Taikymas vidurinėje gėlių grupėje mamai. Taikymo pamokos vidurinėje grupėje santrauka „Dovana mamai Motinos dienos proga. Sunkumas žaidimo situacijoje


tiesioginė švietėjiška veikla. Taikymas vidurinėje grupėje. „Kovo 8-osios atvirukai. Atvirukas mamai.

Tolstopyatova Iraida Anatolyevna, MADOU „Burtininkė“, Labytnangi, YaNAO mokytoja.
Paskirtis: Tiesiogiai edukacinė veikla „Aplikacija“ skirta jauniesiems pedagogams, vidurinių ir vyresnių grupių vaikams, papildomo ugdymo mokytojams, taip pat kūrybingiems tėveliams.
Tikslas: Padaryti atviruką savo rankomis kaip dovaną mamai.
Užduotys: Ugdykite vaikų kūrybiškumą. Ugdykite vaizduotę, fantaziją, smulkiąją motoriką. Toliau mokykitės, kaip perlenkti popierių per pusę, apibraukti gėlės raštus, teisingai išdėstydami ją ant popieriaus lapo ir žirklėmis iškirpti gėles. Pjaudami ir klijuodami gėles ugdykite savarankiškumą, tikslumą.
Edukacinė erdvė „Sauga“
Įtvirtinti vaikų saugaus elgesio įgūdžius savarankiškoje veikloje su žirklėmis.
Edukacinė sritis „Socializacija“
Puoselėti draugiškus vaikų santykius, ugdyti meilę ir pagarbą artimiesiems, artimiesiems. Ugdyti vaikų pasitikėjimą, savarankiškumo troškimą, linksmumą, prisirišimą prie šeimos, norą išmokti naujų žinių ir veiksmų darželyje.





Medžiagos:
1. Spalvotas popierius (aksominis, poliruotas, gofruotas)
2. Klijų lazdelė
3. Žirklės
4. Gatavos gėlės
5. Gėlių raštai.




Paruoštos gėlės tolimesniam atviruko dekoravimui.

GCD progresas:

1. Pokalbis su vaikais apie artėjančią šventę kovo 8 d.
- Vaikinai, kas žino, koks dabar sezonas? (tiesa, pavasaris)
– O kokią šventę visi žmonės švenčia pavasarį?
2. Klausykite eilėraščio.
Eilėraštis Kovo 8 d.
Kovo 8 d., Motinos diena, -
Knock Knock! beldžiasi į mūsų duris.
Jis ateina tik į tą namą
Kur jie padeda mamai.
Iššluosime mamai grindis,
Stalą pasidarykime patys
Padėkite jai gaminti vakarienę
Mes su ja dainuosime, šoksime,
Tapome jos portretą
Nupiešime dovanų.
– Jie neatpažįstami! Blimey! -
Tada mama pasakys žmonėms.
Ir mes visada, ir mes visada,
Mes visada tokie išliksime!
Miestas padengtas sniegu
Visi keliai uždengti
Bet ateina gera diena
Ši diena visada šilta
Jis mums teikia džiaugsmo
Tai mūsų mamų diena.
– O kaip per šią šventę galite pamaloninti savo mamą? (padovanok mamai)
Iš spalvoto popieriaus
Iškirpsiu gabaliuką.
Iš jo gaminsiu
Maža gėlė.
mamytės dovana
gaminsiu
Pats gražiausias
Aš turiu mamą.
Rodomi atvirukai, kuriuos galite pasidaryti savo rankomis.
Paaiškinimas ir demonstravimas, kaip apjuosti gėlės ruošinį ir iškirpti jį žirklėmis.
Ant stalų yra ruošiniai atvirukams gaminti.
3. Fizkultminutka. "Tai lengva smagu"
Tai lengva smagu
Suka į kairę - į dešinę
Mes visi seniai žinome -
Yra siena, yra langas. (Kūno posūkiai į kairę, į dešinę)
Tupime greitai, mikliai
Čia triukas jau matomas.
Raumenims vystyti.
Turite daug sėdėti. (pritūpimai)
O dabar vaikšto vietoje
Tai taip pat įdomu. (Eina vietoje).
4. Savarankiškas vaikų darbas.
5. Vaikų atvirukų nagrinėjimas.








Tegul saulė šviečia ryškiai
Leiskite mums šypsotis
Atnešėme dovanų
Mūsų mieloms mamoms.
Juos gaminome patys
Norime jus nustebinti
Ir šiame šviesiame kambaryje
Duok su meile.

Puiku vaikinai, geros, gražios dovanos savo mamoms.

