Audinio larks abstrakti vyresniųjų grupė. Vyresniųjų grupės vaidmenų žaidimo konspektas „Atvažiuok lervai, atnešk pavasarį - atnešk raudoną! Pirštų gimnastika "Lyrks"


Tikslai:

Supažindinti vaikus su kuoduotu lynu (išvaizda, gyvenimo būdas, elgesys).
Įtvirtinti žinias apie pavasarinius laukinės gamtos ir negyvosios gamtos pokyčius, apie migruojančius paukščius, apie Krymo klimato ypatumus.
Supažindinti vaikus su mįsle, eilėraščiu, ženklais apie lervutes.
Žodynas: lervas, kepimo skarda, ūkininkai, suidka (ukrainiečių kalba), „plunksniniai draugai“, „puikūs skrajutės“, frazeologiniai vienetai „įsibėgėja“, „pavasaris raudonas“.
Pratinkite vaikus onomatopoejos, piešimo ir spalvinimo technikomis.
Ugdykite mąstymą, smulkiąją rankų motoriką. Ugdyti vaikus gebėjimą matyti gamtos grožį ir rūpestingai su juo elgtis.

Įranga:

Nuotrauka su kuoduotu žyniu, lyno siluetas ant virvelės; didaktinis žaidimas „Metų laikai“ (spausdinimo drobės pavidalu); iš tešlos pinti „paukščiai“, aliejumi patepta kepimo skarda, migdolai, razinos, stalo peiliai; giedojimo garso įrašas, M. I. Glinkos romansas „Lyukas“, P. I. Čaikovskio pjesė „Lyvos giesmė“; varpas.

kuoduotasis lerys

Skylark skrendant

Tešlos lesa

Pamokos eiga:

Pavasaris ateina!
Pavasaris ateina!
Su šilta saule
Su gausiu lietumi.
Pavasaris atneš derlių
Į mūsų laimingą žemę!

Vienas pagrindinių pavasario įvykių – pas mus atskrenda plunksnuoti draugai. Jūs, žinoma, atspėjote, apie ką mes kalbame? Kodėl paukščius vadiname „plunksnuotais“ ir „draugais“? (Vaikų atsakymai). Teisingai, „plunksnuotas“, nes paukščių kūnas apaugęs plunksnomis, o „draugai“, nes paukščiai mus džiugina savo giedojimu, paskleidžia ant žemės įvairių augalų sėklas ir suėda daugybę vabzdžių, taip išsaugodami parkus, sodus. , miškai, laukai ir sodai .

O kaip vadinasi paukščiai, kurie žiemoti išskrenda į šiltus kraštus, o parskrenda pavasarį? (Vaikų atsakymai). Teisingai, skrydžiai. Nurodykite kelis migruojančius paukščius, kuriuos žinote. (Vaikų atsakymai). Kregždės, starkiai, stačiakampiai, robinos, putpelės, karaliukai, gervės, gulbės.

Šiandien susipažinsime su migruojančiu paukščiu. Jos vardas yra lervas, pavasario giesmininkė. Ir štai jis. (Garso įrašas, kuriame girdimas čiurlenimas, pakyla ant siūlo esantis čiurlio siluetas).

Ar tau patiko giesmė apie lervutę? Ar supranti, kodėl lerynas vadinamas „pavasario giesmininku“? Kam? (Vaikų atsakymai). Pavasarį atplaukia lervos ir gieda nuostabias paukščių giesmes.

Seniau buvo toks paprotys: vaikai šoka apvalų šokį ir visi kartu vadinami lervais.

Jūs maži paukšteliai, žvirbliukai,
Skrisk pas mus.
Pavasaris skaidrus, pavasaris raudonas
Atvesk mus.

O mamos iš tešlos kepdavo bandeles, panašias į paukščius. Nuo ryto jau pynėm tešlą. Dabar jis atsirado, o mums belieka pasidaryti snapus ir akis. Iš ko darysime akis? Iš razinų. Kas yra razina? Teisingai, džiovintos vynuogės be sėklų. O ką mes naudojame kaip snapą? Migdolų riešutas. O dabar mums belieka tokiu peiliu nupjauti savo paukščiams uodegas. (Mokytoja paaiškinimą lydi demonstravimu). Gatavus lervutes pasodinkite ant riebalais išteptos kepimo skardos – taip vadinasi kepimo lenta. Ar jums pažįstamas šis žodis? Jei ne, pakartokite tai dar kartą ir pabandykite prisiminti. Paprašykime Tatjanos Vladimirovnos, kad nuneštų į virtuvę kepimo skardą su lervukais ir padėtų kepti... kur? Į orkaitę. (Vaikai dirba pagal P. I. Čaikovskio „Lyvo giesmės“ garsus. Mokytojas paaiškina, kad kompozitoriui patiko čiurlio dainavimas ir jis stengėsi tai perteikti muzikos garsais).

Tuo tarpu mūsų paukščiukai kepa, susipažinkime iš arčiau su leliuku.

Liaurai į Krymą atskrenda nedideliais pulkais, nemėgsta triukšmingų kompanijų. O skristi bando, kai jau šilta. Šiuo atžvilgiu yra ženklas: "Lyras skrenda į šilumą".

Pavasarį lervos, kaip ir visi paukščiai, turi daug rūpesčių. Kokie tai rūpesčiai, pasakykite man. (Vaikų atsakymai). Susirask porą, susikurk lizdą, dėti kiaušinius, išperinti jauniklius. Vestuvės prie lervų vyksta ore. Skrisdami aukščiau, patinai savo nuotakoms dainuoja gražias, melodingas dainas, maždaug taip: „Cir-lir-lir-lu, cir-lu-lu-lyuyuyuyuyu“.

Pirštų gimnastika "Lyrks"

Truputį pažaiskime. Sujunkite nykščius, tarsi užsikabindami vienas už kito. Tai bus lekiuko galva. Uždarykite likusius pirštus. Tai bus sparnai. (Mokytoja žodžius palydi pasirodymu). Ar jūsų lervos pasiruošusios? Tada pakylame ir dainuojame: „tsir-lir-lir-lyu, tsir-lu-lu-lyuyuyuyuyu“.

Nori skristi tiesiai
Nori - pakimba ore,
Akmuo krenta iš aukščio
Ir dainuoti, dainuoti, dainuoti.

(Vaikai rankų judesius atlieka pagal tekstą).

Larks garsėja savo dainavimu. O koks paukštis laikomas puikiu dainininku? (Vaikų atsakymai). Teisingai, lakštingala.

Liaurai iš Krymo išskrenda rudens viduryje, naktį, kai jų netrukdo plunksnuoti plėšrūnai. Skraidantys lekiukai yra puikūs. Kaip jūs suprantate šią išraišką? (Vaikų atsakymai). Iš tiesų, lervos gali skraidyti greitai ir ilgai. Tiesa, esant blogam orui jie pavargsta ir kartu su kitais plunksnuotais keliautojais lipa į laivus. Ir jūreiviai jų neliečia, nes yra jūros ženklas: „Nelaimė gresia laivui, kuriame buvo įžeistas prieglobsčio prašęs paukštis“.

