkrovimas bus baigtas, mokytojas :

- Labas, brangioji! Tikimės, kad jūsų mokyklos diena buvo puiki! Ir po mūsų įkrovimo jūs vėl turite jėgų kūrybiškumui. Prašome atsisėsti. (Sėdime kūrybiniame rate).

2. Teorinė dalis – medžiagos kartojimas(5 minutės.)

Mokytojas: Mes ir toliau tobuliname savo aktorinius įgūdžius su jumis temos rėmuose ...? (Mokinys atsako)
Mokytojas: Teisingai. Aktorių sąveika ir bendravimas scenoje. Paskutinėje pamokoje išsiaiškinome, kad atlikdamas sceninių užduočių grandinę ir kaip nors veikdamas partnerio atžvilgiu, aktorius neišvengiamai susiduria su paties partnerio įtaka.
Klausimas: Koks rezultatas?
Atsakymas: Vyksta sąveika, kova.
Klausimas: Kokie yra aktorinio bendravimo bruožai?
Atsakymai:

  • Turite susitaikyti su savo partnerio veiksmais.
  • Padarykite save priklausomą nuo savo partnerio
  • Būkite jautrūs, lankstūs ir reaguokite į viską, kas ateina iš partnerio,
  • Džiaukitės netikėtumais, kuriuos aplanko tikras bendravimas.

Klausimas Kl .: koks yra bendravimas?
Atsakymas: Aktoriaus adaptacijų tarpusavio priklausomybėje: intonacijų kaitoje, replikų muzikiniame ryšyje, mimikos, gestų, plastikos ir judesių sąsajoje.
Klausimas: Kas "žudo aktorinį bendravimą?"
Atsakymas: Vertinimų apsimetinėjimas, dirbtinumas ir „pasirodymas“; jei elgesio organiką pažeidžia bent vienas iš partnerių.
Klausimas: Kas sukuria tikrą sąveiką?
Atsakymas: Tikras dėmesys ir organiškas veiksmas iš abiejų.

3. Teorinė dalis – nauja medžiaga(6 min.)

Mokytojas:Šios dienos pamokos tema „Sąveika įvairiomis siūlomomis aplinkybėmis“. Mes supratome sąveiką, bet siūlomos aplinkybės, kas tai yra?
Atsakymas: veiksmo vieta ir laikas, mizanscenos, dekoracijos, kostiumai ir kt.
Mokytojas: Tu teisus! Paklausykite, kaip didysis rusų teatro veikėjas K.S. Stanislavskis:
“, siūlomos aplinkybės - veikėjo gyvenimo aplinkybės, pasiūlytos autoriaus, atrastos režisieriaus ir sukurtos aktoriaus vaizduotės. „Tai įvykiai, epocha, veiksmo laikas ir vieta, gyvenimo sąlygos, aktoriaus ir režisieriaus supratimas apie spektaklį, mizanscena, dekoracijos ir menininko kostiumai, rekvizitai, apšvietimas, triukšmai ir garsai, visa tai, ką vaidina aktoriai. kviečiami atsižvelgti į savo darbą“…
Sunku?! Siūlau pradėti studijuoti temą praktiškai!

4. Praktinė dalis - apšilimo treniruotė(5 minutės.)

Siūlomos aplinkybės:
1. Kiekvienas iš jūsų esate kučeris, kuris užmigo darbo vietoje! (Atpalaidavimo pratimas)
2. Kiekvienas iš jūsų esate kultūrizmo konkurso dalyvis! (Pratimai sušildyti raumenis)
3. Esate dainininkai, besiruošiantys soliniam pasirodymui! (Artikuliacijos pratimai: šepetys, adata, snukis-šypsena, snukis, sūpynės; ir kvėpavimo palaikymo pratimai)

5. Praktika scenoje(25 min.)

Mokytojas: Puiku! Bet mums laikas lipti į sceną! Siūloma aplinkybė yra tokia! Į sceną galite patekti tik pro įsivaizduojamas duris, kurios yra čia pat! ( rodo) Durys uždarytos. Į sceną įeisite pakaitomis, atidarydami duris kitaip nei kiti.

