Santrauka, kaip išlaikyti senjorų grupę. Pamokos santrauka tausokite savo sveikatą. Ritminė gimnastika "Mes mylime grynumą"


Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

"Darželis Nr. 2 kombinuoto tipo" Zheshart

Abstraktus

klasės vyresniųjų grupėje

„Saugokite savo sveikatą“

Sudarė: Zemskaya E.V.

2016 m

Pamokos vyresniųjų grupėje santrauka

„Saugokite savo sveikatą“

Sudarė: Zemskaya E.V.

Tikslas: supažindinti vaikus su sveiku gyvenimo būdu.

Užduotys:

Išmokyti vaikus savarankiškai stebėti savo sveikatą, išmanyti paprastus savigydos būdus, mokėti suteikti sau elementarią pagalbą;

Įtvirtinti vaikų žinias apie asmens higienos priemones: šukas, muilą, dantų šepetėlį, dantų pastą ir jų naudojimo įgūdžius;

Lavinti vaikų šnekamąją kalbą, gebėjimą vartoti ir suprasti patarlių reikšmę;

Įskiepyti vaikams norą rūpintis savo sveikata.

Medžiaga ir įranga:

Nuostabus maišelis su tualetiniu muilu, šukomis, dantų pasta ir šepetėliu, vokelis su laišku; piešinys, vaizduojantis dantį; krepšelis su maisto modeliais.

Regiono integracija: „Pažinimas“, „Kūno kultūra“, „Kalbos raida“.

Preliminarus darbas:

Sveikatos pokalbiai;

K. Čukovskio pasakos „Moydodyr“ skaitymas;

K. Čukovskio kūrybos iliustracijų nagrinėjimas;

Didaktiniai žaidimai „Tinkamai nusiplauk“, „Naudinga – kenksminga“.

Vaidmenų žaidimas „Mamos ir dukros“; "Taškas".

Kurso eiga.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien kalbėsime apie sveikatą. Kas nori būti sveikas? Kodėl tu nori būti sveikas? Jūsų galioje ne tik išlaikyti savo sveikatą, bet ir ją stiprinti. Išmintingos patarlės apie tai sako:

Aš išlaikysiu savo sveikatą

Padėsiu sau.

Tarkime šią patarlę kartu.

Pakalbėkime apie tai, kaip galime sau padėti.

Pedagogas: Kaip suprasti, kas yra sveikata? (Sveikata yra jėga, grožis, kai nuotaika gera ir viskas pavyksta.)

Pedagogas: Ką daryti, kad pagerintumėte savo sveikatą? (Vaikų atsakymai).Pedagogas: Teisingai. Užsiimkite fiziniu lavinimu, darykite pratimus, nusiteikite, maitinkitės teisingai, laikykitės dienos režimo, laikykitės švaros, valgykite vitaminus.

Padarykime savo pirštus stiprius ir sveikus.

Pirštų gimnastika „Rytas“.

Atėjo rytas, pakilo saulė.

Ei, broli Fedya, pažadink kaimynus!

Kelkis didelis! Kelkis rodykle!

Kelkis viduryje! Kelkis, našlaitė!

Ir mažoji Mitroshka! Sveiki delnai!

Visi pabudo, pasitempę! Šauniai padirbėta!

Dabar patikrinkite, ar jūsų pirštai tapo stipresni, paklusnesni?

Pedagogas: Visi pabudo, pasitempę išskubėjo į „Linksmą mankštą“.

Vaikai su mokytoja atlieka ritminę gimnastiką pagal muziką.

Pedagogas: Pažiūrėkime, ar mūsų raumenys sustiprėjo (vaikai bando spausti raumenis).

Pedagogas: Ir žinote, šiandien į mūsų grupę atėjo Moidodyr. Jis labai norėjo tave pamatyti. Gaila, kad Moidodyr tavęs nelaukė, jam ryte daug rūpesčių. Bet jis paliko tau šį nuostabų krepšį. Norite pamatyti, kas ten yra?

Vaikai paeiliui išima po vieną daiktą ir pasako, ko jiems reikia: muilo, šukos, dantų pastos ir dantų šepetėlio.

Pedagogas: O, koks geras bičiulis Moidodyras! Sakykime jam „ačiū“ už tokius reikalingus daiktus.

Pedagogas: Moidodyr taip pat parašė mums laišką! Klausykite, ką jis rašo: „Vaikinai, jei atidžiai išnagrinėsite savo grupę, rasite labai įdomų piešinį ...“

Vaikai randa plakatą su danties nuotrauka.

Pedagogas: Kas čia nupiešta? (dantis).

Pedagogas: Bet kodėl jis keistas? Viena pusė liūdna, verkia, o kita pusė, atvirkščiai, linksma, juokiasi. Kas čia atsitiko?

Vaikai pasakoja, kokie maisto produktai naikina dantis, o kurie juos stiprina, surašyk.

