Atviros pamokos ruošimas raštingumo mokymui. Raštingumo mokymo mazgų santrauka parengiamojoje grupėje. Kurso eiga. Metodinės technikos


Nazarova T.N., 53-iojo lopšelio-darželio auklėtoja, Tambovas

Tema: Apibendrinanti pamoka: „Balsės [a], [o], [i], [y], [e], [s]. Raidės A, O, I, U, E, S" Ugdymo sritis: "Komunikacija"

Tikslas:

  • Balsėmis [a], [o], [i], [y], [e], [s] apimamos medžiagos apibendrinimas.

Užduotys:

Švietimas:

  • Stiprinti vaikų žinias apie balsių garsus.
  • Įtvirtinti vaikų gebėjimą nustatyti tam tikro garso buvimą žodyje.
  • Supažindinkite vaikus su nauju žodžiu „artikuliacija“.
  • Toliau mokykitės nustatyti žodžio skiemenų skaičių.
  • Pataisyti grafinius raidžių A, O, I, U, E, Y vaizdus.
  • Išmokyti žodžio AU garsinių raidžių analizės.
  • Sužinokite, kaip pateikti pasiūlymą.

Kuriama:

  • Ugdykite kalbą, dėmesį, mąstymą.
  • Ugdykite regimąjį suvokimą, foneminę klausą.

Švietimas:

  • Puoselėkite draugiškus tarpusavio santykius, norą kalbėti gražiai, taisyklingai.
  • Formuoti bendradarbiavimo, savarankiškumo, iniciatyvumo įgūdžius.

Metodiniai metodai:

  • Muzikinis akompanimentas.
  • Žodinis (klausimai, paaiškinimai).
  • vizualinis (nuotraukos, rodančios artikuliaciją).
  • Žaidimas (D / ir „Rasti porą“, „Atpažinti garsą“, „Rasti garsą“, „Nuostabus krepšys“).
  • Praktiška (pratimai).
  • Vaikų darbo priežiūra, konsultacijos.

Įranga:

Demonstracinė medžiaga: muzika iš animacinio filmo „Maša ir lokys“: „Apie pėdsakus“, Trys norai, ženklai-garsų simboliai (garsai), klevo lapai su temos nuotraukomis, raidės, krepšelis, užklijuoti vokai su raidėmis, spalvoti pieštukai, didelis paveikslas su žaislų atvaizdu, schema su drožlėmis, Mašos ir lokio nuotraukos, nudažytas krepšelis su grybais, didelės raidės sakinys, jaustukai su skirtingomis emocinėmis nuotaikomis: džiaugsmas, susimąstymas, liūdesys.

Dalomoji medžiaga: kortelės (rudens lapai) su paveikslu ir diagrama, raidžių ir skiemenų kasa, lustai garsinių raidžių analizei, natūrali ir šlamšta medžiaga raidėms dėlioti.

Veiklos eiga:

. Laiko organizavimas.

Vaikinai, šiandien turime svečių, pasisveikinkime su svečiais. (vaikai sveikinasi) Ar džiaugiatės juos matydami? Parodykite, kaip džiaugiatės sulaukę svečių. (šypsosi svečiams)

Šauniai padirbėta! Jie čia neatsitiktinai! Svečiai nori pamatyti, ko jūs ir aš išmokome mūsų raštingumo klasėje.

Pažvelk į mane, pakartokime su tavimi kalbos taisyklę:

Kiekvieną dieną, visada, visur

Klasėje, žaidime

Taip, mes kalbame aiškiai

Mes neskubame!

II. Motyvacinis žaidimas.

Vaikinai, koks dabar metų laikas? (ruduo)

Kokie rudens ženklai? (lapai pagelsta...)

Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad jūs ir aš esame rudens miške. (fonas - rudens miško garsai)

Ruduo miške!

Eikime į rudens mišką!

Čia yra daug stebuklų!

Čia ošia auksiniai beržai

Po beržais yra grybų

Jie nori šokti į krepšį!

(šiuo metu pasirodo krepšelis)

Atmerk akis, žiūrėk, kažkas pamiršo krepšį miške!

Kaip manai, kas ją čia paliko? (vaikų atsakymai, skamba muzika iš m/f „Maša ir lokys“: daina „Apie pėdsakus“)

Ar žinojote, kas yra šis herojus? Na, žinoma, tai Maša!

Kaip manote, kur Maša taip skubėjo palikti krepšį? (vaikų atsakymai)

Taip, ieškokite Mishkos. O Maša ėjo link mūsų, todėl paliko krepšį.

Pažiūrėkime, ką Maša mums atnešė. (vaikai prieina prie krepšelio ir jame randa skirtingos artikuliacijos garsiakalbius)

Garsintuvai taip draugiškai sėdi krepšyje, padeda juos atpažinti. (mokytojas kartu su vaikais apžiūri garsiakalbius ir pagal lūpų artikuliaciją nustato, kuris garsas)

Kas mums padėjo atpažinti garsiuosius vyrukus?

Tiesa, pagal lūpų padėtį. Ir dar kitaip, vaikinai, tai vadinama ARTIKULIACIJA. Naujas žodis jums, pakartokime šį žodį kartu.

Tai, vaikinai, yra kalbos organų darbas tariant garsus. Prisiminkime, kokie kalbos organai mums padeda tarti garsus?

Kokie tai garsai? (balsės) Kodėl? (juos galima dainuoti, pratęsti, o tariant garsus oras nesusiduria su kliūtimis)

Kokios spalvos yra balsiai? (raudona spalva) Todėl garso grotuvai visada yra raudonais batais!

