Žiemojantys paukščiai – pamoka psichologui. Pamokos santrauka tema „Žiemojantys paukščiai“. Tema: „Žiema. Žiemojantys paukščiai"





















Atgal į priekį

Dėmesio! Skaidrių peržiūros yra skirtos tik informaciniams tikslams ir gali neatspindėti visų pristatymo funkcijų. Jei jus domina šis darbas, atsisiųskite pilną versiją.

Tikslas:

  • plečiamas ir aktyvinamas vaikų žodynas šia tema, žiemojančių paukščių ir jų kūno dalių vardų įtvirtinimas kalboje;
  • bendrosios koncepcijos „Žiemojantys paukščiai“ įtvirtinimas.

Užduotys:

  • edukacinis: stiprinti vaikų gebėjimą skirstyti žodžius į skiemenis;
  • kuriant:
    • vaikų mąstymo ugdymas remiantis aprašomomis mįslėmis;
    • nuoseklios vaikų kalbos ugdymas: gebėjimas kurti istoriją naudojant pagalbinius modelius;
    • regos ir klausos suvokimo ugdymas, bendrosios ir smulkiosios pirštų motorikos lavinimas;
  • edukacinis:
    • ugdyti gebėjimą bendrauti tarpusavyje;
    • ugdyti humanišką, rūpestingą, rūpestingą požiūrį į supantį pasaulį ir žiemojančius paukščius;
  • sveikatos tausojimo užduotys:
    • vaikų nuovargio prevencija klasėje;
    • teikiantys fiziologiškai būtinas informacijos suvokimo ir apdorojimo stadijas.

Švietimo sričių integracija:

  • „Bendravimas“,
  • „socializacija“,
  • „Grožinės literatūros skaitymas“
  • "Meninė kūryba"
  • "Saugumas".

Vaikų užsiėmimų rūšys:

  • švietimo ir tyrimų
  • komunikabilus,
  • lošimas,
  • produktyvus.

Planuojamas rezultatas: Žinių apie žiemojančius paukščius panaudojimas ir taikymas pokalbiuose su vaikais ir suaugusiais.

Preliminarus darbas:

  • Paukščių stebėjimas pasivaikščiojimo metu.
  • Pokalbiai apie žiemojančius paukščius.
  • Žiūrint į iliustracijas.
  • Mokomųjų istorijų apie paukščius skaitymas.
  • Lesyklų gaminimas kartu su tėveliais.

Įranga ir medžiagos:

  • ekranas,
  • objekto ir silueto (tamsinimo) nuotraukos, vaizduojančios žiemojančius paukščius,
  • paukščių modeliai kiekvienam vaikui,
  • žiemojančių paukščių nuotraukos,
  • magnetinė lenta,
  • 6 lėkštės su paukščių lesalu (duonos trupiniai, uogos, taukai, grikiai, soros, sėklos),
  • didaktinis žaidimas „Įvardink visą dalį pagal dalį“,
  • kempinės (2 vnt kiekvienam vaikui),
  • paprasti pieštukai kiekvienam vaikui.

Pamokos eiga

Sveikatos tausojimo parama

I. Organizacinis momentas.

Šiandien klasėje turėsime atlikti daug įvairių užduočių. Norėdami sėkmingai su jais susidoroti, turime tinkamai pasiruošti. Padarykime šiek tiek gimnastikos.

1. – Pirmiausia užsimaukite „išmaniąją skrybėlę“ (rodomuoju pirštu ir nykščiu patraukite ausų spenelius žemyn ir imituokite mazgo rišimą po smakru).

2. – Dabar žiovokime (plačiai atidarykite burną ir rodomaisiais pirštais paspauskite skruostų vidurį).

3. - Parodykime „protingą pelėdą“ (dešinę ranką uždėkite ant kairiojo peties ir lengvai paspauskite, lėtai pasukite galvą atgal į kairę, tada atgal į dešinę, pakeiskite rankas ir pakartokite galvos judesį.)

Pelėda-pelėda,
Didelė galva.
Sėdi ant šakos
Jis žiūri į visus.

(Kiekvieną pratimą vaikai kartu su mokytoju atlieka 3-4 kartus.)

Pirmoji pamokos dalis neapkrauta sudėtinga, daug pastangų reikalaujančia medžiaga, reikalaujančia didelių protinių ir protinių pastangų.

4. – O akis reikia ruošti darbui. Gimnastika akims „Surask pavadintą paukštį“. Pagal mokytojos nurodymus vaikai akimis, nesukdami galvos, suranda ant sienos kabantį paveikslėlį, kuriame pavaizduotas vardinis paukštis.

Šauniai padirbėta! Dabar esate pasiruošę atlikti užduotis.

Extraokulinių raumenų stiprinimas.

II. Pagrindinė dalis.

1. Medžiagos tema „Žiemojantys paukščiai“ apibendrinimas.

Vaikai, tikriausiai atspėjote, apie ką šiandien kalbėsime klasėje (vaikų atsakymai.) Tai va, apie žiemojančius paukščius.

Kokius paukščius vadiname žiemojančiais? (Žiemojantys paukščiai – tai tie paukščiai, kurie nebijo šalčio, pasilieka pas mus žiemoti ir rudenį neskrenda į pietus į šiltesnius kraštus).

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į ekraną<Слайд 8>:
- Įvardykite žinomus žiemojančius paukščius (varna, šarka, bulkiukas, zylė, žvirblis, balandis, genys).

Šauniai padirbėta. Dabar siūlau atspėti mįsles apie žiemojančius paukščius, o atsakymą ant lentelės ras tas, kurį įvardinsiu, kiti pasitikrinti atsakymo teisingumą. (Vaikas išeina, randa paveikslėlį, mokytojas pakabina ant lentos).

Pažymėkite tviterį!
Peršok į grūdus!
Peck, nebūk drovus!
Kas čia? (Žvirblis.)

Juoda liemenė,
Raudona beretė
Uodega kaip stotelė,
Nosis kaip kirvis. (mednis)

Balti skruostai -
Mėlynas paukštis,
Aštrus snapas -
Ji nėra didelė.
Geltona krūtinė -
Tai... (Zylė)

Svarbu pasivaikščioti
Važiuoti.
O jis kužda ir peša. (Balandis.)

Aplankysiu visus po dienos,
Aš sunaikinsiu viską, ką žinau!
Aš tau viską papasakosiu anksčiau laiko,
Nes aš... (šarka)
Kaip jis atveria burną, yra košmaras! –
Viskas, ką girdi, yra automobilis-automobilis! (Varna)

Padidėjęs fizinis aktyvumas.