Pedagogas: Teisingai. Yra sveiko maisto ir blogo. Kad būtum sveikas, reikia teisingai maitintis. Siūlau dabar nueiti į bakalėjos parduotuvę ir rinktis tik mūsų sveikatai naudingus produktus.

Didaktinis žaidimas „Naudinga – žalinga“.

(Vaikai renkasi produktus, kartu su auklėtoja atliekama pirkinių analizė).

Mokytojas pasakoja, kodėl negalima valgyti nesveiko maisto, kodėl saldumynus reikia valgyti saikingai.

Valgykite daržoves ir vaisius

Žuvis, pieno produktai

Čia sveikas maistas

Pilna vitaminų!

Pedagogas: Prisiminkite ir įvardinkite, kokius sveikus patiekalus jums ruošia mūsų šefai. (Vaikai išvardija produktus iš darželio meniu).

Pedagogas: Štai kiek naudingų produktų gauname darželyje. O pagrindinis produktas, kuris mus stiprina, padeda augti ir vystytis ir be kurio bet koks patiekalas atrodo neskanus, yra... (duona). Yra patarlė: „Duona yra iš žemės,

O siluška – iš duonos.

Pedagogas: Juoda duona yra sveikesnė, ji suteikia jėgų ir sveikatos!

Pedagogas: O grūdinimasis stiprina ir sveikatą.

O kaip mes grūdinamės? Vaikščiojame basomis sveikatos takais, miegame be marškinėlių, vėsiu vandeniu pilame rankas iki alkūnės.

Kūno kultūros minutė „Sportininkai“ (judesiai pagal tekstą).

Mes mėgstame sportuoti.

Labai stengsimės

Mesti ir gauti kamuolį

Tiksliai išmesk jį į tolį,

Gera šokinėti virve.

Man visiškai negaila kojų.

Atsisėsk ir vėl kelkis

Greitai pakelkite rankas

Pasilenk į dešinę, į kairę

Mes visi tai darome gerai.

Yra dar vienas labai paprastas būdas pagerinti sveikatą, kurį galite daryti kiekvieną dieną. Tai savaiminis masažas. Padarykime.

Savęs masažas.

Ar nusiplovei kaktą? Ar nusiplovei skruostus?

Ausis nusiplovei? Ar nusiplovei rankas?

Viską išplovei? Išvalykite dabar!

Atidarykite duris į sveikatą!

Pedagogas: Šiandien tau puikiai sekėsi. Apie ką mes šiandien kalbėjome? (Vaikų atsakymai).

Jei nori būti sveikas

Apsieikite be gydytojų -

Sušilti, nusiprausti

Ir daugiau šypsokis!

Gera nuotaika ir šypsena – apsauga nuo visų ligų.

Padovanokime vieni kitiems šypseną, o kartu ir gerą nuotaiką.

Tiesioginės edukacinės veiklos su vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikais konspektas.

Tema:" Rūpinkitės savo sveikata“.

Užduotys:

Išmokite savarankiškai stebėti savo sveikatą, išmanykite paprastus savigydos būdus.

Ugdykite vaikų pažintinį domėjimąsi sveika gyvensena, smalsumą.

Įskiepyti meilę fiziniams pratimams, savimasažui.

Įranga: nuostabus maišelis, dantų pasta, dantų šepetėlis, šukos, muilas, dantų plakatas.

GCD progresas.

Visi vaikai susirinko į ratą

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai suimkime rankas

Ir mes šypsomės vienas kitam.

Vaikinai, šiandien mes kalbėsime su jumis apie sveikatą. Pakelkite rankas, kas nori būti sveiki? Žinoma, visi nori!

Vaikinai, ar žinote, kad kiekvienas žmogus gali pagerinti savo sveikatą? Nenuostabu, kad sakoma:

Aš išlaikysiu savo sveikatą

Padėsiu sau.

Išmokime šiuos žodžius. (Įsiminimas)

O kaip galime sau padėti, dabar pakalbėsime. (Jie sėdi ant kilimėlio.)

Vaikinai, kas gali atsakyti, kas yra sveikata? (Tai jėga, grožis, tai sumanumas, tada gera nuotaika.)

Kaip galite pagerinti savo sveikatą? (Įsitraukite į fizinį būrį, valgykite teisingai, laikykitės dienos režimo, nusiteikite.)

Kiek tu žinai! Šauniai padirbėta! Tai turi būti daroma kiekvieną dieną. Pradėkime nuo ryto. (Pirštų gimnastika)

Rytas.

Atėjo rytas, pakilo saulė.

Ei, broli Fedja, pažadink kaimynus.

Kelkis didelis! Kelkis rodykle!

Kelkis viduryje! Kelkis našlaitis

Ir mažoji Mitroshka! Sveiki delnai!