Lėkšnių lizdai išdėlioti ant žemės, duobėse. Jie iškloja žole, ašutais, plunksnomis. Kodėl lekiukai tai daro? (Vaikų atsakymai). Minkštas pakratas lizde reikalingas, kad nebūtų pažeisti ten padėti kiaušiniai, o ant minkšto jaunikliams patogiau. Patelė deda nuo trijų iki penkių kiaušinėlių. Jie yra rausvai pilkos spalvos.

Jau nupiešėme inkilus, o dabar juose baigsime piešti margučius. Kiek kiaušinių gali būti lekiuko lizde? (Vaikų atsakymai). Lizdelyje galite nupiešti ne mažiau kaip tris, bet ne daugiau kaip penkis kiaušinius. O kaip pasiekti rausvai pilką kiaušinių spalvą? (Vaikų atsakymai). Pirmiausia, šiek tiek paspausdami pieštuką, oranžiniu pieštuku nudažykite kiaušinius, o po to juodu pieštuku dažykite oranžinį, vos paspausdami. Taip kiaušiniai bus rausvai pilkos spalvos. (Vaikai dirba pagal M. I. Glinkos romanso „Lyva“ garsus).

Mobilusis žaidimas "Lark"

Atėjo laikas žaisti. Vaikai sustoja ratu ir dainuoja:

Danguje giedojo lerikas,
Jis paskambino varpeliu.
linksmintis tyloje,
Paslėpė dainą žolėje.

„Lyukas“ (vadovaujantis vaikas) su varpeliu juda šuoliais apskritimo viduje. Pasibaigus dainai, jis sustoja ir padeda skambutį ant grindų tarp dviejų vaikų. Šie vaikai atsuka vienas kitam nugaras. Visi sako: „Kas suranda dainą, džiaugsis visus metus! Jiedu bėga aplink ratą, juda priešingomis kryptimis. Kas pirmas paima varpą, tampa Larka. Žaidimas kartojamas.

Mes gyvename nuostabiame pusiasalyje, kuris vadinasi... kuo? (Vaikų atsakymai). Teisingai, Krymas. Kryme turime ypatingą lekvą. Pažvelkite į tai. (Nuotraukų rodymas). Niekur kitur visoje didžiulėje Žemės planetoje šio paukščio nesutiksite. Ji gyvena tik Kryme. Jos vardas yra kuoduotasis lervas. Kaip manote, kodėl šis lerys vadinamas kuoduotu? (Vaikų atsakymai). Gerai padaryta, jūs pastebėjote kuokštą ant šio lyno galvos ir atspėjote, kad jis savo vardą gavo būtent dėl ​​savo kuokšto. Bet ar neprisimenate kito paukščio, kuris, kaip ir kuoduotasis lerys, gyvena tik Kryme ir dar vadinamas kuoduotu? (Vaikų atsakymai). Tai kuoduotasis kormoranas.

Mūsų kuoduotasis lerys nedažnai pakyla į orą. Jis nenuilstamai bėgioja žeme, kartais skrisdamas nedideliais atstumais. Už tai jis gavo slapyvardį „žemės lervas“. Jis lieka žiemoti Kryme ir neišskrenda. Jei žiema snieginga, vadinasi, jam sunku. Kodėl manote? (Vaikų atsakymai). Po sniegu negalite rasti paukščiui maisto. Tad kuoduotasis lerys ieškodamas maisto turi klaidžioti keliais, prie namų ir kapstytis šiukšlių krūvose. Kuoduotasis lerys turi kitą pavadinimą - susidka. Tai ukrainietiškas žodis. Ar žinote, kaip tai išversta į rusų kalbą? (Vaikų atsakymai). Kaimynas. O lerys taip vadinamas todėl, kad alkaną žiemą apsigyvena ir maitinasi kaimynystėje su žmogumi. Pakartokite ukrainietišką žodį „susidka“ ir pabandykite atsiminti.
Kuoduotasis lerys gieda net žiemą, taip pat moka mėgdžioti kitus paukščius. Kartą gyvenime jis išsirenka sau nuotaką.

Lysvė lizdą sutvarko stepėse, dykvietėse, net priemiesčių sąvartynuose. Jaunikliai gimsta akli, be plunksnų. Tėvai juos maitina. Ką tu manai? (Vaikų atsakymai). Kaip ir kiti paukščiai, lervos savo jauniklius maitina vabzdžiais. Viščiukai turi puikų apetitą, auga taip greitai, kad tėvai apsidžiaugia. Suaugę jaunikliai išlipa iš lizdo ir klaidžioja šalia jo, čirškėdami vos girdimais vaikų balsais. Jei pasitaiko sutikti tokius paukščių mažylius, nelieskite jų, netrukdykite. Ir nemanykite, kad jaunikliai iškrito iš lizdo ar pasiklydo. Jų tėvai netoliese. Jie moko jauniklius slėptis, ieškoti maisto, atskirti valgomą ir nevalgomą. Netrukus jaunikliai tampa panašūs į savo tėvus, pereina prie grūdinių pašarų, tačiau neatsisako ir vabzdžių. Valgydami vabzdžius ir pešdami laukinių piktžolių žolių sėklas, lekiukai nuo seno buvo laikomi ūkininkų draugais. Kas yra ūkininkai? (Vaikų atsakymai). Žmonės, kurie dirba žemę ir augina augalus. Kalbant apie kviečių grūdus, paukščiai nesiliečia varpos grūdų, o paima ant žemės nukritusius kviečių grūdus.

Na, prisiminkime, ko išmokome šiandien.

Klausimai:

1. Kaip vadinasi tik Kryme gyvenantis lerys?
2. Kodėl jis vadinamas žemės leru?
3. Ar skiauterė žiemoti skrenda į šiltus kraštus? Kodėl?
4. Koks ukrainietiškas žodis kuoduotasis lerys ir kodėl?
5. Kaip lervos sukasi lizdus?
6. Kaip auginami jaunikliai?
7. Kodėl lekiukai vadinami ūkininkų draugais?
8. Kokie ženklai siejami su lervukais? (Apie šilumą, tarp jūreivių).
9. Kodėl lekiukai laikomi paukščiais giesmininkais?

(Durys atsidaro, įeina mokytojo padėjėja su jau paruoštomis „larkinėmis“ bandelėmis ir įteikia mokytojai).

Padėkite tešlą karštoje vietoje.
Dingo – nebėra! Tai tapo lervos.

Vaikinai, paimkite į rankas "lyrus" ir eikite ant kilimo. (Kiekvienas vaikas servetėlėje gauna po lako bandelę.) Prieš valgydami lervutes, šiek tiek pažaiskime su jais. Prisiminkite dainą iš žaidimo „Lark“. (Vaikai judesius atlieka pagal tekstą, rankose laikydami bandeles su lukštais).
Mūsų pamoka baigta, padėkite savo lubus ant stalų, nusiplaukite rankas ir ragaukite.