2. D.I „Suspauskite ir skaičiuokite“

Dabar nustatykime skiemenų skaičių žodžiuose – žiemojančių paukščių pavadinimuose. Paimkite kempinėles iš padėklo. Kiekvienam skiemeniui išspaudžiame kempinę.

3. - Šauniai padirbėta! Pažiūrėk į ekraną.<Слайд 11>

Ką bendro turi visų paukščių struktūra? (2 sparnai, 2 kojos, uodega, apvali galva, ovalus kūnas, plunksnos, pūkai)

Kuo jie skiriasi vienas nuo kito? (Dydis, spalva, plunksna)

Paimkite vokus ant stalo, surinkite iš mozaikos paukštį ir pavadinkite jį.

4. Didaktinė pratimas „Už ką?»

Kodėl paukštis turi snapą?
– Kodėl paukščiui reikia sparnų?
– Kam paukščiams reikalingos letenėlės?
– Kodėl paukščiams reikia plunksnų?
– Kam paukščiui reikalinga uodega?

5. Pirštų gimnastika „Paukštis“

Norėdami atlikti kitą užduotį, paruošime pirštus.

Paukštis sulenkė sparnus (susipynę pirštai)
Paukštis nusiplovė plunksnas (judinkite pirštus)
Paukštis pajudino snapą (padarykite snapelį iš mažųjų pirštų)
Paukštis rado grūdus
Paukštis valgė grūdus (supešk ant stalo)
Paukštis dainavo dainą (atmerkite mažuosius pirštelius)
Paukštis išskleidžia sparnus (piešk sparnus)
Tai skrido, tai skrido!

Pasikliauti vaizdine medžiaga

6. Žaidimas „Rasti ir šešėliuoti“

– Atidžiai pažiūrėkite į ekraną. Kas pavaizduota paveikslėlyje?<Слайд 15>
- Dabar išsiaiškinkime, kas yra dėmesingiausias. Kiek paukščių paslėpta paveikslėlyje?
- Pavadinkite paukščius, kurie yra paslėpti paveikslėlyje.
– Tas pats paveikslas guli prieš visus ant stalo. Parodyk man žvirblį. Nubrėžkime ir pavėsinkime žvirblį. Vadovaukitės šešėliavimo kryptimi (vaikai atlieka užduotį ramiai muzikai).
Ar tu išsiritai?
Vaikai: Mes šešėlyje.
– O dabar visi kartu atsistojo. Pavirskime paukščiais.

Atsipalaidavimo ir muzikos terapijos elementai.

7. Fizinis pratimas „Paukščiai“.

Paukščiai šokinėja ir skrenda.
Paukščiai šokinėja ir gieda.
Paukščiai renka trupinius
Paukščiai graužia grūdus.
Ar išvalei plunksnas?
Plunksnos nuvalytos!
Ar išsivalei snapus?
Snapai nuvalyti!
Mes skridome toliau
Ir jie susėdo ratu!

Fizinis pratimas "Paukščiai"

8. D.I „Pamaitinkim paukščius“

Žiemą paukščiai alkani ir šalti. Kaip mes jais rūpinamės? (gaminome lesyklas ir lesiname) Daugelis paukščių atskrenda į mūsų lesyklą pailsėti ir atsigaivinti. Ką galite duoti paukščiams? (duonos trupiniai, uogos, taukai, grikiai, soros, riešutai, sėklos).
- Žiūrėk, aš paruošiau skanėstą paukščiams, kiekvieną nuotrauką nufotografuok su paukšteliu ir uždėk ant lėkštutės.
- Sakyk, kas kurį paukštį šėrė? (Pamaitinau savo zyles taukais ir pan.).
– Vaikai, kam neužteko skanėstų? (Pelėda ir genys).
- Ir kodėl?
(Pelėda – plėšrus paukštis, mintantis graužikais. Dnygė minta vabzdžių lervomis. Maistą jie gauna patys)
– Kaip vienu žodžiu galima pavadinti duonos trupinius, uogas, sėklas, soras, lašinius, riešutus? (Maistas, pašarai, maistas)
– Kam šis maistas? (Paukščiams)
- Kieno tai maistas? (paukščių sėklos)
- Kieno tai maistas? (Paukščių maistas)

Protinės veiklos palaikymas paskutinėje pamokos dalyje žaidimo metodu.

9. D.I „Paskambink man meiliai“

Dabar gerais žodžiais sušildykime žiemojančius paukščius. Meilus žodis yra kaip saulė.
- paukštis - paukštis, paukštis
- zylė – zylė
- žvirblis - žvirblis - mažas žvirblis
- bukas - bukas, bukas, bukas
- balandis - balandis, balandis
- varnelė - varnelė
- Šauniai padirbėta! Tikiuosi, kad paukščiai išgirdo mūsų meilius ir gerus žodžius ir dažniau atvyks mūsų aplankyti.

III. Pamokos santrauka.

Apie ką mes kalbėjome?
– Kokios užduotys jums patiko labiausiai?
- Pamoka baigėsi, ačiū.

Emocinio streso pašalinimas.

Nuorodos.

1. Knyga „Kaip supažindinti ikimokyklinukus su gamta“, kurią redagavo P.G. Samorukova.

2. Knyga „Rusijos paukščiai“. Sudarė L. L. Semago. M. Sovietų Rusija, 1992 m.

3. Rachmanovas A.I. „Paukščiai yra mūsų draugai“, M. Rosagropromizdat, 1989 m.

4. Guralchuk L. „Nuostabūs puslapiai“. Žurnalas „Ikimokyklinis ugdymas“. Nr.8 1995, p. 28-30.

Leniza Nigamatullina

Paukščiaižiemą jiems reikia priežiūros. Tiek daug paukščiai miršta ne nuo šalčio, o iš bado. Vaikams būtina įskiepyti rūpestingą požiūrį į paukščiai.

Tikslas atvira pamoka: Įtraukite ikimokyklinukus į stebėjimą žiemojančių mūsų krašto paukščių, formuoti domėjimąsi pažintine ir tiriamąja veikla, ugdyti meilę paukščiai ir noras jiems padėti žiemos sąlygomis.