Tikslai: Išmokyti vaikus pasidaryti gėlę iš 2 popierinių formelių, gražiai jas derinant spalva, forma ir dydžiu. Parodykite gėlių dizaino techniką: užklijuokite mažesnę formą ant didesnės, klijais patepkite gėlės vidurį – pagrindą. Stiprinti gebėjimą naudotis servetėle; ugdyti tikslumą, dėmesį, norą paruošti dovaną mamai, pradžiuginti. Pataisyti stiebo pjovimo iš popieriaus techniką. Ugdyti norą kruopščiai atlikti darbus, nunešti tai, kas pradėta, iki galo. Ugdykite norą, rūpinkitės mama, džiuginkite ją savo dovanomis. Ugdykite smalsumą, bendruosius ir smulkiąją motoriką. Toliau tobulinti vaikų klijavimo įgūdžius. Nukreipkite vaikus į emocinį atlikto darbo įvertinimą.

Medžiagos ir įranga: pusiau spalvotas kartonas, spalvoto popieriaus gėlės, „lapai, stiebo šablonas, gėlių įvynioklis“, žirklės, servetėlė, klijai, šluostė, jaustukai, muzikos grotuvas.

1) - Kažkas sugalvojo paprastai ir išmintingai

Susitikę pasisveikinkite: "Labas rytas!"

Pasveikinkime savo svečius ir vieni kitus.

Mokytojas: Vaikinai! Aš tau paskaitysiu eilėraštį, o tu man pasakysi apie ką jis:

Kas atvėrė tau šį pasaulį,

Negaili jėgų?

Ir visada apsaugotas?

Geriausias pasaulyje…

Vaikai: Mama!

Pedagogas:

Kas yra mieliausias pasaulyje

Ir šilta savo šiluma,

Ar myli labiau nei save?

Tai... Vaikai: Mano mama!

Pedagogas:

Vakare knygų skaitymas

Ir visada viską supranta

Net jei esate užsispyręs

Aš žinau, kad jis jus visus myli...

Vaikai: Mama!

Pedagogas: Taip, tokios tavo mamos... Mama mumis rūpinasi, kol užaugsime, ir nenustoja mūsų mylėti.

2) Pažaiskime žaidimą: „Pavadink meiliai“.

Tikslas: įvardyti kuo daugiau meilių, malonių žodžių mamai.

(Geras, meilus, mielas, švelnus, gražus, mylimas, geras, žavus, kuklus, darbštus, dosnus). Šauniai padirbėta!

3) Kokios šventės tuoj bus? Greitai ateis Motinos diena. Rusijoje šventė „Motinos diena“ buvo įsteigta 1998 m. Ji švenčiama paskutinį lapkričio sekmadienį. Šią dieną visi sveikina mamas.

Motinos diena! Motinos diena!

Apsirenk geriausią suknelę!

Kelkis anksti ryte

Išvalyti namuose

Ką nors gero

Duok mamai.

Vos-l: Ką galime padovanoti savo mamoms? Ką myli mama?

Šiandien noriu pakviesti jus dovanoti mūsų mamoms gėlių. Bet dabar už lango – ruduo, o gėlių lovose neberasi.

O pati geriausia dovana, kaip žinote, yra pagaminta savo rankomis, su meile ir iš visos širdies! Šiandien klasėje siūlau pasidaryti gražų atviruką – aplikaciją mamai.

Ar tau patinka atvirukas? (Taip). Koks turėtų būti atvirukas, kad patiktų mamai? (tvarkingas).

4) – O dabar susėdame prie stalų. Vaikinai, iš ko pagaminta gėlė? (Stiebas, lapai, pumpurai). Šauniai padirbėta! Kiek aš turiu žiedų, lapų, stiebų? Kol kas gaminsime tik vieną gėlę su stiebu ir lapeliu.

(Atminkite saugaus darbo su žirklėmis taisykles: parodau, kaip taisyklingai laikyti žirkles: dešinės rankos nykštys ir viduriniai pirštai įkišti į žirklių žiedus, rodomasis pirštas juos palaiko iš apačios, ašmenų galai yra nukreipti nuo jūsų, į priekį.)

Vos-l: Priešais jus yra žalias popierius su juostelėmis - tai bus jūsų stiebai. Atsargiai nupjaukite vieną juostelę. Kiekvienas iš jūsų turi tokius ruošinius ant stalo. Tai gėlių puokštės įvyniojimas. Perkeliate vyniotinį į šalį ir priklijuojate kotelį (anksčiau iškirptą iš žalio popieriaus). (Mokytoja paaiškina ir parodo, kaip iš 2 iškirptų formų gaunama sodri kelių spalvų gėlė.)

Pirmiausia paimkite didelę, ryškią gėlę ir per vidurį patepkite klijais. Ant ruošinio, t.y., uždedame gėlių įvyniojimą. Tada imame mažesnę gėlę, per vidurį ištepame klijais ir klijuojame ant didelės gėlės, tiksliai per vidurį. Gėles klijuokite taip, kad didžiausia ir ryškiausia būtų apačioje, o mažiausia – viršuje. Tuo pačiu metu reikia klijuoti gėles tik viduryje, pakeliant žiedlapius, kad gautumėte trimatę formą. (Pakvieskite vaikus pasirinkti 2 skirtingų spalvų formas, kaip jie nori.)