Visi pabudo, pasitempę! Šauniai padirbėta! O dabar skubame į smagią mankštą.(Fizminutka.)

Džiaugiamės galėdami pasikrauti.

Mums patinka viską daryti tvarkingai.

Smagu vaikščioti! Pakelk rankas!

Sėsk ir kelkis! Šokite ir šokite!

Vienas du trys keturi Penki

Mes pradedame šokinėti!

Šok, visiems daug,

Mes pašoksime 10 kartų!

Vaikinai, po treniruotės pabandykite, ar mūsų raumenys sustiprėjo?

Vaikai, kaip žinote, šiandien į mūsų grupę atėjo Moidodyr. Jis labai norėjo tave pamatyti ir gaila, kad nelaukė, ryte jam daug rūpesčių. Bet jis paliko tau šį nuostabų krepšį. Norite pamatyti, kas jame yra?

Kas tai? (dantų pasta)

Kodėl žmogui reikia dantų pastos? (Norėdami prižiūrėti dantis, valykite dantis.)

Kas tai? (Muilas.)

Kodėl mums reikia muilo? (Pusiplauk rankas, išsimaudyk)

Kam skirtas šis daiktas? (Jums reikia dantų šepetėlio valytis dantis)

O ši prekė? (Plaukams šukuoti reikalingos šukos.)

Taip pat šukuodami darote galvos masažą.

Puiku, vaikinai! Teisingai nustatėte, kam skirtas kiekvienas elementas. Norėdami būti sveiki, visada turite atsiminti ir laikytis higienos taisyklių.

O, koks geras bičiulis Moidodyras! Padėkokime jam už tokius reikalingus daiktus.

Berniukai ir mergaitės, žiūrėk, Moidodyras paliko mums dar ką nors. O taip, tai laiškas. Ką jis čia parašė?

« Vaikinai, jei atidžiai išnagrinėsite savo grupę, rasite labai įdomų piešinį ... "

Kas čia nupiešta? (Dantis.)

Vaikai, bet jis kažkodėl keistas. Viena danties pusė liūdna, verkia, o kita, atvirkščiai, linksma, juokiasi. Kas čia atsitiko? Ką tu manai? (Viena danties serga, o kita sveika.)

Išvardink man maisto produktus, kurie naikina dantis. (Saldainiai, šokoladas, pyragaičiai, ledinukai, ledai.)

O kokie produktai juos stiprina? (morkos, kopūstai, obuoliai, kriaušės, bananai ir kt.)

Vaikinai, kokių naudingų produktų jie jums duoda darželyje? Įvardinkime juos.

Štai kiek naudingų produktų gauname per d/s! O pagrindinis produktas, kuris mus stiprina, padeda augti ir vystytis ir be kurio bet koks patiekalas atrodo neskanus, yra duona. Yra labai gera patarlė apie duoną: „Duona iš žemės, o siluška – iš duonos“.

Grūdinimasis stiprina ir sveikatą.Paskaitysiu tau eilėraštį, o tu klausyk.

Kiekvienas, kuris nori būti sveikas

Ramink tave su manimi.

Rytinis bėgimas ir gaivinantis dušas,

Kalbant apie suaugusiuosius, tikra,

Atidarykite langus naktį

Nuplaukite kojas šaltu vandeniu.

Ir tada mikrobas yra alkanas

Jūs niekada nebūsite įveiktas.

Tiesa, bėgioti basomis ant žolės ar maudytis upėje ne visada pavyksta. Bet yra toks nuostabus grūdinimosi būdas, kurį galima daryti kiekvieną dieną. Aš tave dabar išmokysiu. Patogiai atsisėskite ant kilimėlio ir kartokite paskui mane.

Savęs masažas.

Kad gerklės neskaudėtų, drąsiai glostome.

(Paglostykite kaklą delnais iš viršaus į apačią.)

Kad kosėti, nečiaudėti, reikia patrinti nosį.

(Smilčiai trina nosies sparnus.)

Taip pat patrinsime kaktą, delnus laikome „antvaizdžiu“.

(Delnus uždedame ant kaktos „antvaizdžiu“ ir judesiais triname į šonus - kartu)

Pirštais padarykite „šakutę“, meistriškai masažuokite ausis.

(Išskleiskite rodomąjį ir vidurinįjį pirštus ir patrinkite taškus prieš ir už ausų)

Žinome, žinome, taip, taip, taip, peršalimo nebijome.

(Trynantis rankas.)

Vaikinai, šiandien daug sužinojote apie sveikatą. Prisiminkime, kokie maisto produktai yra naudingi mūsų organizmui.Ir paruošime dovaną Moidodyrui. Duokime jam lėkštę vaisių.

(Kiekvienas vaikas turi spalvotą popierių, vaisių šabloną, žirkles. Vaikai nubrėžia šablono kontūrus, iškerpa ir priklijuoja.)

