Atviros pamokos „Naudingi ir žalingi produktai“ santrauka pamokos (vidurinė grupė) tema. Pamokos vidurinėje grupėje santrauka tema: Naudingas ir kenksmingas maistas Pamoka sveikas ir nesveikas maistas


Parengė ir vedė mokytoja Sarycheva V.V., logopedė Petrova O.V.

Tikslas: ugdyti vaikus apie racionalią mitybą kaip neatskiriamą sveikatos kultūros dalį.
Užduotys:
Kognityvinis:

Suteikti vaikams žinių apie vitaminų naudą, reikšmę organizmo veiklai (valgantieji vaisius ir daržoves visada jaučiasi gerai, nes daugiausia vitaminų yra daržovėse ir vaisiuose).

Išmokykite savo vaiką atkreipti dėmesį į tai, ką valgo.

Formuoti vaikams žinias apie naudingus ir nelabai naudingus produktus, taip pat higienos reikalavimus valgant maistą.

Įtvirtinti žinias apie produktų vaidmenį palaikant ir skatinant sveikatą, kaip jie veikia ūgį, regėjimą, svorį.

Išmokyti vertinti maisto produktus kaip labai naudingus (tuos, kuriuos reikia valgyti kasdien); naudinga, bet nenaudojama kiekvieną dieną; ir tie, kurie yra įmanomi, bet retai.

Vaikams formuojasi idėja žiemą ir rudenį naudoti produktus kaip vitaminų sandėliuką.

Švietimas:

Išsiaiškinti ir įtvirtinti sveikos mitybos taisykles.

Ugdyti sveikos gyvensenos kultūros įpročius.

Ugdykite sąmoningą požiūrį į sveiką mitybą.

Ugdyti vaikų ir tėvų sanglaudą.

Ikimokyklinukų idėjų apie higieną ir mitybą formavimas.

Ugdykite norą rūpintis savo kūnu.

Korekcija – tobulinimas:

Vaikų dialoginės kalbos formavimas dirbant komandoje.

Ugdyti vaikų pasitikėjimo jausmą spektaklio metu.

Dėmesio, atminties ir mąstymo korekcija.

Garsų [С] - [Ш] diferenciacija sujungtoje kalboje.

Gebėjimo stebėti savo kalbą ugdymas.

Foneminio suvokimo raida.

Kalbinio kvėpavimo lavinimas atliekant eilėraščius, eilėraščio dialogus, eilėraščius, patarles, dainas, eilėraščius.

Išmokite derinti kalbą su judesiu.

Skatinkite vaikus ir tėvus sužinoti apie tinkamą mitybą.

Parengiamieji darbai: eilėraščio, patarlių išmokimas mintinai, paveikslėlių piešimas tema „Mano mėgstamiausias maistas“, kokie maisto produktai yra susiję su vitaminais A, B, C, D.

Darbas su tėvais: tėvai ir vaikai iš anksto suskirstomi į komandas, sugalvoja devizą ir komandų pavadinimus, paruošia nedideles salotas degustacijai (po vieną komandai); ant popieriaus lapo parašykite, kokie ingredientai yra salotose. Kartu su vaikais renkamės ir mokomės smulkmenų. Mokomės informacijos, pasakojame vaikams, kokių vitaminų ir maisto produktų žmogui reikia augimui, regėjimui, atminčiai, kad nepasentų, vystytųsi kaulai, dantys, kad nepriaugtų antsvorio. Ruošiamės vaikų piešinių parodai tema: „Naudingų ir kenksmingų produktų sferoje“ (kriterijai: kūryba ir fantastika, kokią žalą žmogui daro skanūs gaminiai ir kt.).

Pramogų progresas.

I. Logopedė: Vaikai, kas žmogui yra svarbiausia? ("Sveikata"). Ką reikėtų daryti, kad būtų sveika? Vaikai atsako stovėdami ratu, perduodami burtų lazdelę.

II. Pedagogas: Šiandien turime neįprastą pamoką. Kalbėsime apie mitybą: apie sveikus ir kenksmingus produktus. Mūsų pamoka vyks dviejų komandų varžybų forma. Už teisingus atsakymus komanda gauna žetoną. Vaikai, siūlau žaisti žaidimą „Naudinga – žalinga“. Aplenksite „stebuklingą lazdelę“ ir įvardinsite naudingus produktus. Ir priešinga kryptimi – įvardinti žmonėms kenksmingus produktus. Pasirodo, skaniausias maistas yra ir kenksmingiausias. (Vaikai perduoda lazdą ir įvardija naudingą bei kenksmingą maistą).

1. Sustok, mano drauge, sustok! Sustabdyti! Sustabdyti! Sustabdyti!

Susilaikykite nuo riebaus maisto, oi, oi, oi!

Prisimeni amžinai - tai greitas maistas,

Taip taip taip! Taip taip taip!

Choras:
Nesijaudinkite su saldžiu maistu, šokoladu. Labai aštrus ir sūrus, saugokitės. Tik daržovės ir vaisiai – tai sveikas maistas, Labai skanus maistas, taip, taip, taip!

1. Cukrus yra saldus -

Tai tavo baltas priešas.

Mūsų skonis kartais apgaulingas,

Na, gerai, gerai.
Tu atsimeni amžinai

Tai yra blogas maistas.

Taip, taip, taip (2 kartus). Choras.

III. Vaikai prie stalų sėdi komandomis: iš anksto suskirstyti į komandas. Vaikai ir suaugusieji pristato savo komandas: komandų pavadinimus, devizų tarimą.

IV. Logopedas: „Mieli tėveliai, klausimas jums: įvardink savo mėgstamiausią vaikystės maistą“.

V. Pedagogas: Daugelyje maisto produktų yra medžiagų, kurios labai svarbios mūsų sveikatai ir gyvybei. Jie vadinami .. (vitaminais). Šie vitaminai gyvena šalyje „Vitamina“ ir pagrindinis vitaminų valgytojas.
Vitaminoed: Sveiki vaikinai! Aš ilgai vaikščiojau ir pagaliau pasiekiau tave. Noriu papasakoti apie savo draugus.

Niekada nenuviliu

Ir šypsena veide

Nes aš priimu

Vitaminai A, B, C,

Jei nevartosite pakankamai vitaminų, blogai augsite. Nebėgsite, nešoksite, nesilinksminsite, nes tiesiog neturėsite jėgų. Ir todėl prie tavęs prilips visokie nedorybės ir opos, su jais bus sunku kovoti. O ir aš matau tarp jūsų savo draugus Vitaminus. Ateik pas mane, mano draugai.

VI. Logopedas: Vaikinai, vitaminai žmogaus organizmą veikia įvairiai. Klausykimės jų.

Vitaminas A. I, vitaminas A, labai svarbus regėjimui. Aš esu morkose, abrikosuose, arbūzuose.

Prisiminkite paprastą tiesą

Vienintelis geriau mato

Kas kramto žalias morkas

Arba gerti morkų sultis

Vitaminas B. I, vitaminas B padeda širdžiai gerai dirbti. Aš esu juodoje duonoje, mėsoje, avižinėje košėje.

