Edukacinio užsiėmimo „Raidė Ш, garsas“ santrauka (parengiamosios grupės vaikams). Pamokos santrauka „Garsas ir raidė S“ Pamokos santrauka apie raštingumo mokymą raidė sh


Elena Tyurina
Pamokos apie raštingumo mokymą santrauka „Kietas priebalsis [w], raidės Sh, sh. Taukmedžio derinys"

Tema: Kietas priebalsis [sh], raidės Ш, w. Taukmedžio derinys.

Tikslas: supažindinti su kietas priebalsis š, su rašyba taukmedžio deriniai; sudaryti sąlygas lavinti kalbą, atmintį, loginį mąstymą; įtvirtinti žinias apie balsines ir bebalses poras priebalsių; įveskite terminą "šnypščiantis priebalsių»

Įranga: temų paveikslėlių rinkinys, kasos aparatas laiškus, balionas, kompiuteris, kortelės su laiškai su galvosūkiais,

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Laba diena, vaikinai! Turime raštingumo pamoka, ir aš noriu pamatyti, su kokia nuotaika atėjai šiandien pamoka. (Naudojame "šviesoforai").

Matau, kad tu geros nuotaikos? Na, tada tu nesunkiai atspėsi mano mįslė:

Joy turi draugą

Puslankio formos

Ji gyvena ant veido.

Staiga kažkur nueis,

Tai staiga grįš

Liūdesys ir melancholija jos bijo. (Šypsena)

Visiems reikia šypsenos. Aš šypsosiuosi tau, o tu šypsosi vienas kitam, mūsų svečiams ir galvosi, kaip gera, kad šiandien esame kartu. Esame ramūs ir malonūs. Esame sveiki. Linkiu išlaikyti gerą nuotaiką iki galo pamoka.

Kaip norėtumėte pamatyti mūsų pamoka? (Linksmas, įdomus, mokomasis)

Tikiuosi, kad praleisime tai kartu pamoka mūsų visų labui.

2. Žinių atnaujinimas.

Kodėl reikia mokytis laiškus? (Būti raštingas, mokėti skaityti ir daug žinoti).

Į kokias dvi dideles grupes visi skirstomi? garsai? (balsiai ir priebalsių) .

Nei balsių skamba kitaip nei priebalsiai? (Tarimas).

Kuris iš jų visada nurodo įgarsintas priebalsių?

Kurie iš jų visada reiškia minkštą? priebalsių?

Kaip manote, ar jie egzistuoja rusų kalba? laiškus, kurie tik reiškia kietieji priebalsiai?

Ar į paskutinį mano klausimą atsakėte teisingai, ar ne, sužinosite pakeliui pamoka jei esate dėmesingas ir darbštus.

Suskirstykime į grupes ir spręskime galvosūkius. (Pamainos grupių metodika).

sustingę lokio lūšies pirštai

Ką bendro turi šių žodžių rašyba? b)

Papasakokite, ką žinote apie b. (b neduoda garsas, gali suminkštinti ir atskirti)

3. Mobilizuojantis etapas, kuris perauga į temų ir tikslų formulavimą pamoka.

Šiandien toliau raštingumo pamoka mokomės naujos medžiagos. noriu temos pamoka pats suformulavote. Norėdami tai padaryti, atlikime šiuos pratimus.

Fonetinis pratimas.

Kaip nendrė kelia triukšmą? (Ššš)

Kaip šnypščia gyvatė? (Ššš).

(Skaidrėje iš eilės yra nuotraukos su kamuoliuko, kepurės, pagalvės, garbanos atvaizdu.)

Pavadinkite šiuos elementus. (vienbalsiai).

Dabar raskite žodžius, žyminčius šių objektų pavadinimus garsas ir suformuluoti pirmąją šios dienos temos dalį pamoka.

(Kiekviename žodyje yra garsas [sh], tada šiandienos tema pamoka« Garsas š, raidės Ш, w").

Atsižvelgiant į temą pamoka, išsikelkite savo darbo tikslą.

(Lentoje yra pagalbinis įrašas sakinių pavidalu su trūkstamais žodžiais ir simboliais vietoj kai kurių žodžių.)

Susipažink su nauja... ir su nauju...

Išmokite atskirti naujus. Ir. iš kitų garsai ir raidės;

(Vaikai, atitinka temą pamoka ir šio įrašo turinį, jį atkurti ir suformuluoti savo tikslą pamoka.)

Mūsų darbo tikslas štai kaip yra:

Susipažink su naujais žmonėmis garsas ir nauja raidė;

Išmokite atskirti naujus garsas ir raidė iš kitų garsų ir raidžių;

4. Naujos medžiagos studijavimas.

U. Dabar pradėkime įgyvendinti pirmąjį tikslą.

1. Darbas su garsas.

U. Darbas šiandien bus įdomesnis, jei pakviesime neįprasto svečio pamoka. Norėdami tai padaryti, grįžkime prie paveikslėlių. Raskite tarp jų vieną, kurio prekės pavadinimas turi tris garsas, ir mūsų naujas garsas užima pirmąją vietą ir padarykite šio žodžio diagramą. (Žodžių diagramos sudarymas).