Šauniai padirbėta! (garso grotuvai uždedami ant molberto)

Vaikinai, Maša krepšyje paliko „Stebuklingus vokus“. Paimkite kiekvieną voką ir liesdami nustatykite, kas juose yra. (jei vaikai neatspėja, galima pakviesti pažvelgti pro voką į šviesą)

Išdėstykite raides į atitinkamus garsiakalbius. Būk atsargus!

Vaikinai, kuo skiriasi raidė ir garsas? (garsus, kuriuos girdime ir tariame, ir raides, kurias rašome ir matome)

III. Įvadas į pamokos temą.

1. Žaidimas „Surask porą“

Pažiūrėkite, kiek spalvingų lapų miške. Surinkime juos į vieną puokštę. Paimkite vieną lapą.

Ir lapai neįprasti, su paveikslėliais ant nugaros.

Atidžiai pažiūrėkite, kas nupiešta jūsų ir kaimyno paveiksle, ir pagalvokite, kokiu garsu prasideda šis žodis.

O dabar šoksime su lapais pagal muziką, bet kai tik muzika baigsis, turite susirasti sau porą, kurios kortelės pavadinimas prasidėtų tuo pačiu garsu kaip ir jūsų.

Laikykite nuotraukas taip, kad jos būtų matomos. (vaikai šoka su lapais pagal muziką; poros: arbūzas-apelsinas, sraigė-geležis, debesėlio daržovės; kalakutiena, popsai))

Alina ir Kirilas, koks garsas vienija jūsų porą? Kodėl? (Mokytojas pažymi vaikus, kurie užduotį atliko pirmi ir teisingai)

Veronika ir Nastja, kodėl neradote poros? (nuotraukų pavadinimai prasideda skirtingais garsais)

Vaikinai, kodėl mes neaptikome paveikslėlio, kurio pavadinimas prasidėtų garsu [s]?

(garsas [s] yra tik žodžio viduryje ir pabaigoje)

2. Žaidimas „Surask garsą“

Vėjas atnešė mums daugiau lapų. (ant stalų)

O kaip vadinasi gamtos reiškinys, kai lapai krenta, skrenda, skraido ir sukasi?

Teisingai! Tai lapų kritimas.

Garso vaikinai yra nuobodu ir nori žaisti su jumis, ateikite prie stalų.

(vaikai sėdi prie stalų poromis)

Garso grotuvas [o] gros su šio stalo vaikinais, su kitais - [e], ... [ir], ... [s].

Jūsų lankstinukuose yra jų paveikslėliai ir diagramos. Ką mes ketiname daryti? (vaikų atsakymai)

Kokia spalva?

(Stebėkite vaikų laikyseną. Mokytojas pakviečia vieną vaiką prie lentos: žodyje „žaislai“ suraskite garsą [ir], diagramoje žetonais nurodykite garso vietą žodyje)

Apibrėžkime kartu su jumis, žodis „žaislai“ yra ilgas ar trumpas žodis?

Įrodyk! Ką reikėtų daryti?

Teisingai! Padalinkite žodį į dalis arba skiemenis. Kiek skiemenų?

(vaikai ploja nustato žodyje esančių skiemenų skaičių)

Vaikinai, kaip kitaip sužinoti, kiek skiemenų yra žodyje?

Išduosiu paslaptį: kiek balsių žodyje – tiek skiemenų.

Kokius garsus ir kiek girdime žodyje „žaislai“?

Šauniai padirbėta!

3. Žaidimas smulkiajai rankų motorikai lavinti „Išdėstyk raidę“

Vaikinai, apverskite lapus, kaip jie jaučiasi?

Siūlau bet kurią raidę išdėlioti ant aksominių lakštų, skirtų Sounders iš natūralių ir atliekų, kurias matote ant stalo. (sagos, vilnoniai siūlai, arbūzų sėklos, pistacijų kevalai, gilių kepurėlės ir kt.)

IV. Kūno kultūra „Lietus“.

Vaikinai, mes su jumis grįšime į mišką, galbūt susitiksime su Maša ir Miša. (vaikai eina ant kilimo)

O žiūrėk, lyja.

Numesk vieną, numesk du

(delnai į šonus, pakaitomis šokinėjant nuo pėdos ant kojos)

Iš pradžių labai lėtai

(tas pats)

Ir tada, tada, tada

(rankos sulenktos per alkūnes)

Visi bėga, bėga, bėga

(imp su pagreičiu vietoje)

Mes atidarysime savo skėčius

(stop, rankos atskirtos)

Mes apsisaugosime nuo lietaus.

(virš galvos pavaizduotas „skėčio“ vaizdas)

V. Žodžio AU garsinė raidė analizė.

Vaikinai, Maša jau seniai vaikšto po mišką, gal pasiklydo.

O, vaikinai, čia turime 2 liūdnus garsininkus. Kuris? (skamba [a] ir [y])

Kokį mažą žodį galima padaryti iš šių garsų, kurie bus naudingi Mašai? (žodis AU)

Teisingai! Šis žodis yra AU.

Ištarkime šį žodį tyliai... o dabar garsiai...

Niekas neatsako.

Tokiu atveju šį žodį išdėstykite lustų ir raidžių pagalba. (vaikai sėdi prie stalų)

Žodį pažymėsime ilga juostele, tu pasidėkite ant savo stalo, o aš - ant lentos.

Kiek skiemenų yra žodyje AU? (2)

Kiek garsų turi šis žodis?

Koks pirmas garsas?

Garsą [a] žymime lustu. Kokia spalva? Kodėl?

Koks yra antrasis žodžio AU garsas?

Kirilas nueis prie lentos ir įdės žetoną.

Perskaitykime žodį. Aš vedu su rodykle, o tu - ilgai dainuok kiekvieną žodžio garsą.