Labai svarbu anksti

Pusryčiams valgykite avižinius dribsnius.

Juoda duona mums tinka

Ir ne tik ryte.

Vitaminas C. I, Vitaminas C stiprina organizmą, padeda kovoti su peršalimu. Aš esu apelsinuose, citrinose, kopūstuose, petražolėse, erškėtuogėse.

Nuo peršalimo ir gerklės skausmo

Apelsinai padeda.

Na, geriau suvalgyk citriną,

Nors jis labai rūgštus.

Vitaminas D. O aš, vitaminas D, stiprina kojas ir rankas, stiprina kaulus. Aš esu žuvų taukuose, kiaušiniuose, piene.

Žuvų taukai yra sveikiausi.

Nors ir bjauru – reikia išgerti.

Jis gelbsti nuo ligų.

Ir tau geriau be jų.

VII. Pedagogas:: Ačiū tau, karaliau vitaminų valgytoje ir mielieji vitaminai, sėsk, būk mūsų svečiai.

VIII. Logopedas: Vaikai, mūsų laukia neįprasti svečiai proskynoje.

Fizminutka.
Į pievą gauti

Kiekvienas turi keltis pirmas.

Pliaukštelėkite, trypkite ir pasilenkite

Vėl pakilk, nusišypsok.

Sėdėkite ramiai, užmerkite akis

Trumpam pamiršk viską.

(Klynoje yra žaislų: Dunno, Carlson, Boy with a finger, Baba Yaga).

IX. Logopedė: O dabar pasakų veikėjams padėsime išsirinkti jiems reikalingus produktus, kad jie būtų ir sveiki.

Berniukas-c-pirštas, norint užaugti, reikia... (morkos, kiaušiniai, žuvis).

Karlsonui, kad nepriaugtų antsvorio, reikia... (sulčių, kopūstų, pomidorų, vaisių).

Nežinau, kad nieko nepamirštum, reikia... (pieno, riešutų, šokolado).

Baba Yaga turi kaulų ir dantų, kad vystytųsi, o ne pasentų (D: E).

Puiku, vaikinai, padėjote visiems herojams.

Pirštų gimnastika: „Kuka“

"KURĖTI"
Virėjas ruošė vakarienę (Vaikai beldžiasi į stalą delno kraštu.)

Ir tada šviesos buvo išjungtos.

Karšių virėjas paima (Lenkite nykštį ant kairės rankos.)

Ir nuleidžia į kompotą.

Jis meta rąstus į katilą (Jie sulenkia rodomąjį pirštą.)

Ji deda uogienę į orkaitę.

Su kelmu trukdo sriubai (Lenkite vidurinį pirštą.)

Ugli muša kaušeliu. (Lenkite bevardį palei.)

Cukrus pilamas į sultinį. (Lenkite mažąjį pirštą.)

Ir jis labai patenkintas! (Paspausti ranką.)

(O. Grigorjevas).
X. Pedagogas: Kokiuose maisto produktuose gausu šių vitaminų. (Abi komandoms skiriamas didaktinis žaidimas: lape rodomas vitaminas, aplink yra įvairūs produktai. Tikslas: pasirinkti produktus, kuriuose yra šio vitamino). (1 priedas, 2 priedas). Fizminutka: „Sėdėjo du lokiai“.
Sėdi du lokiai

Ant plonos kalės. (Vaikai siūbuoja nuo kojos ant kojos.)

Vienas skaitė laikraštį (Jie skaito laikraštį.)

Kitas trukdė miltus. (Jie maišo miltus.)

Vienas kakas, du kakas

Abu nugrimzdo į agoniją. (Jie tupi ir krenta ant grindų ant nugaros, kabėdami ore rankomis ir kojomis.)

.Pirštų gimnastika: „Kompotas“
Virsime kompotą, (kairysis delnas laikomas „kaušeliu“,

Jums reikia daug vaisių. dešinės rankos rodomuoju pirštu „trukdyti“.)

Čia: Mes susmulkinsime obuolius (po vieną sulenkite pirštus, pradedant nuo

Kriaušę supjaustysime. didelis.)

Išspauskite citrinos sultis

Įdėkite kanalizaciją ir smėlį.

Verdame, verdame kompotą.

Elkimės su sąžiningais žmonėmis. (Vėlgi jie „verda“ ir „trukdo“.)

XI. Logopedas: ant jūsų stalų yra įvairių produktų nuotraukų. Duokite vitaminų - Smeshariki tas nuotraukas, kuriose yra šis produktas. (Vitaminai smeshariki pavidalu rodomi lentoje).

XII. Pedagogas: Siūlau jums žaidimą: „Atspėk skonį“. Abi komandos ruošė salotas. Komandos, patiekite salotomis visus kitos komandos narius. Komanda išbando salotas užsimerkusi ir pasakoja, kokie ingredientai yra salotose. O varžovai atidžiai klauso, kurio komponento neįvardija.
Fizminutka: "Kiškiai atsisėdo".
Zuikiai susėdo ant kelmų, nusimovė visas kojines, (Atsėdo, išsitraukė kojines.)

Nugaros buvo šiek tiek sulenktos, o pečių ašmenys buvo uždaryti. (Nugara sulenkta.)

Pažiūrėkite į zuikius, kaip visi gražiai sėdi Rankos iškeltos į šonus (Rankos į šonus.)

Ir jie pradėjo daryti polinkius. (Pakreipia, rankos į priekį.)

Tiek daug vingių

Kiek klevų yra proskynoje.

Jie padarė tiek daug plojimų (ploja priešais juos.)

Kiek gėlių ten augo.

XIII. Logopedas: viktorina suaugusiems ir vaikams.

Suaugusiems:
Maži sumuštiniai. (Kanapė).

Sumuštinis su sviestu, sūriu, kumpiu, uždengtas duonos rieke. (Sumuštinis).

Vandeninis druskos tirpalas su maisto konservavimo priedais. (Sūrymas).

Koncentruotas cukraus tirpalas vandenyje. (Sirupas).

Makaronų namai. (Italija).

Bulvių ir pomidorų tėvynė. (Amerika).

Pedagogas: Klausimai vaikams:

Kuri pasaka prasideda žodžiais „Senelis pasodino...“ („Ropė“).

Jis paliko senelį ir paliko močiutę. („Kolobok“).

Kruopos iš grikių. (Branduolinis).

Kvietinės kruopos. (Manka).

Sorų kruopos. (sora).

Jis pagamintas pieno pagrindu ir yra geltonos spalvos. (Sūris).

Du vynai kabo vienoje statinėje – nesusimaišys. (Kiaušinis).

XIV. Logopedas: žaidimas „Atspėk, koks produktas yra ant padėklo“. (dėkle po servetėle, gaminio modelis). Komandoms išduodami padėklai, o ant jų gaminys yra manekenas, uždengtas servetėle. Komandos užduoda viena kitai klausimus. Klausimai apie jo naudingumą ar žalingumą, pojūtį, skonį, spalvą, tačiau klausimai turi atitikti vieną atsakymą: taip arba ne. Galiausiai komandos turi žinoti, apie kokį produktą jos kalba.