Sužinojome, kas tai yra.

(Šiandien pas mus ateis kamuolys, nes šis žodis turi tris garsas, A pirmiausia garsas [sh]).

Mes tai dabar patikrinsime; kažkas jau beldžiasi į duris. Ar atspėjote?

Sh, vaikinai. Štai aš! Ar neprieštarautumėte, jei aš dalyvaučiau pamoka ir tave stebi? (Ne).

Sakyk naujas garsas chore kelis kartus pagalvokite, ar tai balsė, ar priebalsis. Pagrįskite savo atsakymą. ([W]-[w]-[w]. Tai priebalsio garsas, nes jį tardami pajuntame užsikimšimą gerklėje).

Užmerkite ausis. Sakyk vėl skambink ir galvok ar jis balsingas, ar kurčias. Pagrįskite savo atsakymą. (Jis kurčias, nes ausyse neskamba).

Klausyk, kaip sakau garsas. Pasakyk, kieta ar minkšta?

(Jis kietas) .

Apibūdinkite naują garsas, atsižvelgiant į mūsų darbo rezultatus.

(Garso [sh] priebalsis, kurčias, kietas) .

Sugalvok žodžius su tuo garsas.

Į darbus panoro įsitraukti ir mūsų svečias – balius. Jis bando rasti žodžius, kur yra naujasis garsas bus švelnus. Kol jis negali to padaryti, padėkite jam.

(Jie ieško žodžių ir daro išvadą.) Tokių žodžių nėra, taigi šis garsas visada tvirtas.

Apibūdinkite naują pilnas garsas.

2. Darbas su laišką.

- Garsas sh žymimas raide sh. (Mokytojas parodo laišką kasoje) .

Raskite jį savo kasoje. Parodyk man.

Pabandykite tai sugalvoti piršto raidė.

Pasakyk man, kaip tai yra laišką.

Vaikai randa raidė raidžių ir skiemenų dėžutėje; jie tai vadina teisingai; padaryti jį iš pirštų; jie sako, kaip atrodo.

Mokytojas skaito eilėraščius apie laišką ir rodo nuotraukas.

Pažiūrėk raidė Ш – raidė labai gera,

Nes nuo jos

Galite padaryti E ir E.

Ak, ta taburetė gera!

Apvertė -

IR raidė Ш!

Kaip atrodo raidė Ш?

Ant šio kibiro dantų.

Šura maišė šieną,

Pamiršau savo šakutę šiene.

3. Kūno kultūros minutė

Vaikai atlieka savo pratimus pagal muziką.

1. Pakreipkite galvą pirmyn ir atgal.

2. Pakelia rankas aukštyn ir žemyn.

3. Pritūpimai.

4. Plojimai šonuose.

5. Rankos ant diržo. mes sukamės.

6. Liemens sukimas.

7. Plaukimas.

8. Šokinėjimas.

5. Išmoktų dalykų įtvirtinimas, skaitymo pratimas.

Grįžkime prie jūsų užsibrėžtų tikslų. pamoka. Ką jau padarėme ir ką dar reikia padaryti?

(Sutikome naują garsas ir raidė. Dabar išmoksime skaityti su nauja raidžių skiemenys, žodžiai ir sakiniai).

Tai reiškia, kad pradedame įgyvendinti antrąjį tikslą pamoka„Skamentų, žodžių, sakinių skaitymas su raidė sh» .

6. Dirbti pagal vadovėlį.

1. 6 psl. Mokytojas skaito užduotį.

W. Kas žino, kas yra Scheherazade?

Masha papasakos daugiau apie šią merginą.

2. Darbas su patarlėmis. Mokinys skaito patarlę ir kartu aptariame prasmę.

3. Dirbkite poromis. Patarlės aptarimas. Savo nuomonės išreiškimas.

4. Darbas 17 puslapyje.

U. Vaikinai, pažiūrėkite dar kartą laišką.

Žemiau paraštėje pavaizduota žodžių schema.

Kur yra pirmame žodyje skamba sh? antrajame?

Pirštu nurodykite šią vietą diagramoje.

4. Skiemenų skaitymas poromis skaidrėje.

Skiemenų skaitymas vadovėlyje sau.

sha, sho, shi, shu, ji.

5. Paryškintų žodžių skaitymas.

1 stulpelis

Kuo šie žodžiai skiriasi?

2 stulpelis

Vardas keturkojis. (katė).

Kur girdimas žodis katė garsas š? (viduryje).

Sugalvokite katės slapyvardį garsas š. (Pūkas, kūdikis)

3 stulpelis

– Kodėl šie žodžiai rašomi didžiosiomis raidėmis? laiškus? (žmonių vardai)

U. Pasirinkite žodį, atitinkantį šią diagramą. (ant skaidrės - mokykla)

Sudarykite sakinį naudodami žodį mokykla.

Kiek žodžių yra šiame sakinyje?

6. Darbas su tekstu "Ruduo". (skaitė vienas studentas).

Teksto skaitymas garsiai plojant rankomis skaitant žodžius iš naujo laišką.

Apie ką skaitėte?