Užduotys:

Stiprinti vaikų idėjas apie žiemojančių mūsų krašto paukščių, savo gyvenimo būdą per situacinį pokalbį „Apie ką mes žinome paukščiai;

Apžvelgti pagrindines elgesio gamtoje taisykles, susidaryti supratimą apie gyvūnų gyvenimo būdo ypatumus ir paukščiai žiemą, skatinti pagarbą gamtai ir jos apsaugos priemonių laikymąsi situaciniu pokalbiu „Kaip mūsų plunksnuoti draugai gyvena žiemą?, „Gamtos skundų knyga“;

Pagerinti gebėjimą rašyti aprašomąsias istorijas naudojant d/i "Atspėk pagal aprašymą";

Ugdykite nuoseklią kalbą per pratimus „Papasakok, kaip padarei tiektuvą“;

Stiprinti gebėjimą klasifikuoti paukščiai pagal savybę« žiemojantis-migruojantis» per d/i « Žiemojantis ir migruojantis» ;

Plėtoti pažintinę ir tiriamąją veiklą stebint paukščiai gamtoje;

Ugdykite vaikų kūrybinius gebėjimus perteikti vaizdą gestais, veido išraiškomis ir išraiškinga kalba per teatro pasirodymus. „Kaip vertino keturiasdešimties snapas“;

Ugdykite gebėjimą sukurti piešinio kompoziciją plastilinografija. „Buliai ant šakų“;

Ugdykite aiškią kalbą mokydamiesi eilėraščių, mįslių apie paukščiai;

Per žaidybinę veiklą ugdyti motorinę veiklą, dėmesį, gebėjimą derinti kalbą su judesiu „Varna ir žvirbliai“, "Buliai";

Ugdyti vaikų muzikinius gebėjimus, klausantis gamtos garsų ir balsų paukščiai;

Visų įvykių metu sukurkite palankų psichologinį klimatą.

Auklėtojas: Sveiki bičiuliai! Šiandien susirinkome dalyvauti šventėje žiemojančių paukščių.

Daug paukščiai skrenda į pietus,

Daug mes būname toli žiemą.

Juokas, varna, bukas, žvirblis.

Nagi, vaikinai, greitai juos prisiminkite!

Atvykau į šiltą kaimo namą.

Už lango žvarbus šaltukas.

Tiesiog atsisėdau išgerti arbatos -

Staiga išgirstu beldimą į stiklą zylė:

Knock-knock! Jakų šėrykla

Aš darau iš lentų,

Pabarstau trupiniais

- Pietaukitės, - sakau.

Ir zylė nepanaši į zyles,

Nekovosi, elgiasi su kitais paukščiai.

Tarp baltų balandžių

Šokteli vikrus žvirblis,

Žvirblis paukštis,

Pilki marškiniai

Atsiliepk, žvirbli.

Išskrisk, nesidrovėk!

Ant šakų, papuoštų sniego kutais.

Žiemą augo raudoni obuoliai. Obuoliai ant obels linksmai slenka. Ledų vikšrai peša obuolius.

Žiūrėk, mama, žiūrėk,

Už lango yra bulių. Mėlyna, raudona.

Sparnai satininiai. Pūga trenkia į langus.

Šalta be saulės. Kad jiems nebūtų nuobodu.

Kad jie nesijaustų liūdni,

Į lesyklėles galite dėti žaislus su trupiniais!

(A. Govorovas)

Sunku paukščiai žiemoti,

Būtinas padėti paukščiams!

Aš paprašiau tavęs jį nupjauti

eglės lenta,

Gaminau su tėčiu

Paukščių valgykla.

Auklėtojas: Šauniai padirbėta! Dabar kviečiu jus žaisti žaidimą. aš paskambinsiu paukščiai, bet vos išgirdęs kitą žodį suplokite rankomis. Būk atsargus!

3. Žaidimas "Mes atvykome paukščiai» :

1) atvyko paukščiai: balandžiai, zylės, gandrai, varnos, žiobriai, musės ir sparnuočiai.

2) atvyko paukščiai: balandžiai, zylės, gandrai, varnos, žandikauliai, makaronai.

3) atvyko paukščiai: balandžiai, zylės, žiobriai, siskinai, ūsai, sviediniai, uodai, gegutės.

4) Atvyko paukščiai: balandžiai, kiaunės, riešutmedžiai, geniai.

5) atvyko paukščiai: balandžiai, zylės, žiobriai, snapeliai, šarkos, žvirbliai, siskinai, gandrai, gegutės, gulbės, starkiai. Sėkmės jums visiems, buvote dėmesingi.

4. Žaidimas « Žiemojantys ir migruojantys paukščiai»

Auklėtojas: Patikrinkime, ar nėra klaidų. Žiemojantys paukščiai – balandis, zylė, bukas, šarka. Migruojantis paukščiai - bokštas, kregždė, gegutė, gervė. (jei pastebėjote klaidą, pataisykite, paaiškinkite)

Kodėl mes turime tokius paukščiai mes juos vadiname migruojančiais (vaikų atsakymai)

Kodėl mes turime tokius paukščius vadiname žiemojančiais(vaikų atsakymai)

5. Žaidimas „Atspėk mįsles“. Mįslių spėjimas.

Auklėtojas:Pasakysiu mįsles, o jei atspėsite teisingai, atsiras atsakymai. Vaikai atspėja mįsles, tada pasirodo nešiojamas kompiuteris su paveikslėliais žiemojančių paukščių(ką vaikai atspėjo).

Mokytojas: Teisingai, bukas.

(Atskrenda "buliukas"- vaikas su kauke)

Auklėtojas: Kas atėjo pas mus? Kaip tu atspėjai? (vaikų atsakymai)

Bulkas: Girdėjau, kad tu daug žinai apie mus - žiemojančių paukščių. Žiemą mums sunku. Jei žiema švelni ir šilta, išgyvensime, o jei žiema bus nuožmi, mums bus sunku. Po sniegu nėra lengva gauti maisto, o alkanas žmogus netrunka sušalti. Štai mes ištiesiame ranką paukščiai, žiemą, arčiau žmogaus namų, tikimės jo pagalbos ir gerumo.

Auklėtojas: Vaikinai, kaip mes, žmonės, galime padėti? paukščiai žiemą? (maitinti paukščiai, gaminti tiektuvus).

Auklėtojas: Brangusis bulkiu! Ar norite, kad vaikinai perskaitytų eilėraštį apie paukščių valgyklą? (A. Aleksandrova „Valgomasis skirtas paukščiai» .Vaiko skaitymas)

Bulkas: Puiku, vaikinai, ačiū! Tačiau pastatyti tiektuvą nėra lengva. Ar žinote, kaip pasigaminti lesyklėlę paukščiai?

Tiektuvų pristatymas.

Vaikai pasakoja, kaip su tėvais gamino lesyklėlę.

7. Žaidimas "Maitinti paukštis»

Bulkas: Bet pasidaryti lesyklėlę neužtenka, reikia žinoti, kokį maistą galima dėti paukščiai.