Dabar pažymėkime garsus. (mokytoja skambina vaikui)

Atsidarome laiškų kasą. Kokia pirmojo garso raidė?

Surandame norimą raidę ir dedame į atitinkamą lustą.

Perskaitykime žodį vieningai. (Pasirodo Mašos ir Mišos nuotraukos.)

Taigi Maša ir Miša atsakė, pasirodo, jie rinko grybus, todėl gavo visą krepšį.

Jie taip džiaugiasi galėdami su jumis susipažinti ir nori su jumis žaisti, siūlo išspręsti galvosūkį.

Kas tai? (nuotraukos: lėlė, rutulys, krepšelis su grybais)

Kas tai? (Maša, lokys)

O dabar pridėsiu raidžių, pažiūrėsim kas bus?

U I .

A U .

Ką mes gavome? (Pasiūlymai: Maša turi kamuolį ir lėlę. O Miša turi pintinę grybų.)

Sakinys yra žodžių, susijusių su reikšme, rinkinys. O sakinio pabaigoje visada yra taškas.

Pabandykime pakeisti sakinio žodžius. (Vaikai patys keičia žodžius ir skaito sakinius)

Puiku vaikinai!

VI. Pamokos santrauka.

Kokius garsus prisimename?

Kokie tai garsai? Kodėl?

Kokį naują žodį išmokai?

Kokie garsai skamba rašant?

Kuo garsai skiriasi nuo raidžių?

Kokios užduotys buvo įdomios ir patiko labiau?

Kas sukėlė sunkumų?

VII. Atspindys.

Vaikinai, Meškiuko krepšelyje yra jaustukų, bet jie skirtingi. Pažiūrėkime.

Koks skirtumas? (nuotaika: džiaugsmas, susimąstymas, liūdesys)

Jei šiandien tau pamokoje sekėsi lengvai, susitvarkei su visomis užduotimis – pasiimk džiaugsmingą jaustuką, jei kildavo sunkumų, bet bandei juos įveikti – apgalvotą jaustuką, o jei labai sunku – liūdną.

Programinės įrangos turinys.

  1. Toliau mokykite vaikus įvardyti žodžius nurodytais garsais.
  2. Toliau mokykitės atlikti garsinę žodžio analizę.
  3. Stiprinti gebėjimą sudaryti dviejų žodžių sakinį; su duotu žodžiu.
  4. Išmokite pateikti pasiūlymą.

Medžiagos ir įranga.

Demonstracinė medžiaga:

Raudonos, mėlynos, žalios drožlės; lenta; žaislinis sunkvežimis; obuoliai.

Dalomoji medžiaga:

Raudonos, mėlynos, žalios drožlės; Sidabriniai stačiakampiai; kortelės, skirtos išdėlioti su obuolio atvaizdu; įvairių objektų nuotraukos.

STUDIJŲ TVARKA:

aš. ARTIKULIACINĖ GIMNASTIKA (Artikuliacinė gimnastika- pratimai, skirti lavinti artikuliacijos organus (lūpas, liežuvį, apatinį žandikaulį), būtini taisyklingam garso tarimui

Pasaka apie linksmą liežuvį

Ten gyveno Linksmas liežuvis. Jis pabudo anksti ryte. Jis atidarė langą (plačiai atidarykite burną, kad matytųsi dantys). Žiūrėjo į kairę, žiūrėjo į dešinę (liežuvio galiuku pasukite į kairę ir į dešinę). Žiūrėjo į dangų (liežuvio galiuku palieskite viršutinę lūpą). Jis pažvelgė į žemę (liežuvio galiuku palieskite apatinę lūpą). Pamačiau saulę danguje, plačiai nusišypsojau (šypsosi). Jis uždarė langą (tvirtai sučiaupia lūpas). Liežuvis nubėgo į vonią praustis. Jis pradėjo valytis dantis (pvz., Valome dantis. Nusišypsokite, atidarykite burną, parodykite dantis ir ištraukite platų liežuvį iš viršutinių dantų išorės, imituodami dantų šepetėlio valymo judesius. Taip pat „valome apatinius dantys.). Ir tada praskalaukite burną (išpūskite skruostus, tarsi skalautumėte burną). Ir nubėgo į virtuvę pusryčių. Ant stalo pamačiau pyragėlius su uogiene ir apsilaižiau lūpas (palaižiau viršutinę lūpą dešinėje, paskui kairėje). Suvalgiau tris pyragus ir išbėgau į lauką. Liežuvis sėdėjo ant žirgo ir šuoliavo į kalną (mėgdžioja lėtą kanopų traškėjimą). Ir tada jis dainavo savo mėgstamą dainą Aaaaaaaa, Ooooooo, Uuuuuu, Iiiiiii, Eeeeeee, Yyyyy (balsių sąrašas). Liežuvis pasiekė kalną ir nusprendė suptis sūpuoklėmis (pvz. Sūpynės. Plačiai pramerkta burna, lūpos šypsosi. Ritmiškai keisti liežuvio padėtį: 1) liežuvio galiukas už viršutinių smilkinių; 2) liežuvio galiukas už apatinių smilkinių. Juda tik liežuvis, o ne smakras!). Jis pažvelgė į laikrodį (pvz., Žiūrėti. Atidarykite burną, iškiškite liežuvį. Pakaitomis perkelkite liežuvį į dešinį burnos kampą, tada į kairę.). Laikas eiti namo. Atsisėdo ant žirgo. Šoko namo. Ir arklys greitai bėga nuo kalno (greitai kanopų plakimo imitacija).

II. KAMUOLIO ŽAIDIMAS

„Pavadink žodį“

– Vaikinai, o dabar žaisime smagų žaidimą „Pavadink žodį“. Aš tau pasakysiu temą, o tu man įvardinsi žodžius. Tuo pačiu metu perduokite kamuolį vienas kitam, kol pasakysiu STOP! (Temos: augintiniai, vaisiai, laukiniai gyvūnai, kepurės, baldai, daržovės.).