Kaip supranti posakį „Šermukšnių šepečiai degė“? (Šermukšnis buvo raudonas ir prinokęs).

Kaip suprasti žodį teptukas? (Uogos surinktos skėčiu).

Kada mes kada nors susidūrėme su žodžiu šepetys? (Tapyba, piešimui, ranka).

Kaip vadiname žodžius, turinčius kelias reikšmes? (Tai dviprasmiški žodžiai).

Raskite tekste žodį, kuriame daugiau laiškų, kaip garsai. (Ruduo)

7. Darbas su taisykle.

Grįžkime prie skiemens.

Prisiminkite, kurie balsiai sušvelnina ankstesnįjį priebalsis? (i, e, e).

Atkreipkite dėmesį į šiuos skiemenis. Kaip girdi skamba čia? (Tvirtai)

- Š garsas visada sunkus, taigi po raidės Ш nerašo s raidės.

Vaikinai, dabar atkreipkime dėmesį į asistento piktogramą.

Paskaitykime taisyklę.

Ir kodėl taip atsitiko, aš jums pasakysiu dabar. Klausyk gramatikos pasaka.

Kaip šnypštantys Zh ir Sh ginčijosi su balsėmis raidės Y, IR.

Kažkada pasaulyje šnypščiojo Zh, Sh, o šalia gyveno balsės Y, I.

Gyvenome labai draugiškai. Ir tada vieną dieną nusprendėme raidės žaidžia slėpynių. Iškrito važiuoti šnypšdamas, likusieji nubėgo slėptis. Sėdintis raidės paslėptose vietose, laukia, kol žmonės pradės jų ieškoti. Šnypštieji pažiūrėjo į visus plyšius, sunkiai ieškojo, ošia aplinkui - rado I raidė. Bet jie tiesiog negali rasti Y. Ieškojo ir ieškojo, prarado jausmus ir ieškojo iki vakaro. Ir taip jie suklupę, įsižeidę, pavargę, alkani nusprendė eiti namo miegoti. Jau buvo vakaras. Jie praeina pro gretimą namą ir mato, kad Y sėdi, lyg nieko nebūtų nutikę, juokiasi, žiūri televizorių, geria arbatą su meduoliu. Šnypštantys Sh ir Zh įsižeidė – nuo ​​tada jų draugystė nutrūko. Jie niekada nestovi kartu, o tik Taigi: gyvai!

Slidės, pelės ir gyvatės,

Padangos, ežiai, siskinai.

ZHI da SHI, ZHI da SHI

SU visada rašykite su I raide.

Taisyklė yra skaidrėje.

Sugalvokime žodžių su SHI derinys

8. Darbas pagal vadovėlį 18 psl.

U. Kas pavaizduota viršuje?

Kokius medžių vaisius matote?

Kaip vadinami pušies ir eglės vaisiai? (guzeliai)

Kiek skiemenų yra žodyje shishki?

Kuris skiemuo kirčiuotas?

Kokia čia taisyklė buvo rasta? (Rašyk su i).

9. Istorijos skaitymas "Gaideliai". 18 puslapis.

Skaitymas grandine po eilutės.

Pavadinkite rimus.

Kokiais žodžiais tai pasirodė? taukmedžio derinys?

Kai jie kalba apie vaikus "pasitaiko"?

Kaip vienu žodžiu pavadinti tokius vaikus? (muštininkai).

Pakartokite skaitymą po vieną.

7. Kūrybinis darbas.

Balionėlis labai patenkintas tuo, kaip išmokote skaityti, ir labai norėjo jus pamaloninti animaciniu filmuku.

Bet prieš žiūrėdami animacinį filmuką, pasiskirstykime į grupes.

Žiūrime animacinį filmuką ir prisimename žodžius iš garsas š, pažiūrėję žaisime žaidimą "Kas prisiminė daugiau žodžių?"

- Laiškas sh labai patiko, kaip žaidėte, kad ji taip pat nusprendė žaisti su mumis.

Peržiūrėkite įrašą ir suformuluokite kūrybinio pratimo užduotį.

(Reikia pakeisti tokį laišką sukurti naują žodį).

Ant skaidrės užrašomos žodžių poros

žiurkė - žiurkė

garas - ...ar

avietinė - ma...ina

kerštas -...yra.

Vaikinai, kamuolys man sako, kad laikas žaisti su svečiais.

Užduokime jiems mįsles, kurių atsakymai prasideda raidės sh.

Sėdžiu ant žirgo

Nežinau kam

Susitiksiu pažįstamą,

Aš nušoksiu ir tave pasiimsiu. Cap

Pūkuotas zuja,

Skraidymas saldumynų.

Sodo darbuotojas -

Medaus diržas. kamanė.

Gėlės auga ant krūmo

Tiesiog grožio stebuklas:

Ryškus, kvapnus,

Ai-a-a! Dygliuotas. Erškėtuogė

Čia yra pakabos ir lentynos,

Lyg namuose būtų grindys.

Kelnės, palaidinės, marškinėliai –

Viskas tvarkoje. Spinta.