(Vaikai pirmiausia išdėsto paveikslėlį ant lapo, tada po vieną paima ruošinius, ištepa juos klijais ir klijuoja ant ruošinio.)

Pirmiausia gaminame tik vieną gėlę.

(Priklijavus gėlę, klijuojame antrą stiebelį. O tada – kartoti.)

5) Pirštų gimnastika „Šeima“.

6) Vaikų darbas.

7) Baigiame darbą. Vaikinai, ateikite pas mane ir pasiimkite savo darbą. Ant šio stalo surengsime nedidelę savo darbų parodą. O dabar, vaikinai, po tokio kruopštaus darbo, truputį pailsėkime.

Muzikinė fizinė minutė „Mama“.

Dramblys turi didelę nosį motiną,

Jauniklis turi sparnuotą motiną

O ežio mama dygliuota,

Vis dėlto ji pati geriausia!

Be jokios abejonės, mamos gražios,

Visi mylimi, geri, skirtingi!

Ir visi vaikai geri mamai,

Nes jie atrodo kaip mama!

Ir kiekvienas turi savo mamą

8) Tai tokie mieli ir gražūs atvirukai mamai. O kokius eilėraščius pasakysime mamai, kai duosime atviruką? Kas nori papasakoti?

Aš myliu savo mamą

Aš jai įteiksiu dovaną.

Aš pati padariau dovaną

Iš popieriaus su klijais.

Padovanosiu mamai

Meiliai apsikabinu!

9) Apatinė eilutė: Vaikinai, ką mes šiandien veikėme? Kas tau patiko? Kas tau buvo sunku? Paklausk, kaip tau šiandien sekėsi.

8) Apmąstymas: Vaikinai, jei jums buvo įdomu, tada plojatės, o jei buvote liūdni, sunku, nuobodu, tada trypkite.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Tikslai: Išmokyti vaikus pasidaryti gėlę iš 2 popierinių formelių, gražiai jas derinant spalva, forma ir dydžiu. Parodykite gėlių dizaino techniką: užklijuokite mažesnę formą ant didesnės, klijais patepkite gėlės vidurį – pagrindą. Stiprinti gebėjimą naudotis servetėle; ugdyti tikslumą, dėmesį, norą paruošti dovaną mamai, pradžiuginti. Pataisyti stiebo pjovimo iš popieriaus techniką. Ugdyti norą kruopščiai atlikti darbus, nunešti tai, kas pradėta, iki galo. Ugdykite norą, rūpinkitės mama, džiuginkite ją savo dovanomis. Ugdykite smalsumą, bendruosius ir smulkiąją motoriką. Toliau tobulinti vaikų klijavimo įgūdžius. Nukreipkite vaikus į emocinį atlikto darbo įvertinimą.

Medžiagos ir įranga: pusiau spalvotas kartonas, spalvoto popieriaus gėlės, „lapai, stiebo šablonas, gėlių įvynioklis“, žirklės, servetėlė, klijai, šluostė, jaustukai, muzikos grotuvas.

Insultas:

1) - Kažkas sugalvojo paprastai ir išmintingai

Susitikę pasisveikinkite: "Labas rytas!"

Pasveikinkime savo svečius ir vieni kitus.

Mokytojas: Vaikinai! Aš tau paskaitysiu eilėraštį, o tu man pasakysi apie ką jis:

Kas atvėrė tau šį pasaulį,

Negaili jėgų?

Ir visada apsaugotas?

Geriausias pasaulyje…

Vaikai: Mama!

Pedagogas:

Kas yra mieliausias pasaulyje

Ir šilta savo šiluma,

Ar myli labiau nei save?

Tai... Vaikai: Mano mama!

Pedagogas:

Vakare knygų skaitymas

Ir visada viską supranta

Net jei esate užsispyręs

Aš žinau, kad jis jus visus myli...

Vaikai: Mama!

Pedagogas: Taip, tokios tavo mamos... Mama mumis rūpinasi, kol užaugsime, ir nenustoja mūsų mylėti.

2) Žaiskime žaidimas: „Vadink tai meiliai“.

Tikslas: įvardyti kuo daugiau meilių, malonių žodžių mamai.

(Geras, meilus, mielas, švelnus, gražus, mylimas, geras, žavus, kuklus, darbštus, dosnus). Šauniai padirbėta!

3) Kokios šventės tuoj bus? Netrukus šventė – Motinos diena.Rusijoje šventė „Motinos diena“ įsteigta 1998 metais. Ji švenčiama paskutinį lapkričio sekmadienį. Šią dieną visi sveikina mamas.

Motinos diena! Motinos diena!

Apsirenk geriausią suknelę!