(ant stalo ant lėkščių - sėklos, taukai, javai, trupiniai, saldainiai, šermukšnių uogos)

Bulkas: Pašalinkite nereikalingus dalykus paukščiai neės. Prieš jus modeliai nurodo paukščiai.

Pasakyk man, kuri paukštis ar patinka valgyti duonos trupinius? (Pasirinkite šį modelį paukščiai ir padėkite šalia lėkštės)

Kuris paukštis mėgsta lašinius? (Pasirinkite šį modelį paukščiai ir padėkite šalia lėkštės)

Kuris paukštis Ar valgo šermukšnio uogas žiemą? (pasirinkite modelį)

Kuris paukštis minta eglių ir kankorėžių sėklomis? (pasirinkite modelį)

Auklėtojas: - Dabar klausyk mįslės.

Tai žiemojantis paukštis. Jos galva ir sparnai juodi. Uodega taip pat juoda, bet labai gražaus žalsvo atspalvio, ilga ir tiesi kaip strėlė. O šonuose plunksnos visiškai baltos. Todėl šis paukštis buvo pavadintas baltašoniu. (Šarka)

Klausykite ir pažiūrėkite, kas nutiko vienai varnai.

8. Vaikų atliekamas teatralizuotas spektaklis „Kaip vertino keturiasdešimties snapas“.

Mokytojo klausimai:

Ar jums patiko mūsų pamoka?

kas tau patiko labiausiai?

Ką naujo sužinojote žiemojančių paukščių?

Ką veikėte su plastilinu, kokia technika (plastilinografija, viskas?

Ar pavyko, ką nuveikėte?

Šauniai padirbėta! Pažiūrėkite, kokius bulkučius ir lesyklas turite paukščiai pasirodė. Tiesiog reginys skaudančioms akims!

Staigmenos akimirka! Žiūrėk, bukas paliko mums skanėstų ir padėkojo už lesyklas.

Gardumynų platinimas.

Publikacijos šia tema:

Integruota pamoka vyresniųjų grupėje „Kalbos ugdymas ir susipažinimas su išoriniu pasauliu“ Tema: „Žiemojantys paukščiai“ Pamokos santraukos tema: „Žiemojantys paukščiai“. Tikslas: plėtoti ir plėsti vaikų žodyną, įtvirtinti žiemojančių paukščių vardą kalboje, tobulėti.

GCD santrauka FEMP parengiamojoje grupėje „Žiemojantys paukščiai“ GCD santrauka apie FEMP parengiamojoje grupėje „Žiemojantys paukščiai“. Parengė T.V. Vetoshkina, MADOU MO mokytoja, Nyagan D/s „Yolochka“ NOD.

Tema: „Žiemojantys paukščiai“ Tikslas: pagal plano schemą sudaryti aprašomąjį pasakojimą tema „Žiemojantys paukščiai“. Užduotys: - Išplėtimas, patikslinimas.

Pastabos apie kalbos raidą 3 klasėje, 8 tipe. Tema „Žiemojantys paukščiai: zylė“ Pamokos tipas: kombinuota pamoka Tema: „Žiemojantys paukščiai: zylė“ Tikslai: 1. Gebėjimo programuoti žodinį teiginį formavimas; plėtra.

Kobyakova Tamara Vasilievna

Mokytoja, MBDOU „Kurtukovskio vaikų darželis“, Kemerovo sritis

Kobyakova T.V. Pamokos santrauka tema „Žiemojantys paukščiai“ // Pelėda. 2017. N3(9)..2019 07).

įsakymas Nr.31966

Ugdymo tikslai. Tobulinti eilinių kartų skaičiavimo dešimties ribose įgūdžius. Idėjų apie nuolatinių skaičių jungtis ir ryšius plėtojimas: žinios apie ankstesnius ir paskesnius kiekvieno natūraliosios serijos skaičiaus skaičius per dešimt. Gebėjimo skaičiuoti dviese formavimas. Ugdykite gebėjimą išspręsti problemą naudojant matematinius simbolius. Laikinųjų vaizdų tobulinimas. Orientavimosi plokštumoje ir erdvėje įgūdžių tobulinimas, idėjos apie metų laikų kaitą.

Vystymo užduotys. Lavinti matematinį mąstymą, kalbos aktyvumą, kalbos klausą, pirštų motoriką, kalbos koordinaciją su judesiais, pirštų motoriką.

Edukacinės užduotys. Ugdykite teigiamą požiūrį į mokymosi veiklą, bendradarbiavimo įgūdžius, savarankiškumą, iniciatyvumą.

Metodinės technikos:

Žaidimai (staigmenos akimirkų panaudojimas);

Vizualinis (iliustracijų, padalomosios medžiagos naudojimas);

Žodinis (priminimas, nurodymai, klausimai, individualus

Padrąsinimas, apibendrinimas

Įranga. Magnetinė lenta, vatmano popierius su pieštu šermukšniu ir bukiu, vatmano popierius su nupieštu beržu, 30 plokščių zylių atvaizdų, paveikslėlių žaidimui „Paukščio metai“, kiekvienam vaikui, popieriaus lapai su pavyzdžiais, indeliai su skaičiais ir matematiniai ženklai, paprasti pieštukai pagal vaikų skaičių, spalvotų pieštukų rinkiniai pagal vaikų skaičių, magnetofonas.

Preliminarus darbas.Žiemojančius ir migruojančius paukščius vaizduojančių skaidrių tyrimas. Eilėraščių mokymasis, fiziniai pratimai „Žiemos miške“, „Kiauliai“, pirštų gimnastika: „Paukščiai“, „Buliai“, bendroje veikloje užduočių kūrimas ir sprendimas, skaičių rašymas į sąsiuvinius, albumų lapus, galvosūkių sprendimas.

Organizuotos edukacinės veiklos eiga

1. Organizacinis momentas.

Teigiamo emocinio GCD fono sukūrimas. Skaičiavimo iš klausos įgūdžių tobulinimas.

1. Dienos įvedimas.

Vaikinai, man labai malonu jus matyti. Vaikai, prašau, stovėkite ratu.

Visi vaikai susirinko į ratą,

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai suimkime rankas

Ir šypsokimės vieni kitiems

Laikykite rankas ir šypsokitės vienas kitam. Dabar pažiūrėkite į mūsų svečius, nusišypsokite.

Vaikinai, kai ėjau į klasę, prie manęs atskrido šarka ir

ji pradėjo plepėti: „Šiandien buvau miške, nieko nesuprantu, paukščių visai nematau. Ar tikrai bėda atėjo į mišką?

Bet tu ir aš žinome, kodėl dabar miške nėra paukščių. Ar tai tiesa?