Pratimas „Šimtas būdų atverti duris“ lavina vaizduotę ir juslinį suvokimą.

Mokytojas: Visus naujokus ant scenos sveikiname plojimais! (Pratimas baigtas – vaikai ant scenos).
Toliau pateikiami penki sąveikos pratimai įvairiomis siūlomomis aplinkybėmis:
Dėmesio pratimas „Pagauk medvilnę“ Plakiu rankomis, prašau vaikinų pagauti vatą kaip drugelį, kaip kamuolį, kaip raktą. Ieškau skystos medvilnės.
„Nematomas siūlas“ – sudėtinga ankstesnio pratimo versija Siūlau įsivaizduoti, kad tarp manęs ir kiekvieno vaikino, nuo krūtinės iki krūtinės, yra ištemptas siūlas, kuriuo mes esame sujungti. Tolesniais judesiais jis neturėtų plyšti ar nukristi. Judančius, apsunkinančius ir greitinančius judesius nepamirštu ir medvilnės.
Raumenų atpalaidavimo pratimas „Sprogimas“ Pradinė padėtis „taške“: ant kelių, rankos apkabintos kelius, galva žemyn. Tai naujos žvaigždės ar visatos užuomazga. Iš taško reikia „sprogti“ ant vatos – kuo daugiau iš savęs išmesti energijos. Kūnas tuo pačiu metu užima netikėčiausias pozas. Kuo jie įvairesni, tuo geriau.
Pratimas "Tuštybė" Užimame scenos erdvę, nuolat judame skirtingu greičiu, kad niekur nebūtų tuštumų. „Perjungimo“ greitis nuo 1 iki 10 (foninė muzika). Tada judėjimas įvyksta transformuojant, pavyzdžiui, į raidę „zu“ arba „kukaryamba“, o po to – susijungiant grupėmis po 2, 3, 4, 5 žmones (vadinamosios molekulės – 2, 3). , 4, 5)
Pratimas „Vasaros kine“. Sėdime ant scenos šaškių lentos tvarka. Siūlau aplinkybes, į kurias kiekvienas reaguoja savaip:

  • žiūri komediją, žiūri siaubo filmą
  • staiga pradėjo lyti arba mus įkando uodai
  • saulė dega stipriai: akina ir trukdo žiūrėti
  • kažkieno (tavo) suskambo mobilusis telefonas
  • kažkas (jūs) numetė daiktą, kurį reikia rasti tamsoje.

Pertrauka 10 minučių.

6. Sąveikos mokymas(10 min.)

Studentai scenoje.