XV. Pedagogas: pabandyk atspėti, apie ką aš pagalvojau (kalba apie čupačupas, vaikai spėlioja, šeimininkas išima „chupa-chups“ saldainį). Kokią žalą daro saldainiai?

3, p.285Daina „Dantys, dantys“

Choras:
Dantys, dantys, dantys, oh!

Dantys, dantys, saugok dantis.

1. Jei dantys galėtų staiga kalbėti,

Tada jie iškart pradėtų mus mokyti:

„Tu mus išvalyk, valyk, valyk, neskubėk,

Išdraskyk mus ir išorėje, ir viduje“.

O gydytojas sakydavo: „Aš tave paskraidysiu“.

Ir tada, šypsodamasis visa burna,

Kaip tik vakarienės metu grįžome į namus.

Choras:
Dantys, dantys, dantys, oh!

Dantys, dantys, dantys, ai (2x)

Dantys, dantys, saugok dantis.

2. Jei dantys staiga pateko į parduotuvę,

Tada jie būtų nusipirkę Pomorie makaronų,

Ir būčiau pirkęs baltesnį šepetį

Su minkštais, lygiais šereliais.

Ir tada dantys eidavo pas gydytoją.

O gydytojas sakydavo: „Aš tave nuskraidysiu“.

Ir tada būtų, tada

Visur šypsosi,

Kaip tik laikas vakarienei

Grįžome į namus. Choras.

XVI. Pedagogas: O dabar mūsų vaikinai parodys sceną „Daržovės“.

XVII. Logopedas: kitas žaidimas. Jei taisyklė teisinga ir jūs su ja sutinkate, jūs, vaikai, plojatės, jei taisyklė neteisinga, tėvai tryps.

Sėskite prie stalo neplautomis rankomis.

Valgykite tuo pačiu metu bent tris kartus per dieną.

Valgykite greitai, paskubomis.

Būtinai valgykite daržoves ir vaisius.

Po valgio praskalaukite burną.

Kalbėkitės prie stalo, mojuokite rankomis.

Kruopščiai sukramtykite maistą.

Valgykite tik saldumynus.

XVIII. Logopedas: „Dainuokime daineles“. Kas kam dainuos? Tėvai ir vaikai atlieka darbus.

Sėskim prie samovaro

Ir mes sukursime kūrinius.

Apie sveiką mitybą

Mes norime jums pasakyti.

Traškučiai, kramtomoji guma – ne maistas,

Atminkite, kad jūs visada

Stenkitės jų vengti

Valgyk teisingai!

Valgyk daržoves, drauge
Tu būsi sveikas!

Valgykite morkas ir česnakus

Pasiruoškite gyvenimui!

Jūs negeriate sodos
Juk ji tau kenkia,

Ir gerk girą -

Taip skanesnis!

Šiandien atsikėliau anksti
Ir aš gavau morką.

Galite valgyti sumuštinį

Tai tik pakenks skrandžiui.

Valgykite vaisius ir daržoves
Jie yra sveiki maisto produktai!

Saldainiai, meduoliai, sausainiai

Sugadinkite savo dantų nuotaiką.

Nadia valgė kirieshki
ir sūdytų riešutų

jai skaudėjo pilvą

Verčiau valgau košę. Čia!

Gerkite daugiau pomidorų sulčių

Būkite tinkami ir aukšti!

Su bet kokia soda

Tau skauda pilvuką!

Jei nori būti sveikas

Valgyk teisingai!

Valgykite daugiau įvairių vaisių

Sportuoti!

Melionai, obuoliai ar kriaušės,

Nori valgyti ir nori gerti.

Mėgaukitės kuo daugiau

Nėra geresnių ar skanesnių.

Mūsų daržovių salotos

Skanaus ir sveiko!

Tu šito nevalgei

Sukapoti gabalėliais!

Pienas, varškė, grietinė

Naudinga sveikatai.

Man patinka šie produktai

Valgykite dažnai, nuoširdžiai!

Aš laikausi vaisių dietos

Aš kartais laikau

Taigi, kad nervų sistema

Niekada nekentėjo!

Kad liga jūsų neužkluptų,

Žiemos rytą

Maistui valgote:

Žalieji svogūnai ir česnakai.

Miša valgė tik traškučius,

Gerti Coca-Cola.

Gydytojas dabar jį gydo

Registruotas šešiems mėnesiams!

Kad dantys neskaudėtų

Vietoj meduolių – saldainių

Valgyk obuolius, morkas -

Štai mūsų patarimas jums, vaikinai.

Jūs valgėte blogą maistą

Nes norėjo.

Ir dabar man skauda pilvą

Tave kramto mikrobas!

XIX. Auklėtoja ir logopedė apibendrina pramogas, skaičiuoja žetonus. Prizai dalyviams ir nugalėtojams.

pažymėjimai ir pažymėjimai mokytojams ir auklėtojams

Pamokos „Maistas yra naudingas ir žalingas“ santrauka.

Tikslas: Skatinkite vaikus suprasti tinkamos mitybos vaidmenį žmogaus gyvenime.

Užduotys:

Pamokos: Papasakokite vaikams apie maistą ir jo svarbą žmogui, supažindinkite su sąvokomis „maistinės medžiagos“, „tinkama“ ar „sveika mityba“.

Kuriama: Ugdykite smalsumą, gebėjimą išryškinti sveikos mitybos taisykles, gebėjimą išskirti naudingus ir kenksmingus maisto produktus.

Švietimas: Skatinkite vaikus rūpintis savo ir kitų sveikata. Padidinkite norą gyventi sveiką gyvenimo būdą, maitinkitės teisingai.

Medžiagos:

  • maisto nuotraukos:
  • žuvis, mėsa, grietinė, pienas, daržovės, vaisiai, traškučiai, ledinukai, pepsi kola, ledai, pyragas, saldainiai ir kt.
  • vienos lėkštės ir šaukštai pagal vaikų skaičių;
  • puodas, manekenai:
  • bulvės, kopūstai, morkos, burokėliai, svogūnai, obuoliai, ridikai, agurkai, vynuogės;

Žodyno aktyvinimas:„maistinės medžiagos“, „tinkama“ arba „sveika mityba“, žalingas ir sveikas maistas, vitaminai.

Preliminarus darbas:

Kartu su tėveliais buvo kuriamas laikraštis „Naudingi produktai – daržovės ir vaisiai“, „Maistas be žalos“, žaidimas „Pažink skonį“, „Vitaminai iš sodo“.

Mokytojo pasakojimas apie žalingą ir sveiką maistą.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, šiandien kalbėsime apie skanų ir sveiką maistą bei greitą maistą.

Ar gali žmogus gyventi be maisto?

Vaikai: Ne.

Pedagogas: Kad žmogus gerai augtų ir vystytųsi, jam reikia valgyti kiekvieną dieną – valgyti.

Ką valgo žmogus?