„Dabar žaisime kitas rungtynes. Aš pavadinsiu tave garsu, o tu duosi man bet kokį žodį, kuris prasideda šiuo garsu.

III. PRISTATYME NAUJA TEMA

Sakinys

Vaikinai, pažiūrėkite, ką turiu rankose (rodau žaislinį sunkvežimį). O dabar pažiūrėkite, ką ji daro (rodo, kad sunkvežimis juda).

- Sunkvežimis (lengvasis automobilis) juda. Turime jums pasiūlymą. Kiek žodžių yra mūsų sakinyje? Pasakyk pirmą žodį. Pavadinkite antrą žodį.

– Dabar aš išmokysiu jus, kaip pateikti pasiūlymą. Žiūrėk, mes turime sidabrinius stačiakampius. Vienas stačiakampis reiškia vieną sakinio žodį. Žodžiai sakinyje turi būti išdėstyti per atstumą vienas nuo kito. Pabandykime kartu išdėstyti savo pasiūlymą VAŽIAVIMAS AUTOMOBILIU.

Dabar siūlau dirbti savarankiškai. Ar turite daiktų nuotraukų. Kiekvienas turi savo paveikslėlį. Jūsų užduotis yra sugalvoti sakinį su šiais elementais.

Suteikiu vaikams laiko savarankiškam darbui.

Dabar pažiūrėkime, kas turi kokių pasiūlymų.

Kviečiu vaikus paskelbti savo pasiūlymą.

FIZINĖ MINUTĖ

"Vėjas"

Vėjas kvėpuoja, kvėpuoja (Rankas aukštyn - gilus kvėpavimas)

O medžiai visi siūbuoja (Tada - į šalis, šepečių banga)

Vėjas tylesnis, tylesnis, (Vėl aukštyn - gilus kvėpavimas)

Ir medžiai aukštesni, aukštesni (Ir žemyn, ilgas iškvėpimas)

Sėdėkime tyliai, tyliai. (Vaikai sėdi prie savo stalų)

IV. IŠMOKAMOS MEDŽIAGOS KARTOTOJIMAS

Garsinė žodžio analizė

Obuolius dedu ant sunkvežimio galo ir klausiu vaikų, ką sunkvežimis veža. (obuoliai). Tada nuimu obuolius ir palieku vieną, klausiu, ką dabar veža sunkvežimis. (Apple). Siūlau vaikams atlikti garso žodžio OBUOLAS analizę. Kviečiu vaikus klausytis, kaip skamba žodis, išryškinant kiekvieną garso intonaciją. Toliau siūlau savarankiškai atlikti garsinę žodžio analizę ir sudėti jį į žetonus ant kortelės su obuolio atvaizdu.

Tada vaikas prie lentos išanalizuoja žodį, įvardija garsus ir juos apibūdina. Primename taisyklę, kad garsas [й`] yra trumpiausias mūsų kalboje ir visada švelnus priebalsis. Vaikai turi rasti klaidų (jei yra) savyje ir jas ištaisyti.

– O kas man pasakys, kiek kietųjų priebalsių yra žodyje? Kiek minkštųjų priebalsių? Kiek balsių garsų?

Kiek skiemenų yra šiame žodyje? Ir kodėl taip nusprendėte? Ir patikrinkime. Kaip mes galime tai padaryti? (pridėkite ranką prie smakro). Kuris skiemuo kirčiuojamas? Išklausau vaikų atsakymus, padedu ten, kur reikia pagalbos.

IV. REZULTATAI

- Vaikinai, prisiminkime, ką šiandien veikėme klasėje?

– Ir ko mes išmokome?

– O kas šiandien buvo aktyviausias?

pedagogas, GBOU vidurinė mokykla Nr. 1995, Maskva

Liudmila Dzyuba
Atvira pamoka apie raštingumo mokymą parengiamojoje grupėje „Padėkime garsams“ Video

Mieli kolegos!

Ačiū visiems, kurie skaitėte mano ankstesnį leidinį („Atvira pamoka“ Raštingumo mokymas. Parengiamoji grupė. 1 dalis“). Ačiū už palaikymą ir patarimus. Ir, kaip suprantate, mano darbas „1 dalyje“ palietė, tarkime, „techninę“ ugdymo proceso pusę. Todėl vaizdo įrašas buvo toks trumpas – tiesiog parodyti patirtį ir paklausti patarimo (dabar jis pašalintas dėl vieno tikslo – neužimti jūsų laiko). Šiame leidinyje (2 dalis) vaizdo įrašas yra 20 minučių. Taip pat pažadėjau, kad jei kas išreikš norą, pridėsiu pamokos tekstinį failą. Ką darau su malonumu.

Taigi čia yra vaizdo pamoka:

Raštingumo pamoka parengiamojoje grupėje

mokytoja Dziuba L. Yu. (kolektyviniam žiūrėjimui).

Tema: „Padėkime garsams“

Programos turinys:

1 . Išmok įvardyti žodžius duotu garsu, skirstyti žodžius į skiemenis, rasti kirčiuotą skiemenį.

2 . Pateikite pasiūlymą pagal schemas.

3 . Išmokite atskirti balsius ir priebalsius.

4 . Įtvirtinti žinias apie žodžio skiriamąjį garso vaidmenį.

Demonstracinė medžiaga: vokas iš „Garsų karalienės“, vokai su dalimis iš rakto, sakinių schemos, „Ramunėlė“ su garsais.

Dalomoji medžiaga: sakinių schemos, žodžiai su trūkstamomis raidėmis.