Pagal matematikos dėsnį

Jis nupieštas į kvadratus,

Jis suvyniotas į sidabrą

Jis jau seniai laukė vaikinų.

Kai jį išskleidžiate,

Tada tu iškart suprasi

Kad rastas mielas lobis.

Tai skanu... Šokoladas.

Mano nosis kaip adata,

Aš vis darau skylutes su dygliuota nosimi.

Ir batsiuvys be manęs

Jis neįkals vinies į savo batą. Awl.

Yra linksmas, šviesus namas,

Jame daug judrių vaikų,

Jie ten rašo ir skaičiuoja,

Pieškite ir skaitykite. Mokykla.

9. Apibendrinimas.

Kuris klasėje išmoko raidę?

Kuris jos duodamą garsą?

Ką galite pasakyti apie tai garsas?

Su kokiais žodžiais laišką susitinkam gyvenime?

Kokią taisyklę reikia atsiminti?

Mūsų svečių balius jums padėkoja ir sako tau: — Ačiū!

(užrašyta ant kamuoliuko).

10. Refleksija.

Prašau įvertinti savo darbą pamoka naudojant"šviesoforai".

Už ką gali save pagirti?

kas tau nepavyko?

Kuznecova Lilija
Pamokos santrauka „Garsas [Ш] ir raidė Ш“

Garsas ir raidė Sh.

Švietimo sričių integracija:„Kognityvinis vystymasis“, „Kalbos raida“, „Socialinis-komunikacinis vystymasis“, „Fizinis vystymasis“.

Korekcinės edukacinės užduotys:

Žinių apie raidę Sh išaiškinimas ir įtvirtinimas. Vaikų vedimas į nepriklausomą garso Sh analizę Sustiprinti taisyklingą garso tarimą [sh]. Garso [w] buvimo ar nebuvimo žodžiuose nustatymo pratimas; nustatant garso [w] vietą žodyje (pradžia, vidurys, pabaiga). Išmokite kurti garsų raštus tokiems žodžiams kaip Krosh. Supažindinkite su raide Sh Išmokykite skaityti skiemenis ir žodžius su raide Sh. Toliau mokykite vaikus atsakyti į mokytojo klausimus pilnais sakiniais.

Koregavimo ir tobulinimo užduotys:

Lavinti: veido išraiškas, smulkiąją ir bendrąją motoriką; foneminis suvokimas; grafo-motoriniai įgūdžiai; dėmesys; mąstymas; vaizduotė. Ugdykite bendravimo įgūdžius.

Korekcinės ir auklėjamosios užduotys:

Ugdykite bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo ir savarankiškumo įgūdžius.

Įranga: paveikslėliai su pasakų personažais ir kiti paveikslėliai su garsu Ш, garso raštų kūrimo rinkiniai, lentelės su raidėmis, interaktyvi lenta, skaičiavimo pagaliukai, rašikliai, lentelė takui tiesti naudojant raidę Ш.

Pamokos eiga.

1. Organizacinis momentas.

Pažiūrėkite, vaikinai, kiek šiandien turime svečių. Jie nori tave pažinti. - Pasakykite savo vardą ir pirmąjį savo vardo garsą.

2. Praneškite apie pamokos temą.

Vaikinai! Šiandien turime svečių iš Smeshariya šalies. O norėdami sužinoti, kas tai, atminkite mįsles.

Aš esu Smeshariko zuikis,

Kaip kamuoliukas.

Gražus ir geras.

Mano vardas... (Krosh.)

Aš esu kiaulė

Avies mergina.

Gražesnio ir geresnio nėra

Smešarija... (Nyusha.)

Jis yra eksperimentų mėgėjas,

Namo gyventojas su ragais.

Jis yra mūsų vyriausiasis mokslininkas.

Pavadink jį... (Briedis.)

Jie atėjo pas mus dėl priežasties. Smeshariki mums atnešė naują garsą. Pavadinkime tuos, kurie vėl atėjo pas mus: Krosh, Nyusha, Losyash.

Vaikinai, kuris iš jūsų yra dėmesingiausias? Koks garsas visuose šiuose žodžiuose kartojamas dažniausiai?

Garsas Ш atėjo į mūsų pamoką šiandien.

3. Artikuliacinė gimnastika

Norėdami taisyklingai ištarti garsus, pirmiausia pasiruoškime ir atlikime gimnastiką.

1. „Smūgio šypsena“

„Šypsena“ – išlaikykite savo lūpas šypsodamiesi. Dantų nesimato.

„Proboscis“ - patraukite uždarytas lūpas į priekį.

Šypsokis žmonės

Tada lūpos – pirmyn!

Ir tai darome šešis kartus.

Viskas! Aš tave giriu! Tai pradžia!

2. "Metele"

Burna atvira, platus, atsipalaidavęs liežuvis remiasi į apatinę lūpą.

Plačiai parodyk liežuvį

Ir laikykite mentelę.

3. "Taurė"

Burna atvira. Lūpos šypsosi. Liežuvis ištrauktas. Liežuvio šoniniai kraštai ir galiukas pakelti, vidurinė liežuvio užpakalinė dalis nuleista, lenkiant į apačią. Šioje padėtyje laikykite liežuvį nuo 1 iki 5-10.