Kelkis anksti ryte

Išvalyti namuose

Ką nors gero

Duok mamai.

Vos-l: Ką galime padovanoti savo mamoms? Ką myli mama?

Šiandien noriu pakviesti jus dovanoti mūsų mamoms gėlių. Bet dabar už lango – ruduo, o gėlių lovose neberasi.

O pati geriausia dovana, kaip žinote, yra pagaminta savo rankomis, su meile ir iš visos širdies! Šiandien klasėje siūlau pasidaryti gražų atviruką – aplikaciją mamai.

Ar tau patinka atvirukas? (Taip). Koks turėtų būti atvirukas, kad patiktų mamai? (tvarkingas).

4) – O dabar susėdame prie stalų. Vaikinai, iš ko pagaminta gėlė? (Stiebas, lapai, pumpurai). Šauniai padirbėta! Kiek aš turiu žiedų, lapų, stiebų? Kol kas gaminsime tik vieną gėlę su stiebu ir lapeliu.

(Atminkite saugaus darbo su žirklėmis taisykles: parodau, kaip taisyklingai laikyti žirkles: dešinės rankos nykštys ir viduriniai pirštai įkišti į žirklių žiedus, rodomasis pirštas juos palaiko iš apačios, ašmenų galai yra nukreipti nuo jūsų, į priekį.)

Vos-l: Priešais jus yra žalias popierius su juostelėmis - tai bus jūsų stiebai. Atsargiai nupjaukite vieną juostelę. Kiekvienas iš jūsų turi tokius ruošinius ant stalo. Tai gėlių puokštės įvyniojimas. Perkeliate vyniotinį į šalį ir priklijuojate kotelį (anksčiau iškirptą iš žalio popieriaus). (Mokytoja paaiškina ir parodo, kaip iš 2 iškirptų formų gaunama sodri kelių spalvų gėlė.)

Pirmiausia paimkite didelę, ryškią gėlę ir per vidurį patepkite klijais. Uždedame ant ruošinio, t.y. gėlių įvynioklis. Tada imame mažesnę gėlę, per vidurį ištepame klijais ir klijuojame ant didelės gėlės, tiksliai per vidurį. Gėles klijuokite taip, kad didžiausia ir ryškiausia būtų apačioje, o mažiausia – viršuje. Tuo pačiu metu reikia klijuoti gėles tik viduryje, pakeliant žiedlapius, kad gautumėte trimatę formą. (Pakvieskite vaikus pasirinkti 2 skirtingų spalvų formas, kaip jie nori.)

(Vaikai pirmiausia išdėsto paveikslėlį ant lapo, tada po vieną paima ruošinius, ištepa juos klijais ir klijuoja ant ruošinio.)

Pirmiausia gaminame tik vieną gėlę.

(Priklijavus gėlę, klijuojame antrą stiebelį. O tada – kartoti.)

5) Pirštų gimnastika „Šeima“.

6) Vaikų darbas.

7) Baigiame darbą. Vaikinai, ateikite pas mane ir pasiimkite savo darbą. Ant šio stalo surengsime nedidelę savo darbų parodą. O dabar, vaikinai, po tokio kruopštaus darbo, truputį pailsėkime.

Muzikinė fizinė minutė „Mama“.

Dramblys turi didelę nosį motiną,

Jauniklis turi sparnuotą motiną

O ežio mama dygliuota,

Vis dėlto ji pati geriausia!

Choras:

Be jokios abejonės, mamos gražios,

Visi mylimi, geri, skirtingi!

Ir visi vaikai geri mamai,

Nes jie atrodo kaip mama!

Ir kiekvienas turi savo mamą

8) Tai tokie mieli ir gražūs atvirukai mamai. O kokius eilėraščius pasakysime mamai, kai duosime atviruką? Kas nori papasakoti?

Aš myliu savo mamą

Aš jai įteiksiu dovaną.

Aš pati padariau dovaną

Iš popieriaus su klijais.

Padovanosiu mamai

Meiliai apsikabinu!!!

9) Apatinė eilutė: Vaikinai, ką mes šiandien veikėme? Kas tau patiko? Kas tau buvo sunku? Paklausk, kaip tau šiandien sekėsi.

8) Apmąstymas: Vaikinai, jei jums buvo įdomu, tada plojatės, o jei buvote liūdni, sunku, nuobodu, tada trypkite.