Pamokos eiga:

Pasigirsta beldimas į duris, atneša voką su laišku.

globėjas: Gavome laišką, skaitykime.

Mokytojas skaito:

Sveiki bičiuliai! Garsų fėja jums rašo. Jūs visi žinote, kas yra garsai. Šalis, kurioje jie gyvena, yra knygoje. Ši knyga vadinasi „Primer“. Kiekvienas vaikas galėjo pasiimti – vartyti, skaityti, atlikti užduotis kartu su mokytoja. O dabar šią knygą kartu su Malvina pavogė Karabasas-Barabasas. Įdėjo juos į spintą ir raktu užrakino duris, o raktą sulaužė.

Vaikinai, prašau padėkite surinkti visas rakto dalis ir tada išlaisvinsite Malviną ir grąžinsite vaikinams Primer. Ir tam jūs turite atlikti visas užduotis, kurias jums paruošė Karabas - Barabas.

Karabaso-Barabaso užduotys (įdėtos į voką ir per pamoką perskaitė mokytojas): Paruošiau jums 6 vokus su užduotimis. Kiekviename voke yra rakto dalis. Jei teisingai atliksite visas užduotis, pasiimsite raktą ir išlaisvinsite draugus nuo įkalinimo.

Pirmoji Karabaso-Barabaso užduotis:

Kokie garsai vadinami balsėmis? Kokie garsai vadinami priebalsiais?

Vaikai: balsių garsai tariami balsu.

globėjas: dešinėje, garsų namų langai, kuriuose gyvena balsiai, pažymėti raudonai.

A (raudona B (mėlyna

Y stulpelis) C stulpelis)

Pedagogas: Vaikinai, turime pirmąją rakto dalį, belieka surinkti dar 5 dalis ir todėl atlikti 5 užduotis.

Antroji Karabaso-Barabaso užduotis:ši užduotis yra sunkesnė. Ši užduotis skirta dėmesingiesiems:

Klausykite ir nustatykite, koks garsas dažnai randamas eilėraštyje?

Būgnas sumušė aviną

Oho! Ir būgnas sprogo.

Vaikai: garsas [B]

Dnygė kala medį

Dienos dienos žievė traiško

Dnyga gydo senovinį ąžuolą,

Gerasis genys ąžuolo meilė.

Vaikai: [D]

Pedagogas: Teisingai, garsas [B] ir [D]. Tariant garsą, lūpos užsimerkia ir atsiveria, oro srovė susitinka su kliūtimi, dreba balso stygos (gerklė).

Savybė: garsai [B] ir [D] yra priebalsiai.

Sekant (3-ioji) Karabaso užduotis- Labai sunku, skaitykime. (Skiemenų skaitymas).

globėjas: Puiku, vaikinai, turime kitą rakto dalį, belieka surinkti dar 3 dalis ir atlikti 3 užduotis. Pasistenkime taisyklingai atlikti užduotis ir išsaugoti draugus.

Ketvirta Karabaso-Barabaso užduotis: suskirstykite žodžius į skiemenis.

Nuotraukos ekrane: lėktuvas, laikrodis, namas, voverė, būgnas.

Pedagogas: Kiek skiemenų yra šiame žodyje? Vaikai rodo šių žodžių diagramas. (ir kt.)

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Matau, kad pavargote. Lipk ant kilimo!

Kūno kultūros minutė „Pinokis“:

Pinokis ištemptas,

Kartą – pasilenkęs

Du – pasilenkę

Trys – pasilenkę.

Pakėlė rankas į šonus,

Matyt, raktas nerastas.

Kad gautume raktą

Reikia atsistoti ant kojų pirštų.

(Visus žodžius lydi judesiai)

globėjas: Vaikinai, turime ketvirtą rakto dalį, belieka surinkti dar 2 dalis ir todėl atlikti dar dvi užduotis.

Penktoji Karabaso-Barabaso užduotis: iš paveikslėlio nubraižykite sakinio schemą. (žr. vaizdo įrašą).

globėjas: Vaikinai, bet Karabasas-Barabasas nesitikėjo, kad kūdikiai tokie protingi ir kad turėsime paleisti draugus. Turime penktąją rakto dalį, belieka atlikti paskutinę užduotį!

Paskutinė Karabaso užduotis: Pabėgo neklaužada guma ir ištrynė raidžių fragmentus: Žodžiai - mašina_, mi_ka, _eti, li_on, b_lka, m_lina, _latok, _isa, ko_, _it. (žr. vaizdo įrašą).

Pedagogas: Dabar turime visas 6 dalis. Paimkime iš jų raktą.

(Vaikai raktą sudaro iš dalių).

Pedagogas: Vaikinai, užmerkite akis. (Blizga lenta – raktas pakeičiamas visu). O žmonės, įvyko magija. Raktas baigtas!

Vaikai prieina prie namo, ant kurio kabo drobė su pieštu židiniu. Pakelkite drobę – po ja yra pilies vaizdas. Vaikai atidaro. Malvina išeina iš namų su abėcėlėmis ir skanėstais.

Malvina: Sveiki bičiuliai! Dėkoju, kad atlikote visas užduotis ir išlaisvinote mane bei „Primer“. Už tai aš jus gydau (slapukų platinimas laiškų pavidalu).

globėjas(apibendrinant): Ką įdomaus, naujo sužinojote? (vaikų atsakymai).

Mieli kolegos. Laukiu jusu komentaru. Dėkoju, kad apsilankėte šiame puslapyje ir skyrėte laiko mano darbui. Pagarbiai – Kaliningrado Dzyuba MADOU d / s Nr. 49 auklėtoja Liudmila Jurjevna.