Nori padėti šarkai?

Jau žinote, kad yra žmonių, kurie tyrinėja paukščius. Kas prisimena šios profesijos pavadinimą?

Ornitologas yra biologas, tyrinėjantis paukščius. Jis stebi jų elgesį miške, mieste ir zoologijos sode.

Nori vaidinti ornitologą?

Šiandien aš esu vyresnysis ornitologas, o jūs – tyrinėtojai.

Vaikinai, kas mes būsime šiandien? – ornitologai.

Katya, kas mes šiandien?

Bogdanai, kas mes šiandien?

Tada eikime kartu į mišką ir padėkime Šarkai tai išsiaiškinti ir suprasti, kas vyksta miške.

Vienas, du, trys, apsisukite ir atsidurkite miško pakraštyje!

(Vaikai apsisuka ir atsiduria miško pakraštyje).

Štai mes miške.

Kaip grazu! Tyla. Kas tai per triukšmas? Koks šurmulys tarp medžių?

Vaikinai, tai paukščiai. Bet kur jie yra?

Ir čia yra neįprastas medis. (Vaikai prieina prie medžio, ant kurio "sėdi" paukščiai).

Pažiūrėkite, koks judrus pulkas apsigyveno ant medžio.

Šio pulko paukščiai yra skirtingi.

Susipažinkime su jais geriau.

Pavadinkite šiuos paukščius. (Bulius, šarka, varna, zylė, žvirblis, snapas, snapas, vaškas, balandis, pelėda...

-Kaip vienu žodžiu pavadinti visus paukščius? (žiemojantys paukščiai)

- Dabar tegul berniukai suskaičiuoja paukščius

-Kiek paukščių iš viso yra ant medžio? 10 (dešimt)

– kokia čia sąskaita – tiesi

O merginos skaičiuos atgal.

- Klausykite kitos užduoties. Varna didesnis už balandį, balandis – už žvirblį. Kokia tvarka paukščiai turi būti išdėstyti pagal jų dydį?

- Vaikai. Pirmiausia reikia pastatyti varną, paskui balandį, o po to – žvirblį.

– Teisingai atlikote užduotį.

(Kviečiu vaikus eiti sėsti prie stalų).

Pedagogas: ant stalo turi popieriaus lapą, pasiimk jį arčiau savęs. Ir ant tavo stalo yra paukščiai, dabar mes juos pastatysime ant beržo šakų, o jūs atidžiai klausykite.

Padėkite zylę ant viršutinės kairiosios šakos. Žvirblis apatinėje dešinėje šakoje. Bulkas ant vidurinės šakos. Varna yra ant apatinės šakos – kairiosios. Viršutinėje dešinėje šakoje pelėda. Puikūs vaikinai susidorojo su užduotimi.

Žaidimas „Paukščiai skraido“. Skaičiavimo įgūdžių tobulinimas. idėjos apie nuolatinių skaičių serijų ryšius ir ryšius: žinios apie ankstesnius ir paskesnius kiekvieno natūraliosios serijos skaičiaus skaičius dešimtyje.

Vaikai savarankiškai atlieka užduotį ant popieriaus lapų, ant kurių nupiešti balandžiai, snapuose nešdami pavyzdžius:

Pedagogas: Skrisdami virš mūsų balandžiai mums parodė šiuos pavyzdžius. Norėdami tai padaryti, turite atsiminti skaičių seriją nuo vieno iki dešimties, o trūkstamus skaičius įterpti į pavyzdžius, tada nuspalvinti balandžius.

Žaidimas „Buliai atvyko“.

Idėjų apie gretimų skaičių ryšius ir ryšius plėtojimas: žinios apie ankstesnius ir paskesnius kiekvieno skaičiaus natūraliosios serijos skaičius per dešimt. Diskaliacijos prevencija.

(Kviečiu prieiti prie flanelgrafo, ant kurio pritvirtintas vatmano popierius su šermukšnio atvaizdu, ant kurio sėdi buliai).

Iš šiaurės pas mus atskrido bukiai, pavargę nuo ilgos kelionės, ilsisi ant šermukšnio šakų. Jie sėdi ant šakų grupėmis po tris. Matote, kad ant kraštų sėdintys paukščiai turi numerius ant krūtų, o paukščiai viduryje neturi numerių. Reikia atsiminti skaičių tvarką nuo vieno iki dešimties ir įterpti trūkstamus skaičius.

Atsakę vaikai paeiliui eina prie flanelgrafo ir žymekliu rašo atitinkamą skaičių. Visoms skaičių grupėms pateikiami vienodi paaiškinimai. Likę vaikai savarankiškai atlieka užduotis ant popieriaus lapų.

Žaidimas „Zylės ant beržo“. Gebėjimo skaityti dviese formavimas.

(Ant viršutinės medžio šakos padedu plokščią dviejų zylių atvaizdą.)

Vikrios, linksmos zylės pradėjo žaidimą ir kviečia tave ir mane pažaisti. Kiek zylių yra ant viršutinės beržo šakos?

Vaikai. Viršutinėje beržo šakoje yra dvi zylės.

Ant žemiau esančios šakos kairėje uždėkite dar dvi zyles nei ant viršutinės.

(Pašauktas vaikas įvykdo užduotį – uždeda ant šakos keturias papas).

Vaikai. Šioje šakoje yra keturios zylės.

Ant žemiau esančios šakos dešinėje uždėkite dar dvi zyles, nei ant šakos kairėje.

(Pašauktas vaikas įvykdo užduotį – įdeda šešis papus).

Kiek zylių yra šioje šakoje?

Šioje šakoje yra šešios zylės.

Ant žemiau esančios šakos kairėje uždėkite dar du žvirblius nei ant šakos dešinėje.

Kiek zylių yra šioje šakoje?

Šioje šakoje yra aštuonios zylės.

Ant apatinės šakos dešinėje uždėkite dar dvi zyles, nei ant šakos kairėje.

(Pašauktas vaikas atlieka užduotį).

Kiek zylių yra šioje šakoje?

Vaikai. Šioje šakoje yra dešimt zylių.

Kaip mes gavome kiekvieną paskesnį numerį šiame žaidime?

Vaikai, prie ankstesnio skaičiaus pridėjome skaičių „du“.

Įvardykite zylių skaičių ant šakų, tokia tvarka, kokia jas pasodinote.

Vaikai. Du, keturi, šeši, aštuoni, dešimt.

Puiku! Skaičiavote prie kiekvieno ankstesnio skaičiaus pridėję po du, tai yra, skaičiavote dviese. Jums sekėsi labai gerai!