Savivaldybės autonominė ikimokyklinio ugdymo įstaiga Tiumenės miesto kombinuoto tipo darželis Nr.83
Autorius: viršininko pavaduotojas
MADOU d / s Nr. 83
Nikitina Svetlana Vladimirovna,
Tiumenė, 2014 m
Siužetinio vaidmenų žaidimo vyresniųjų grupėje santrauka tema:
„Leiskiškiai atvyksta, pavasaris – atnešk raudonos spalvos!
Žaidimo programinės įrangos turinys:
Supažindinti vaikus su rusų liaudies tradicijomis sutikti pavasarį - paukščių atvykimo šventę - šarkas.
Išmokyti vaikus liaudiškais modeliavimo technikomis kurti išraiškingus lervų atvaizdus: iš visos druskos tešlos gabalo lipdyti paukščius, susukti į storą žiogelį, iš tešlos įpjovų rietuvėje padaryti sparnus ir uodegą.

Sustiprinkite galimybę dekoruoti savo gaminius giluminio reljefo metodu, dekoravimui naudokite papildomą natūralią medžiagą.
Ugdykite smulkiąją rankų motoriką, estetinį skonį ir norą eksperimentuoti su medžiagomis.
Didinti domėjimąsi liaudies tradicijomis, papročiais, meile ir pagarba gimtojo krašto paukščiams.
Įranga ir medžiagos:
Druskos tešla, įvairių javų grūdai (grikiai, žirniai, lęšiai), rietuvės, plombos, modeliavimo lentos, servetėlės, migruojančių paukščių kaukės, lervos ir kitų paukščių paveikslas, 4 sniego gniūžtės, „stebuklinga“ lazdelė.
Muzikinis akompanimentas: „Pavasario girios garsai“, „Pavasario paukščių giesmė“, „Lyvo giesmė“ P.I. Čaikovskis, E. Grigas „Pavasaris“.
Preliminarus darbas:
Pokalbiai, iliustracijų žiūrėjimas, mįslių spėliojimas, patarlių apie migruojančius paukščius mokymasis, užkalbėjimų įsiminimas, paukščių stebėjimas vaikštant.
Grupės forma:
Grupė įrėminta pavasarinio miško pavidalu.
Pastaba: žaidimas žaidžiamas kovo 22 d
Žaidimo eiga:
Auklėtoja: „Vaikinai, šiandien į darželį atėjo laiškas iš pavasario. Paskaitykime: „Sveiki, mieli vaikinai! Taigi šalta žiema baigėsi, laikas su ja atsisveikinti ir pasveikinti mane kartu – Pavasaris-Krasna. Bet žiemai jūsų vietovėje taip patiko, kad ji neskubėjo išvykti ir mane užbūrė, kad aš jai netrukdyčiau. Vaikinai, padėkite, nuvilkite mane, kitaip aš negalėsiu pas jus atvykti!
Pedagogas: "Vaikinai, ar norite tapti pavasario pagalbininkais?"
Vaikai: Taip!!!
Gavusi vaikų sutikimą, mokytoja prie vaikų krūtinės pritvirtina emblemą su užrašu „Pavasario pagalbininkas“.
Pedagogas: „Bet kaip mes galime būti? Kaip nuvilti pavasarį?
Vaikai išsako savo nuomonę.
Pedagogas: „Manau, žinau, ką daryti! Eikime į paslapčių ir stebuklų kupiną mišką, kuriame tikrai rasime atsakymą į savo klausimą. Bet ar galime taip eiti į mišką, apsirengę tik šviesiais drabužiais?
Vaikai: Ne! Šiuo metu miške vis dar šalta. Nors atėjo kovas, miške daug sniego pusnių.
Auklėtoja: „Taip, lauke dar vėsu, galime sušalti. Pirmiausia apsirengkime, o tada galėsime leistis į kelią“.
Vaikai su mokytoju imituoja apsirengimą.
Pedagogas: „Gerai padaryta! Ar jūs visi pasiruošę?"

Iškeliu savo burtų lazdelę
Suku jį virš tavęs.
Vaikai, greitai susisuko
Ir jie atsidūrė pavasario miške.

Skamba pavasario miško fonograma.

Pedagogas: „Na, mes atsidūrėme miške. Eikime, vaikinai, tyliai, ant kojų pirštų galų, kad mūsų neišgirstų klastinga ŽIEMA. Atsargiai, priekyje nulūžusios medžių šakos, pasilenkite žemiau, eikite po jomis. Toliau prieš mus gili duobė – peršokime ją. Būkite atsargūs, priekyje didelė sniego pusnys, ją apeisime.

Vaikai eina kartu su mokytoju, įveikdami nematomas kliūtis, atsiduria miško proskynoje. Pievoje yra sniegas. Vaikai jį pastebi.

Pedagogas: „Atsiradome miško proskynoje. Įdomu, kas tai? Taip, tai stebuklingas sniegas! Na, pažiūrėkime, taip, jis turi mįslę!

Mokytojas užduoda vaikams mįslę:

„Jei visur sniegas ištirps
Diena ilgėja
Jei viskas žalia
Ir laukuose teka upelis,
Jei saulė šviečia ryškiau
Jei paukščiai nemiega,
Jei vėjas taps šiltesnis
Taigi, atėjo pas mus...?

Vaikai: pavasaris.

Pedagogas: „Kodėl nusprendėte, kad dabar pavasaris? (Vaikų atsakymai).

Pedagogas: „Atrodo, aš atspėjau, kaip galime nuvilti pavasarį - raudoną. Ar atspėjote?

Pedagogas: „Eime, vaikinai, toliau per mišką. Eikime per kelmą. Štai vienas kelmas, čia antras, trečias, peržengėme daug kelmų. Einame atsargiai stumdydami šakas rankomis, kad nenulūžtų. O štai virš žemės pakibo stora šaka, teks pasilenkti.

Vaikai suranda kitą sniego gniūžtę.

Pedagogas: „Vaikinai, tai labai neįprasta sniego gniūžtė. Ant jo užrašytas keistas žodis „IŠŠŪKIAI“. Įdomu, ką tai reiškia? (klauso vaikų atsakymų).

Pedagogas: „Senais laikais žmonės laukdavo pavasario, dainuodavo jai akmenukų giesmes, kad paskubėtų, kad iš pietų kuo greičiau sugrįžtų paukščiai. Prisiminkime pavasario skambučius. Įsijunk į ratą“.

„Pavasaris, raudonas pavasaris!
Ateik, pavasari, su džiaugsmu,
Ateik, pavasari, su gailestingumu!
„Pavasaris, raudonas pavasaris!
Ateik, pavasari, su džiaugsmu,
Su dideliu džiaugsmu
Su turtingu gailestingumu.
Su aukštais linais,
Su gilia šaknimi
Su gilia šaknimi
Su gausia duona"

Vaikai eina taku ir jo pabaigoje randa trečią sniego gniūžtę.

Pedagogas: „Žmonės džiaugėsi atėjus pavasariui, apie tai kalbėjo geru žodžiu. „Motina-pavasaris visiems žmonėms raudona“, „Pavasaris viską atgaivins“. Ir apie pavasarį jie taip pat sakė: „Keturiasdešimt keturiasdešimt paukščių atskrenda iš užjūrio šalių ir atneša pavasarį“. Kodėl jie taip pasakė, kaip manai?