Žana Kočerga

Mokymo užduotys:

Įtvirtinti balsių ir priebalsių skyrimo įgūdžius;

Formuoti žodžio garsinės analizės įgūdžius, skaidant žodį į skiemenis (dalis);

Pratimai formuojant sakinius su duotu žodžiu;

Stiprinti gebėjimą skaidyti žodį į skiemenis.

Toliau ruoškite ranką rašymui;

Kūrimo užduotys:

Ugdyti vaikų kalbą;

Ugdykite loginį mąstymą, dėmesį, foneminę klausą, atkaklumą.

Edukacinės užduotys:

Ugdyti savarankiškumą, domėjimąsi gramatika, atidų požiūrį į žinynus, bendravimo su bendraamžiais kultūrą.

Kurso eiga.

Vaikai patenka į grupę, priima svečius.

1. Organizacinis momentas.

Pedagogas: Prisiminkime mūsų apšilimo „Pavasarį“

Vaikai kartoja su mokytoju.

Taigi žiema baigėsi (stomp)

Pavasaris pasibeldė į mūsų duris (ploja)

Ryškūs saulės spinduliai (rankos aukštyn)

Paverskite sniegą upeliais.

Paukščiai čiulbės (plakstys rankomis kaip sparnais)

Upės storas ledas lūžta (pasukite į kairę, į dešinę)

Jie atėjo pas mus. Šiandien svečiai. Parodysime, ką galime ir žinome, ir pirmiausia prisiminsime taisyklę, kuri padeda mums kalbėti.

Visi vaikai chore:

Mes visada gražiai kalbame

Aiškiai ir lėtai

Mes kalbame garsiai

Ir, žinoma, mes niekur neskubame.

2. Pagrindinė dalis.

1. Artikuliacinė gimnastika.

Atėjo pavasaris, o liežuvis jau namuose:

Pūtė vėjas, pūtė. Namo durys arba atsidarė (atsidaro burną, paskui užsidaro 9 užsimerkia) 3-5 kartus;

Kartą liežuvis išėjo iš namų, žiūrėjo į kairę, į dešinę (pratimas „Žiūrėti“);

Tada jis pasiekė saulę (šou) ir atsigulė verandoje (pratimas „Kastuvas“);

Pūtė stiprus vėjas, drebėjo liežuvis (pratimas „Strėlė, pasislėpė name.

Ir atsisėdame ant kėdžių.

Šiandien radau šį voką ant stalo. O ant jo užrašas – vyresniųjų grupės „Sudariki“ „Užduotys mažiesiems literatams“. Laiško viduje, skaityti?

„Girdėjau, kad jūs, vaikinai, esate labai žingeidūs ir mėgstate mokytis. Nusiunčiau tau dovaną, bet kad ją gautum, turi atlikti mano užduotis Pasakų pavasaris.

Pasiruošę imtis užduočių? Tada pradėkime.

1 pratimas.

Pasakų pavasaris atsiuntė mums dovanų ryškią gėlę, pavadintą (rodyti nuotrauką)

Vaikai: Mac

Pedagogas: Suskaičiuokime, kiek garsų yra žodyje „Mac“. Koks pirmas garsas?

Vaikai: mmm.

Pedagogas: Garsas M. Pabandykime padainuoti šį garsą. Mmm. Paaiškėja? Kas mus stabdo?

Vaikai: Lūpos

Pedagogas: Jei mes negalime dainuoti, tai koks tai garsas?

Vaikai: sutikimas

Pedagogas: Teisingai! Koks yra antrasis garsas žodyje „Mac“?

Vaikai: M-aaaa-k! Garsas A

Pedagogas: Pabandykime padainuoti šį garsą.

Vaikai: Ahhh.

Pedagogas: Garsą A galima dainuoti, niekas netrukdo. Kas tai per garsas?

Vaikai: Balsė.

Mokytojas ir vaikai bando išdainuoti trečiąjį garsą K ir nustato, kad jis nėra dainuojamas, vadinasi, tai priebalsis.

Pedagogas: Puiku, susidorojote su pirmąja užduotimi.

2 užduotis.

Mokytojas išima iškirptas nuotraukas.

Kaip įtrūko ledas upėje

Ir ledas prasidėjo.

Paimkite ledo kubelius

Ir susirask kompaniją.

Vaikus jungia į 3 kompanijas pagal spalvą. Rinkti dalomąją medžiagą.

Mokytojas: Klausykite užduoties.

Tara-ra, tara-ra

Gyvūnai turi šuolį

Gyvūnai savo namų nerado

Padėkite jiems vaikinai.

Mokytojas išdalina 3-4 gyvūnų paveikslėlius: vilką, lapę, šunį.

Prieš jus yra 3 namai, kuo jie skiriasi?

Vaikai: pirmame name vienas langas, antrame du, trečiame trys langai.

1 įmonė perkels tą gyvūną į pirmąjį namą. Kurio pavadinimas turi 1 skiemenį;

2 numeriu esanti įmonė gyvens antrame to gyvūno name, kurio pavadinime yra 2 skiemenys;

3 numeriu pažymėta kompanija gyvens trečiame to gyvūno name, kurio pavadinime yra 3 skiemenys;

Vaikai skelbia nuotraukas.

Pedagogas:

O dabar visi kartu eisime aplankyti gyvūnų. Pridėkite ranką prie smakro ir pasakykite, kas gyvena pirmame name. (visi tai daro).Dabar užklijuokime šio gyvūno vardą (taip daro visi) Teisingai apgyvendinta (vaikų atsakymas).

Tas pats ir su kitais namais.

3 užduotis.

Visa gatvė pasirodė. O kad mūsų svečiai daugiau sužinotų apie šios gatvės gyventojus, kiekviena kompanija sugalvos po 1 sakinį apie savo gyvūną, o suskambėjus varpeliui pasakysime visiems svečiams.