Puiku, manau, Moidodyr tai patiks! Matau, kad visi šypsotės, bet šypsena yra geros nuotaikos raktas. Taip dovanojame vieni kitiems sveikatos ir džiaugsmo. Ar niūrus, piktas žmogus gali atnešti mums sveikatos? (Žinoma ne!)

Tad padovanokime vieni kitiems savo šypsenas ir gerą nuotaiką.

Sveikatos jums visiems!


Parengiamajai grupei

Tikslas: Savarankiškai mokytis, stebėti savo sveikatą, išmanyti paprastus grūdinimo savigydos būdus, mokėti juos praktiškai taikyti kasdieniame gyvenime. Puoselėkite sveikatos kultūrą. Sužadinkite užuojautą ir abipusę pagalbą pamokos herojui (Pinokis).

Sritys: Meninis žodis, motorinė veikla, sveika gyvensena.

Veiklos eiga.

Vaikinai, šiandien mes su jumis kalbėjome apie sveikatą. Kas nori būti sveikas? (vaikų atsakymai).

Atkreipiu vaikų dėmesį į stendą, kuriame yra dvi nuotraukos (Žmogus šypsosi, žmogelis niūrus). Kodėl, jūsų manymu, vienas mažas žmogelis laimingas, šypsosi mums, o antrasis yra niūrus, (klausykite vaikų atsakymų).

Vaikai, ką jūs manote, kas yra sveikata.

Kai žmogus sveikas ir nieko neskauda, ​​jam niekas netrukdo, tada jis gali užsiimti mėgstamu dalyku, bėgioti, šokinėti, šokti.

Gal žinai posakius apie sveikatą? (vaikų atsakymai).

Kiekvienas žmogus gali pagerinti savo sveikatą!
Nenuostabu, kad sakoma: „Išsaugosiu savo sveikatą, padėsiu sau“ .
Išmokime šiuos žodžius su jumis ir dabar tai bus mūsų šūkis.
O kaip galime sau padėti, pakalbėsime dabar. Sėskim ant kilimo. Bet tu ir aš sėdėsime neįprastai turkiškai, nugara turi būti ištiesinta, kad neskaudėtų, (parodyti vaikams, kaip užimti taisyklingą laikyseną).

Kaip manote, ar galime pagerinti savo sveikatą? (mankštinkitės, maitinkitės teisingai, laikykitės dienos režimo, būkite nusiteikę). Puiku, vaikinai, kiek jūs žinote! Visa tai turi būti daroma kiekvieną dieną.

Pradėkime nuo ryto. (Atkreipiu vaikų dėmesį į saulę, kabančią ant sienos). Pažiūrėkite, kaip mus šviečia saulė. Eikime prie jo ir atlikime pirštų gimnastiką, pirmiausia dešinėje, paskui kairėje.

(pirštų gimnastika)

Atėjo rytas, pakilo saulė.
Ei, broli Fedya, pažadink kaimynus!
Kelkis didelis
Pakelkite žymeklį

Kelkis viduryje!
Kelkis, mamyte!
Ir mažoji Mitroshka! Sveiki delne.
Visi pabudo, pasitempę, gerai!

Pasibeldus į duris Pinokis ateina aplankyti vaikų. (Apvyniotas skarele, su termometru). Sveiki, Buratino! Bet kas tau atsitiko? Pinokis susirgo, neatsako. Žiūrėk, jis turi laišką rankoje. Pagerbkime jį. (Parašyta ant laiško): Vaikams darželyje.

Mieli vaikinai! Jūsų draugas Artemonas rašo!

Padėkite Pinokiui! Jis niekada nelankė kūno kultūros, valgė tik saldumynus, visą dieną gulėjo su Malvina ant sofos, nėjo pasivaikščioti, nemėgo grūdintis, nieko neklausė, todėl susirgo.

Vargšas Pinokis. Vaikinai, padėkime Pinokiui, pradžiai, gerkime su savo žolelių arbata, ši arbata nėra paprasta, bet gydanti, šiandien gersime mėtų arbatą (vaikai sako, kad kasdien geria arbatą, iš mėtų ir melisos, ir kad tai labai sveika). Vaikai taip pat geria.

O tada parodysime ir pasakysime, ką reikia daryti, kad būtum sveikas.

Žaidimas „Nesuklysk“

Žiūrėkite, vaikinai, žaidime yra kortų su teisingais atsakymais, kad būtumėte sveiki, ir yra neteisingų kortų. Pinokiui duosime kortas su teisingais atsakymais, kad jis prisimintų, ką reikia daryti, o neteisingas pasiliksime, kad prisimintume, ko nedaryti.

Kortelė: saulė, perbraukta saulė.

Kortelė: mažas žmogus užsiima kūno kultūra, perbrauktas paveikslėlis.

Kortelė: mažas žmogelis valgo morkas, perbrauktas paveikslėlis.