Vaikai: Mėsa, žuvis, pienas, daržovės.

Pedagogas: Ar gyvūnai valgo?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Teisingai, vaikinai! Valgo žmonės, gyvūnai, paukščiai, vabzdžiai. Bet kuriam organizmui nuo mažiausio iki suaugusiojo reikia maisto. Kai tik maistas nustoja laiku tiekti pusryčiams, pietums ir vakarienei, mūsų kūnas nusilpsta. Kodėl tai vyksta? Taip, nes produktuose yra maistinių medžiagų, kurios padeda augti ir vystytis.

Vaikinai, kokias maistines medžiagas žinote?

Vaikai: vitaminai.

Pedagogas: Maiste yra daug įvairių vitaminų. Ir kiekvienas vitaminas turi savo pavadinimą ir namą, kuriame jie gyvena.

Pedagogas: Vaikinai, kiekvienas turi savo mėgstamą maistą. Įvardykite savo mėgstamą maistą (vaikų atsakymai).

Pedagogas: Vaikinai, kaip manote, kas bus, jei valgysime tik saldumynus, pyragus, pyragus, ledus.

Vaikai: Skaudės dantis, skrandį ir t.t.

Pedagogas: Teisingai, vaikinai, kad užaugtumėte stiprūs ir sveiki kūdikiai, turite valgyti įvairų maistą, o ne tik saldų ir skanų. Tai vadinama „tinkama“ arba „sveika mityba“.

Vaikinai, norite daugiau sužinoti apie sveiką mitybą?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Tada važiuokime į Zdorovyachkovo šalį ir susipažinkime su gydytoju „Sveikas maistas“.

Na, ar tu pasiruošęs? atsisėskite patogiau, mūsų traukinys išvažiuoja: (vaikai išeina ant kilimo, stato traukinys).

Priekabos, priekabos burzgia palei bėgius,

Jie veža vaikinų kompaniją į Zdorovyachkovo šalį.

Fizminutka
Plojame rankomis
Draugiški, linksmesni.
Mūsų kojos beldžiasi
Draugiški, linksmesni.
Sumuškime kelius
Tyliu, tylu, tylu.
Mūsų rašikliai pakyla
Aukščiau. Aukščiau, aukščiau
Mūsų rankos sukasi
Jie nukrito žemiau.
sukosi, sukosi
Ir jie sustojo.

Pedagogas: Na, čia yra Zdorovyachkovo šalis.

Daktaras pasirodo sveikas maistas (lėlė)

Gydytojas: Sveiki vaikinai, malonu jus matyti!

Vaikai: Sveikas daktare.

Gydytojas: Kodėl skundėsi?

Pedagogas: Norime, kad papasakotumėte apie tinkamą mitybą. Juk mūsų vaikai nori būti sveiki ir išlaikyti savo sveikatą ilgą laiką.

Gydytojas: Su malonumu tai padarysiu. Jūs galvojate, kodėl aš tokia sveika ir niekada nesergu. Taip, nes valgau teisingai.

Ar norite sužinoti, ką aš valgau?

Vaikai: Taip.

Gydytojas: Tada atspėk mįsles:

Reikia valgyti ir senus, ir jaunus
Daržovės visada (salotos)

Bus lieknas ir aukštas
Tas, kuris geria vaisius (sultis)

Žinokite, kad karvei nėra lengva
Daryk vaikams(pienas)

Aš užaugsiu, tapsiu greitesnis
Jei noriu, valgau (grietinė).

Nuo vaikystės tvirtai pažįsta Glebą,
Ant stalo svarbiausia (duona).

Jūs neieškote saldainių -
Valgykite su šviežiais kopūstais (shchi).

Už lango, žiemą ar vasarą,
Ant antro mums - (kotletas).

Laukiam pietų laiko
Bus garuose (mėsa).

Mums jo reikia į košę, reikia į sriubas,
Yra dešimtys patiekalų iš įvairių (grūdų).

Mėsa, žuvis, grūdai, vaisiai -
Kartu jie visi yra (produktai).

Gydytojas: Puiku vaikinai! Visos mįslės išspręstos. Ar valgote šiuos maisto produktus?

Vaikai: Taip

Pedagogas: Žinoma, daktare. Darželyje virėjos mums ruošia skanią košę, salotas, kotletus, kopūstų sriubą.

O mūsų vaikai taip pat žino, iš kokių daržovių gaminami barščiai, o dabar mes jums parodysime.

Žaidimas „Jaunasis virėjas“

Gydytojas: Šauniai padirbėta! Kokius skanius barščius gausite, pabandykime?

Vaikai: Nagi.

Dr Sveikas maistas „barščius“ pila į atskiras lėkštes

Pedagogas: Vaikinai, barščiai tokie karšti, atvėsinkime.

Kvėpavimo pratimai „Atvėsinkime barščius“

Paimkite orą į krūtinę – įkvėpkite

Iškvėpkite orą, ištraukite skrandį - iškvėpkite

Iškvepiant garsiai tariamas garsas "f - f - f"

Pakartokite 3-4 kartus.

Pedagogas: O, kokie skanūs barščiai.

Gydytojas: Taip, aš niekada nevalgiau tokio skanaus maisto.

Vaikinai, ar jums patinka gerti pieną?

Vaikai: Taip, mes mylime.

Gydytojas: Ar žinote, kokius produktus galima pagaminti iš pieno?

Pedagogas: Žinoma, mes žinome, dabar mes juos pavadinsime jums.

Vaikai: Grietinė, varškė, sūris, jogurtas, kefyras, rūgpienis, varškės varškė.

Pedagogas: Matote, daktare, kiek mūsų vaikai žino apie produktus, pagamintus iš pieno.

Beldžiasi į duris (Glutton).

Užkandis:

Aš esu garsus slogus

Nes labai pilna.

Aš daug valgau, sunku kvėpuoti,

Bet aš noriu tau pasakyti

Visada valgau ką noriu – traškučius, vaflius, ledinukus.

Man nereikia tavo košės, geriau pyragą su limonadu,

Nenoriu rūgščių kopūstų sriubos, nemėgstu daržovių.

Kad nesusimaišyčiau su vakariene ir man tiks dešra.

Sausas-džiovintas – ir ką! Kodėl mano pietūs nėra geri?

Ir mano paskutinė užgaida – Padovanok man „Kinder“ „Surprise“.

Atvykau pas jus pavaišinti labai naudingais produktais, jie yra mano krepšelyje, žiūrėk.

Mokytojas iš krepšelio išima „sveikus“ produktus: saldainius, traškučius, kokakolą.

Pedagogas: Vaikinai, ar tai sveikas produktas?

Vaikai: Ne.

Pedagogas: Glutton, ar nežinojai, kad viskas, ką atsinešei, buvo ne naudingi, o labai kenksmingi produktai.

Užkandis: ne.