Mokytojas: Mes ir toliau bendraujame įvairiomis siūlomomis aplinkybėmis. Aš prašau jūsų stovėti poromis vienas priešais kitą.
"Kamuolis ir siurblys" formuoja sąveikos poroje įgūdžius ir ilgo bei aštraus iškvėpimo įgūdžius. Vienas mokinys – kamuolys, kitas – pompa. Siurblys pripučia rutulį, kol jis sprogs. Tada vaidmenų apsikeitimas.
„Paprastos poros užduotys“ Siūlomas aplinkybes vadinu paprasta sąveika. Vaikinai kuria „gyvenimo paveikslus“. (Pjauti malkas, dresuoti šunį, klausytis muzikos vien per ausines, tvarkyti draugui plaukus, surišti ranką/koją ir pan.). Rodyti iš eilės.
Pratimas „Vargonai“. Tikslas: lavinti bendravimo įgūdžius ir išlaisvinti balsą. Atsipalaidavę ir užsimerkę vaikai guli ant grindų. Palietęs kiekvieną, „atveriu“ vargonų vamzdžius, kurie pradeda skambėti. Skamba visi vaikai – skamba visi vargonai. Tada savo ruožtu liesdamas „uždarau“ vamzdžius, ko pasekoje instrumentas nutyla.
Mašinų pratimai. Komandinio darbo įgūdžių ugdymas. Tikslas: rasti įsivaizduojamus, bet logiškus būdus, kaip susieti judesį ir garsą ir kartu sukurti „mašiną“ / mašiną / fantastišką mašiną. Skambant ritminei muzikai 1-as mokinys atlieka vieną judesį, būdingą, jo nuomone, kokio nors mechanizmo veikimui. Tada prie jo prisijungia 2-asis „projekto“ dalyvis ir prideda savo „mechaninį judesį“. Be to, fantastiškame „agregate“ atsiranda vis daugiau naujų mechanizmų ( prisijungia visi dalyviai).
Mokytojas: Mūsų nuostabi mašina veikia sklandžiai ir ritmiškai. Visi jo mechanizmai yra sujungti vienas su kitu nematomomis krumpliaračiais. Štai ir rezultatas!!! Puikus darbas! Tačiau viskas ne visada klostosi sklandžiai. Kartais kažkas, kurio nuotaika nėra tokia džiugi ir pakili, sugadins mūsų dieną. Nustebino? Taip vadinasi naujas žaidimas, lavinantis aktorių bendravimą ir verčiantis aiškiai įsivaizduoti aplinkybes, lemiančias aktorių veiksmus.

7. Kūrybinis žaidimas „Sugadink mano dieną“(10 min.)

Mokytojas: Prašau visų eiti prie kėdžių, scenoje yra tik viena. Tai... Vova. Sėdi stotelėje ir laukia autobuso... Alinos užduotis – ateiti į šią stotelę ir padaryti tai, kas privers Vovą atsikelti ir išvažiuoti. Jei viskas pavyko, Alina belieka laukti autobuso, o kitas komandos narys kreipiasi į ją su ta pačia užduotimi. Visi bus stotelėje! Pradėkime! (Žaidimas vyksta)

Mokytojas: Puiku! Tai buvo puiku! O norėdami įtvirtinti žinias ir įgūdžius šia tema, pereiname prie eskizų darbų! Prašau susiburti į grupeles po 3-4 žmones ir ištraukti korteles, kurios lemia eskizų turinį.

8. Etiudinis darbas apie sąveiką siūlomomis aplinkybėmis ant kortelių(20 minučių.)

Kortelės etiudo kūriniams statyti:

  • veiksmo vietos nustatymas: mokyklos klasė, diskoteka, autobusas, pajūris ...
  • inicijuojančio įvykio apibrėžimas: gimtadienis, trauma, skambutis direktoriui, potvynis, apgaulė ...
  • apibrėžiantis kovos temą: meilė, pinigai, draugystė, pyragas, lyderystė, mikrofonas ...

Savarankiškas darbas grupėse - 10 min., eskizų rodymas - 10 min.

Pamokos santrauka(5 minutės.)

1) Apibendrinimas tema.
2) Kiekvieno darbo įvertinimas (veikla, fantazija, vaizduotės mąstymas, žaidimas).
3) Namų darbai (stebime savo šeimos narių sąveiką).

Ačiū už kūrybišką bendradarbiavimą!

Asel Mursalimova
Atvira vaidybos klasė

KGKP „Vaikų kūrybos namai“

Atvira klasė

vaidybos studijos

"Veidrodis"

„Dėmesys, suvokimas – kaip pagalbinė aktoriaus priemonė kūrybiniams gebėjimams ugdyti“

papildomas mokytojas

išsilavinimas Mursalimova

Aselis Sarsenbaevna.

2012 m. vasario mėn

Tema: „Dėmesys, suvokimas – kaip pagalbinė aktoriaus priemonė kūrybiniams gebėjimams lavinti“

1. besivystantis ir aš:įvaldyti gebėjimą sutelkti dėmesį į vieną ar kelis objektus; neleiskite situacijai tapti nekontroliuojamai; suvokti informaciją visais pojūčiais.