(Diskusija su kiekvienos nuotraukos vaikais)

Taigi jūs, vaikinai, sakėte, kad jums reikia nusiraminti. Klausykite eilėraščio apie grūdinimą:

Kiekvienas, kuris nori būti sveikas
Ramink tave su manimi.
Rytinis bėgimas ir gaivinantis dušas,
Kalbant apie suaugusiuosius, tai tikra.

Dažniau atidarykite langus
Kvėpuokite grynu oru.
Nuplaukite rankas šaltu vandeniu.
Ir tada mikrobas yra alkanas
Jūs niekada nebūsite įveiktas.

Papasakokite, kaip grūdinamės po dienos miego? Vaikščiojame basi ant sūriame vandenyje suvilgyto kilimėlio. Pratimus darome po miego. Tačiau grūdintis reikia palaipsniui, pagrįstai. Klausyk patarlių:

„Tu negali tapti stiprus akimirksniu – grūdink save palaipsniui“ .

„Jei nori būti sveikas – parodyk valią ir kantrybę“ .

Yra dar vienas labai paprastas grūdinimo būdas, kurį galima atlikti kiekvieną dieną. Tai savaiminis masažas. Išgirsk šį žodį. Ką "masažas" ? Tai glostymas, trynimas, spaudimas. Ir pirmoji žodžio dalis "savimasažas" "savarankiškai" ką tai reiškia? Kad šį masažą daro pats žmogus.

Ar nusiplovei kaktą? Ar nusiplovei skruostus?
Ausis nusiplovei? Ar nusiplovei rankas?
Viską išplovei? Išvalykite dabar!
Atveriame duris į sveikatą!

Žaidimas "Naudinga, nenaudinga" .

O kas tavo krepšyje, Pinokis!

Tai aš, nuėjau į parduotuvę ir nusipirkau maisto pietums.

Vaikinai, pažiūrėkime, kokius produktus Pinokis pirko parduotuvėje. (Produktai maišelyje: bulvės, jogurtas, obuolys, apelsinas, kramtomoji guma, dujos. vanduo, traškučiai, krekeriai, saldainiai). Pinokiai, ar nemanai, kad pirkai ne visai sveikus, o tokius, kurie kenkia mūsų organizmui. Vaikinai dabar tau padės. Į krepšelį bus atrinktos tos prekės, kurios naudingos organizmui, o visai nenaudingas prekes grąžinsime į parduotuvę.

(Diskusijos apie gaminius: kodėl vaikinai pasirinko tam tikrus produktus krepšelyje). Žiūrėk, Pinokis, mūsų vaikinai tai padarė.

Dabar tu supranti, Pinokis, ką reikia daryti.

Vaikinai, nupieškime Pinokį sveiką vyrą, kad jis prisimintų visas mūsų taisykles. Bet piešime ne kaip įprasta, o kojomis. Nusiaukime batus (nusiauti batus).

O tam, kad paruoštume kojas piešimui, reikės pereiti tiltą. Pažiūrėk, kaip aš tai padarysiu (einame korekciniais takais). Vaikai eina prie kėdžių, atsisėda.

(Koja ridenu pieštuką, gulintį ant grindų). Vaikinai, pakartokite po manęs!

Namuose pelių nebuvo, bet pieštukų buvo daug.
Jie gulėjo ant stalo su tėčiu ir trenkė kačiukui į letenas.
Kai jis puolė šokti, jis pagavo pieštuką kaip pelė,
Ir važiuokime juo -

Iš po kėdės po lova
Nuo stalo iki taburetės
Nuo komodos iki indaujos.
Stumk – ir draskyk – braukyk!

Ir tada pavažiavo po spinta.
Laukia ant kilimėlio prie spintos
Pasislėpiau, šiek tiek kvėpuodamas...
Trumpa katės letena, -

Negauk pieštuko!
Sukote pieštuką?
Dabar pieškime.
Sakau, koks aš būsiu žmogus.

Kokius gražius piešinius gavome (dovana Pinokis). O dabar turime atsisveikinti. Vaikai atsisveikina su Pinokiu.

Šiandien tau puikiai sekėsi. Matau šypseną tavo veiduose. Tai yra labai gerai! Juk džiugi, gera nuotaika padeda mūsų sveikatai. Niūrus, piktas ir irzlus žmogus lengvai pasiduoda ligai. O gera nuotaika ir šypsena – tarsi apsauga nuo ligų. Priverskime vienas kitą dažniau šypsotis.

Sveikatos jums visiems!

Pamokos „Saugokite savo sveikatą“ santrauka.

Atlikta:

Troegubova O.V.

Novokuznetskas 2010 m

Tikslas: moko vaikus savarankiškai stebėti savo sveikatą, išmanyti paprastus savigydos būdus, mokėti suteikti sau elementarią pagalbą; įtvirtinti žinias apie vitaminų poreikį žmogaus organizmui, apie naudingus produktus, kuriuose yra vitaminų; skiepyti meilę fiziniams pratimams, savimasažui.