Mūsų liežuvis tapo išmintingesnis.

Jam pavyko padaryti puodelį.

Ten galima užsipilti arbatos.

Ir gerti su saldumynais.

4. „Pašildykite – užšaldykite delną“

Garsą [C] tariame ilgai (kol oro srovė nukreipta į delną) - delnas sustingęs, o dabar pašildykime - garsą [Ш] tariame ilgai.

4. Garso charakteristikos.

Lūpos suapvalintos ir šiek tiek ištiestos į priekį.

Platus liežuvis viršuje sudaro „puodelį“.

Šilto oro srautas teka per liežuvio centrą.

Kaklas yra "tylus".

Ištarkime garsą [Ш]. Kokia tai balsė ar priebalsis?

Kietas ar minkštas?

Ar jis turi švelnų brolį?

Atminkite, kad garsas [Ш] visada sunkus!

5. Foneminės klausos ugdymas.

1). Žaidimas su Smeshariki. (Interaktyvi lenta) ("Ieškau garsų žodžiuose su Smeshariki" - I. A. Matykina)

Pavadinkite paveikslėlius.

Kuriame žodyje paslėptas garsas Ш?

2). Nustatykite garso vietą žodyje. (Pasakų personažų nuotraukos)

Į kokią grupę juos galima sujungti? (Pasakų herojai)

3). Garsinė žodžio analizė.

Žaidimas „Gyvieji garsai“ – Krosh.

Kūno kultūros minutė.

Aš esu linksmas šuolininkas, Krosh! (šokinėja, rankos ant diržo)

Su manimi tu nemirsi iš nuobodulio. (rodomojo piršto judesys į kairę - į dešinę)

Drąsiai vedu draugus į žygį (einame vietoje)

Aš galiu padaryti bet ką! (lenkiant rankas prie pečių)

Perkūnija, gaisras, potvynis nėra baisūs (plokite rankomis)

Taip, Ežiukas dvejoja: „Stop, sustok! („Spyruoklės“)

6. Laiško pristatymas.

Garsas „sh“ raštu žymimas raide Ш.

Kaip atrodo šis laiškas?

Kaip atrodo raidė S?

Ant šio kibiro dantų.

Šura grėbė šieną,

Pamiršau savo šakutę šiene.

Parašykime raidę Ш ore. Pirmiausia rašome iš viršaus į apačią, tada iš kairės į dešinę.

1). Raidės Ш formavimas iš skaičiavimo pagaliukų.

2). „Perskaitykite žodžius ant rutuliukų iš Smešarijaus“.

3).„Padėkite Briedžiui patekti į namus.

7. Žaidimas „Didis-mažas“.

(Užduotis iš Barash – nuotraukos voke su garsu Ш)

Paverskite didelius objektus į mažus.

Su kokiu garsu šiandien susidūrei? koks jis?

kas tau patiko labiausiai?

O Smesharikiui tu labai patikai, todėl jie nusprendė tau padovanoti savo spalvinimo knygeles.

Publikacijos šia tema:

„Garsas [f]. Raidė "w". Logopedinės pamokos užrašai. Tikslas: įtvirtinti vaikų gebėjimą taisyklingai ištarti garsą [zh], atskirti, atskirti šį garsą šnekamojoje kalboje; pristatyti raidę Z. Uždaviniai:.

Priekinės pamokos „Garsas [Ts] ir raidė Ts“ santrauka. Tikslai: 1. Supažindinti vaikus su nauju priebalsio garsu – Ts; jo artikuliacinės ir akustinės charakteristikos, garso tarimo būdai.

Kalbos raidos pamokos „Garsas [I] ir raidė I“ santrauka Kalbos raidos pamokos santrauka 17-10-17 9 grupė Parengė: Žirnova A. L. „Garsas ir raidė I“ Tikslai: Koregavimo ir lavinimo: formuoti.

Pamokos santrauka „Garsas [X] ir raidė X“ Pamokos „Mūsų miestas“ garsas ir raidė „X“ santrauka Korekcinės edukacinės užduotys: - žinių apie raidę ir garsą „X“ įtvirtinimas, - formavimas.