GCD santrauka paraiškoms vidurinėje vaikų grupėje Tema: „Dovana mamai“
Kazakova Elena Vladimirovna, MDOU „Vaiko raidos centro“ auklėtoja
„Darželis“ Umka „Nadym
Ugdymo sritys: meninė kūryba, socializacija, bendravimas, darbas, muzika
Tipas: holistinio pasaulio vaizdo formavimas, produktyvios veiklos plėtra.
Tipas: Integruotas

Tikslai:

Išplėsti ir išaiškinti vaikų idėjas apie įvairių profesijų žmonių darbą.
Pratinkite vaikus gebėjimą nustatyti profesijos pavadinimą pagal veiksmų pavadinimus.
Pataisyti stiebo, gėlių vazono ir lapų pjovimo iš popieriaus būdus.
Savarankiškai rinkitės spalvas, ugdykite meninį skonį.
Išplėskite ir įtvirtinkite žinias apie spalvas. Ugdyti norą kruopščiai atlikti darbus, nunešti tai, kas pradėta, iki galo.
Ugdykite smalsumą, bendruosius ir smulkiąją motoriką.
Ugdyti pagarbą dirbančiam žmogui, jų veiklai ir rezultatams.
Įranga: spalvotas kartonas, kurio dydis lygus ½ kraštovaizdžio lapo; popierinės servetėlės; spalvotas popierius, žirklės; PVA klijai, padėklas, lizdas su šlapia kempine, lizdas klijams, klijų teptukas, šluostė, skudurėlis.

Pamokos eiga:

1. Įvadas į žaidimo situaciją.

Mokytojas surenka vaikus aplink save.
- Vaikinai, netrukus švęsime šventę. Kas žino ką?
(vaikų atsakymai)
– Teisingai, mūsų mamų šventė.
Ką dažniausiai šią dieną gauna mamos?
(vaikų atsakymai: gėlės, šokoladas, dovanos)
-Teisingai.
2. Žinių aktualizavimas.
Kur perkame dovanas? (parduotuvėje)
– Kas mums parduoda dovanas? (pardavėjas)
Kas neša dovanas į parduotuvę? (vairuotojas)
-Šauniai padirbėta!

3. Sunkumas žaidimo situacijoje.

Vaikinai, šiandien mane informavo, kad automobilis su gėlėmis Nadyme nespėja atvykti į atostogas dėl oro sąlygų, o jums ir mums reikia skubiai ką nors sugalvoti.
-Norėti? (Taip)
-Ar gali Tu? (Taip)
Žinau, kad sode dirba moteris, kuri gali mums padėti. Augina gėles ir jomis rūpinasi. Ar žinai, kokia jos profesija? – Ne.
- Ar nori žinoti? - Taip.
-Iš kur tu žinai?
-Paklausk ką nors žinančio.
- Paklausk.
Jie prieina prie suaugusiųjų ir sužino, kad tai floristas.
- Šauniai padirbėta! (rodyti gėlių augintojo paveikslėlį)
– O kaip apie savo prašymą informuojame augintoją?
-Paskambinkim.
Bet aš nežinau jos numerio.
-Eime.
Ji šiuo metu nedirba.
- Parašykime laišką.
Mes negalime rašyti.

4. Naujų žinių atradimas.

- Kaip mes galime tai padaryti?
(mokytoja sako, kad galite parašyti laišką nenaudodami raidžių)
- Išsiųskite žinutę su mūsų pageidavimu.
-Gerai, sėskim prie stalo.

5. Naujų žinių įtraukimas į žinių sistemą.

Mokytojas kviečia vaikus į dešinę ranką paimti žirkles, į kairę – kvadratą ir nupjauti du apatinius kampus. Gaukite trapeciją (vazą). Vaza ir stiebas (žalia popieriaus juostelė) turi būti dedami centre. Tada iš spalvotų servetėlių susukite mažus rutuliukus. Visą kompoziciją išdėliokite lapo viduryje.
Fizminutka:
Ryte drugelis pabudo
Pasitempė, nusišypsojo.
Kartą - ji nusiplovė ranką,
Du – grakščiai apsukti,
Trys - pasilenkė ir atsisėdo,
Būdama ketverių ji išskrido.

Atsisėdame. O dabar visas detales klijuojame paeiliui, laikydamiesi taisyklių. Detalės dedame ant aliejinio audinio, aptepame kraštą. Teptuką laikome už sijono krašto. Ištepę klijais, dalį dėkite į vidurį ir nuvalykite servetėle.

6. Pamokos rezultatas.

Ką mes šiandien veikėme? (Parašė laišką sodininkui)
- Kodėl mes tai padarėme? (padėti mums paruošti dovanas mamoms)

  • Kalbos raidos užsiėmimų santrauka. Tema: Stepių mįslės
  • Integruoto GCD santrauka edukacinėse srityse „Žinios“, „Socializacija“ parengiamojoje grupėje „Šalis, kurioje gyvename“
  • Shubarkina M.A.

    Krasnogorskas

    GCD santrauka

    pagal prašymą vidurinėje grupėje pagal federalinį išsilavinimo standartą Prieš

    Tema: Paraiška „Gėlės mūsų mamoms“

    Užduotys:

    Švietimas: Toliau mokykite vaikus dirbti su popieriumi.

    Išmokite sukurti paprastą kompoziciją ant geometrinių figūrų lapo ir patys jas klijuoti.