Pedagogas: Tai žmonėms kenksmingi produktai. Chupa – nuo ​​tokių produktų sugenda traškučiai, kramtomoji guma, saldainiai, dantys genda; saldus gazuotas vanduo – gadina skrandį ir skauda pilvuką. Labai kenksminga graužti traškučius ir traškučius – nes juose yra daug druskos ir daug kenksmingų medžiagų, tokių kaip įvairūs skoniai ir dažikliai. Vaikinai, prisiminkite! Šių produktų galima valgyti nemažai, todėl geriau jų visiškai atsisakyti.

Pedagogas: Vaikinai, pabandykime išsiaiškinti, kas yra naudinga sveikatai, o kas ne.

Žaidimas „Teisingai ar neteisingai“.
Atidžiai klausytis,
Daryk tai stropiai.
Jei mano patarimas geras

Suploji rankomis.

Pagal neteisingą patarimą

Tu paskęsi – ne, ne!

1. Nuolat reikia valgyti,

Svarbu sveikatai:

Vaisiai, daržovės, kiaušinienė,

Varškė, rūgpienis (vaikai ploja).

2. Negraužkite kopūsto lapo,

Tai labai, labai neskanu.

Geriau valgyk šokoladą

Vafliai, cukrus, marmeladas (stomp - ne, ne).

3. Išsivalei dantis

Ir eik miegoti.

paimk bandelę

Saldu lova (stomp - ne, ne).

Pedagogas: Na, dabar, Gluttonai, prisiminiau, kokie maisto produktai yra naudingi.

Vaikinai, imkite iš lėkštės tik sveikus produktus ir atiduokite Gluttonui, o likusius išmesime.

Pedagogas: Glutton, daktare, mūsų vaikinai kartu su tėvais kūrė laikraštį „Maistas be žalos“, kad niekada nepamirštume apie nesveiką ir sveiką maistą.

Gydytojas: Na, gerai, vaikinai! Jūs valgote teisingai ir ilgą laiką išsaugosite savo sveikatą. Ir man laikas ruošti vakarienę sau, bet atsisveikindamas papasakosiu auksines mitybos taisykles, prisimink jas ir visada būsi sveikas:

  1. Svarbiausia nepersivalgyti.
  2. Tuo pačiu metu valgykite šviežiai paruoštą maistą.
  3. Kruopščiai sukramtykite maistą, neskubėkite nuryti.
  4. Susilaikykite nuo riebaus, sūraus ir aštraus maisto.
  5. Daržovės ir vaisiai yra sveikas maistas
  6. Yra tūkstančiai saldumynų, bet viena sveikata.

O štai vaikinai jums skanėstą su dideliais obuoliais iš mano sodo. Valgyk dėl sveikatos. Iki pasimatymo, turiu eiti.

Gydytojas Sveikas maistas išvyksta.

Pedagogas: Vaikinai, ko išmokote iš daktaro sveiko maisto?

Vaikai: Negalite valgyti daug riebių, sūrių, negalima persivalgyti, reikia valgyti daugiau daržovių ir vaisių. Valgyti reikia tuo pačiu metu.

Pedagogas: Vaikinai, įvardinkite, koks maistas valgomas Zdorovyachkovo šalyje.

Vaikai: Žuvis, mėsa, žalios salotos, daržovės, vaisiai, pienas, grietinė, varškės košė.

Pedagogas: Šauniai padirbėta! Tam, kad augtum sveikas, stiprus ir vikrus, reikia teisingai maitintis, užsiimti kūno kultūra, sportuoti ir laikytis dienos režimo, higienos.

O dabar laikas mums eiti į grupę. Užimkite vietas priekabose. Iki pasimatymo, gorila. (Grutton lapai).

„Priekabos, priekabos burzgia palei bėgius,

jie sugrąžina grupę vaikinų į grupę.


- Tęsti plėsti vaikų idėjas apie sveiką maistą ir kenksmingą;

- išmokti atsakyti į klausimus, palaikyti dialogą;

- praturtinti žodyną patiekalų pavadinimais, vardiniais, žodiniais sinonimais;

- įtvirtinti ikimokyklinukų apibendrinančias sąvokas, skaičiavimo įgūdžius ir skaičių žinias, gebėjimą orientuotis erdvėje;

- ugdyti pagarbą savo sveikatai ir įprotį valgyti sveiką maistą;

- lavinti kūrybiškumą, vaizduotę.

Medžiagos: stalas "Naudingas ir kenksmingas maistas", vištienos kiaušinių lukštai, riešutai, servetėlės.

Pamokos eiga vidurinėje darželio grupėje:

(Vaikai įeina į grupės kambarį)

Org. momentas

Vaikai sveikina: "Laba diena!"

(Pagal linksmą muziką į grupę įeina pasakos personažas Karlsonas, suvalgo batoną ir uogienę)

Karsonas. Laba diena, vaikai, ir aš nusprendžiau skristi pavalgyti, jums jauku ir šilta.

Vosp .: Carlson, ir ar jie taip valgo?

Carlsonas: Ir tai yra mano mėgstamiausi patiekalai.

Žaidimas: Vaikai, išmokykime Carlsoną tinkamai maitintis, kad būtume sveiki.

(Visi sėdi prie stalo" Naudingi ir kenksmingi maisto produktai»)

Vaikų higienos taisyklės

Vaikai, ką reikia padaryti prieš sėsdami prie stalo? (Rankams nusiplauti)

Su kuo plauti rankas? (su muilu)

Jei valgote nešvariomis rankomis, tada daug...? (Mikrobai). Nuo jų galima susirgti.

Klausimas: Vaikai, ar laikotės šių higienos taisyklių? Ar tu Karlsonas? Taigi prisimink juos.

O dabar vaikai jums paruoš skanią vakarienę.

Ar skanu, raudona, virta iš daržovių ir, žinoma, su burokėliais ir kopūstais? Taip, tai barščiai, juos labai naudinga valgyti. Taip pat galite virti sriubą.

Didaktinis žaidimas „Kokia sriuba?

Sriubą tinka valgyti su gabalėliu ką? Iš duonos. Nes duonoje slypi galia!

Kitas patiekalas bus grikių košė, kuri vadinasi kaip? (grikiai)

Košei ruošime daržovių salotas, tai daržovinė.

Na, vakarienė gavosi skani, bet pavalgęs jauti, ką veikti? Taip, gerti.

Mes dabar išvirsime jums sultis Carlson.

Pratimas „Darykime sultis“

Iš obuolių – obuolys

Iš citrinos – citrina

Iš morkų – morka

Iš obuolio ir morkos - obuolys-morka.

Ar galima pagaminti kokteilį iš pieno? – Pieno.

Klausimas: Vaikai, ką mes dabar paruošėme Karlsonui? Taip, maistas, kitaip ką galima pavadinti maistu? (Patiekalas, maistas). Ką mes darome su maistu? Teisingai, valgome. Priešingu atveju, kaip galite pasakyti, kad žodis yra? (Valgyk, valgyk).

Carlson, visi šie produktai, kuriuos jums paruošėme, yra naudingi. Vaikai demonstruoja savo stiprius kaulus (sulenkia kumščius), rausvus skruostus (glosto sau į skruostą) ir stiprius dantis (spaudžia dantukus).