Pamokos santrauka apie raštingumą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje.
Tema: Priebalsio garsas [sh], raidė sh.
Tikslas: pažintis su priebalsio garsu [w] ir raide sh, su šio garso ypatumu.
- lavinti kalbą, mąstymą, atmintį.
- ugdyti tikslumą ir discipliną.
Pamokos žingsniai:
1. Org. akimirką (2-3 minutes).
2. Pamokos eiga (10-15 min.).
3. Sutvirtinimas (7-10 min.).
4. Pamokos santrauka (2-3 min.).
1.Org. akimirką (2-3 minutes).
Ar girdi skambantį balsą?
Pats laikas mums pradėti pamoką!
Mes protingi!
Mes draugiški!
Esame dėmesingi!
Esame darbštūs!
Mums puikiai sekasi mokytis!
Mums pavyks!
Vaikinai, kokia, jūsų nuomone, dabar pamoka?
Kaip atspėjote?
Vaikinai, prisiminkime, iš ko susideda mūsų kalba?
Iš ko susideda pasiūlymai?
Iš ko sudaryti žodžiai?
Prisiminkime, į kokias dvi grupes skirstomi garsai?
Išvardink visus balsių garsus?
Ką žinote apie priebalsius?
Didaktinis žaidimas.
– Nesuklyskite.
Vaikams duodu tris žetonus: raudoną, mėlyną ir žalią. Vaikinai, padėkite juos priešais save.
Jei kviečiu balsinį garsą, tai tu pakelk raudoną lustą, jei kviečiu kietą priebalsį, tai pakelk mėlyną žetoną, jei kviečiu švelnų priebalsį, tai pakelk žalią lustą.
(a, m, d, o, y, p, r, s, l, n, m, i, e, n, yu, i, s, s).
Puiku, vaikinai, padarėte gerą darbą.
2. Pamokos eiga (10-15 min).
Ant lentos pakabinu paveikslėlius (rutulys, kepurė, švirkštas, kūgis, dušas, Shapoklyak, raidė Sh).
- Vaikinai, kas pavaizduota nuotraukose?
Prašau vaikų užmerkti akis, kol pašalinsiu vieną nuotrauką.
Vaikinai, kokio paveikslo trūksta lentoje?
Puiku, esate labai dėmesingas.
Keičiu nuotraukas.
Aš tai darau kelis kartus.
Puiku, vaikinai, jūs atlikote užduotį.
Dar kartą pakalbėkime apie tai, kas parodyta nuotraukose.
Kas yra tas pats nepažįstamas garsas visuose šiuose žodžiuose?
Teisingai, vaikinai, tai garsas Sh.
Mokytojas skaito eilėraštį
Kailiniai, kepurė, kepurė, rutulys,
Vieną dieną nuėjome į turgų.
Ėjome, ėjome lėtai,
Ir jie rado trobelę miške.
Žiūrėjome į trobelę,
Tai nebuvo niekieno, bet bus mūsų.

Garsas [sh] visada sunkus.

Kas jau atspėjo, kokia šiandienos pamokos tema?
Teisingai, vaikinai, šiandien susipažinsime su nauju laišku.
Šis laiškas vadinamas Sha raide.
Ant lentos pakabinu raidę Ša.
Vaikinai, kaip atrodo Sha raidė?
F/min. „Varlės“
Dvi draugės pelkėje -
Dvi žalios varlės -
Atsikėlėme anksti ryte,
Nutrintas rankšluosčiu,
Jie trypė kojomis,
Jie plojo rankomis,
Pasviro į dešinę, į kairę
Ir jie nusileido atgal.

Raidė S – šnypščiantis,
Kartais - ošimas,
Dažnai - ošimas,
Retkarčiais – cypiantis.

Vaikinai, padėkite Sha raidę ant savo stalo naudodami pieštukus.
3. Tvirtinimas (7-10 min).
Žaidimas "Kas yra dėmesingiausias?"

Šiame žaidime mes pailsėsime ir nustatysime garso [w] vietą žodžiuose: jei šis garsas yra žodžio pradžioje, pritūpėme, jei žodžio pabaigoje, iškeliame rankas aukštyn, jei vidurį, sukame, jei yra spąstai, suplojame rankomis.
^ Kailiniai, pieštukas, automobilis, drabužių spinta, šalikas, katė, pelė, šaškė, žiurkė, stogas, rutulys, arbūzas, varlė.

Pirštų gimnastika.
Oranžinė
(Ranka suspausta į kumštį)
Mes pasidalinome apelsinu.
(Pasukite kumštį į kairę ir į dešinę)
Mūsų daug, bet jis vienas!
(Kita ranka ištiesiame pirštus, sulenktus į kumštį, pradedant nuo nykščio)
Šis gabalas skirtas ežiukui,
(Ištieskite rodomąjį pirštą)
Šis gabalas skirtas sis odai,
(Ištieskite vidurinį pirštą)
Ši riekelė skirta ančiukams
(Sulenkiame bevardį pirštą)
Šis gabalas skirtas kačiukams
(Sulenkiame mažąjį pirštą)
Šis gabalas skirtas bebrui,
(Pasukite atvirą delną į kairę ir į dešinę)
Na, o vilkui – žievelė.
(Abomis rankomis parodome gomurio plyšį)
Jis ant mūsų pyksta – bėda!
(Sulenkite rankas kartu)
Mes slepiame namuose – čia!

Vaikinai, dabar mes išmoksime rašyti Sha raidę.
Parodau vaikams, kaip rašyti lentoje.
Mokiniai rašo ore.
Vaikinai, atsiverskite sąsiuvinius, nuspalvinkite Sha raidę, tada su jumis parašysime atspausdintą Sha raidę.

Vaikinai, dabar rašysime žodį kamuolys.
Žodį suskirstome į skiemenis, išryškiname garsus.
Koks yra pirmasis garsas, kurį girdime šiame žodyje (sh), raidė Sha.
Kas yra antrasis garsas (-ai).
Kas yra trečiasis garsas (r).
Mokinys eina prie lentos, likusieji dirba savo sąsiuviniuose.
4. Pamokos santrauka (2-3 min.).
Ką mes šiandien veikėme klasėje?
Su kokiu laišku susipažinome?
Ką naujo išmokote?