    Kuriama: Toliau ugdykite gebėjimą aiškiai vykdyti žodinius mokytojo nurodymus.

    Toliau lavinti akių ir rankų darbo koordinaciją, tobulinti judesių koordinaciją, detalės atlikimo tikslumą.

    Formuoti estetinį skonį, gebėjimą veikti pagal žodinius nurodymus, derinti savo veiksmus su kitų veiksmais.

    Švietimas: puoselėk norą, rūpinkis mama, džiugink ją savo dovanomis.

    Preliminarus auklėtojos darbas:

    demonstracinės ir dalomosios medžiagos gamyba.

    Preliminarus darbas su vaikais:

    Kalbėkite apie Motinos dieną. Iliustracijų „Sodo gėlės“, „Laukinės gėlės“, iliustracijų, vaizduojančių gėles „Altas“, „Neužmirštuolės“ nagrinėjimas.

    Demonstracinė ir dalomoji medžiaga:

    Pusė kraštovaizdžio lapo, spalvotas popierius, spalvoto popieriaus apskritimai, žirklės, klijai; iliustracijos, kuriose pavaizduota Viola gėlė, servetėlės ​​gruntavimui, teptukai klijams, stovai šepetėliams, šluostė.

    Probleminis klausimas: kaip padaryti kortelę elegantišką?

    Kurso eiga.

    1. Organizacinis momentas.

    (Skamba apie mamą)

    globėjas pasiūlo prisėsti ant kilimo ir pasiklausyti dainos.

    2. Motyvacinio orientavimo etapas.

    Pedagogas: Apie ką ši daina?

    Kaip manai, kodėl šiandien darželyje klausomės dainų apie mamą? (Nes visų motinų atostogos Žemėje.)

    O dabar, kas teisingai atsakys į klausimą, atspės mūsų pamokos temą. Ką žmonės dovanoja vieni kitiems per šventes? (Dovanos)

    Tiesa, mūsų pamokos tema „Dovana mamai“.

    Ką galite padovanoti mamai? (pirkite parduotuvėje su tėčiu, nupieškite piešinį, padainuokite dainą, padeklamuokite eilėraštį)

    Net žinau, kad Sasha jau išmoko eilėraštį savo mamai. Klausykimės visi kartu. Išeik, Sasha, atsisuk į vaikinus ir pasakyk tai garsiai.

    Miela mama, mano brangioji!
    Noriu tau pasakyti, kaip labai tave myliu!
    Tu esi mano gynėjas, švelniausias draugas!
    Geriau nieko šalia nerasti!

    Arba

    Brangi mama,
    Pats gražiausias,
    Subtilus ir mielas!
    Malonus, mylimasis!

    3. Paieškos etapas.

    Mamai patiks šis eilėraštis! Bet dar vienos dovanos neįvardijote: per šventes dovanojami gražūs atvirukai.

    (rodau kortelę be gėlės).

    Tik kažkas mano atvirukas nėra labai gražus.

    Kaip pasidaryti puošnų atviruką?(papuoškite gėlėmis ir lapeliais)

    Padarysime aplikaciją iš spalvoto popieriaus. Ar sutinki?

    Prieš darbą ištieskime pirštus.

    Pirštų gimnastika"gėlė"

    Proskynoje augo aukšta gėlė(„gėlė“ su uždarais žiedlapiais),
    Atskleidė žiedlapius pavasario rytą
    („gėlė“ atidaryta),
    Visų žiedlapių grožis ir mityba
    (ritmiški pirštų judesiai kartu ir vienas nuo kito),
    Kartu jie suteikia šaknis po žeme(„šaknys“).

    Mūsų raudonos gėlės

    Žiedlapiai išsiskleidžia.

    Vėjas truputį kvėpuoja

    Žiedlapiai siūbuoja.

    Mūsų raudonos gėlės

    Uždarykite žiedlapius

    Jie ramiai užmiega, kraipo galvas.

    Sujunkite abi rankas. Ištieskite pirštus tiesiai į šonus.

    Sujunkite abiejų rankų pusiau sulenktus pirštus, suformuodami gėlės puodelį.

    Rankų suspaudimas ir atplėšimas sąskaitoje: vienas-du.

    Delnai sujungiami tulpės pavidalu, pirštai lėtai atsiskleidžia, tada daromas sklandus rankų siūbavimas.

    Tada pirštai pamažu susitraukia, įgauna gėlės formą, o gėlės galvutė siūbuoja.

    Pirštų gimnastika „Gėlės“

    Sode žydėjo gėlės

    Neregėtas grožis.

    Gėlės siekia saulę

    Penki stebuklingi žiedlapiai.

    Vienu metu judinkite abiejų rankų rankas iš kabančių kumščių padėties į pakeltas rankas išskėtus pirštus.