2. edukacinis ir aš: Pažintis su papildomomis aktoriaus išraiškos priemonėmis.

3. edukacinis ir aš: ugdyti gebėjimą dirbti grupėje, pagarbiai elgtis vieni su kitais.

Pamokos planas

1. Pasisveikinimas.

2. Plastikinis apšilimas.

3. Emocinis palengvėjimas.

5. Apšilimas „Snaigės“.

7. Klausos dėmesys:

- "Paukšte, cypiok!";

– „Skrenda – neskrenda“.

8. Pratimas dėmesiui ir reakcijai „Varnos-žvirbliukai“.

10. Kvėpavimo treniruotė.

15. Refleksija.

16. Atsisveikinimas.

Pamokos eiga

1. Pasisveikinimas.

Pritūpimas dešine koja, oro bučinys, apkabintos rankos, plati šypsena.

2. Plastikinis apšilimas.

Perėjimai prie ritminės muzikos ir skaičiavimo:

Galva pasvirusi į šonus;

Vartyti galvą į šonus, įsivaizduojant, kad tai kamuolys;

Gūžteli pečiais;

- "Arlekinas" - sulenkiame rankas kaip lėlė ir sukame į šonus;

- "Gyvatė" - rankos pečių plotyje, sulenkite prie peties su išvertimu į pradinę padėtį;

- „Banga“ - rankos pečių plotyje, bangą primename judesį iš dešinės rankos į kairę, tada iš dešinės pėdos į kairę;

Kūnas pasviręs į šonus;

- "Motociklas" - sėdame prie įsivaizduojamo motociklo vairo ir apsimetame, kad važiuojame, iš pradžių valgome vieni, po to dviese, trise ir pan., kol visa grupė sėda ant to paties motociklo;

- „Lenktynės“ - pradedame bėgti greitai, palaipsniui sulėtiname bėgimą, garsiai trypiame kojomis, tada tyliai, matome finišą priekyje, pagreitiname tempą ir „laimime“.

3. Emocinis palengvėjimas.

*Vaikai sustoja ratu.

Pirmiausia nuimame fizinį spaustuką, paeiliui įtempdami raumenų grupę, o po to staigiai juos atpalaiduodami. Mes įtempiame:

veršeliai;

Visa koja;

Sėdmenys;

Patraukite aukštyn.

Skaičiuojant "trys!" staigiai iškvėpkite ir atpalaiduokite raumenis.

* Mes kreipiamės į emocinį iškrovimą.

Vaikai nusisuka nuo mokytojo, užsimerkia ir įsivaizduoja, kad jie yra liūtai – plėšrūs, agresyvūs, šeimininkai savo teritorijoje, o mokytojas yra svetimas, įžengęs į jų teritoriją. „Liūtų“ užduotis mokytojo įsakymu – apsisukti ir išgąsdinti urzgimu, „svetimo“ šauksmu.

Tada vaikai vėl nusisuka, užsimerkia ir įsivaizduoja, kad tai maži, ką tik gimę kačiukai; mokytojas yra jų šeimininkas. „Kačiukų“ užduotis – pagal komandą apsisukti ir miaukti, kad „šeimininkas“ jų pasigailėtų ir duotų atsigerti pieno.

Pirmuoju atveju vaikai išsivaduoja nuo juose susikaupusių neigiamų emocijų. Antruoju atveju agresiją pakeičiame geranoriškumu, kad neliktų vaikų per daug susijaudinusių ir agresyvių. Trečiuoju atveju iš emocinės įtampos išsivaduojame rėkiant, be jokios priežasties.

Dabar mūsų laukia sunkus darbas lavinant atmintį ir tokius psichinius procesus kaip dėmesys, suvokimas ir vaizduotė, tai yra viskas, kas leidžia atskleisti žmogaus kūrybinius gebėjimus.