Vaikai: „Pavasarį paukščiai grįžta namo iš šiltų kraštų“.

Pedagogas: „Vaikinai, pavirskime į migruojančius paukščius, kurie pavasarį grįžta iš šiltųjų kraštų. Turiu kaukių su paukščių atvaizdu, išsirinkite sau bet kurią, užsidėkite ant galvos.

Pedagogas: „Pasakykite man, vaikinai, kas kurį paukštį išrinko sau?

Vaikai įvardija savo migruojančius paukščius ir prisimena liaudies ženklus, susijusius su jų atvykimu:

„Rokas ant kalno – pavasaris kieme“,
„Kiek atšildytų lopų, tiek daug lervų“,
„Mačiau starkį – žinok, kad prie verandos yra pavasaris“.

Iškeliu savo burtų lazdelę
Suku jį virš tavęs.
Vaikai, greitai sukosi,
Visi tapo migruojančiais paukščiais.

Iškeliu savo burtų lazdelę
Suku jį virš tavęs.
Paukščiai greitai sukosi
Ir visi jie pavirto vaikais.

Pedagogas: „Mums, vaikinai, reikia kuo greičiau išeiti į proskyną“.

Vaikai randa proskyną su sniego gniūžte, ant jos užrašytas skaičius 22. Mokytoja kviečia vaikus prisėsti, šiek tiek atsipalaiduoti proskynoje.

Pedagogas: „Ši užduotis sunki, bet numaniau, ką reiškia šis skaičius 22. Truputį padėsiu. Šiandien kalendoriuje yra kovo 22 d. Ši diena buvo laikoma puikia švente tarp Rusijos žmonių. Pasak legendos, būtent šią dieną migruojantys paukščiai grįžta namo, ant sparnų nešini pavasariu. Ir ši diena vadinosi „Šarka“. Pagal liaudies paprotį šią dieną šeimininkės iš tešlos kepdavo pavasarinius paukštelius – lervutes. Paukščiai buvo skanūs, su traškia kepta plutele.
Vaikai lakstė gatve su keptais paukšteliais, mėtė juos, visur barstė trupinius ir šaukė: „Atskrenda lekiukai, atnešk raudoną vasarą, žiema pavargo, suvalgiau visą duoną“. Minkštas bandeles kabindavo prie lango ant virvelių, pritvirtindavo prie medžio šakų ir dovanodavo artimiesiems.

Pedagogas: „Pagalvokite, vaikai, kodėl žmonės kepė lervus?

Vaikai: „Kepdavo lynus, nes pirmieji grįždavo iš šiltų kraštų“.

Pedagogas: „Taip, lekiukai yra paukščiai giesmininkai, kurie pirmieji atskrenda iš pietų, paukščiai, kurie ore pakyla aukščiau visų kitų paukščių ir yra arčiausiai saulės ir savo skambiomis trilomis praneša apie pavasario atėjimą.

Pedagogas: „Dabar jūs, vaikinai, turite pasirinkti iš kelių paukščių iliustracijų, kad būtų galima pamatyti lervos atvaizdą“.

Pedagogas: "Kaip atspėjote, kad tai buvo lekė?"

Vaikai: „Čia lervas, nes jis mažas, pilkas“.

Pedagogas: „Taip, lekiukai išoriškai nepastebimi: pilki su tamsiomis dėmėmis, su maža apvalia galva, maža uodega.

Pedagogas: „Vaikinai, jūs esate puikūs, susidorojote su visomis užduotimis, išlaikėte visus testus. O tai reiškia, kad raganiški žiemos žavesiai išnyko, o pavasaris – raudona tikrai ateis į mūsų kraštą!

Skamba švelni pavasario melodija.

Pedagogas: „Klausyk, atrodo, kad ji eina žeme savo nesvariais žingsniais. O kad pavasaris paskubėtų ir kuo greičiau į mūsų miestą atneštų šiltų, gražių dienų, pasitikime jį taip, kaip pavasarį sutikdavome Rusijoje. Iš tešlos „iškepkime“ lervutes. O tam reikia grįžti į savo grupę ir pavirsti duonos kepančiuoju. Kuriame?"

Vaikai: Kepėjams!

Iškeliu savo burtų lazdelę
Suku jį virš tavęs.
Vaikai grupėje atsidūrė patys
Visi tapo kepėjais.

Mokytojas pakviečia vaikus prie savo stalo.

Mokytojas: Tešlos gabalą padalinkite į dvi dalis. Iš didelės dalies lipdysime paukštį. Palikime mažylį. Kaip manai už ką?

Vaikai: „Palikime mažą dalelę paukšteliui papuošti“.

Pedagogas: „Iš didelio gabalo iškočiojame volelį. Viena vertus, pirštais suformuosime galvą. Pirštų galiukais padarykite snapelį. Likusią dalį suplokite į pyragą. Priešingoje galvos pusėje padarykite vieną pjūvį. Viena dalis bus uodega, kita - sparnas. Vėduokle nupjauname uodegą ir sparną, sparną pakeliame aukštyn ir prispaudžiame prie kūno (mokytojas palydi savo žodžius pasirodymu).

Pedagogas: „Lyrai yra neapsakomi paukščiai. Tačiau žmonės mėgo šiuos paukščius, todėl juos puošė, lipdė ant galvų keterą, darė gražius raštus. Vietoj akių jie įkišo žirnius, grikių grūdus “(mokytoja rodo dekoravimo su lesnais variantus).

Mokytojas prieš pradedant darbą siūlo ištiesti pirštus:

Pirštų gimnastika "Lark"

Sujunkite nykščius ir gerai sukabinkite vienas kitą. Mums tai bus lervos galva. Sujunkite likusius pirštus, uždarykite. Tai bus sparnai. (Mokytoja žodžius palydi pasirodymu). Ar jūsų lervos pasiruošusios? Tada nusiimame ir kartu atliekame judesius.

„Jis nori skristi tiesiai,
Nori - pakimba ore,
Akmuo krenta iš aukščio
Ir dainuoti, dainuoti, dainuoti.

Vaikai atlieka rankų judesius pagal tariamą tekstą.

Pedagogas: „Graži kompozitoriaus P.I. muzika padės sukurti lervos įvaizdį. Čaikovskio, kuri vadinasi „Lauko giesmė“. Šioje skambančioje džiugioje melodijoje išgirsite ir upelio čiurlenimą, ir varpų skambėjimą.

Mokytojas siūlo pradėti lipdyti paukščius. Savarankiško darbo metu, jei reikia, padeda, padrąsina vaikus, jei jie siekia įvairiai papuošti paukštelius.

Pedagogas: „Pažiūrėk, kokių nuostabių lervų turime“.

Mokytojas kartu su vaikais apžiūrinėja lipdytus paukštelius, aptaria, kas turi elegantiškiausią, rėksmingiausią, kieno kieno orginaliausią keterą ir kt.

Pedagogas: „Ką jūs manote, vaikai, ką mes galime padaryti su savo lervomis?

Vaikai: Galime padovanoti tėveliams, galime palikti papuošti grupę, galime išsinešti į lauką ir dainuoti užkeikimus!