    Pirštų gimnastika „Gėlės“

    Saulė teka - gėlė žydi! Saulė leidžiasi – gėlė eina miegoti.

    Delnai pakelti į viršų, pirštai formuoja „pumpurą“, rankų pagrindas prispaudžiamas vienas prie kito. Gėlė žydi: vienu metu išskleidžiame pirštus į šonus, o tada sujungiame pirštus. Pakartokite kelis kartus.

    4. Praktiškas etapas.

    Ištiesėme pirštus, galime kibti į darbą. Eik į savo vietas.

    Turiu tuščių.

    Šiandien suklijuosime pilną krepšelį spalvotų popierinių gvazdikų ir dovanosime mamoms. (Atidarykite popieriaus lapą su tuščio krepšelio atvaizdu ant molberto)

    Kiekvienas turėtų gerai atlikti savo darbą, kad nesugadintų bendro vaizdo.

    Mokytojas parodo vaikams spalvoto popieriaus ratą:

    Pedagogas:

    Vaikinai, pažiūrėkite į šį apskritimą, kokią formą jis įgaus, jei perlenksite jį per pusę? Teisingai, puslankiu. Viena puslankio pusė suapvalinta, kita – tiesi. Galite gaminti gėles iš apskritimų ir puslankių. Suklijuosime tik pusę apskritimo ir iš jų gaminsime gėles. Mūsų žibuoklių žiedlapiai bus skirtingų spalvų.

    Mokytojas parodo pavyzdį ir veiksmų seką.

    Pedagogas: Paimkite žirkles į dešinę ranką, o kvadratą į kairę. Mes įdedame žirkles į kvadrato kraštinės vidurį, sklandžiai nupjaudami kampą iki kvadrato vidurio.

    Vaikai demonstruoja savo vaizduotę ir sugalvoja savo gėlę, išdėlioja ją ant albumo lapo, tada suklijuoja.

    Vaikai pirmiausia išdėlioja paveikslėlį ant lapo, tada po vieną paima ruošinius, ištepa juos pasta ir klijuoja ant lapo.

    Vaikai darbus atlieka patys, mokytoja stebi, padeda kam reikia pagalbos.

    5. Refleksinis-vertinamasis etapas.

    Pamokos pabaigoje mokytojas pastato vaikų darbelius ant stovo.

    Pedagogas:

    Kokias gėles gavai? (ryškus, gražus, nuostabus).
    Ką šiandien tau buvo sunku padaryti pamokoje? Ir tu? Ir tu?

    Pamokos pabaigoje paklauskite vaikų, ar kiekvienas iš jų vienas gali sukurti tokį didelį ir įdomų paveikslą. Pabrėžkite, kad tai galima padaryti tik kartu.

    Pagirkite vaikus už jų pastangas.

    Matote, vaikinai, kokį gražų krepšelį (vazą) su gėlėmis gavome!

    Išmokime sveikinti mamą:

    Mama! linkiu tau

    laimė, ramybė, grožis,
    Kad išsipildytų kasdien
    Jūsų geriausios svajonės!

    Miela, brangi mama,
    Tu mane užauginai, mylintis.
    Rudens dieną noriu pasveikinti:
    „Su Motinos diena, mamyte, tau“.

    Tatjana Judina

    Pedagoginės veiklos tikslas: Supažindinkite vaikus su švente Motinos diena.

    Užduotys: Ugdykite meilę ir pagarbą mama, noras suteikti džiaugsmo artimam, brangiam žmogui, taip pat lavinti kompetentingą kalbą.

    Stiprinti gebėjimą dirbti su spalvotu popieriumi,

    Lavinti smulkiąją motoriką,

    Ugdykite kūrybinį mąstymą

    Ugdykite tikslumą.

    Jums reikės: baltas kartonas su dažyta vaza, spalvotas popierius, klijai. Baigto darbo pavyzdys.

    parengiamieji darbai: eilėraščių mokymasis apie motinos.

    Rodyti pristatymą „Mūsų mylimos mamos“

    globėjas: Koks metų laikas? Kokį mėnesį?

    Vaikai: Ruduo. lapkritis.

    globėjas: Paskutinį lapkričio sekmadienį mūsų šalyje Rusijoje jie švenčia Motinos diena. Kiekvienas iš mūsų turime savo mamą, mamą. Kai tik gimei ir dar nemokėjai kalbėti, mama tave suprato be žodžių, atspėjo, ko nori, kur skauda. Jūs negalite supainioti savo motinos balso su jokiu kitu balsu. Jis toks pažįstamas, toks pažįstamas. Mama yra šilumos, meilės ir grožio dovanotoja.

    globėjas: Žinau, kad daugelis žinote eilėraščius apie mamas.

    Eilėraščiai vaikams:

    Daug mamų pasaulyje

    Vaikai juos myli visa širdimi.

    Yra tik viena mama

    Ji man brangesnė už bet ką.