Įranga: krepšys su asmeninės higienos reikmenimis, dantų nuotraukomis; maisto nuotraukos, žali ir raudoni žymekliai, vaisiai (sveiki ir supjaustyti), mediniai pagaliukai.

Preliminarus darbas: iliustracijų peržiūra, plonas skaitymas. darbai, pokalbiai su vaikais apie būtinybę valytis dantis.

Pamokos eiga:

Vaikinai, šiandien kalbėsime su jumis apie sveikatą „Kas nori būti sveikas? (vaikų atsakymai)

Vaikinai, ar žinote, kad kiekvienas žmogus gali pagerinti savo sveikatą? Dažnai sakoma:

Aš išlaikysiu savo sveikatą

Padėsiu sau.

Išmokime šiuos žodžius kartu su jumis (įsiminimas).

O kaip galime sau padėti, dabar pakalbėsime (sėskite ant kilimo).

Vaikinai, kas gali man atsakyti, kas yra sveikata? (tai yra jėga, tai yra grožis, tai yra intelektas, tada viskas pavyksta).

Kaip galite pagerinti savo sveikatą? (daryti fizinį būrį, valgyti teisingai, grūdintis).

Kiek tu žinai! Šauniai padirbėta! Tai turi būti daroma kiekvieną dieną. Pradėkime nuo ryto (pirštų gimnastika).

Rytas.

Atėjo rytas, pakilo saulė

Ei, broli Fedja, pažadink kaimynus.

Kelkis, didelis berniukas! Kelkis rodykle!

Kelkis viduryje! Kelkis, našlaitė!

Ir mažoji Mitroshka! Sveiki delnai!

Visi pabudo, pasitempę! Šauniai padirbėta! Dabar patikrinkite, ar jūsų pirštai tapo stipresni, paklusnesni?

Vaikinai, kaip žinote, šiandien į mūsų grupę atėjo Moidodyr. Jis labai norėjo tave pamatyti ir gaila, kad nelaukė, ryte jam daug rūpesčių. Bet jis paliko tau šį nuostabų krepšį. Liesdami atspėkime, kas yra šiame maišelyje (muilas, šukos, dantų pasta ir šepetėlis, nosinė) ir papasakokime, kam jie skirti ir kaip juos naudoti.

O, koks geras bičiulis Moidodyras! Sakykime jam „ačiū“ už tokius reikalingus daiktus.

Fizik. minutė.

Saulė žvilgtelėjo į lovą.

Mes visi darome pratimus.

Turime atsisėsti ir atsistoti.

Ištieskite rankas plačiau.

Pasilenk – 3, 4.

Ir šokti į vietą.

Ant kojos piršto, tada ant kulno.

Pratimus darome kartu.

Vaikinai, žiūrėk, Moidodyr parašė mums laišką. Ką jis čia parašė?

„Vaikinai, jei atidžiai išnagrinėsite savo grupę, rasite labai įdomų piešinį ...“

Vaikai ieško, randa plakatą su pavaizduotais dantimis. Štai šioje nuotraukoje dantis baltas, linksmas. Čia tamsu ir liūdna. Kas atsitiko tiems dantims?

Žaidimas „Naudinga – žalinga“.

Dideliame lape rodomi įvairūs maisto produktai (daržovės, saldainiai, vaisiai, pyragas, riešutai ir kt.). Vaikai žaliu žymekliu apibraukia, kas naudinga; o raudona – kenksmingi produktai.

Šauniai padirbėta! Atliko užduotį.

Išduosiu paslaptį: kad būtum sveikas, stiprus, kovotum su mikrobais ir nepasiduotum ligoms, reikia valgyti vitaminus. Vitaminai – tarsi kariai, saugantys mūsų organizmą nuo kenksmingų mikrobų ir įvairių ligų. Ir jie turi vardus A, B, C, D, E.

Ar žinote, kur gyvena vitaminai? (vaikų atsakymai). Vitaminų yra daržovėse, vaisiuose, uogose ir kituose maisto produktuose.

Tam, kad visada būtų aštrios, sveikos akys, reikia valgyti vitaminą A. O jis gyvena oranžinėse ir raudonose daržovėse ir vaisiuose. Pagalvokite ir įvardykite, kur gyvena vitaminas A (morkos, obuoliai, moliūgai, paprika).

– Apsižvalgome.

Nepastebimai, atsainiai judinkite akis į kairę.

Kas yra šalia tavęs kairėje garsiai, greitai atsakyk?

Dabar pažiūrėkite į dešinę akimis.

Kas yra šalia jūsų dešinėje, kalbėkite tyliai.

O dabar pažiūrėkite aukštyn – ten aukštos lubos.