Mokytojas pakviečia vaikus išnešti į gatvę keletą lervų, kad pagal senovinį paprotį būtų vadinamas pavasariu – raudonuoju. Jei vaikai nori padovanoti savo tėveliams lervutę, tuomet iš likusios tešlos vaikučius galite pakviesti iš vakaro pagaminti paukštelius kaip dovaną savo artimiesiems.

Vaikai eina nusiplauti rankų ir apsirengti lauke.
Vaikščiojant

Mokytojas su vaikais uždeda lervutes ant aukšto sniego gniūžtės, o jie patys stovi aplink juos ir skaito užkalbėjimus:

„Lyrai, skrisk,
Pašalinkite šaltą žiemą.
Žiema mūsų pavargo
Ji suvalgė visą duoną“.

„O, tu lariai,
Dangagalviai!
Skristi į lauką
Atnešk sveikatos.
Pirmoji – karvė
Antroji – avys
Trečias – žmogus.

"Lyukai,
Skristi virš jūros
Atnešk mums sveikatos
Mes tavo pyragas
Ir tu duodi mums maišą pinigų.

Tada su vaikais žaidžiamas žaidimas „Lyukas“.

Žaidimas "Lark"

Vaikai sustoja ratu ir dainuoja:

„Danguje giedojo lerikas,
Jis paskambino varpeliu.
linksmintis tyloje,
Paslėpė dainą žolėje.

„Lyukas“ (vadovaujantis vaikas) su varpeliu juda šuoliais apskritimo viduje. Pasibaigus dainai, jis sustoja ir padeda skambutį ant grindų tarp dviejų vaikų. Šie vaikai atsuka vienas kitam nugaras. Visi sako: „Kas suranda dainą, džiaugsis visus metus! Jiedu bėga aplink ratą, juda priešingomis kryptimis. Kas pirmas paima varpą, tampa Larka. Žaidimas kartojamas.


Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga
„Orelio miesto kombinuoto tipo darželis Nr. 25“
ODD santrauka
Vyresniojoje logopedinėje grupėje
(organizuojamas PPRS „Mini muziejuje“)
Tema: "Atvyksta lekiukai, pavasaris - atnešk raudoną"