Daria Asigritova

Tikslas:

pažintis su raide Sh.

Užduotys:

1. Supažindinkite vaikus su raide Ш.

2. Ugdyti gebėjimą tarti žodžius tam tikru garsu,

gebėjimas atskirti norimą garsą žodžiuose.

3. Ugdyti gebėjimus nustatyti klasifikaciją

sąvokų santykiai.

4. Ugdykite gebėjimą atsakyti į klausimus pagal turinį

istorija.

5. Stiprinti gebėjimą atlikti garsinę žodžio analizę.

6. Patikrinkite vaikų gebėjimą skirstyti žodžius į skiemenis ir sudėti

pabrėžimas.

7. Lavinti kalbą, foneminę klausą, loginį mąstymą,

atmintis, dėmesys, suvokimas, smulkioji motorika, įgūdžiai

įminti mįsles.

8. Plėsti ir aktyvinti vaikų žodyną.

9. Ugdykite tikslumą ir bendravimo kultūrą.

Medžiaga

Demonstracija:

lenta, kreida, garso lustai, iliustracija „Kaip atrodo raidė S“, paveikslas su kūgių atvaizdu ir raidė S, pasaka „Katė ir pelė“.

Dozavimas:

rūbų paveikslėliai, du lankeliai (mėlyna, žalia), sąsiuviniai su įklijuota kepurės iliustracija ir raide Ш spalvinimui bei Ш raidės pavyzdžiu rašymui, spalvoti pieštukai.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

2. Temos pranešimas

(Vaikai sėdi ant kilimo)

Atspėk mįslę:

Ant aukštų lieknų medžių

Jie kartu slepiasi adatose.

Jie mėgsta voverę ir skersnapį

Mėgaukitės jais.

Mano paprastas klausimas jums, vaikai:

Ką jie visi valgo?

Vaikinai, kas yra kūgiai?

(Spygliuočių ir kai kurių kitų augalų vaisiai yra apvalios arba ovalios formos, padengti žvynais)

3. Pagrindinė pamokos dalis

a) Patikima žodžio „kūgiai“ analizė

(Vaikai susėdo prie stalų)

Vaikinai, kiek garsų yra žodyje „kūgiai“?

(Žodis „kūgiai“ turi 5 garsus)

Pažvelkime į žodį „guzeliai“

Kiek skiemenų yra žodyje „guzeliai“?

(Žodis „kūgiai“ turi 2 skiemenis)

Kaip nustatėte?

(Kiek balsių yra žodyje, tiek yra skiemenų. Šis žodis turi 2 balsių garsus, o tai reiškia 2 skiemenis)

Padalinkite žodį „guzeliai“ į skiemenis.

Pavadinkite 1-ąjį skiemenį.

Iš kiek garsų sudaro pirmasis skiemuo?

(1-as skiemuo susideda iš 3 garsų)

Pavadinkite 2-ąjį skiemenį.

Iš kiek garsų sudaro 2 skiemuo?

(2-as skiemuo susideda iš 2 garsų)

Atskirkite pabrėžtus ir nekirčiuotus žodžio „guzeliai“ garsus.

(Žodyje „kūgiai“ 1-asis balsis [i] kirčiuojamas, o 2-asis balsis [i] nekirčiuotas)

Kaip nustatėte?

(Norėdami nustatyti pabrėžtą garsą žodyje, turite iškviesti nurodytą žodį)

Pabrėžkite vietą.


Įvardykite kietus priebalsius žodyje „guzeliai“.

b) Foneminiai pratimai.

(Vaikai sėdėjo ant kilimo)

Kaip šnypščia gyvatė?

Kaip šnypščia žąsis?

c) Kaip atrodo raidė S?

Pažvelkite į iliustraciją ir klausykite rimo:

Kaip atrodo raidė S?

Ant šio kibiro dantų.

Pakartokite, kuri raidė reiškia garsą [w]?

(Raidė Ш)

d) Pristatome raidę Sh.

(Vaikai susėdo prie stalų)

Vaikinai, pažiūrėkite į iliustraciją ir pasakykite man, kas yra Sh raidė?

Iš kiek elementų susideda ši raidė?

Kas parodyta iliustracijoje?

Kodėl manote?

(Kadangi jie prasideda raide Ш [ш])

Dar kartą pažiūrėkite į iliustraciją ir pasakykite man, kokie kūgiai joje pavaizduoti?

d) Žaidimas „Kas dėmesingas?

(Vaikai sėdi ant kilimo)

Pažiūrėkite į paveikslėlius.

Išvardykite, kas pavaizduota kiekvienoje siūlomoje nuotraukoje?

(Kelnės, marškiniai, kailiniai, šortai, kepurė, kepurė)

Raskite ir įvardykite tą patį garsą žodžiais.

f) Žaidimas su kamuoliu „Pavadink žodžius garsu [w]“

(Vaikai stovėjo ratu ant kilimo)

Vaikinai, aš įmesiu kiekvienam iš jūsų po kamuolį, jūsų užduotis yra grąžinti kamuolį atgal man ir tuo pačiu ištarti bet kurį žodį, kuris prasideda garsu [w].