Mankšta „Žiemos miške“

Ankstyvas rytas ant patrankos Vaikščiojimas aukštais keliais

Pakabinome lesyklėlę Palm-fist (pataikė) 4 kartus

Jei naudojate auksarankius ir zyles, pasukite rankas aukštyn ir žemyn (2 kartus).

Ir visiems alkaniems paukščiams. Kairės ir dešinės rankos nykštį sujunkite su kitais pirštais (4 kartus).

Jūs nevalgote iš delno.

Grūdai, sėklos ir trupiniai. Kairės rankos pirštų sulenkimas naudojant dešinės rankos rodomąjį pirštą.

Skriskite į kraštą, mojuokite rankomis aukštyn ir žemyn.

Lesykloje laukia skanėstas. Parodykite abiejų rankų delnus, šiek tiek pakreipdami kūną į priekį.

Žaidimas „Paukščių metai“. Geresnis supratimas apie besikeičiančius metų laikus. Žiemos mėnesių pavadinimų atnaujinimas.

Vaikai prieina prie stalo, ant kurio yra keturi įvairiaspalviai apskritimo sektoriai ir kortelės su paukščių atvaizdais.

Kitas žaidimas vadinamas „Paukščių metai“. Klausysitės eilėraščių apie paukščius ir atitinkamus paveikslėlius išdėsite ant skirtingų apskritimo, vaizduojančių metus, sektoriuose. Tačiau pirmiausia surinkite dalių ratą, kad teisingai parodytumėte sezonų kaitą, ir pavadinkite sezonus eilės tvarka.

Vaikai surenka apskritimą, eilės tvarka sujungdami šviesiai mėlyną, šviesiai žalią, raudoną ir geltoną sektorius.

Vaikai. Žiema pavasaris Vasara Ruduo.

Teisingai. Dabar žiema, prisimink žiemos mėnesių pavadinimus.

Vaikai. Gruodis Sausis Vasaris.

Teisingai. Klausykite eilėraščių, kuriuos išmoko jūsų draugai.

1 vaikas

Štai ant šakų, žiūrėk.

Buliai raudonais marškinėliais.

Pūkavo plunksnas

Maudymasis saulėje.

Vaikai. Ant šviesiai mėlynos spalvos.

Kodėl bulius dedate į šviesiai mėlyną sektorių?

Vaikai. Šiame eilėraštyje aprašomi buliai, kurie pas mus atkeliauja žiemą. (Vaikai padeda paveikslėlį šviesiai mėlyname sektoriuje).

Teisingai. Dabar klausykite ištraukos iš antrojo eilėraščio.

2-as vaikas.

Tolumoje pasigirsta riksmai

Gervės išskrenda.

Mėlyname danguje tirpsta pulkas.

Jie išskrenda, jie išskrenda...

Pasirinkite šio eilėraščio paveikslėlį. (Vaikai atlieka užduotį).

Kur šis paveikslas turi būti dedamas?

Vaikai. Padėsime ant geltonojo sektoriaus.

Paaiškinkite savo pasirinkimą.

Vaikai. Eilėraštyje kalbama apie gerves, kurios išskrenda į šiltuosius kraštus. Taigi jau ruduo.

Teisingai. Išklausykite toliau pateiktą eilėraštį.

3 vaikas.

Miško medžiuose -

Roko kaimas.

Kai vėjas prasideda -

Visi medžiai siūbuoja.

Medžiai siūbuoja.

Ir visas kaimas su jais.

Pasirinkite šio eilėraščio paveikslėlį.

- (Vaikai atlieka užduotį).

Kuriame sektoriuje patalpinsite šią nuotrauką?

Vaikai. Padėjome ant šviesiai žalios spalvos.

Kodėl įdėjote šią nuotrauką į šviesiai žalią sektorių?

Vaikai. Šiame eilėraštyje kalbama apie iš šiltų kraštų atskridusias ir lizdus sukūrusias stoteles. Ir tai atsitinka tik pavasarį.

Teisingai. Klausykite paskutinio eilėraščio.

4 vaikas.

Swifts sukasi virš upės...

Karštas oras taip dreba

Kad jame siūbuoja saulė,

Kad joje maudytųsi saulė.

Pasirinkite paveikslėlį.

(Vaikai daro paveikslėlį).

Kodėl būtent šis paveikslas atitinka ką tik perskaitytą eilėraštį?

Vaikai. Šiame paveikslėlyje pavaizduoti karštame ore besisukantys sparnuočiai.

Kuriame sektoriuje įdėsite paveikslėlį?

Vaikai. Įdėsime jį į raudonąjį sektorių.

Kodėl ant raudonojo sektoriaus įdėjote paveikslėlį su sparnuočiais?

Vaikai. Raudonasis sektorius simbolizuoja vasarą.

Šauniai padirbėta! Jūs įvaldėte naują ir sunkų žaidimą.

Atspindys.

Ko šiandien išmokote?

Vaikai. Šiandien į seriją įterpėme trūkstamus skaičius, skaičiavome dviem, į pavyzdžius įterpėme trūkstamus skaičius, mokėmės komponuoti ir spręsti uždavinį, žaidėme žaidimą „Paukščio metai“.

Tu buvai dėmesingas ir protingas. Galiu jumis didžiuotis, esate tikri mokslininkai – ornitologai, daug žinote apie paukščius.

Literatūra

  1. Vasiljeva M.A. Nuo gimimo iki mokyklos: ugdymo ir mokymo programa darželyje. M.: Mozaikos sintezė, 2012 m.
  2. Pozina V.A. Pomoraeva I.A. Elementariųjų matematinių sąvokų formavimas. Darbo sistema darželio parengiamojoje grupėje. M.: Mozaika-Sintez, 2013 m.

Alena Podoskina
Vyresniųjų grupės logopedinės pamokos „Žiema. Žiemojantys paukščiai"

Vyresniosios grupės logopedinių užsiėmimų suvestinė.

Tema: „Žiema. Žiemojantys paukščiai“.

Tikslai:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Leksikos temų „Žiema“ ir „Žiemojantys paukščiai“ žodyno plėtimas ir aktyvinimas;

Žodyno turtinimas būdvardžiais;

Darnios kalbos ugdymas

Korekcinis ir tobulinamasis:

Stambiosios ir smulkiosios motorikos lavinimas žaidžiant pratimus;

Dėmesio ir atminties ugdymas;

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Ugdykite pagarbą gamtai

Įranga:

Interaktyvi lenta su mokomosios medžiagos rinkiniu;

Paukščių maistas: lašiniai, soros, sėklos, grūdai, duona, kėniai, džiovinti šermukšnio vaisiai;

Molbertas;

Aprašomosios istorijos apie paukščius rašymo metmenys;

Pamokos eiga:

Laiko organizavimas.