globėjas
Yashina E.S.
Erelis, 2015 m
Ugdymo sritis: pažintinis vystymasis, socialinis ir komunikacinis vystymasis, kalbos raida, meninis ir estetinis vystymasis, fizinis vystymasis.
Programos užduotys:
1. Suteikti vaikams idėją apie pavasario susitikimo šventę.
2. Toliau supažindinkite vaikus su giesmėmis, ritualais, mįslėmis.
3. Sukelti vaikams emocinį pakilimą, džiugią nuotaiką.
Korekcinės užduotys:
1. Įtvirtinti vaikų idėjas apie pavasario reiškinius, apie migruojančių paukščių gyvenimą.
2. Praturtinkite žodyną tema: „Pavasaris. Migruojantys paukščiai“.
3. Ugdykite bendruosius kalbos įgūdžius:
- stebėti teisingą kalbinį kvėpavimą, kai sakoma šauksmus;
-toliau ugdyti intonacinį kalbos išraiškingumą;
- pagerinti dikcijos aiškumą.
Preliminarus darbas:
- pokalbis apie pavasarį, žiūrint iliustracijas, paveikslėlius, vaizduojančius metų laikus, migruojančius paukščius;
-mokymasis invokacijų, rusų liaudies žaidimų, apvalių šokių.
Medžiaga pamokai:
flanelgrafas, migruojančių paukščių nuotraukos; Stalai, modeliavimo lentos, servetėlės, rietuvės, tešlos lėkštės, razinos; magnetofonas, įrašai su "pavasario girios balsais". Pamokos planas:
1. Įvadinė dalis.
1.1 Organizacinis momentas.
2. Pagrindinė dalis.
2.1. Pokalbis apie pavasarį.
2.2. Pavasario skambučių skaitymas.
2.3.Žaidimas „Saulė“ (kalbos derinimas su judesiu).
2.4.Mįslių apie paukščius spėjimas.
2.5. Pokalbis apie paukščius.
2.6.Pirštų gimnastika „Lyukas“.
2.7.Sausainių gaminimas iš tešlos - lervos.
2.8 Skambučių skaitymas.
3. Paskutinė dalis.
3.1.Apvalus šokis „Vesnyanka“ (kalbos derinimas su judesiu).
Insultas:
Šeimininkė trobelėje pasitinka vaikus:
– Sveiki, vaikai ir suaugusieji. Džiaugiuosi matydamas svečius kaip gerą naujieną. Šiandien susirinkome į savo trobelę pasikalbėti apie pavasarį ir jo šventes.
-Kada ateina pavasaris? (po žiemos).
– Nori, kad ateitų tikras pavasaris? Bet kaip tai atpažinti, pagal kokius ženklus? (vaikai vardija pavasario ženklus ir ženklus).
-Pasakykime koks pavasaris?(apibrėžimų pasirinkimas).
-Ar žinai pavasario mėnesius? Koks pirmas mėnuo? Tiesa, kovas yra pirmasis pavasario mėnuo. Liaudyje tai vadinama „pavasario rytu“, „saulėgrąža“, „žiemos mišku“, „vandens tėkmė“, „vėjo nešėja“, „rūkota“. Štai kiek jis turi pavadinimų. Kaip manai, kodėl taip vadinasi?
Padaugėjus saulės spindulių, prasideda gausus sniego tirpimas, teka upeliai, o atėjus uogoms, žiema visiškai pasitraukia. Kovo mėnesį saulė pakyla aukščiau ir šviečia ryškiau, dienos ilgėja. Kovas kovoja su žiema ir atneša šiltus vėjus.
Kokią šventę neseniai šventėme? (karnavalas).
-Po Maslenicos, žmonės tikėjo, pavasaris jau ant slenksčio. Pavasaris buvo ne šiaip lauktas, jis buvo apšauktas, apšauktas dainomis-giedojimais, dainomis-pavasariais ir sutiktas su duona, kaip brangiausias svečias. Paskambinkime tau, vadinkime pavasarį. Kiek iš jūsų žino burtus?
1. Pavasaris, pavasaris, raudonas!
Ateik, pavasari, su džiaugsmu,
Su džiaugsmu, su džiaugsmu
Su dideliu gailestingumu.
Su aukštais linais,
Su gilia šaknimi
Su gausia duona.
2. Pavasari, ateik! Atnešk tris žemes!
Pirmoji žemė – potvyniai upėse!
Kita žemė – saulė kieme!
Trečioji žemė – žalios erdvės!
3. O, pavasaris raudonas!
Iš tamsių miškų
Ateik iš mėlynųjų jūrų
Šviesk mums su saule!
4. Ai, ai, auk,
Pavadinkime pavasarį.
Kovas, kovas – džiaugiasi saule.
Balandis, balandis – atidaryk duris.
Gegužė, gegužė – vaikščiok kiek nori!
Šeimininkė: -Ai, ai, aukem! Skambiname, šaukiame pavasarį, bet ji niekur neskuba. Atrodo, kažkur įstrigo. Ir aš noriu šilumos. Pavadinkime saulę. Sušildys savo spinduliais žemę, ištirpdys sniegą – greičiau ateis pavasaris.
Žaidžiamas žaidimas „Saulė“ (kalbos derinimas su judesiais)
Saulėta, (vaikai atsistoja į mažą ratą, atsitraukite, Varpelis, plečiant ratą, susikibę už rankų). Keliatės anksti, (rankos aukštyn, išsitieskite ant kojų pirštų)
Pažadink mus anksti. (nuleisti rankas)
Bėgame lauke, (bėgame ratu, susikibę už rankų)
Sveikiname pavasarį.
Atrodo, darosi šilčiau, šildo saulė. Paukščiai tuoj atkeliaus. Koks pirmasis paukštis pasirodo mūsų rajone? (rokas).
Žmonės sako: „Rokas ant kalno – pavasaris kieme“.
Negi atėjo bažnytėlė? (jie ieško bokšto ant flanelografo)
Iš paskos renkasi kiti paukščiai. Ką bandyti atspėti.
Yra bagažinė, ant bagažinės kuolas,
Ant rūmų stulpo, dainininko rūmuose.
Koks jo vardas? (varnėnas)
-Žiūrėk, ar tarp paukščių yra starkis?
-Ir bus šilčiau, toks paukštis skris:
Atspėk, koks paukštis, tamsus mažyte,
Balta nuo pilvo. Uodega paskleidžiama į dvi uodegas.
Ji skrenda greičiau nei bet kas, kelyje yra pakankamai dygliuočių.
Jeigu ji atskrenda pas mus, vadinasi, prasidėjo pavasaris. (Martinas)
- Kas tai per paukštis?
Nori skristi tiesiai
Nori - pakimba ore,
Akmuo krenta iš aukščio
O laukuose dainuoja, dainuoja, dainuoja. (leviukas)
Kokie paukščiai liko? (žiemoti)
Kaip visus šiuos paukščius galima pavadinti vienu žodžiu? (migruojantis)
-Pažaiskime žaidimą. Aš pasakysiu sakinį, o jūs pridėsite žodį.
- Į mūsų kiemą atskrido... (žvirblių) pulkas.
Ant kalnų pelenų sėdėjo daug raudonkrūčių... (buliukų).
Prie lesyklėlės atskrido mažasis... (zylė).
Sugrįžo į mūsų žemes ... (starnai).
– Seniau valstiečiai paukščius iš tolimų kraštų pasitikdavo šauksmais ir giesmėmis. Jau visai netrukus, kovo 22 d., bus dar viena valstybinė šventė – Šarkos. Remiantis ženklais, nuo to laiko šarka pradeda kurti lizdą ir į jį įkiša 40 pagaliukų, iš pietų į gimtąsias žemes grįžta 40 skirtingų paukščių ir ateina pavasaris. Taip pat iš tešlos kepdavo sausainius – lervutes. Jų forma gali būti skirtinga, priklausomai nuo šeimininkės skonio ir įgūdžių. Bet tai buvo laikoma svarbia – išskleistais sparnais – paukščiai visada buvo vaizduojami skrendantys. Kad sausainiai būtų skanūs, iš razinų, riešutų ar kitų uogų buvo gaminamos paukščių akys. Tada vaikams duodavo iškeptų lervų. Vaikai išbėgo į gatvę, išmetė juos aukštai į dangų ir prašė paukščių įskristi ir atnešti pavasarį. Pabandykime iš tešlos lipdyti lervutes ir vėl šauksime pavasarį.
Vaikai sėdi prie stalų.
-Kaip jau sakiau, lervų figūrėlės gali būti įvairių formų: skraidantis, čiurlys su jaunikliu, susisukęs į spiralę, surištas mazgu.
(rodomos nuotraukos).
-Mes pabandysime padaryti tokį larą - surištą į mazgą. Pirmiausia ištieskime pirštus.
Pirštų gimnastika atliekama:
Lerys, lynas
Kur buvai? pirštu, pradedant nuo to, su kuo atėjai? indeksas, pirmas
-Buvau užsienyje, dešinėje, tada kairėje. Išgavau pavasarį.
Nešu, nešu
Pavasarinis-raudonas.
-Kas tai? (tešla), kas tai? Palieskite, prisiminkite. (minkštas, elastingas).
Susukame dešrą, dešra surišama mazgu. Vienoje iš mazgo išlindusios dešros pusėje ištraukiame snapelį, kitoje – galas išlyginamas ir uodegoje daromi įpjovimai, primenantys plunksnas. Akys yra akcentai.
(Vaikai pakartoja seką grandinėje).
Paukščius sodiname ant kepimo skardos.
– Tai senais laikais kepti lekiukai. O kol tu mane aplankei, aš tau kepiau ir lervutes. Pagal protėvių paprotį vadinkime pavasarį. Paimame į delnus, sulankstytus kaip valtį, ryklį, pakeliame į saulę ir bandome skambinti.
1. Larks, skrisk,
Pavasaris - atnešk raudoną,
Mes pavargome nuo žiemos
Tegul pavasaris ateina pas mus.
atnešti pavasarį
Ant tavo uodegos.
2. Smiltynas išskrido iš jūros,
Smūgis atnešė devynias spynas.
- Smūgis, smėlinis,
Uždaryti žiemą
Atrakinti spyruoklę -
Šilta vasara.
3.Liaurai, lynai,
Skristi virš jūros
Atsinešk dalelę sveikatos
Mes jums padedame
O tu duodi mums pinigų – maišelį!
4. Atskrido lervos,
Pavasaris - jie atidarė raudoną.
Riedėjo sieros sniegas
Upėse pasirodė vanduo.
Nelieskite smėlio
Nenubukinkite kojinių.
Jūsų kojinės pravers
Ant avižinių dribsnių.
- Girdi, vaikinai? (Pavasario miško balsai)
- Pavasaris, pavasaris, raudona, pavasaris išaušo.
Paukščiai garsiai gieda. Jie ilgai nemiega.
Pro langą žvilgtelėjo pavasario saulė,
Trobelė buvo apšviesta, visi linksminosi.
– Linksminkimės, veskime apvalų šokį, vaišinkime svečius.
Apvalus šokis „Vesnyanka“
Ir saulė jau giedri (vaikai vaikšto ratu, susikibę už rankų, Karšta, karšta. Lėtai pakelkite rankas)
Ir aukso yra visur
Upeliai gatve (bėga ratu, priešinga kryptimi. Visi murma, visi murma į šoną ant kojų pirštų, rankos ant diržų)
mojuoja rankomis.)


Prikabinti failai

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaiga

6 darželis „Vaiko raidos centras“

Atviros pamokos vyresniųjų grupei konspektas

„KĄ RUSIJA REIKŠMĖ ŽODIS „ŠVIESOS“.

Parengta ir atlikta

pirmosios kvalifikacinės kategorijos mokytojas

Parfentyeva Liudmila Ivanovna

SERGIEV POSAD, 2011 m

Programos turinys:ugdyti meilę liaudies menui, suteikti vaikams supratimą apie liaudies šventę („Šarkos“), skatinti domėjimąsi liaudies papročiais, žaidimais liaudiškais užkalbėjimais.