Viskas dėl to, kad vaikai valgo tik sveiką maistą, kuriame gausu vitaminų.

Dabar Carlsonas būk atsargus. Vaikai, kokio maisto negali valgyti nei suaugusieji, nei vaikai, ar tai iš bulvių? (traškučiai ir gruzdintos bulvytės). Ar šis spalvotas, gazuotas gėrimas taip pat kenksmingas? (Teisingai, tai putojantis vanduo)

Jei valgysite daug jų, ar pablogės jūsų dantys? (saldainiai). Atminkite, kad šių maisto produktų negalima valgyti. Ir nepamirškite saldainių.

O dabar patikrinkime, ar mūsų vaikai ir jūs, Karlsonas, prisimenate, ką galite valgyti?

Pratimas „Pasakyk vieną žodį“

Barščiai, daržovių salotos, grikių košė – kokie patiekalai (sveika)

Citrina, obuolys yra (vaisius)

Morkos, kopūstai yra (daržovės)

Traškučiai, gruzdintos bulvytės, soda yra nesveikas maistas

Suskaičiuoti

1) kiek sveikų patiekalų, produktų

2) kiek kenksmingų

3) kas daugiau

Kokius sveikus patiekalus galite pasakyti

Ji yra košė, morkos

Jis yra barščiai, sultys, salotos, duona

Tai obuolys, pienas

Didaktinis žaidimas „Kas nereikalinga“

Carlsonas: Vaikai, jūs man paruošėte skanią vakarienę, o aš taip pat mėgstu pyragus desertui.

Vos.: Dabar kepsime jums pyragus

(Vaikai stovi ratu)

Pirštų gimnastika

Minkome tešlą, minkome

Kepam pyragus

Su kopūstais ir grybais

Padėkite sau Karlsono pyragus!!!

Carlsonas: Smagu.

Klausimas: Matote, kokie protingi yra mūsų vaikai, nes jie valgo sveiką maistą. Jie stiprūs ir neserga. Carlson, norime parodyti, koks silpnas būsite, jei valgysite tik saldumynus ir visą nesveiką maistą.

(Susėda prie stalų, patirtis su kiaušinių lukštais ir riešutais, mokytoja paaiškina, kad reikia lengvai sutraiškyti kiaušinio lukštą, o paskui riešutą)

Taip nusilpsta mūsų organizmas, kaulai, dantys, jei valgote kenksmingą maistą. O štai tokie stiprūs, jei tik naudingi produktai.

Carlsonas: Dabar valgysiu tik tai, ko mane išmokė vaikai. Kaip įdomu ir kaip skaniai kvepia.

žaisti Taip, nes virtuvėje mūsų vaikams ruošiami sveiki, skanūs pietūs. Likite su mumis ir pabandykite.

Irina Vasiljeva
Pamokos „Naudingi ir kenksmingi produktai“ santrauka

Tikslas: Formuoti vaikų idėjas apie naudą ir maisto pavojus.

Pataisomoji ir auklėjamoji užduotys:

Sisteminti ir apibendrinti vaikų žinias apie maistas.

Ugdykite žodyno įgūdžius.

Korekciją vystantis užduotys:

Plėsti žinias apie sveiką mitybą.

Ugdyti vaikų supratimą apie įvairovės svarbą žmonių mityboje.

Kad vaikai suprastų, jog sveikata priklauso nuo tinkamos mitybos, maistas turi būti ne tik skanus, bet ir naudinga.

Ugdykite gebėjimą aiškiai ir kompetentingai atsakyti į klausimus.

Skatinti vaikų mąstymo procesų vystymąsi (analizė, sintezė, klasifikacija).

Patikslinkite vaikų žinias apie valgymo laiką.

Pataisomoji ir auklėjamoji užduotys:

-Tęsti mokyti vaikus apie būtinybę rūpintis savo sveikata.

Ugdykite susidomėjimą mokymusi.

Ugdykite draugišką požiūrį vienas į kitą, norą padėti

Kurso eiga.

Pasigirsta beldimas į duris. Paštininkas atneša siuntinį.

Mokytojas gauna, pasirašo. Ant siuntinio nuskaito D. S. adresą.

Pasakoja vaikams, kad siuntinys skirtas jiems. Siūlo atsidaryti ir pažiūrėti, kas ten yra.

(uogienės stiklainio pakuotėje)

Kas galėtų mums atsiųsti šią žinutę?

Vaikai spėja. (Jei negalima užduoti pagrindinių klausimų).

Taip pat pakuotėje yra laiškas.

Skaito:

"Sveiki bičiuliai! Žiūrėjau tave vaizdo įraše ir žinau, kad tu gerai valgai. Jūs valgote viską per pusryčius, pietus ir popietės arbatą.

Taip pat valgau daug uogienių, saldumynų, sausainių. Saldumynų galiu valgyti kiek noriu. Bet kažkodėl negaliu valgyti sriubos ar bulvių su kotletu. Man visai nesinori jo valgyti. Gal todėl, kad dažnai skauda dantis ir skrandį? Be to, nuo košės mane pykina. Ar tau taip nutinka? Jei ne, paaiškinkite man, kodėl tai vyksta su manimi. Iš anksto dėkoju ir siunčiu indelį uogienės, labai skanu, jei patiks atsiųsiu daugiau! Tavo draugas Karlsonas.

Vaikinai, ar norite padėti Karlsonui?

Tada išsiaiškinkime, kodėl Carlsonui skauda dantis, skrandį ir jis negali valgyti košės.

Pasakyk man, vaikinai, ar Carlsonas valgo teisingai? Jis valgo daug saldumynų... Kodėl ne taip? (vaikų atsakymai)

Todėl Carlsonas serga. O norint užaugti sveikas, stiprus ir gudrus, kaip reikėtų maitintis, kokį maistą valgyti?

Tai va, norint užaugti didelis ir sveikas, reikia valgyti naudinga, įvairių ir vitaminų Produktai. Šiandien pakalbėkime apie tai, kaip valgome darželyje, išmokykime Karlsoną teisingai maitintis. Visą savo pokalbį įrašysime į vaizdo kamerą ir išsiųsime Carlsonui. Ar sutinki?

Karlsonas mėgsta daug saldumynų, o ką jūs, vaikinai produktai kaip?

Žaidimas žaidžiamas "Stebuklinga lazdele", kur vaikai, pakaitomis perleisdami lazdą, pasakoja apie savo priklausomybę maistui.

Taip, pasirodo, kad dauguma mūsų vaikų, kaip ir Karlsonas, turi smaližius.

Ar žinai, kad ne visi produktai yra naudingi?

Yra daug skanių Produktai bet labai kenksmingas mūsų kūnui.

Tačiau jų yra didelis skaičius naudingų produktų.

Kur imsime Produktai?

Ar norite eiti į prekybos centrą Produktai?

Būsime suskirstyti į du pogrupius. Vienas nusipirks Sveikas maistas, kita kenksmingas.

Vaikai vaikšto tarp stalų, pasitaria ir išsirinkę reikiamą Produktaiįdėti juos į savo maišus.