Vaikai sugalvoja 1 sakinį, ištaria.

Pedagogas: Puikiai atlikta ir susidorota su šia užduotimi, o gyvūnai kviečia visus į smagią mankštą.

Gyvūnų pratimai (sulenkti, atlenkti rankas)

Sportuoja vilkas bėgiodamas (bėgdamas vietoje)

Šuns salto (suktis sulenktomis rankomis per alkūnes)

Fox nori numesti svorio

Ji pradėjo sukti uodegą (rankos ant diržo, liemens pasukimas į dešinę, į kairę) Pedagogas: O dabar, dėmesio. Jums mįslė yra užduotis.

Jis rašo, kai jie diktuoja. Jis piešia ir piešia Jis yra geriausias mūsų padėjėjas Na, žinoma, (pieštukas)

Kviečiu visus prie stalų ir siūlau užduotį.

Vaikai sėdi prie stalų.

4 užduotis.

1. Apibraukite tas nuotraukas, kurių pavadinime yra garsas

2. Apibraukite taškuotą raidę, kuri žymi garsą M.

3. Nubrėžkite tiek apskritimų, kiek paveikslėlyje esančio daikto pavadinime yra garsų. 5 užduotis.

Ar sunkiai dirbote, vaikai?

Pavasaris jūsų laukia!

Greitai bėgate pas mane

Ir pasakyk žodį.

Vaikai prieina prie mokytojo ir sustoja ratu. Pedagogas:

Ra-ra-ra - vaikai linksminasi Na-na-na - pavasaris atėjo pas mus Lo-lo-lo - lauke šilta Ontse-ontse-ontse - saulė šviečia ryškiai!

Fėja - geras pavasaris Laimingas ir saulei Nuo jos - dovana mums,

Įdomu ką?

Perskaito raštelį iš voko.

Kabantis langas.

Lange - Antoshka.

Antoška išėjo.

Tuščias langas.

Vaikai atspėja mįslę ir prie veidrodžio randa skrynią.

Kas ten apačioje?

Ką laiko krūtinė?

Atsidaro

Pavasaris mums atsiuntė šypsenėlių

Kad visi jaustųsi geriau!

Arba knygos versija.

Ne krūmas, o su lapais.

Ne vyras, o kalbantis, Ne marškiniai, o pasiūti.

Dovanos ieškosime ten, kur yra knygos.

Pamokos santrauka Raštingumo mokymas parengiamojoje grupėje

Tema Aptariamos medžiagos konsolidavimas

Tikslai:

edukacinis :

- įtvirtinti garsinio skiemens įgūdžius žodžių analizė;

- sutvarkyti raidžių grafinį vaizdą;

- įtvirtinti skiemenų ir žodžių skaitymo įgūdžius;

- įtvirtinti gebėjimą sudaryti sakinius pagal pagrindinius žodžius;

kuriant:

- ugdyti foneminį suvokimą;

- lavinti atmintį ir dėmesį;

- ugdyti verbalinį ir loginį vaikų mąstymą, samprotauti, daryti išvadas;

edukacinis:

- ugdyti geranoriškumo, atsakomybės, bendradarbiavimo jausmą;

- Ugdykite gebėjimą dirbti kartu.

Edukacinės veiklos eiga.

aš. Įžanginė dalis.

Visi vaikai susibūrė į ratą:
Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas
Tvirtai suimkime rankas
Ir mes šypsomės vienas kitam.

II. Pagrindinė dalis.

Vaikai gauna vaizdo laišką.(Ekrane transliuojamas vaizdo laiškas su Brazilijos grožybėmis ir gyvūnija).

Gavome vaizdo žinutę.

„Sveiki, mano geri draugai! Dabar esu tolimoje šalyje. Čia labai karšta ir dažnai lyja.Gražūs kriokliai.Auga palmės ir kokosai. Miškai labai tankūs – jie vadinami džiunglėmis. Čia gyvena papūgos, kolibriai, krokodilai, tinginiai, boa ir jaguarai bei daugybė beždžionių. Atspėjote, aš gyvenu Brazilijoje, prie Amazonės upės. Pažiūrėk kaip gražu. Dabar čia labai šalta ir sninga, todėl negaliu pas jus atvykti, bet noriu pasiūlyti įdomių užduočių, nes jau mokate skaityti ir rašyti. O norėdami sužinoti miško, kuriame gyvenu, pavadinimą, turite teisingai atsakyti ir atlikti užduotis. Jei viską padarysite teisingai, gausite iš manęs dovaną. Su dideliais linkėjimais iš Brazilijos, beždžionė Lara.

Pedagogas: Na, vaikinai, pabandykime atlikti užduotis, kurias mums siūlo Lara?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Žiūrėk, ji atsiuntė paketą kartu su laišku. Po kiekvienos teisingai atliktos užduoties gauname vieną raidę nuo miško, kuriame gyvena Lara, pavadinimo. Pamokos pabaigoje išmoksime šį pavadinimą.

Viską imame kartu ir skaitome ratu ant kilimo.

Štai pirmoji užduotis

1. Mįslių spėjimas.

Vienas minkštas ir švilpia, juodi paukščiai
Kitas sunkus ir šnypščiantis, Baltame puslapyje
Treti išvis dainuos - Tyli, laukia,
Bent jau kas nors ištars... (garsas). Kas juos skaitys... (laiškas).