Nereikia ilgai kalbėti apie tai, kad reikia ugdyti savo gebėjimus ne tik aktoriams, bet ir mums visiems, ypač jums, vaikai. Todėl šios dienos pamokos tema skamba taip: „Dėmesys, suvokimas – kaip pagalbinė aktoriaus priemonė kūrybinių gebėjimų ugdymui“. Pradedame dėmesio treniruotes.

4. Pratimas vizualiniam dėmesiui.

Vaikai stovi ratu. Vienas žmogus nusisuka, kitas ką nors keičia vieną ar daugiau. Likusieji ploja rankomis, kad atsisukęs vaikas negirdėtų, kas artinasi ir ką daro. Tada vaikas, kuris nusisuko, per trumpą laiką turėtų rasti pokyčių.

Kartokite pratimą, kol dalyvaus visi vaikai.

5. Veiklos pakeitimas. Apšilimas „Snaigės“.

Vaikai virsta snaigėmis ir chaotiškai laksto po salę. Jei mokytojas skambina numeriu „3“, tada vaikai atsistoja trise; „5“ – po penkis žmones. Dėl to, apibendrinant, mokytojas turi įvardyti skaičių, atitinkantį vaikų skaičių, ir taip gaunamas didelis snaigių kamuolys.

6. Pratimai lytėjimo dėmesiui.

Vaikai sėdi puslankiu. Vienam vaikui užrišamos akys, likusieji ištiesia vieną ranką į priekį ir pasiraito drabužių rankovę. Mokytojas kam nors atneša „vadą“, „vadovas“ gali liesti ranką prie riešo. „Vadovo“ užduotis – atpažinti rankos savininką prisilietimu. Jei vaikui sunku, tada jam leidžiama liesti aukščiau esančią ranką, plaukus, veidą ir pan.

7. Klausos dėmesys.

* Pratimas "Paukšte, cypia!"

Mokytojas pasirenka „vadovą“, užriša akis, paguldo jį ant kelių vienam iš dalyvių. „Vadovas“ turi paklausti „Paukštė, čiulbėk“, o dalyvis – cypti, kad „vadovas“ neatpažintų, kas sėdi jam ant kelių.

* Pratimas „Skrenda – neskrenda“

Mokytojas įvardija keletą daiktavardžių. Reaguodami į žodžius, žyminčius skrendančius objektus, dalyviai ploja rankomis, o tie, kurie neskrenda, nuleidžia rankas ties siūlėmis. Mokytojas nuolat ploja rankomis, supainiodamas vaiką, kad jis neprarastų dėmesio. Turėtumėte parengti įvairų sąrašą visko, kas gali skristi ir neskristi:

krokodilas, lėktuvas, karvė, telefonas, laumžirgis, musė, šuo, dramblys, drabužių spinta, uodai, televizorius, erelis, rašiklis, delfinas, lėktuvas, genys, bulius, žirafa, katė, avis, malūnsparnis, drugelis, boružėlė, pelė, tarakonas, dešra, raketa, magnetofonas, žvirblis, pieštukai, paršelis, skruzdėlė, voras, žiogas, liūtas, panda, uodas, kolibris, lokys, papūga.

Taip pat siūlomos kitos šios užduoties parinktys, tokios kaip: „Auga – neauga“, „Gyvenu – negyvenu“.

Be to, norėdami apsunkinti pratimą, vienu metu derinkite kelias užduotis, pavyzdžiui: „Skrenda – auga – gyvas“. Dėl to gali būti keli teisingi atsakymai. Pvz.: ir skraidantis, ir augantis bokštelis, ir gyva būtybė. Atitinkamai dalyviai darys įvairius judesius: ploja, mojuoja ar apsivija rankomis, o žodžio „rąstas“ judesių nėra.