Tada pogrupiai pristato savo rinkinius Produktai, argumentuodamas tuo kenksmingas ar naudingas produktui.

Saldainiai ir pyragaičiai labai saldūs, naikina dantis, todėl laikomi kenksmingi produktai. Obuoliuose ir morkose gausu vitaminų, todėl jie naudinga. Piene ir sūryje yra kalcio, kuris yra būtinas kaulų augimui ir stiprinimui, todėl visi pieno produktai naudingų produktų.

Tai kas Carlsonas valgo maistą?

Ritminė treniruotė.

Vaikinai, ką jūs manote, darželyje virėjos jums gamina Sveikas maistas? (vaikų atsakymai).

Siūlau jau dabar nueiti į virtuvę ir pažiūrėti, kaip verda košė.

Pakeliame kojas aukščiau, lipame laiptais (Ėjimas ratu aukštais keliais) .

Štai einame grupėje, nieko nenumušime. (vaikšto gyvatė) .

Mes einame pro vaikus tyliai, kaip pelės,

Mes negąsdiname vaikų! (Vaikšto ant kojų pirštų) .

Kvėpavimo vystymasis. Kalbos raida.

Štai mes ateiname į virtuvę (sėdėti ant kėdžių). Pauostykite, kas taip skaniai kvepia? (įkvėpti per nosį, iškvėpti per burną) .

Vaikinai, pasakykite man, kaip vadinasi rytinis patiekalas? (pusryčiai)

O kaip per dieną? Kai treniravai, žaidė... (Po pietų pietaujame)

Po ramaus laiko? (Po ramios valandos - popietės arbata)

O vakare? (Ir vakare vakarieniaujame)

O ką šefai dažniausiai mums gamina pusryčiams? O košė yra Sveikas maistas?

Kasha yra Sveikas maistas padėti užaugti sveikiems ir stipriems. Ir ką Produktai reikia košei virti?

Atspėk mįsles:

Mįslę lengva atspėti, duoda karvė (pienas)

Baltas kaip sniegas, visų garbei, pateko į burną ir ten dingo (cukrus)

Gimęs vandenyje, bijo vandens (druska)

Iš pieno visiems aišku, kad gauname (Alyva)

Vaikinai, ar mes ką nors pamiršome? Košei dar turime reikalingas produktas?

Vaikai: Kruopos.

Norite padėti virėjams pusryčiams paruošti košę?

(stovėkite ratu, laikykitės už rankų) .

mobilusis žaidimas

1, 2, 3, Puodas, išvirk mums košės.

.

Pilame pieną.

(Išeina "pienas" iki apskritimo centro).

Būsime dėmesingi – nieko nepamiršime.

(Laikydami už rankų, eidami ratu) .

berti druskos

(Išeina "druska") .

Būsime dėmesingi – nieko nepamiršime.

(Laikydami už rankų, eidami ratu) .

suberti cukrų

(Išeina "cukrus") .

Būsime dėmesingi – nieko nepamiršime.

(Laikydami už rankų, eidami ratu) .

Beriame javus

(Išeina "kruopos") .

Būsime dėmesingi – nieko nepamiršime.

(Laikydami už rankų, eidami ratu) .

Košė verdama pūk-pūk,

Draugams ir šeimai.

(Rankos kyla ir leidžiasi bangomis) .

Taigi padėjome šefams pusryčiams paruošti košę, o kokios ten košės?

Kokie, Lisa, yra tavo mėgstamiausi dribsniai? Iš kokių javų jis pagamintas?

Suraskite šiuos grūdus ant stalo ir parodykite mums.

(paklauskite kelių vaikų iš eilės)

Turite pasakyti dribsnių pavadinimą ir kokią košę gaminsite?

Vaikai apžiūrinėja ir įvardija grūdus paruoštuose skaidriuose indeliuose (manų kruopos, grikiai, ryžiai, herkuliai, žirniai, soros, avižiniai dribsniai)

Kiekvienas vaikas paima vieną stiklainį dribsnių ir daro sakinius.

Vaikai: Indelyje yra soros. Sorų košę galima virti iš sorų...

O ką mes valgome pietums? (sriuba). Kokios yra sriubos? Iš ko jie pagaminti?

Jei sriuba gaminama iš daržovių, kokia ji bus? (daržovių)

Iš žuvies? Iš bulvių? Iš vištienos? Iš mėsos? Iš žirnių?

O aš, vaikinai, labai mėgstu pietums valgyti kopūstų salotas. Kaip vienu žodžiu pavadinti tokias salotas?

Ką manote apie kopūstų salotas sveikas patiekalas? Kodėl taip manai?

Ar nori, kad išmokyčiau tave virti?

Tada paruoškite rankas!

pirštų žaidimas,

Susmulkiname kopūstą, susmulkiname, (Vienas delnas yra horizontalus, kitas atlieka kapojimo judesius išilgai jo) .

Sūdome-sūdome kopūstus, (Pirštų judesiai) .

Mes tris ar tris kopūstus (delnai trinasi vienas į kitą) .

Kopūstus spaudžiame, spaudžiame, (Pirštai suspaudžia ir atspaudžia) .

Ir tada, ir tada

Dedame kopūstus į burną! Esu! (Rankos kelia į burną) .

Kad Karlsonas gerai atsimena ką naudingų produktų, o kuri kenksmingas priminkime jam dar kartą. aš paskambinsiu Produktai ir tu atidžiai klausai. Jeigu naudingas produktas, tada patekti į lanką, jei kenksmingas tada likite ten, kur esate.

Yra vadinami Produktai: chupa gabalėliai, varškė, riešutai, sriuba, grikių košė, pyragas, pienas, soda, mėsa, morkos, traškučiai, vaisiai.

Gerai padaryta, manau, kad dabar Carlsonas tiksliai prisiminė maisto produktus valgyti o kurios nepageidautinos.

Šiandien spėjome daug nuveikti, aplankėme savo virtuvę, nuėjome į parduotuvę Produktai. Tu pavargęs? Eikime į ekskursiją po sodą. Mus pasitinka sodo šeimininkė Daria Olegovna, ji ves per savo sodą ir pasakos, kokie vaismedžiai auga jos sode.

Ką reikia daryti. Jei atvažiuotume aplankyti? (vaikai sveikinasi)

Mokytojas psichologas veda atsipalaidavimą.

Atspindys. Ką manote, vaikinai, ar mums pavyko įtikinti Carlsoną, kad jums reikia tik valgyti Sveikas maistas? Ar jums patiko mūsų pokalbis apie naudingų produktų Jei taip, tai daryk taip, jei ne, tai taip...

Ir mes, Julija Sergeevna ir Marina Anatolyevna, nusiųsime vaizdo įrašą Carlsonui.

Popietės užkandžiui pasilepinkite duona su uogiene, kurią jums atsiuntė Carlsonas.

Sveikas maistas.

Tikslas: Per sveikos mitybos sampratą sudaryti sąlygas formuotis teisingam požiūriui į savo sveikatą.