Žaidimas „Kas daugiau“. Reikia pasirinkti žodžius su nurodytu garsu. Žaidimo eiga: vaikai skirstomi į kelias grupes. Mokytojas paprašo kiekvienos grupės pasirinkti vieną balsį arba priebalsį. Pasirinkę garsą, vaikai prisimena daiktų pavadinimus, kurie prasideda šiuo garsu (arba kad duotas garsas yra tam tikroje vietoje: žodžio pradžioje, viduryje ar pabaigoje, priklausomai nuo darbo etapo).

Pedagogas: Sušilo gerai. Gauname pirmąją miško pavadinimo raidę.-Tai raidė A. Mes ją padėjome ant lentos.

2. O dabar dirbkime prie stalų.

Iš pradžių negalėjau
Skaitykite dviem raidėmis
Jūsų pirmasis ... (skiemenas).
Išsklaidykite skiemenis į namus.

Pateiktos nuotraukos. Pagal skiemenų skaičių reikia pasirinkti tinkamą namui paveikslą. Langai namuose reiškia skiemenų skaičių. Vaikai kviečiami įvardyti savo žodį ir kiek jame yra skiemenų.

Teisingai atlikę užduotį vaikai gauna skiemenįMA (padėti ant lentos)

3. . Dovanojamos kortelės su paveikslėliais. Turite išdėstyti paveikslėlyje pavaizduoto žodžio garso kompoziciją. Ir įvardink. Kiek garsų ir kokių. (dalomoji medžiaga)

. Gauname skiemenį ZO

„Fizminutka“ vaizdo įrašas („Juokingos beždžionės“)

4. Pedagogas:Aš suderinsiu garsą su garsu

Ir aš tai ištarsiu
Jei sudėčiau raides iš eilės

Tada aš jį perskaitysiu vėliau ... (žodis).

Siūlo vaikams žaidimą"Baik sakinį"

Tikslas: Vaikų mokymas pasiimtiantonimai .

trumpas smūgis: Mokytojas pradeda sakinį, o vaikai užbaigia.

Dramblys didelis, bet uodas(mažas).

Akmuo sunkus, o pūkas(šviesa).

Cukrus yra saldus ir garstyčios(kartus).

Liūtas yra drąsus, o zuikis(bailiai).

Garsiai šaukia, bet šnabžda(tyliai).

Pardavėjas parduoda, o pirkėjas(perka).

5. Kombinuotas užraktas

Kiekviename užrakto skaitmenyje užkoduotas skiemuo. Kokius žodžius gausite, jei pasirinksite skirtingus kodus?

Mes gauname IR

6. Išsirinksiu daug žodžių

Drauguosiu vienas su kitu

Pristatymas bus aiškus

Aš gausiu pasiūlymą.

Žaidimas „Baik sakinį“ (ratu su kamuoliuku).

Turite užbaigti sakinius naudodami sąjungą „į“:

Vaikai įlipo į valtį, kad…

Mama apsivilko elegantišką suknelę, kad...

Petya užsidengė veidą rankomis, kad...

Vova paėmė šunį už pavadėlio, kad…

Darbininkai nešė plytas į…

Tėtis nupirko gėlių...

Mergina atidarė langą...

Vairuotojas atidarė automobilio bagažinę ir...

Senelis padėjo kaliausę sode, kad ...

7. Čia vėjas stiprus
Ir išsklaidė žodžius.
Tu juos suvedi

Ir perskaitykite pasiūlymą.

Žaidimas „Pateikite pasiūlymą“.Pateikiame apibrėžimą. 2 komandos darbas. 2 pasiūlymai

Mokytojas siūlo žodžius, iš kurių galite sudaryti sakinį. Mušti su intonacija šaukiamoji, klausiamoji.

Mes gauname aš (pritvirtinti prie lentos)

8. Pamokos santrauka .

Pedagogas: Sujungiame visus gautus laiškus ir skaitome miško pavadinimą. Paaiškėjo, AMAZONIJA.Taigi, beždžionė Lara gyvena Amazonės miške.. Kokie gyvūnai vis dar gyvena šiame miške? Kaip reikėtų elgtis su gyvūnais?

Kokios užduotys mums padėjo išmokti miško pavadinimus?

Linkime mūsų pažįstamai beždžionei viso ko geriausio.

O dabar už puikiai atliktas užduotis gauname dovanų iš Brazilijos.

Staigmenos akimirka. Mes gauname beždžiones - žaislus ir bananus pagal malonią muziką.

Redaktoriaus pasirinkimas
Sąvoka „venerinės ligos“, plačiai vartojama sovietmečiu kalbant apie sifilį ir gonorėją, pamažu keičiama...

Sifilis yra rimta liga, pažeidžianti įvairias žmogaus kūno dalis. Atsiranda organų disfunkcija ir patologiniai reiškiniai ...

Namų gydytojas (vadovas) XI skyrius. Lytiniu keliu plintančios LIGOS Venerinės ligos nustojo kelti baimę. Kiekviename...

Ureaplazmozė yra uždegiminė urogenitalinės sistemos liga. Sukėlėjas – ureaplazma – tarpląstelinis mikrobas. Perkelta...
Jei pacientui pabrinko lytinės lūpos, gydytojas būtinai paklaus, ar nėra kitų nusiskundimų. Esant situacijai, kai...
Balanopostitas yra liga, kuria serga ir moterys, ir vyrai, ir net vaikai. Pažiūrėkime, kas yra balanopostitas, ...
Kraujo grupių suderinamumas norint pastoti yra labai svarbus parametras, lemiantis normalią nėštumo eigą ir nėštumo nebuvimą ...
Nosies kraujavimas arba kraujavimas iš nosies gali būti daugelio nosies ir kitų organų ligų simptomas, be to, kai kuriais atvejais ...
Gonorėja yra viena iš labiausiai paplitusių lytiniu keliu plintančių ligų Rusijoje. Dauguma ŽIV užsikrečiama lytinių santykių metu,...