Naudota muzika:

  1. „Rusiškas apvalus šokis“ ispanų kalba. Liaudies muzikos instrumentų orkestras, dirigentas V. Krasnojarsvas.
  2. „Lark“ muzika. P. I. Čaikovskis.
  3. Muzika „Raudonasis sarafanas“. A. Varlamova
  4. „Vesnyanka“ muzika. T. Potapenko.

Pamokos eiga:

Vaikai įeina į muzikos kambarį. Skamba „Rusiškas apvalus šokis“.

1 vaikas: Kovo 22-ąją (kovo 9 d., senojo stiliaus) stačiatikių Rusijoje švenčiama „šarkų“ šventė. Manoma, kad šią dieną iš šiltųjų kraštų atskrenda 40 skirtingų paukščių. Ir pirmasis iš jų – lervas. Šią dieną šeimininkės iš paprastos tešlos kepė „leivukus“.

2 vaikas: Lerys yra vienas iš tyrųjų Dievo paukščių. Sklando legenda apie lelyno kilmę: Dievas aukštai išmetė žemės luitą ir pavertė jį pilku kaip žemė paukščiu – Lėvuku.

3 vaikas: Kaip Dievo paukštį, leryną buvo draudžiama valgyti, o žudymas buvo laikomas didele nuodėme. Lerynas buvo vadinamas Dievo Motinos giesmininku.

4 vaikas: Tamsus miškas spindėjo saulėje,

Garų slėnyje plona balina,

Ir dainavo ankstyvą dainą

Mėlynos spalvos lerys skamba.

Dainuoja, žaižaruoja saulėje:

Pavasaris atėjo pas mus jaunas,

Čia aš dainuoju pavasario atėjimą ... (Vasilijus Žukovskis)

5 vaikas: Po saule labiausiai pakilo

Ir šviesiame danguje

Nematomas lerys dainuoja

Išganinga giesmė pavasariui... (Jevgenijus Baratynskis)

6 vaikas: Pasak legendos, erškėčiai iš nukryžiuoto Kristaus erškėčių vainiko ištraukė spyglius. Šiam nepastebimai pilkam paukščiui savo kūrinius skyrė ne tik poetai, bet ir kompozitoriai. Klausykite vieno iš jų.

Skamba „Lark“ P.I. Čaikovskis.

Pirmaujantis: Liaukos atėjimas į visas šalis buvo siejamas su pavasario atėjimu. Moterys šią dieną iš tešlos kepdavo lervutes ir pirmiausia atiduodavo karvėms – atsidėkodamos už pieną ir sviestą; paskui avelėms - šiltiems batams, kumštinėms pirštinėms ir avikailiams, o paskui vaikams. Ir ji pasakė:

(mergina rankose laiko lėkštę iš keptų lekių)

O jūs, čiurliai, čiurliai

Skrisk į lauką, atnešk sveikatos

Pirmoji – karvė

Antroji – avys

Trečias – žmogus.

O vaikai išbėgo į gatvę ir šaukė:

6 vaikas: Lakiai, lekiukai!

Skrisk pas mus

Atnešk mums vasaros šiltą!

Atimk iš mūsų šaltą žiemą,

Mums pabodo šalta žiema,

Nušalusios rankos, pėdos.

Pirmaujantis: Daug kur buvo kepami kryžių formos sausainiai. Tikėta, kad kryžiaus formos sausainiai turi stebuklingų galių. Todėl ant stalo likę trupiniai nebuvo išmetami, o surenkami ir saugomi. Pavasarį sėjos metu jie buvo sumesti į specialų sietelį (tinklą), iš kurio buvo sėjami grūdai. Ypatingas būrimo būdas buvo siejamas ir su kryžiaus formos sausainiais. Sėklos, apynių dribsniai arba moneta buvo dedama į atskirus sausainius. Grūdai turtui, apynių skalė ar moneta – pramogoms.

Dažnai „kryžius“ duodavo vaikinams, kurie bėgiojo su jais iš namų į namus ir šaukdavo specialias dainas-giedojimus:

1 vaikas: Kryžiai, kryžiai, lervos,

2 vaikas: Kryžius patiekiamas ir užpilamas vandeniu,

3 vaikas: Pusė „govino“ apvirs,

4 vaikas: Pieno vonelė apvirs

Pirmaujantis: Merginos taip pat kreipėsi į rytus:

Berniukas: Pavasaris, raudonas pavasaris!

Ateik pavasaris su džiaugsmu

Su dideliu gailestingumu

Su aukštais linais,

Su gilia šaknimi

Su gausia duona.

Apvalus šokis „Aiškiai pasidarė saulę kepti“.

Pirmaujantis: Jei sušaukus pavasarį šalnos tęsdavosi, tai surengdavo specialią Frostui skirtą ceremoniją (į dubenėlius, lauko pakraštyje ar verandoje dėdavo avižinių dribsnių želė) ir kviesdavo paragauti maisto:

Frost-Frost, neliesk mano avižų.

Ateik valgyti kisielius.

Į muziką ateina pavasaris. Skamba kaip raudona suknelė.

Pavasaris: Aš esu pavasaris - raudonas!

Aš pažadinu žemę iš miego.

Inkstus pripildau sulčių

Gėlių auginimas laukuose

Aš varau ledą iš upių.

Aš šviesiu saulėtekį.

Visur: lauke ir miške -

Suteikiu žmonėms džiaugsmo.

7 vaikas: Sveiki sveiki,

Grožis, pavasaris!

Paukščių namelis prie mūsų lango

Netrukus namuose bus linksmybių,

Sparnuotieji nuomininkai švenčia įkurtuvių šventę!

Žaidimas „Paukščiai“, r.s.m.

Pirmaujantis: Pavasaris, o mūsų vaikinai apie tave žino daug patarlių, posakių, ženklų.

Vaikai:

Patarlės, posakiai:

Žiema gąsdina pavasarį, bet vis tiek tirpsta.

Pavasaris dieną būna raudonas, o net ir ne visiškai.

Pavasarį šachtos per naktį apauga žole.

Ženklai:

Ankstyvas uogų ir lervų atėjimas – į draugišką pavasarį.

Ilgi varvekliai – ilgam pavasariui.

Draugiškas šaltinis – laukite didelio vandens.

Pamačiau starkį – pavasaris prie verandos.

Apvalus šokis „Vesnyanka“.

Pavasaris dovanoja vaikams skanėstų.


Teminė pamoka vyresniųjų grupėje ,,Šarkos-larkai“.