8. Pratimas dėmesiui ir reakcijai „Varnos – žvirbliai“.

Vaikai yra suskirstyti į dvi komandas, kurios išsirikiuoja į dvi eiles vienas priešais kitą. Viena komanda vadinasi „Žvirbliais“, kita – „Varnos“. Komanda, kurią iškviečia mokytojas – gaudo; o nepaminėta komanda pabėga. Šeimininkas lėtai sako: „Wo-o-ro-o“. Ir šiuo metu abi komandos yra pasirengusios gaudyti ir bėgti. Būtent jis yra šis pasirengimo momentas ir yra svarbus žaidime-pratyboje.

9. Pratimas dėmesiui ir atminčiai „Abėcėlė“.

Puslankis. Mokytojas prašo vaikų tarti abėcėlės raides po vieną ir eilės tvarka. Kas kurį laišką ištarė, tampa šio laiško savininku. Tada mokytojas pavadina žodį, pavyzdžiui, teatras. Raidžių t, e, a, p savininkai turėtų pakaitomis suploti rankomis, nepažeisdami rašybos.

Kad pratimas būtų sudėtingas, mokytojas siūlo iš pradžių pataikyti į sakinį, tada eilėraštį ir pan.

10. Kvėpavimo treniruotė.

Vaikai sėdi kūrybiniame puslankiu. Nugaros laikomos tiesios, sėdint ant kėdės krašto:

Įkvėpkite oro per vieną šnervę, iškvėpkite per kitą;

Įkvėpkite per burną, iškvėpkite per nosį, bakstelėdami į šnerves;

Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną, bakstelėdami į skruostus;

Giliai įkvėpkite (nekeliame pečių, iškvėpiame garsu „m“, bakstelėdami į krūtinę.

Yra trys kvėpavimo tipai:

Pirmasis tipas yra rami, sklandi kalba. Vaikai daro:

Vėjas švilpia – s-s-s-s-s-s-s-s.

Medžiai triukšmingi – š-š-š-š-š-š-š-š-š.

Bitė skrenda - w-w-w-w-w-w-w-w.

Uodas cypia -z-z-z-z-z-

Antrasis tipas yra stiprios valios, bet santūri kalba:

Siurblys veikia - s-s-s-s! s-s-s-s! s-s-s-s!

Pūga šluoja -sh-sh-sh-sh! š-š-š-š-š! š-š-š-š-š!

Gręžtuvas - z-z-z-z! z-z-z-z! z-z-z-z!

Trečiasis tipas yra emocinė kalba greitu tempu:

Katė pikta – F! F! F! F! F!

Pjovimo pjūklas -S! NUO! NUO! NUO! NUO!

Variklis užsiveda – R! R! R! R! R!

Baigiame kvėpavimo apšilimą: paimame orą į plaučius ir palaipsniui iškvėpiame garsu „s“ ir polinkiu.

11. Artikuliacinė gimnastika.

Puslankis. Nugaros tiesios, sėdi ant kėdės krašto:

Burna uždaryta, dantis laižome liežuviu iš išorės ir vidaus;

Ištiesiame kempinėles į proboscią, judame pagal laikrodžio rodyklę ir atvirkščiai;

Kempinės stuburo srityje, tada šypsena;

Burna uždaryta, liežuviu kilnojame aukštyn, žemyn, į šonus;

Žandikaulis nejudantis, liežuvį stumiame į šonus, kad matytųsi liežuvio judėjimas;

Mes traukiame liežuvį prie smakro, tada iki nosies galiuko;

Paerzinome vienas kitą „šik“, „šik“;

Dantys uždaromi, nuleidžiame apatinę lūpą, atidengdami dantis;

Dantys uždaromi, viršutinę lūpą pakeliame aukštyn, atidengdami dantis;

Perkeliame žandikaulį į šonus, tada pakeliame apatinį žandikaulį aukštyn, apatinį žemyn;

Pirma, mes tariame garsus mi, aš, ma, mo, mu, esame tylūs - garsiai - tyliai;

Chu-do-le-sen-coy sha-ga-yu,

You-so-tu I na-bi-ra-yu:

Žingsnis ant kalnų, užlipk ant tu-chi ...