Dabar užmerkite vokus ir pažiūrėkime į kojines.

Šauniai padirbėta! Tęskime pažintį su vitaminais. Kad tavo organizmas būtų kaip tvirtovė, o ne į vidų įsileistų piktųjų mikrobų ir neleistų užkrėsti tavęs ligomis, labai reikalingas vitaminas C. Jis gyvena visur, kas rūgštu. Kokiuose maisto produktuose galime rasti vitamino C? Tai citrina, apelsinas, erškėtuogė, serbentas. Vitamino C taip pat yra kopūstuose, ridikuose ir svogūnuose.

Nuo peršalimo ir gerklės skausmo

Apelsinai padeda.

Na, geriau suvalgyk citriną,

Nors jis labai rūgštus.

Šauniai padirbėta! O dabar pamaloninkime savo organizmą vitaminais, kurie gyvena šiuose vaisiuose (rodome obuolį, mandariną, kivią, bananą). aš

Siūlau pasigaminti skanių ir sveikų vaisių iešmelių. Ant šių medinių pagaliukų suveriame šiuos griežinėliais pjaustytus vaisius. Tačiau prieš pradedant kepti šašlykus ir valgyti, ką reikia padaryti? Žinoma, plaukite rankas, kad mikrobai nepatektų į maistą.

Vaisių iešmelių ruošimas.

Pasiruošimo procese užduodu klausimus. Kuris iš šių vaisių yra tavo mėgstamiausias? Kokius vaisius dabar veriate? Darbo pabaigoje linkiu visiems gero apetito!

Užsiėmimų ir žaidimų santraukosvaleologijavyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams

GCD, naudojant sveikatą tausojančias technologijas, santrauka.

Tema : „Saugokite savo sveikatą“.

Tikslas:

Formuoti vaikams žinias apie sveiką gyvenseną.

Išmokite savarankiškai stebėti savo sveikatą, išmanykite paprastus savigydos būdus.

Mokėti suteikti sau elementarią pagalbą, skiepyti meilę fiziniams pratimams, savimasažui.

Įranga:

Laiškas iš Moidodyr, plakatas, vaizduojantis dantį, paveikslėliai, kuriuose vaizduojamas maistas, grūdinimosi procedūros.

GCD progresas

Pedagogas:

Vaikinai, šiandien kalbėsime su jumis apie sveiką gyvenimo būdą. Ar nori būti sveikas?

Vaikai. Taip

Vaikinai, ar žinote, kad kiekvienas žmogus gali pagerinti savo sveikatą?

Nenuostabu, kad sako: išsaugosiu sveikatą, padėsiu sau.

Pedagogas:

Įsimink su tavimi šiuos žodžius. (Įsiminimas)

O kaip galime sau padėti, pakalbėsime dabar. (Atsisėskite ant kilimėlio.)

Vaikinai, kurie gali atsakyti, kas yra sveikata?

Vaikai. Tai yra jėga, tai yra grožis, tai yra intelektas, tada viskas pavyksta.

Auklėtojas. O kaip tu gali atsakyti, kas yra sveikata?

Vaikai. Užsiimkite kūno kultūra, valgykite teisingai, laikykitės dienos režimo, grūdinkites.

– Auklėtoja. Kiek tu žinai! Šauniai padirbėta! Tai turi būti daroma kiekvieną dieną. Pradėkime nuo ryto.

Pirštų gimnastika.

Rytas.

Atėjo rytas, pakilo saulė.

Ei, broli Fedja, pažadink kaimynus.

Kelkis, didelis berniukas! Kelkis rodykle!

Kelkis viduryje! Kelkis, našlaitė

Ir mažoji Mitroshka! Sveiki delnai!

globėjas . Visi pabudo, pasitempę! Šauniai padirbėta! Dabar pereikime prie linksmų dalykų.Ritminė gimnastika.

globėjas . Vaikinai, po treniruotės pabandykite, ar mūsų raumenys sustiprėjo? (Vaikai tikrina savo raumenis.)

globėjas . Vaikinai, kaip žinote, šiandien į mūsų grupę atėjo Moidodyr. Jis labai norėjo tave pamatyti ir gaila, kad nelaukė, ryte jam daug rūpesčių. Bet jis paliko tau šį nuostabų krepšį. Norite pamatyti, kas ten yra? (Nuostabiame maišelyje - tualetinis muilas, šukos, dantų pasta, dantų šepetėlis) išima vieną daiktą, su vaikais išsiaiškina, kam kiekvienas daiktas skirtas, pasakoja, kad norint sustiprinti ir grūdinti organizmą reikia laikytis higienos procedūrų.

globėjas : O, koks šaunus bičiulis Moidodyras! Sakykime jam „Ačiū“ už tokius reikalingus daiktus. Vaikinai, žiūrėk, Moidodyr parašė mums laišką. Ką jis čia parašė? „Vaikinai, jei atidžiai išnagrinėsite savo grupę, rasite labai įdomų piešinį“

Vaikai ieško, randa plakatą su danties nuotrauka, vaikai žiūri.

globėjas . Kas čia nupiešta?