Tikslai ir siekiai:
plėsti ir praturtinti vaikų žinias apie Rusijos žmonių tradicijas;
ugdyti susidomėjimą rusų folkloru per rusų pavasario skambučius;
įtvirtinti vaikų žinias apie migruojančius paukščius; sukurti rusiško svetingumo atmosferą prie stalo ir grupėje; globėjas: Sveiki, mieli svečiai! Jau seniai jūsų laukiau, atostogos neprasideda!
– Žiemos sezonas ilgas. Gražios šventės jau prabėgo: Kalėdos ir Maslenica, jau pavargę klausytis pūgų ir pūgų kaukimo, visi svajoja, kad karštis išvaikys smarkų šaltį. Taigi, norėdami priartinti džiaugsmingą pavasario atsinaujinimo laiką, žmonės sugalvojo dar vieną apeigą – pavasario šauksmą. Žmonės apie dieną sakydavo taip:
- Kai vanduo išsilieja, kai miškas sužaliuoja
– Kai atskrenda paukščiai, tada ateina pavasaris.
Apvalus šokis: „Vesnyanka“
Vaikai skaito poeziją
1. Palaimink, mama, šauk pavasarį!
2. Pavasaris, pabusk iš miego!
O tu, žiema, eik už jūrų!
Tegul žiema praeina į gera!
Pavasaris jau ant slenksčio!
3. Mes, žiema, pavargome nuo tavęs
Ir suvalgėme visą duoną,
Sudegino visas mūsų malkas
Ji nuėmė šiaudus nuo stogo! Žaidimas „Du šalnos“, „Sudegink švariai“
4. Pavasari, pavasari, kelkis iš miego!
Mes pavargome nuo žiemos
Išvargintas šalčio!
Pedagogas: Kovo mėnesį šeimininkės iš kvietinių miltų likučių kepdavo mažus rutuliukus ir kasdien po vieną išmesdavo į gatvę, įtikindamos šalną paragauti skanėsto.
Vaikai: Šerkšno raudona nosis, štai tau duona ir avižos!
Dabar eik iš čia ir eik į šiaurę!
Pedagogas: Padėkime, vaikinai, žiemai palikti iki kitų metų, dainuokime pavasario skambutį:
Pavasaris, pavasaris, pavasario diena,
Pavasario diena, kur ji gimsta?
Slėniuose gimsta daubos,
Pavasaris pasirodo tarp dviejų kalnų!
Mokytojas: Pavasaris! Palaiminto pavasario! Pavasaris ilgai lauktas! Apie pavasarį buvo rašomi eilėraščiai, dainuojamos dainos, rengiamos šventės, šaukiama raudona saulė, kad kuo greičiau ištirpdytų žiemos sniegą.
Vaikai skaito poeziją.
1. Saulė, žiūrėk į raudoną šviesą!
Ateik pas mus atostogauti, bet pažadink pavasarį!

2. Degink saulę, šviesiau! Vasara bus karštesnė
Ir žiema šiltesnė, ir pavasaris gražesnis.

3. Saulė, saulė, raudonas kibiras!
Pažiūrėkite iš už kalno, bet iki pavasario! (Mergaitė išeina, saulė jai ant krūtinės)
Saulė:
Aš esu spinduliuojanti saulė, aš nešu šilumą ir šviesą,
Sugrąžinu tau šypsenas ir dovanoju džiaugsmą visiems!
Pedagogas: Ačiū tau, saule, kad aplankei mus per šventę. Būk mūsų brangus svečias. Ir mes pasitinkame pavasarį, kvieskite paukščius! Nenuostabu, kad žmonės sakė: „Keturiasdešimt keturiasdešimt skrenda, jie atneša pavasarį“.
- Vaikinai, pažaiskime liaudies žaidimą „Brukas“.


globėjas: Nagi, atspėk, kokie paukščiai yra pavasario pasiuntiniai? Klausykite mįslių:
1. Juodas, judrus, rėkiantis „krekas“, kirminų priešas! (Rook)
2. Prieš paukštį – šilzė, už paukščio – vilcė
Paukštis mažas, bet jis buvo užjūryje! (Martynas)
3. Yra kamienas, ant kamieno kuolas.
Ant stulpo - rūmai, rūmuose - dainininkas! Kas tai? (Varnėnas)
4. Kai pavasario miškas iškilmingai pasitinka pavasarį,
Pilka burtininkė stropiai skaičiuoja mums metus... (Gegutė)
5. Jis taip pat pilkas išvaizdos, bet labai garsus savo dainavimu.
Jis dainavo solo tarp šakų, dainininkas buvo vadinamas ... (Lakštingala)
globėjas: Bet labiausiai žmonės mėgo skambųjį dainininką – lervą, kuris savo vaivorykštėmis trilomis privertė gamtą pabusti iš žiemos miego. Kovo 22 d., dienai prilygus nakčiai, kiekvienuose namuose iš tešlos kepdavo paukštelius – lervutes, tepdavo saldžiu kvapniu medumi. Vaikai lipdė paukščius iš molio, darė iš skudurų. Šventiškai pasipuošusios merginos ir vaikai vaikščiojo po kaimą ir dainavo daineles – invokacijas.
- Vaikinai, aš irgi tau kepiau lervutes. Laikykite juos.
- Su tavimi dainuokime pavasario skambučius. Pakelkite savo lervutes aukštyn.
1. Larksai, skrisk!
Skambinkite raudona spyruokle.
Kad sniegas riedėtų
Upėje pasirodė vanduo.
2. Užvesk pavasarį ant uodegos,
Ant plūgo, ant akėčių, ant avižos.
3. Paukščiai ateina!
Susukti lizdus
Skrisk, skrisk
Šlovink pavasarį!


Pedagogas: Vaikinai, šiandien praleidome žiemą ir šaltį.
– Sutikome raudoną pavasarį ir giedrą saulę, vadinamą pavasario paukščiais.
Apvalus šokis „Žiema jau praeina“.
Redaktoriaus pasirinkimas
Aleksandras Lukašenka rugpjūčio 18 d. paskyrė Sergejų Rumą vyriausybės vadovu. Rumas yra jau aštuntasis premjeras lyderio valdymo laikais ...

Nuo senųjų Amerikos gyventojų majų, actekų ir inkų iki mūsų atkeliavo nuostabūs paminklai. Ir nors tik kelios knygos iš ispanų laikų ...

„Viber“ yra kelių platformų programa, skirta bendrauti visame pasaulyje. Vartotojai gali siųsti ir gauti...

„Gran Turismo Sport“ yra trečiasis ir labiausiai laukiamas šio rudens lenktynių žaidimas. Šiuo metu ši serija iš tikrųjų yra pati garsiausia...
Nadežda ir Pavelas buvo vedę daug metų, susituokė būdami 20 metų ir vis dar yra kartu, nors, kaip ir visi kiti, šeimos gyvenime yra laikotarpių ...
("Paštas"). Pastaruoju metu žmonės dažniausiai naudojosi pašto paslaugomis, nes ne visi turėjo telefoną. Ką aš turėčiau pasakyti...
Šios dienos pokalbį su Aukščiausiojo Teismo pirmininku Valentinu SUKALO neperdedant galima vadinti reikšmingu – jis susijęs su...
Matmenys ir svoriai. Planetų dydžiai nustatomi matuojant kampą, kuriuo jų skersmuo matomas nuo Žemės. Šis metodas netaikomas asteroidams: jie ...
Pasaulio vandenynuose gyvena įvairiausi plėšrūnai. Kai kurie savo grobio laukia pasislėpę ir netikėtai atakuoja, kai...