Kas buvo dėmesingiausias ir atkreipė dėmesį į tai, kaip garsas [w] tariamas visuose žodžiuose?

Kokią išvadą galime padaryti su jumis, koks tai garsas?

(visada sunku)

Teisingai. Atsiminkite, vaikinai, garsas [sh] visada sunkus.

g) Rankos paruošimas rašymui.

(Vaikai sėdi prie stalo)

Pirštų gimnastika.


h) Darbas sąsiuviniuose.

Nuspalvinus raidę Sh

Atidarykite sąsiuvinius ir pažiūrėkite į iliustraciją.

Ką tai rodo?

(Raidė Ш ir skrybėlė)

Pagalvokite, kodėl paveikslėlyje pavaizduota skrybėlė?

(Kadangi jis prasideda raide Ш [ш])

Kas yra skrybėlė?

(galvos apdangalas)

Visiškai teisingai. Vaikinai, kokia spalva paryškiname kietus priebalsius?

Jūsų užduotis yra nuspalvinti raidę Ш priekiniame plane ir skrybėlę fone.

Kokia spalva spalvinate raidę Ш?

O skrybėlė?

Prisiminkime spalvinimo taisykles.

(Nespauskite pieštuko, neperžengkite piešinio ribų, spalvinkite be tarpų)

Atsisėskite patogiai, ištieskite nugaras. Į darbą.

i) Pratimas „Objektų klasifikavimas“

(Vaikai sėdi ant kilimo)

Taigi dar kartą pažiūrėkite į paveikslėlius ir suskirstykite juos į dvi grupes.

Į mėlyną lankelį įdėkite nuotraukas, kurias priskirtumėte pirmai grupei, o į žalią – nuotraukas, kurias priskirtumėte antrai grupei, ir paaiškinkite savo pasirinkimą.


Paaiškinkite, kuo remiantis suskirstėte paveikslėlius į dvi grupes?

(Šilti drabužiai buvo nunešti į mėlyną lanką, šviesūs - į žalią lanką)

Ar galima juos sujungti į vieną grupę, t.y. pavadinti vienu žodžiu?

(Galite. Tai drabužiai)

j) Raidės Ш skyrimas

(Vaikai sėdi prie stalo)

Atidarykite užrašų knygeles. Pažvelkite į pavyzdį ir pastebėkite, kaip taisyklingai parašyta raidė Ш.

Kodėl parašyta mėlyna spalva?

(Kadangi garsas [ш] visada yra kietas priebalsis, o kietieji priebalsiai turi būti paryškinti mėlyna spalva)

Teisingai. Užpildykite trūkstamą bloknote rodomos raidės Ш elementą ir parašykite jį eilutės pabaigoje skersai langelio.

k) Skaityti pasaką „Katė ir pelė“

(Vaikai sėdi ant kilimo)

Atidžiai klausykite istorijos:

„Visi išėjo iš namų. Liko tik viena katė. Katė sėdėjo ant lango. Iš savo skylės išlindo pelė. Katė nemato pelės. Pelė katės nemato. Pelė nuėjo į virtuvę. Radau susmulkintų trupinių. Pelė suėdė trupinius. Tada pelė pamatė puodelį. Puodelis uždengtas dangteliu. Pelė pastūmė dangtį. Dangtis nukrito. Katė pajuto pelės kvapą ir iššoko pro langą. Pelė bėgo. Katė sekė ją, bet nepasivijo..

Apie ką pasakojama istorija?

(Apie katę ir pelę)

Kur dingo katė?

(Ant lango)

Iš kur atsirado pelė?

(Iš audinės)

Kur dingo pelė?

(Į virtuvę)

Ką pelė rado?

(Smulkinti trupiniai)

Kuriuo momentu katė užuodė pelę?

(Kai pelė pastūmė dangtelį, kuris uždengė puodelį)

Kas atsitiko pelei?

(Pelė pabėgo nuo katės)

Vaikinai, pavadinkite žodžius tokiu garsu [sh] that

sutikau tave istorijoje.

(Katė, pelė, langas, trupiniai, spurgos, dangtis ir kt.)

4. Pamokos santrauka.

Su kokiu laišku susipažinai?

(Su raide Ш)

Ką sužinojome apie garsą [w]?

(Kad garsas [sh] visada sunkus)

Redaktoriaus pasirinkimas

Naudojant straipsnį THE

Hebrajų kalbos veiksmažodžiai ant pirštų

Skaitymas užsienio kalba yra vienas geriausių būdų papildyti savo žodyną, įsiskverbti į šalies kultūrą, sužinoti daugiau apie...
Pabėgimas iš kambario Žaidimas pabėgti iš kambario 7 lygis
Užsienio pasakų herojų spėjimas Mįslės apie animacinių filmų personažus
Ar buvo totorių-mongolų jungas?
Kiekviena tauta turi tokią vyriausybę, kokios nori