Vaikai, klausykite mįslės:

Aš nudažysiu šakas baltais dažais,

Užmesiu sidabrą ant tavo stogo

Pavasarį pūs šilti vėjai

Ir išvarys mane iš kiemo.

Darbas su žodžiais.

Vaikai, pažiūrėkime į ekraną ir pakalbėkime apie žiemą. Kokia ji? Koks jos charakteris? (Sniegotas, šaltas, purus, baltas, šaltas, šiltas, pūga, atšiaurus, gražus)

Vaikai, jūs sakėte, kad žiema yra snieguota. Kodėl? (nes daug snigo)

Koks sniegas? (lipnus, baltas, blizgus, šlapias, šaltas)

Kokį žodį galite meiliai pavadinti žiema? (Zimushka)

Taip, vaikai, žiema yra gražus metų laikas, bet ir labai sunkus ir atšiaurus, ypač paukščiams. Kokie yra paukščių, kurie lieka pas mus žiemoti, vardai? (Žiemoja)

Darbas su tekstu.

Vaikai, dabar pasakysiu jums mįsles apie žiemojančius paukščius, o mes pasakysime, ką apie juos žinome, klausykitės jų balsų.

Dėvi pilką liemenę

Bet sparnai juodi,

Ar matote dvidešimt porų, besisukančių ratu?

Ir šaukia – carr, carr, carr. (Varna)

Pakalbėkime apie varną.

Skrenda visą naktį, gaudo peles,

O kai šviesu, jis eis miegoti į daubą. (Pelėda)

Raudonskruostis, juodasparnis,

Mėgsta pešti grūdus

Su pirmuoju sniegu ant kalnų pelenų

Jis vėl pasirodys. (Buliuskas)

Margas šurmulys, ilgauodegis paukštis,

Paukštis kalbus, pats kalbiausias. (Šarka)

Kas dėvi ryškiai raudoną beretę,

Juoda satino striuke,

Jis nežiūri į mane

Viskas beldžiasi, beldžiasi, beldžiasi. (mednis)

Berniukas

Pilku armijos švarku

Šnopuoti po kiemus

Surenka trupinius. (Žvirblis)

Na, tai taikos paukštis,

Tik pakilo danguje,

Ji greitai nusileido ant mūsų kojų,

Drąsiai eina keliu

Ir jis bijo tik kačių,

Jai duodame sėklų ir trupinių.

Paukštis yra su mumis ištisus metus,

Dainuoja ūžesiais garsais. (balandė)

Bendrųjų motorinių įgūdžių ugdymas.

Fizik. Viena minutę.

Na, paukščiai atskrido (bėga, mojuoja rankomis)

Mes skridome ir susikūprinome (pritūpę)

Nuskabyti grūdus (nosis aukštyn - žemyn)

Žaidė stulpe (sukimas)

Išgėrė šiek tiek vandens (nosis aukštyn ir žemyn)

Plunksnos nuplautos (rankos ant juosmens, judančios alkūnės)

Žiūrėjo į šonus (žiūrėjo į šonus)

Jie nuskrido (mojuoja rankomis, pabėgo)

Vizualinio suvokimo, regos atminties ugdymas.

Klausėmės pasakojimų apie paukščius, o dabar noriu pamatyti, kokie buvote dėmesingi, kaip atidžiai klausėtės vieni kitų.

Ar jums patinka kompiuteriniai žaidimai? Žaisime žaidimą „Dėmesingiausias“ (trečiasis ratas).

Ekrane pamatysite tris nuotraukas. Turėsite nustatyti, kuris elementas netinka su kitais.

Smulkiosios motorikos ugdymas.

Žiemojantys paukščiai skrenda į mūsų svetainę darželyje. Kuris?

Pavaišinkime savo svečius. Ruošiau jiems maistą: lašinius, soras, sėklas, grūdus, duonos trupinius, spurgus, sausus šermukšnius.

Jūs ir aš nuvešime šį maistą į svetainę, į mūsų lesyklas. Bet tik ruošiant maistą paukščiams mano karoliukai netyčia nulūžo. O karoliukai suplyšo ir karoliukai susimaišė su grūdeliais. Kas gali nutikti paukščiams, jei jie nuskabys karoliukus?

Padėkime paukščiams, išvalykime karoliukus nuo maisto. Bet mūsų darbas sunkus ir pirmiausia ištiesime pirštus.

Pirštų gimnastika

Kiek paukščių atskrido į mūsų lesyklą (vaikai sugniaužia ir atplėšia abiejų rankų pirštus)

Mes jums pasakysime (trina delnu į delną)

Varna, zylė, žvirblis, balandis ir šarka, margas plunksnas

(suspauskite pirštus ir trinktelėkite į stalą)

Visiems užteko grūdų (barškina pirštais į stalą).

Grūdai išvalyti nuo karoliukų, eikime pasivaikščioti ir nuneškime maistą į lesyklą svečiams.

7. Santrauka.

Ankstyvas rytas miško pakraštyje

Pakabinome lesyklėlę

Šarkoms ir zylėms

Ir visiems alkaniems paukščiams.

Jūs nevalgote iš delno

Grūdai, sėklos ir trupiniai

Skrisk į kraštą,

Lesykloje laukia skanėstas.

(Pirmieji studijų metai)

Koregavimo ugdymo tikslai: Išaiškinti ir išplėsti supratimą apie žiemojančius paukščius ir jų sandarą. Suformuokite žiemojančių paukščių sampratą.

Patikslinkite ir aktyvinkite temos žodyną, išmokite atsakyti į klausimus ir kurti sakinius.

Tobulinti kalbos gramatinę struktūrą, išmokti kokybiškai formuoti būdvardžius, daugiskaitos daiktavardžius, tobulinti žodžių skiemeninės analizės įgūdžius.

Koregavimo ir vystymosi tikslai:

Vizualinio dėmesio ir suvokimo, kalbos klausos ir foneminio suvokimo, atminties, smulkiosios ir stambiosios motorikos, kvėpavimo ir taisyklingo kalbos iškvėpimo ugdymas, kalbos derinimas su judesiu.

Koregavimo ir auklėjimo tikslai:

Bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo, atsakingumo, meilės gamtai ugdymo įgūdžių formavimas.

Įranga: nabstrakčios drobės, žiemojančių paukščių nuotraukos, kamuolys, spalvoti pieštukai, sąsiuviniai, medžio maketas, paukščiai iš kartono, siužetinis paveikslas „Paukščiai lesykloje“.