Užduotys: 1) Edukacinis: formuoti idėją apie tinkamą mitybą; - galimybė rinktis sveiką maistą;

2) Vystosi: lavina dėmesį, mąstymą, atmintį;

3) Edukacinis: ugdyti teigiamą požiūrį į sveiką ir neigiamą požiūrį į nesveiką maistą.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien pakviečiau Karlsoną į klasę. Bet kažko jau seniai nebėra.(Mokytoja nueina prie lango, ant palangės yra raštelis su žinute: „Vaikinai, atsiprašau, negaliu pas jus ateiti, man labai skauda pilvą“.) Vaikai, kodėl, jūsų manymu, Carlsonui skaudėjo pilvą? (vaikų atsakymai)

Žinote, aš taip pat manau, kad tokia nelaimė Carlsonui atsitiko dėl netinkamos mitybos.

(Pabeldžia į duris. Atėjo Vitaminka.)

Vitaminas: Sveiki vaikinai, aš atėjau pas jus sužinoti, kaip jūs žinote ir laikotės mitybos taisyklių.

Padarė. taip-ne žaidimas

1. Ar prieš valgant visada reikia nusiplauti rankas su muilu?

2. Valgyti reikia bet kada, net ir naktį. (Visada tuo pačiu metu)

3. Ar turėčiau valgyti maistą, kuris yra naudingas sveikatai?

4. Ar reikia greitai pavalgyti? Lėtai? Bet kaip? (Ne greitai ir ne labai lėtai)

5. Ar galima maistą nuryti nekramtant? Bet kaip? (gerai sukramtykite maistą)

6. Išskalaukite burną pavalgius yra kenksminga. (Naudinga, kad iššoktų net mažiausios maisto gabalėliai, nes ant jų gali gyventi mikrobai.)

Pedagogas: Matai, Vitaminka, mūsų vaikai susidorojo su tavo užduotimi. Jie taip pat moka sudaryti meniu.(Prieš vaikus – iš popieriaus iškirpti indų ir pieštukų siluetai.) Nupieškite ant jų, ką norite valgyti vakarienei.

Vitaminas: (giria vaikus). Šauniai padirbėta. Dabar mano kita užduotis– Greitai atsakykite. (atsakymas pateikiamas skaičiumi 1 arba 2). Iš dviejų atsakymų turite pasirinkti tinkamą.

1. Išgerti reikia: a) vienu gurkšniu; b) neskubėk.

2. Burną pavalgius reikia šluostyti: a) rankove; b) servetėlė.

3. Valgyti reikia: a) rankomis; b) šaukštas ir šakutė.

4. Kotletą reikia valgyti: a) persmeigtą ant šakutės kaip visumą; b) sulaužyti ir įdėti į burną smulkius gabalėlius.

Vitaminas: Taip, jūs atlikote šią užduotį. Dabar noriu sužinoti, kaip gerai žinote, kurie maisto produktai yra geri, o kurie – blogi.Padarė. žaidimas „Kas teisingai užpildys krepšį“.

1. Raskite ir į krepšelį susidėkite sveikų maisto produktų, kuriuos galėtumėte valgyti kiekvieną dieną. (Sultys, daržovės, vaisiai, uogos, žuvis, pieno produktai)

2. Produktai nėra labai naudingi, juos galima valgyti, bet ne kiekvieną dieną. (Kiaušiniai, vyniotiniai, ledai, marinuoti agurkai, česnakai, sūris)

3. Kenksmingi produktai. (Traškučiai, konservai, dešra, dešrelės, saldainiai, kokakola, majonezas, kečupas)

Vitaminas: Šauniai padirbėta. Išduosiu paslaptį: kad būtum sveikas, stiprus, kovotum su mikrobais ir nepasiduotum ligoms, reikia valgyti vitaminus. Vitaminai kaip kariai saugo mūsų organizmą nuo piktų kenksmingų mikrobų ir įvairių ligų. Vitaminai turi pavadinimus, jie vadinami A, B, C, D, E.
– Ar žinai, kur gyvena vitaminai?
(Vaikų atsakymai). Vitaminų yra daržovėse, vaisiuose, uogose ir kituose sveikuose maisto produktuose.

O dabar pamaloninkime savo organizmą šiuose vaisiuose gyvenančiais vitaminais (rodome obuolį, mandariną, kivią, bananą). Siūlau pasigaminti skanių ir labai sveikų vaisių iešmelių. Ant šių medinių pagaliukų (demonstracija) suveriame šiuos griežinėliais pjaustytus vaisius (demonstracija). Tačiau prieš pradedant kepti šašlykus ir valgyti, ką reikia padaryti?(Vaikų atsakymai).
Žinoma, plaukite rankas su muilu, kad mikrobai nuo mūsų neplautų rankų nepatektų ant maisto, o iš ten į mūsų organizmą.
(Vaikai ir mokytojas eina nusiplauti rankų).
Pasiruošimo procese auklėtoja teikia pagalbą vaikams, patiriantiems sunkumų, užduoda klausimus. Kuris iš šių vaisių yra tavo mėgstamiausias? Dabar styginėji, koks vaisius? Darbo pabaigoje jis linki visiems gero apetito.
Vitaminas. Šiandien tau puikiai sekėsi. Matau šypseną tavo veiduose. Tai yra labai gerai! Juk džiugi, gera nuotaika padeda mūsų sveikatai. Niūrus, piktas ir irzlus žmogus lengvai pasiduoda ligai. O gera nuotaika ir šypsena – tarsi apsauga nuo ligų. Priverskime vienas kitą dažniau šypsotis. Sveikatos jums visiems!

Redaktoriaus pasirinkimas
Sąvoka „venerinės ligos“, plačiai vartojama sovietmečiu kalbant apie sifilį ir gonorėją, pamažu keičiama...

Sifilis yra rimta liga, pažeidžianti įvairias žmogaus kūno dalis. Atsiranda organų disfunkcija ir patologiniai reiškiniai ...

Namų gydytojas (vadovas) XI skyrius. Lytiniu keliu plintančios LIGOS Venerinės ligos nustojo kelti baimę. Kiekviename...

Ureaplazmozė yra uždegiminė urogenitalinės sistemos liga. Sukėlėjas – ureaplazma – tarpląstelinis mikrobas. Perkelta...
Jei pacientui pabrinko lytinės lūpos, gydytojas būtinai paklaus, ar nėra kitų nusiskundimų. Esant situacijai, kai...
Balanopostitas yra liga, kuria serga ir moterys, ir vyrai, ir net vaikai. Pažiūrėkime, kas yra balanopostitas, ...
Kraujo grupių suderinamumas norint pastoti yra labai svarbus parametras, lemiantis normalią nėštumo eigą ir nėštumo nebuvimą ...
Nosies kraujavimas arba kraujavimas iš nosies gali būti daugelio nosies ir kitų organų ligų simptomas, be to, kai kuriais atvejais ...
Gonorėja yra viena iš labiausiai paplitusių lytiniu keliu plintančių ligų Rusijoje. Dauguma ŽIV užsikrečiama lytinių santykių metu,...