Ir mes pakelsime visa tai, kas aukščiau, šaunu ...

Nebėk, dainuok ho-chu,

Skrendu tiesiai į saulę!

Vaikai taria kiekvieną tolesnę frazę, pakeldami balso toną. Treniruotė kartojama ratu.

13. Kalbėjimo liežuvio vingiai.

Pakalbėkime trumpą sakinį:

Karamelinis laivas gabeno. Pirmasis dalyvis atsikelia.

Laivas užplaukė ant seklumos. Keliame antrąjį dalyvį.

Buriuotojai jau trys savaitės Trečias dalyvis keliasi.

Jie valgė karamelę ant seklumos. Ketvirtasis atsikelia.

Sako liežuvį sukti tol, kol visi atsistoja, tada sako vieningai.

14. Apšilimas „Dega delnai“.

Vaikai sustoja ratu, gavę signalą pradeda ploti rankomis iš visų jėgų. Gavę signalą, nustokite ploti. Jie parodo rankas mokytojui, kuris patikrina, kaip jiems karšta. Karštų palmių savininkai sėdi. Vėsių ar šaltų delnų savininkai lieka scenoje ir atlieka bet kokius mokytojo pašauktus veiksmus. Natūralu, kad aktoriniams įgūdžiams lavinti siūlomos situacijų improvizacijos.

15. Refleksija.

Šiandien žaidėme su jumis, išmokome kažko naujo. Kas labiausiai įsiminė iš šios dienos pamokos? Kas padeda aktoriui ugdyti kūrybinius gebėjimus? Teisingai, dėmesys ir suvokimas. Šiandien aptarėme keletą dėmesio rūšių, bet tema tuo nesibaigia. Dar turime daug ko išmokti apie dėmesį, suvokimą ir vaizduotę.

Mūsų šios dienos pamoka baigėsi.

16. Atsisveikinimas.

Vaikai stovi vienoje eilutėje arba šaškių lentos raštu ir pagal signalą atlieka vieną judesį su garsu:

Pritūpimas dešine koja, oro bučinys, apkabintos rankos, plati šypsena.

Mokytojas suplanuoja kitą pamoką.

Redaktoriaus pasirinkimas
Visi prisimename seną sovietinį animacinį filmuką „Vaikas, kuris skaičiavo iki dešimties“. Šioje istorijoje ožka pirmiausia gavo jį už savo...

Objektyvių gyvūnų skaitinės kompetencijos tyrimų istorija siekia XX amžiaus pradžią. Šios srities ištakos slypi...

Senovės žmonės, išskyrus akmeninį kirvį ir odą vietoj drabužių, neturėjo nieko, todėl neturėjo ką skaičiuoti. Palaipsniui jie tapo...

TAMBOVOS VALSTYBINIO UNIVERSITETAS, PAVADINTAS G.R. DERZHAVINA KŪNO UGDYMO TEORINIŲ PAGRINDŲ SKYRIUS SANTRAUKA TEMA: „...
Ledų gamybos įranga: gamybos technologija + 3 rūšių ledų verslas + reikalinga įranga...
. 2. Žaliųjų dumblių skyrius. Izoflagellatų klasė. Klasės konjugatai. 3. Geltonai žalios ir Diatomijos skyriai. 4. Karalystė...
Šiuolaikinio žmogaus gyvenime jie naudojami visur. Beveik bet kokia elektros įranga ir elektrotechnika yra maitinama energija, ...
Viena nuostabiausių povandeninio pasaulio būtybių yra aksolotlis. Jis taip pat dažnai vadinamas Meksikos vandens drakonu. Aksolotlas...
Aplinkos tarša suprantama kaip kenksmingų medžiagų patekimas į išorinę erdvę, tačiau tai nėra pilnas apibrėžimas. Tarša...