1. Organizacinis momentas

Logopedas susitinka su vaikais ir kviečia kiekvieną nufotografuoti po vieną dalykinę nuotrauką.

– Pažvelkite į nuotraukas ir pavadinkite jas.

– Kaip vienu žodžiu galima pavadinti šias nuotraukas? Kas čia?

2. Įvadas į temą

- Teisingai.

– Kaip vadinami paukščiai, kurie lieka žiemoti?

– Kas atspėjo, apie ką kalbėsime klasėje?

– Šiandien kalbėsime apie žiemojančius paukščius. Pažvelkite į nuotraukas ir pavadinkite paukščius.

3. Paveikslėlių žiūrėjimas

ant spausdinimo drobės uždeda žiemojančių paukščių paveikslus: balandį, zylę, žvirblį, varną, genį, buliaus.

– Žinoma, žinote, kad atėjus šaltiems orams daugelis paukščių skrenda į pietus. Bet ne visi, yra ir tokių, kurie neišskrenda, o gyvena pas mus ištisus metus (varna, balandis, žvirblis).

– O yra ir tokių, kurie pas mus atvažiuoja tik žiemoti (zylės, buliai).

– Bulkiai taip vadinami, nes pas mus atkeliauja su pirmuoju sniegu. Buliaus krūtinė raudona, nugara melsvai pilka, galva ir sparnai juodi.

– Zylės turi geltonas krūtis, juodas galvas ir sparnus.

- Papasakok apie varną. Kokia ji? (didelis, juodas, svarbus, gudrus).

– Šis paukštis tau pažįstamas. Kas čia? Papasakok man apie žvirblį.

-Koks jis? (mažas, pilkas, vikrus, greitas).

– Šį paukštį galima rasti miške. Tai genys.

Jis dažnai beldžiasi į medieną, bet ar žinote, kodėl jis tai daro?

– Dvynis gydo medžius, iš po žievės ištraukdamas kenksmingas vabzdžius.

– Jūs pats galite papasakoti apie šį paukštį. Kas čia? Koks jis?

(Balandis didelis, pilkas, kužda.)

- Kokie tai paukščiai?

- Kodėl jie taip vadinami?

4. Pirštų mankšta "Medenė"

- Atėjo laikas žaisti pirštais.

Beldžiu į medieną Atviras delnas – medinis, rodomasis pirštas
Noriu gauti kirminą Kita vertus - genys snapas. Už kiekvieną eilutę
Nors jis pasislėpė po žieve, keturi pirštų smūgiai į delną.
Jis vis tiek bus mano.

5 . Pratimas „Paslėpk skiemenis delnuose“

– Pasakykime visi aiškiai ir kartu suplokime žodžius:

Zylė, bukas, varna, balandis.

- Dabar ištarkite šiuos žodžius paeiliui, trenkdami jam antausį.

Vaikai po vieną atlieka užduotį, įvardydami, kiek šiuose žodžiuose yra skiemenų.

6. Žaidimas "Kokio paukščio trūksta?"

Ant lentos yra nuo keturių iki penkių paveikslėlių, vaizduojančių žiemojančius paukščius. Logopedas, vaikų nepastebėtas, išima vieną paveikslėlį ir paklausia:

- Kurio paukščio trūksta?

7. Pratimas „Paskambink man maloniai“ (su kamuoliu)

– Dabar pažaiskime žaidimą su kamuoliu „Pavadink maloniai“.

Bulkis, zylė, balandis, žvirblis

8. Pasiūlymų teikimas pagal paveikslą

- Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlį ir pabandykite visu sakiniu pasakyti, kas ant jo pavaizduota.

– Kaip vadinasi namai su paukščių lesalu?

– Kaip manote, kas padarė ir pakabino lesyklėlę?

– Kokie paukščiai atskrido į lesyklą?

- Kiek paukščių atskrido?

– Ką valgo zylės?

– Kokie paukščiai išskrenda?

– Kodėl paukščiams reikia padėti žiemą?

9. Pratimas „Kokie paukščiai yra medyje?

Logopedas ant kilimo pritvirtina medžio maketą ir prie jo pritvirtina skirtingus paukščius.

– Pagal paveikslą sugalvojote labai gerų pasiūlymų, o dabar žiūrėk – prie medžio atskrido daug paukščių.

Sakykime apie juos štai ką:

Ant medžio yra daug... zylių.
Ant medžio yra daug... dribsnių.
Ant medžio daug... varnų.

Ant medžio daug... bulių.

10. Pratimas „Suskaičiuok“

– Dabar suskaičiuokime paukščius, kurie sėdi ant medžio.

Vienas bukas, du buliai, trys buliai, keturi buliai, penki buliai.

(Žvirblis, zylė).

11 . Darbas sąsiuviniuose

Vaikai atsekia žiobrio taškelius ir nuspalvina paveikslėlį.

12. Pamokos santrauka

– Prisimeni, apie ką kalbėjome klasėje?

– Ką mes veikėme klasėje?

- Kas tau patiko?

Vaikų vertinimas.

Autorius patenkintas, jums tai nėra sunku - spustelėkite „MAN PATINKA“
Redaktoriaus pasirinkimas
Atgal Pirmyn Dėmesio! Skaidrių peržiūros yra skirtos tik informaciniams tikslams ir gali nepateikti...

Atgal Pirmyn Dėmesio! Skaidrių peržiūros yra skirtos tik informaciniams tikslams ir gali nepateikti...

Tiesioginės edukacinės veiklos vyresniųjų grupėje metmenys Garsas ir raidė „C“ Savaitės tema: „Gyvūniniai gyvūnai“. GCD tema:...

Mieli draugai, šiandien nusprendžiau parašyti skaudžiu klausimu - kaip rašyti laiškus 😉. Manau, kad daug įvairių sričių ekspertų...
Reklamos veikla mūsų šalyje yra reglamentuota. Tačiau tai vyksta visame civilizuotame pasaulyje. Yra toks...
Kurso SeersCorrespondence astrologija Vedinė astrologija (jyotisha) yra ideali priemonė tyrinėti visus aspektus...
Stresas, pervargimas, prasta mityba, nepakankamos miego valandos, žalingi įpročiai – visa tai neduoda geriausio poveikio...
Būsimų pratybų temą Dalai Lama pasirinko pats paskutinių pratybų Rygoje pabaigoje kartu su organizaciniu komitetu 2014 m. Šis...
Moonshine ir alkoholio ruošimas asmeniniam naudojimui yra visiškai teisėtas! Po SSRS žlugimo naujoji valdžia...