    Kas ji? aš atsakysiu:

    Tai mano mamytė.

    Saulė

    Namuose prie saulės

    Ir šilta šaltyje

    Net tamsią naktį

    Visada yra šviesos.

    Kai matau saulę

    Taip aš visada geriu.

    aš tikriausiai

    Man tai patinka labiausiai!

    Aš padovanosiu gėlių,

    Nes saulė yra

    tai tu, MAMA!

    aš tave labai myliu

    Kaip aš tave myliu - neperteik!

    Tu esi geriausias, pasakysiu tiesiai šviesiai!

    Noriu tau palinkėti iš visos širdies

    Meilė, sėkmės ir sveikatos, mama!

    globėjas: Vaikinai, kokius gražius eilėraščius žinote mama. Gražinkime savo mylimas mamas dovanos!

    Vaikai:

    globėjas:

    Šiandien su jumis pagaminsime vazą su gėle. Bet mūsų darbas bus neįprastas! Pirmiausia turėsime sujungti savo vazą kaip mozaiką. žiūrėk dėmesingai ant savo kartono lakštų. Ar matote ant jų vazos kontūrus?

    Vaikai:

    Taip, matome.

    globėjas:

    Ant šių kontūrų turėsime suklijuoti vazos detales. Pažiūrėkite į mano gėlę vazoje, kaip ten išsidėstę detalės. Vazos detalės guli šalia jūsų. Atsargiai nuplėškite spalvotą popierių, atidarykite klijus ir suklijuokite įvairiaspalvius kvadratėlius. Stipriai netepkite, kitaip mūsų vaza suges.

    Vaikai klijuoja vazos detales, kai baigia, pereiname prie gėlės.

    globėjas:

    Ar jūs padarėte mūsų gėlių vazą?

    Vaikai:

    Padaryta!

    globėjas:

    Pailsėkim:

    Fizminutka:

    Pievoje auga gėlės

    Neregėtas grožis (gurkšnojimas - rankos į šonus)

    Gėlės siekia saulę

    Pasitempk su jais ir tu (gurkšnodamas - ištiestos rankos)

    Kartais pučia vėjas

    Tik tai ne problema (jie mojuoja rankomis aukštyn, imituodami vėją)

    gėlės pasvirusi, (pasvirai)

    Nuleiskite žiedlapius (Atsisėskite)

    Ir tada jie vėl atsikelia (Kelkis)

    Ir jie vis dar žydi (rankenos aukštyn ir ratu)

    globėjas:

    Puiku, dabar įdėkime į ją savo gėlę. Pirmiausia turime padaryti savo gėlės centrą. Suklijuota?

    Vaikai:

    globėjas:

    Šauniai padirbėta. Ką dar reikia padaryti?

    Vaikai:

    Žiedlapiai ir lapai!

    Pažiūrėk į mano darbus. Klijuokite mūsų spalvotus „popieriaus gabalus“ aplink gėlės vidurį.

    Ar jūs, vaikinai?

    Vaikai:

    globėjas:

    Ar tau patiko daryti dovana mamai?

    globėjas:

    Gerai, vaikinai, šiandien padarėme tikrai gerą darbą, manau, jūsų mamos bus labai patenkintos tokiu gražiu darbu! Išvalykite savo darbo vietas ir plaukite rankas!

    Redaktoriaus pasirinkimas
    Bonnie Parker ir Clyde'as Barrowas buvo garsūs amerikiečių plėšikai, veikė per...

    4.3 / 5 ( 30 balsų ) Iš visų esamų zodiako ženklų paslaptingiausias yra Vėžys. Jei vaikinas yra aistringas, jis keičiasi ...

    Vaikystės prisiminimas – daina *White Roses* ir itin populiari grupė *Tender May*, susprogdinusi posovietinę sceną ir surinkusi ...

    Niekas nenori pasenti ir matyti bjaurių raukšlių veide, rodančių, kad amžius nenumaldomai didėja, ...
    Rusijos kalėjimas – ne pati rožinė vieta, kur galioja griežtos vietinės taisyklės ir baudžiamojo kodekso nuostatos. Bet ne...
    Gyvenk šimtmetį, mokykis šimtmetį Gyvenk šimtmetį, mokykis šimtmetį – visiškai romėnų filosofo ir valstybės veikėjo Lucijaus Anaejaus Senekos (4 m. pr. Kr. – ...
    Pristatau jums TOP 15 moterų kultūristų Brooke Holladay, blondinė mėlynomis akimis, taip pat šoko ir ...
    Katė yra tikras šeimos narys, todėl turi turėti vardą. Kaip pasirinkti slapyvardžius iš animacinių filmų katėms, kokie vardai yra labiausiai ...
    Daugeliui iš mūsų vaikystė vis dar asocijuojasi su šių animacinių filmų herojais... Tik čia ta klastinga cenzūra ir vertėjų vaizduotė...