Vaikai . Dantis.

globėjas . Vaikinai, bet jis kažkodėl keistas. Viena danties pusė liūdna, verkia, o kita pusė, atvirkščiai, linksma, juokiasi. Kas čia atsitiko?

(Vaikai pasakoja, kokie maisto produktai naikina dantis, o kurie juos stiprina, išvardija: saldainiai, pyragas, šokoladas, ledinukai, ledai, morkos, uogos, kopūstai, obuoliai ir kt.

globėjas . Vaikinai, kokių naudingų produktų jie jums duoda darželyje? Įvardinkime juos.

(vaikų atsakymai)

Auklėtojas. Štai kiek naudingų produktų gauname darželyje! O pagrindinis produktas, kuris mus stiprina, padeda augti ir vystytis ir be kurio bet koks patiekalas atrodo neskanus, yra (... duona.) Yra labai gera patarlė apie duoną: „Iš žemės ateina Chlebušekas, o ateina siluška. iš duonos“. O grūdinimasis stiprina ir sveikatą. Gaila, kad mūsų grupėje nėra televizoriaus. Turiu nuostabų filmą, norėčiau jums parodyti filmą. Ir galbūt net be televizoriaus kaip nors išsiaiškinsime.

(Mokytoja su vaikais žiūri į nupieštą „filmuką“, kuriame vaizduojami įvairūs grūdinimo būdai, kalba apie kiekvieną kadrą, prisimena istorijas iš asmeninės patirties, kur ir kaip grūdinti ir pan.)

globėjas . Kokį naudingą filmą žiūrėjome! Ar visi prisiminė? Nepamirškite atlikti šių svarbių procedūrų.

Pedagogas:

Kiekvienas, kuris nori būti sveikas

Ramink tave su manimi.

Rytinis bėgimas ir gaivinantis dušas,

Kalbant apie suaugusiuosius, tikra,

Atidarykite langus naktį

Kvėpuokite grynu oru

Nuplaukite kojas šaltu vandeniu.

Ir tada mikrobas yra alkanas

Jūs niekada nebūsite įveiktas.

„Jei nori būti sveikas, parodyk valią ir kantrybę“.

„Tu negali tapti stiprus akimirksniu – grūdink save palaipsniui».

Auklėtojas. Tiesa, bėgioti basomis ant žolės ar maudytis upėje ne visada pavyksta. Bet yra toks nuostabus grūdinimosi būdas, kurį galima daryti kiekvieną dieną. Prisiminkime jį.

(Vaikai sėdi ant kilimo, daro savimasažą)

Auklėtojas. Vaikinai, šiandien daug sužinojote apie sveikatą, ir aš matau šypseną jūsų veiduose. Tačiau šypsena – raktas į gerą nuotaiką. Taip dovanojame vieni kitiems sveikatos ir džiaugsmo. Ar niūrus, piktas žmogus gali atnešti mums sveikatos?

Vaikai. Ne zinoma ne!

globėjas . Tad padovanokime vieni kitiems savo šypsenas ir gerą nuotaiką.

Sveikatos jums visiems!


Redaktoriaus pasirinkimas
Sąvoka „venerinės ligos“, plačiai vartojama sovietmečiu kalbant apie sifilį ir gonorėją, pamažu keičiama...

Sifilis yra rimta liga, pažeidžianti įvairias žmogaus kūno dalis. Atsiranda organų disfunkcija ir patologiniai reiškiniai ...

Namų gydytojas (vadovas) XI skyrius. Lytiniu keliu plintančios LIGOS Venerinės ligos nustojo kelti baimę. Kiekviename...

Ureaplazmozė yra uždegiminė urogenitalinės sistemos liga. Sukėlėjas – ureaplazma – tarpląstelinis mikrobas. Perkelta...
Jei pacientui pabrinko lytinės lūpos, gydytojas būtinai paklaus, ar nėra kitų nusiskundimų. Esant situacijai, kai...
Balanopostitas yra liga, kuria serga ir moterys, ir vyrai, ir net vaikai. Pažiūrėkime, kas yra balanopostitas, ...
Kraujo grupių suderinamumas norint pastoti yra labai svarbus parametras, lemiantis normalią nėštumo eigą ir nėštumo nebuvimą ...
Nosies kraujavimas arba kraujavimas iš nosies gali būti daugelio nosies ir kitų organų ligų simptomas, be to, kai kuriais atvejais ...
Gonorėja yra viena iš labiausiai paplitusių lytiniu keliu plintančių ligų Rusijoje. Dauguma ŽIV užsikrečiama lytinių santykių metu,...